Keresés

Részletes keresés

Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4061

Ez elvileg egy hasznos funkció, ha nagyobb értékű dolgot, műtárgyat, festményt árulsz (hogy ennél a gagyi kínai óránál amit linkeltél mi a haszna, azt nemtom). El tudom képzelni, hogy valakit visszatart egy ilyen holmi vásárlásától vagy a licitálástól, hogy  publikus a felhasználóneve. Gyakorlati haszna viszont nulla, mivel az értékelésnél meg úgyis megjelenik. Ez így csak egy 50 Ft-os lehúzás. 

Előzmény: Ikkiucsi (4060)
Ikkiucsi Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4060

Sziasztok!

Mit szoltok hozzá, már van olyan eladó, akinek a kérésére nem jelennek meg az aukci nyetese!!!!!

http://www.vatera.hu/ekszer_ora/karora_ferfi/egyeb_ferfi_karora/uj_graf_von_monte_wehro_xantos_ferfi_karora_1ft_1437614712.html

Ez nem tudom, hogy miért van így vagy minek az eredménye. De nagyon kiváncsi vagyok a kiváltó okokra.

Ha valaki tud valami érdemi információt az jelezze!!

Deniweit Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4059

Sajnos vagy szerencsére ki tudja már nem vagyok aktív mert kizártak :)

Előzmény: prs (4058)
prs Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4058

"és örülök hogy van egy ilyen ahol nyíltan lehet a vatera ilyen olyan dolgairól beszélni :)"

 

Csak óvatosan, ha még aktív tag vagy ott.

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=102654434&t=9029523

 

Ha már nem, akkor csak bátran. :-)

Előzmény: Deniweit (4055)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4057

Ezen nagyon mosolyogtam:

lujzi28 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4056

sziasztok!

segítségeteket szeretném kérni. decemberben 300Ft tartozásom volt a vatera felé-határidő lejárt, így ideiglenesen felfüggesztettek.(teljes jogú felhasználó voltam). már rendeztem a tartozást, a visszaigazolást is megkaptam, de meglepetésemre mikor beléptem, a rendszer azt írja, hogy nem vagyok ellenőrzött felhasználó. nem értem. akkor most eltűnt az összes visszaigazolásom, stb.

közben egyébként mikor a visszaigazolást megkaptam, a rendszer nem akart beengedni, mert a jelszót nem fogadta el. e-mailben kértem újat, így már sikerült. nem lehet, hogy most 2 felhasználóként vagyok fennt?

Deniweit Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4055

Üdv!

 

Régóta olvasója vagyok a fórumnak. és örülök hogy van egy ilyen ahol nyíltan lehet a vatera ilyen olyan dolgairól beszélni :)

Sajnos most nekem is komolyan meggyűlt a bajom a vaterával ugyanis sikerült magam kizáratni (végülis az én hibám volt de ez van), a kedves ügyfélszolgálatukkal több emailt is váltottam már de egy kérdésemre valahogy sosem érkezik válasz: A vatera gyűjtőszámlámról hogyan jut hozzám vissza a pénzem??

 

Esetleg ti tudtok mondani valamit hogy mire számítsak vagy hány száz elevelet kell nekik küldenem vagy melyik felügyelő szervhez lehet fordulni??

Nem az összeg nagysága az ami bánt hanem maga az elv hogy szarnak a fejemre.

 

üdv

Dénes

Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4054

"ráadásul még azt is elvárná, hogy ne kelljen a postaköltséget kifizetnie"

 

Ezt hol írja?

Előzmény: bm613 (4049)
olsie Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4053

Bocs, nem egészen értem akkor...Persze egyszerűbb lenne, ha mindenki a vaterás felhasználónevével regelne (mint én), így könnyebben lehetne követni az egészet...Nekem az jött le, hogy anyoca69 eladóként az ismerj meg oldalon megadta,hogy 1Ft-ért leütött aukciót önmagában nem postáz. Mivel a többség nem nézi meg egyáltalán ezt az oldalt, a szállítási feltételeknél (is) szerencsés lett volna ezt az infót megadni. Nem emlékszem, hogy láttam volna olyat, hogy egyáltalán nem postázza az eladó a terméket (de javíts ki, ha tévedek). Ha meg vállalta a postázást, akkor továbbra is azt mondom: Ha megnyerte, hadd vigye..a csomagolás árát meg sokan úgyis belekalkulálják a megadott postaköltségbe. üdv

Előzmény: bm613 (4050)
digicat Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4052

Konkrétabban azt írta hogy 810 forintért postázza ajánlott levélként.

Előzmény: bm613 (4049)
digicat Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4051

Lusta dög vagyok és elvárom, hogy az aukció leírásában legyen benne minden. Ha vannak szabvány feltételek akkor copy-paste vagy sablon, plusz munkát nem jelent.

