Keresés

Részletes keresés

garass Creative Commons License 2017.03.02 -1 7 2217

Ha itt visszaolvasol 1-2 lapnyi bejegyzést, minden kérdésedre választ kaphatsz.

Előzmény: zzoltan128 (2216)
zzoltan128 Creative Commons License 2017.03.02 -7 1 2216

Nem tudja valaki, hohy a Vöröskő forrás most működik-e? Van-e víz kitörés? Még nem jártunk ott, hétvégére terveznénk a kirándulást. Egy jó kis útvonal ajánlata lenne valakinek?

Lacerta Creative Commons License 2017.02.27 0 6 2215

Egyszer voltam azon az úton, elég is volt.

Van valamiféle csapás, járható is, de nagyon meredek, és rossz állapotú. Hogy mást ne mondjak, laza görgeteg borítja avarral fedve. Itt görgeteg alatt kb. asztal nagyságúig értendőek a kövek.

Előzmény: Törölt nick (2169)
1szkuter Creative Commons License 2017.02.26 0 1 2214

Te és Bikk Pubi tanácsát megfogadva elvetettük a leereszkedést....

Köszönöm a tanácsokat.....

Előzmény: Törölt nick (2190)
Nemo Creative Commons License 2017.02.26 -6 0 2213

Köszi!

 

A tekerős jószág alighanem a bontott törmeléket hordta fel a Csipkés-kúti-visszafolyóból.

 

Az a tavasz jó csapadékos volt, sok záporral.

 

Később írok beszámikót, azóta hevernek a jegyzeteim.

Előzmény: Törölt nick (2210)
garass Creative Commons License 2017.02.26 -1 7 2212

A Vörös-kő ilyen magas májusi szökése nem megszokott dolog. Érdekes, hogy az Imó ugyanakkor már teljesen száraz volt.

Előzmény: Nemo (2208)
garass Creative Commons License 2017.02.26 -1 7 2211

Ezek a képek még többnyire a régi jelzésrendszert ábrázolják.

2015 nyarától ez megváltozott. A várfeljárótól Nagyvisnyó felé haladó S  sáv kivételével a többi út jelzése felújítást nyert.

Előzmény: Törölt nick (2209)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.26 -8 0 2210

Jó képek, szépek, érdekesek!

Májusban még működött a Vöröskő-forrás?

 

Az a fotó a régi tekerős ketyerével (zsilip?)  a szakadék mellett, távolban a bicikli, na az hol készült?

 

 

Előzmény: Nemo (2208)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -8 0 2209

Dédesi vár talán nem nyújt annyit mint amit várna tőle az ember. A rom jelentéktelen, kevés van meg belőle.

Kilátás korlátozott, amerre van azért az szép, viszont az odavezető úton akad pár jó kilátópont. 

Az odavezető út nekünk eddig kétszer is a Bánkútról induló országos kék sáv jelzés volt, akkoriban még kék rom.

 

1. az Országos Kéken Bánkút felől szinte sétaút Dédesig

2. útjelző tábla

3. kilátás vissza, a Bálvány felé

 

1. a Dédesi vár maradványai

2. '60-as években ez volt a kéktúra, majd kék rom jelzés lett felfestve. (ha jól tudom garassék festették errefelé a jelzéseket) 

Pár éve újra ez lett a kéktúra útja.

 

Előzmény: topoly (2205)
Nemo Creative Commons License 2017.02.25 -5 1 2208

Sziasztok, elég régen írtam ide, és be is dobok néhány régebbi képtárat, hátha érzékeltet valamit a táj vadregényességéből.

http://orszagcsavargo.hu/1005BUKK.HTM

2010 májusában, egy hosszú bükki vándorlás során a Büszkés-hegy - Toldi-bérc - Toldi-lápa útvonalon érintettem a felső és az alsó Vörös-kői-forrást. Utána biciklivel az Imót.

 

http://orszagcsavargo.hu/0104BUKK.HTM

2001-ben alulról jártam meg a Cserepes-kő-lápát, biciklivel. A képek szkennelve vannak, nem valami jók, de cserébe van melléjük szöveg.

 

topoly Creative Commons License 2017.02.25 0 2 2207

Köszi:) (A vár alatt, annak közvetlen közelében volt az említett 2 tábor annó.)

Előzmény: garass (2206)
garass Creative Commons License 2017.02.25 0 7 2206

A Dédesi várhoz legkényelmesebben Nagyvisnyóról juthattok fel a S sáv, majd K rom jelzésen.