 

Legnagyobb baj az, hogy az aukciótól függetlenül módosítható, tehát van N db. licit és az eladó mégis írhat valamit egy másik oldalon ami visszahat az aukció feltételeire. Ezért nem tekinthető az aukció részének _szerintem_, a Vatera álláspontját nem ismerem.

Előzmény: anyoca69 (4047)
bm613 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4050

Ja most látom, hogy csak ezért a hozzászólásért regisztráltál. Személyesen te vagy az eladó, vagy csak családtag/barát?

Előzmény: olsie (4048)
bm613 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4049

Te érted, miről van szó? Anyoca leírta, hogy nem postáz, a vevő ennek ellenére postázást követel, ráadásul még azt is elvárná, hogy ne kelljen a postaköltséget kifizetnie.

Előzmény: olsie (4048)
olsie Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4048

Üdv, én is jártam úgy, hogy 1Ft-ért leütött terméket postáztam (a postaköltség áráért) nem egyszer, és szerintem le kell nyelni szó nélkül, vagy használj akkora kikiáltási árat, amiért már postázol...Amúgy ezt egy termékleírásban találtam, és 100%-ig egyetértek vele: "Az 1ft-ról, minimálár nélkül aukcióra bocsátott, de elvárásaimat akár jelentősen alulmúló leütési árú terméket is minden esetben a leütési áron a licit győztesének átadom, az átadásig/szállításig azt a legnagyobb körültekintéssel tárolom, szállítom, csomagolom. Akkor is ha (akár jelentős) anyagi hátrány ér a tranzakció kapcsán, vagy időközben jobb vételi ajánlatot kapok." olsie

Előzmény: anyoca69 (4032)
anyoca69 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 4047

Pedig szerintem érdemes elolvasni az ismerj + oldalt, mert még sok minden kiderülhet az eladóról, áruról, illetve nem tud mindent leírni a termék adatlapjára,  mindenkinek sajátságos stílusa van, abból ízelítőt nyerhetsz. Arról nem is beszélve, hogy ha belegondolsz, ez az ő- azaz eladó internetboltja és itt szabhat feltételeket, szerintem azért is alakították ki a tulajdonosok.

Előzmény: digicat (4044)
Real Putyur Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4046

Ha tényleg ezt írtad a megfelelő rovatba ("...ajánlott levélként 810,- a feladás,.."), akkor ismét kérdem; mi a gond? Utalja a 810+1=811 Ft-ot, és kapja a cuccot postán. Ha nem jó így neki, jöjjön érte (amikor Te ráérsz).

Előzmény: anyoca69 (4043)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4045

"Tisztelt norka78! Személyes átvétel merre lehetséges? Üdv: - hucsn2011/01/12 13:42:54

 

Tisztelt hucsn! nemetorszagban.vilsbibugban megoldhato! sajnos csak itt vehetö at szemelyesen.üdv - norka782011/01/12 15:23:54

 

Tisztelt hucsn! Vilsbiburgban!Bocs elöbb rosszul irtam.üdv - norka782011/01/12 15:24:50"

 

 

A személyes átvétel ez esetben nem olyan egyszerű.:)

 

 

Előzmény: gepesz (4040)
digicat Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4044

Az ismerj meg meg oldalt a Teszveszen is utálom, nem is tudtam hogy a Vaterán is van hasonló. Szerintem ennek tartalma nem tartozik az aukció feltételei közé, és nem is szoktam elolvasni. 

Viszont ha bejelölted a termékoldalon hogy csak személyes átvétel akkor szerintem sincs igaza a vevődnek, ezesetben semmi értelme valami más oldalra hivatkozni. 

Előzmény: anyoca69 (4028)
anyoca69 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4043

ajánlott levélként 810,- a feladás,

de ez a posta díja.

De tetszik az a hozzászólás, hogy az 1 ,-osra személyes átvételt írok, aki nem kekeckedik, annak tudom mondani , hogy ez van és kész.

Kereskedőként tudom, hogy etikátlan az árukötés, miszerint ha ezt megveszed, kapod ezt és ezt. Azért teszem fel az 1 ,-osokat, hogy hátha mást is vesz mellette és akkor mindketten jól járunk.  :)

Na, reménykedjünk, győzedelmeskedik az ésszerűség.

Előzmény: Real Putyur (4035)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4042

Az összes hozzászólást kitörölte.

Előzmény: Ladybee (4039)
Ladybee Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4041

Nem törli, mert a negatív reklám jól jön neki. Igen nagy a nézettsége. A NIKON adok - veszek-ben is ez a téma.

Előzmény: gepesz (4040)
gepesz Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4040

Érdekes csevegések. Mindazon által a 300 értékelés nem mutat rosszat még a 6 negatívval sem, ami nem mind egyértelműen veszélyre utaló. Mindenesetre 100 000.- Ft-nál csak személyes átvételre lennék hajlandó, próbával és egy hozzáértővel. Ha nem, akkor keresni másik gépet, még ha drágább is.