Előzmény: topoly (2205)
topoly Creative Commons License 2017.02.25 0 1 2205

Bánkút tervben van, most, hogy mutattál képet Szentlélekről, az is. Szezonon kívül szívesen túrázgatnék a Dédesi várhoz, vagy csak egyszerűen fölsétálni a Bán-patak mellett. Legalább kétszer táboroztam a környéken. És tudok még pár helyet a környéken, ahová szívesen visszatérnék. Az idő a szűk keresztmetszet. Köszi szépen!

Előzmény: Törölt nick (2202)
garass Creative Commons License 2017.02.25 -1 7 2204

A tavaszi, nyári hónapokban egy természetvédelmi bírság összejöhet. Nem csak a költés miatt van védelem alatt.

Előzmény: Törölt nick (2199)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -7 0 2203

Most már csak belinkelem a Kohász túra Ózd-Diósgyőr albumát, ebben minden benne van. 

 

konfartibi Kohász kéktúra című albuma az Indafotón

Előzmény: Törölt nick (2202)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -7 0 2202

Azt biztosan tudod hogy Szentlélek, Bánkút, Ómassa elérhető autóval is, és így max 1-2 kilométeres sétával a legszebb kilátópontok is.

Előzmény: topoly (2201)
topoly Creative Commons License 2017.02.25 0 1 2201

Köszi. Egyrészt a fotózgatás miatt, másrészt a téli balesetem miatt ez kiesik. Illetve elindulunk, valameddig elmegyünk, ahogy érezzük, aztán nézünk még másik rövidebb/kényelmesebb kanyart a környéken.

Előzmény: Törölt nick (2196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 0 5 2200

Szabály szerint nem, de egyébként tényleg nehezen járható, meredek és út is csak nyomokban van, a bedőlt fák miatt sok kerülővel, aztán nyáron jól benövi a növényzet. Néhol van költési időszak mostantól kb. júliusig, Fehér-kő, Kis-vár, de ott figyelmeztetnek is, ha tényleg van, az Ablakos-kőn meg állítólag már nem költ semmi.

Előzmény: Törölt nick (2199)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -5 0 2199

Apropó zöld...

Csak úgy egymás közt kérdezem...

Az Ablakoskő-völgybe le szabad merészkedni az év valamely időszakában? Egykoron zöld jelzés ment ott, volt már szó róla régebben itt is.

Előzmény: Törölt nick (2196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -5 0 2198

A Kohász út Ózd-Diósgyőr szakaszának szinte minden métere nagyon szép. Ez a túra szebbik fele kétségtelenül.

A másik fele Salgótarjánig vadregényes, értsd szó szerint, vad és regényes is egyben, az ország egyik legelhagyatottabb, legérintetlenebb vidéke. Nem mellesleg egy szociológiai tanulmány.

Szerintem nincs másik olyan erdősége az országnak amelybe belépvén felírják a neved és a címed, mint Járdánháza után Istenmezeje felé, Dobronya-tanyánál.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2197)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -2 0 2197

Barlangszállás, Odvas-kő, tartalmas út az.

Előzmény: Törölt nick (2196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -3 0 2196

Mályinka-Szentlélek nem sok kilométer, kb 6.

Viszont végig kapaszkodó, és a terep sem túl könnyű, nekem nyáron a cipőm csurom víz lett, de akkor belefért, és ilyesmin én amúgy sem szoktam fennakadni. :-)

Cserébe nagyon szép szakasz, szép a Csondró-völgy, és a Látókővek is méltók a nevükhöz.

Legközelebb ezen a szakaszon -ha az idő engedi- tervezem az Örvénykő felkeresését is.

 

Csondró-völgyi életképek...

 

Mindig keresem a régi jelzéseket, a régi utakat, ebben a völgyben egykoron zöld jelzés is futott:

Előzmény: topoly (2193)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.25 -1 3 2195

Szia!

Igen, jártam a Cserepeskő-lápán. Felfele mentem, de lefelé nem szívesen mennék, mert meredek, köves, csúszós. Megoldható, de fárasztó, valamint fennáll az esélye, hogy nem csak kívül lesz barna a nadrág...

A Peskő-házig a P kellemesen emelkedő, jól járható út. Én szeretem, hangulatos. Feljebb kissé nehezebben járható és felettébb meredek. A Peskő katlan-Hegyeskő rész gyönyörű.

 

Előzmény: 1szkuter (2188)
HIMBALA Creative Commons License 2017.02.25 -1 1 2194

Szia!

 

Köszönöm szavaid.

Nem először találsz bele a "sűrűjébe" :) !

Hiába na, több ponton azonos az érdeklődési körünk.. ;)

 

A Kohász Kék - éppen a Te korábbi beszámolóid és képeid adta lendület alapján - már egy ideje előzetes tervezés alatt áll, de nem most, hanem nyárra van előirányozva.    

Előzmény: Törölt nick (2192)
topoly Creative Commons License 2017.02.25 -3 0 2193

Van Bükk turistatérképem, de elő kellene túrni. Csak annyit akarok kérdezni, hogy a Mályinka-Szentlélek rész hány km? Köszi:)

Előzmény: Törölt nick (2192)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -3 1 2192

A leírásokból úgy vettem ki hogy igen, akkorra már láthatóak.

 

De ha már a Bükkben vagytok, Himbala...

Nem gondoltál arra hogy esetleg elkezdjétek a Kohász Kéktúrát egy Diósgyőr-Mályinka (cirka 28km) etappal?

Az utóbbi pár napban főleg a Bükk délebbre eső szépségeit taglaltuk, de az északi fele is nagyon szép, (a Kohász ezt érinti inkább) és így még inspirációt is kapnátok a 130 km további részeinek teljesítéséhez.

 

Mályinkától a néhol szurdok-szerű Csondró-völgyben megy fel a kék a Látókövek érintésével a Szentléleki turistaházig, ahol a pálos kolostor romjai is láthatóak, majd egy jókora lejtmenettel Ómassára érkezik.

Ómassától Garadna felé a völgyben megy az út, majd a pisztrángos tavak jönnek (mint Szilvásváradon), Őskohó,  aztán Lillafüred előtt pedig a festői Hámori-tó.

Kohász múzeumban eredeti bélyegző, Puskaporos, majd egy icipici, de annál értelmesebb rövidítéssel a gyönyörűen felújított Diósgyőri várnál érdemes befejezni a Kohászok útjának első etapját.

 

Vagy éppen lehet fordítva is, logisztikától függ. 

 

1. Mályinka, bélyegző a Sanyi kocsmában, eredeti Kohászos

2. Csondró-völgy

3. Szentléleki turistaház, háttérben a pálos romok

 

1. Őskohó, előtte kis kiállítás van egy másik épületben, plusz a "hátam mögött" van a kisvasút megállója

2.-3. a felújított Diósgyőri vár. (én egyébként már a Kohász utolsó 2-3 kilométerét hagynám, és ide kanyarítanáma túrát, a bélyegzés is biztosabb a vár környékén)

 

Hátha sikerült elültetnem a fületekbe azt a bogarat!

(egyébként mi is tervezzük a Kohászok Útját Tavaszi Széllel, újra...)

 

Előzmény: HIMBALA (2187)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -3 1 2191

Így van, ez jó ötlet, én is úgy veszem le hogy nekik az úgy túl sok már.

Előzmény: Törölt nick (2190)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -1 2 2190

Nekem úgy rémlik hogy veszélyesen meredek. Ha kijön akkor érdemesebb lenne 2 külön napot tervezni, egyszer Felsőtárkányból felmenni, máskor ha már Bél-kő magasságába feljutottatok akkor a fennsíkon egy minél nagyobb kört tenni.

Előzmény: 1szkuter (2188)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -1 1 2189

Érdekes lenne statisztikát látni, de elég esélytelen, hogy az év tetszőleges napján működjön, hacsak nem lesz mostanában látványos mennyiségű eső. Hó is érdemben 1-szer esett a télen és az is elhúzódva tűnik el.

Előzmény: HIMBALA (2187)
1szkuter Creative Commons License 2017.02.25 -2 1 2188

Szerintem félre értettük egymást...

A Cserepes-kő lápán szeretnék lemenni a Vörös-kő völgybe az alsó Vörös-kő forrást megnézni.

Erre már jártál?A térképen elég meredek ez a rész,lehet nem valami jó választás.Ha mégis erre megyünk le,akkor vissza Bélapátfalvára a Hideg kúti völgy-Pes kő völgyön átmennénk. (ez az útvonal milyen nehéz?) Még nem mértem le,de lehet ez nagyon sok lesz....így Felsőtárkányból busszal megyünk vissza Bélapátfalvára...

 

 

Előzmény: Bikk Pubi (2176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!