Majd nézem az értékelést. Az is érdekes, hogy nem törli a hozzászólásokat. Az is pozitív. Nem mai vaterás, feltételezhetően tudja hogyan kell.

Előzmény: Ladybee (4039)
Ladybee Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4039

Már csak egy nap és minden kiderül ! :-) http://www.vatera.hu/nikon_d90_1436170915.html

Guybrush Threepwood Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4038

Én már azt is odaírom, hogy személyes átvétel esetén a hely és időpont nekem is megfelelő kell, hogy legyen, nehogy azt gondolja az illető, hogy bárhol és bármikor rendelkezésre kell állnom.

Előzmény: *ridonli* (4037)
*ridonli* Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4037

Ez pont így van, szerintem sincs sok értelme az információs oldalnak. Én egyenesen a termékleírás végére teszem be a fizetési és szállítási feltételeket, utóbbiban nagyjából körülírva, hogy elsősorban melyik környéken alkalmas a személyes átadás. Szóról szóra ugyanezt megadom az erre szolgáló rovatban is. Azért két helyen, mert tapasztalataim szerint az utóbbira sem kattintanak külön, de a termékleírást azért nagyjából el szokták olvasni.

 

1.- Ft-os aukció: bizony, ebben benne van a lutri, hogy akkor 1.- Ft-ért fog elmenni :) De attól még a szállítás/fizetés előre meghatározható, pl. kizárólag a "személyes átvétel" opciót kell meghatározni, és minden lehetséges helyen feltüntetni ugyanezt, én itt is leginkább a termékleírási részt proponálom.

 

Ezzel együtt inkább a rugalmas megoldások híve vagyok, mert lehet, hogy most némi kényelmetlenséget okoz a cuccnak a vevőhöz való eljuttatása, de azon túl lehet esni fél óra alatt (= postázás), míg az esetleges negatív minősítés ott fog díszelegni örökre (= a Vatera fennállásának a végéig).

 

Tanulság: legközelebb ne rakjon fel 1.- Ft-ért senki semmit, aki nem akarja, hogy a végén 1.- Ft-ért vegyék azt meg tőle, azaz szinte biztosan veszít a bizniszen (akár úgy, hogy időt veszteget miatta), miközben mindössze 5.- Ft-ot spórolt (= feltöltési díj)..

 

Előzmény: Vadista Szandál (4036)
Vadista Szandál Creative Commons License 2011.01.12 0 0 4036

senki nem olvassa az I+ oldalt, semmi értelme sajna.

nekem minden gyakori kérdésre le van írva ott a válasz amolyan FAQ-szerűen, nagyon röviden. Mégis naponta megkérdik.

 

Előzmény: anyoca69 (4028)
Real Putyur Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4035

Tényleg nem tudom, mi a problémád. Jelölj meg időpontokat, hogy mikor jöhet el az 1 Ft-os cuccáért. Ennyi.

(Azért sokkal okosabbak lennénk, ha látnánk a terméklapot. Pl. mit írtál a szállítási/postaköltség rovatba? Mert ha semmit, akkor lehet hogy bajban vagy...)

Előzmény: anyoca69 (4032)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4034

Nem a legetikusabb megoldás, de tedd tiltólistára az illetőt, és kérj meg valakit, hogy licitáljon rá.

 

(Mondjuk én pont az az arc vagyok, aki 1 Ft-os cuccot is postáz, meg mindenféle egyébre is kapható.

Valahol lejjebb van is egy ilyen sztori, kitartó vevővel, akaratgyenge régiségkereskedővel és egy volánsofőrrel.) 

Előzmény: anyoca69 (4028)
bm613 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4033

Ez nem szavakon lovaglás. Valóban átadni vagy köteles. Minden egyébre csak akkor, ha vállaltad (pontosabban: az aukció meghirdetésével az átadást eleve vállaltad, mást viszont nem). Márpedig ha megírtad, hogy 1 Ft-os cuccot nem postázol, akkor még azt sem várhatja el, hogy az ő költségén postázd, nemhogy a sajátodon.

Előzmény: anyoca69 (4032)
anyoca69 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 4032

Csak annyit fűznék hozzá, hogy szemét dolog lenne lovagolni a szavakon és azt mondani, hogy 1 ,-ért köteles vagyok ÁTADNI, de nem POSTÁZNI? Jöjjön érte?!!!!!!!!

Szerintem ha a feltételem szabályellenes lenne, akkor nem adták volna rá az áldást, amikor az ismerj+ oldalra feltettem, illetve más is írja, mégsincsenek szankciók? Vélemény?

Előzmény: bm613 (4031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!