Keresés

Részletes keresés

utazo idegen Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42108

Szia ! Aki meg fél a tengertől szerintem akkor minek utazik ennyit. Én tudom magamról,hogy a tenger mellet kiráz a hideg ha a medencére gondolok pedig van ott 35 fok meleg. Az más ,hogy ha itthon elmegyek uszodába de mikor a tengeren vagyok akkor rossz rágondoln. Inni meg a tenger parton is lehet sőt leülsz a jó meleg homokba és kényelmesen megiszom amit szeretnék.

Előzmény: Béci 72 (42107)
Béci 72 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42107

Elsősorban biztos,hogy a tenger miatt utazik mindenki,de nem árt azért egy medence sem,a változatosság kedvéért.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: solozo (42106)
solozo Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42106

Maximálisan egyetértek. Tenger mellett medencézni, az nálam a nem normális kategória.

Előzmény: utazo idegen (42105)
utazo idegen Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42105

Még mindig nem fér a fejembe,hogy ha 2 órát repülőzöl  vagy  24 órát vonatozól ,vagy 15 órát autozól szerintem az ember a tenger miatt megy nyaralni és nem a jó nklóros vízü medencébe pancsolni amit itthon is tudok csinálni. 

Saigon86 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42104

Azért nem olyan egyszerű, hogy nem üzemeltek a medencék... Konkrétan gépisztolyos rendőrök lezárták a medencé környékét és kalapácsokkal verték szét a medencét délután kettőkor. Ezek után a minimum, hogy a szálloda vagy az iroda kárpotólja a vendégeket...

Előzmény: GYURMÓKA (42059)
hanna90 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42103

 

Találtam a Robinson Toursnál nagyon jó áron Debrecenből induló repülős utakat, esetleg negatív tapasztalat velük vagy a szállodáikkal ?

Béci 72 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42102

Sziasztok!

 

Mondjuk,szerintem is elég logikus,hogy ennyi pénzért nem lehet marha-bélszínt,és kaviárt felszolgálni.Csoda,hogy egyáltalán adnak valamit enni!Amíg a személyzet fillérekért dolgozik,maradnak az alacsony árak.Az alacsony bérek ellenére Bulgária nem tengerparti területein sem sokkal olcsóbb pl.a mindennapi élelmiszer,mint nálunk.Miből élnek?

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: stevie-13 (42100)
Ivett91 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42101

Szia!

 

Én a vonat helyett ajánlanám a buszos utazást. Az sem leányálom, de mi tavaly is azzal voltunk és még mindig elviselhetőbb volt, mint amit a vonatos utazóktól hallottunk...

Több utazási irodában is lehet foglalni csak buszjegyet, oda-vissza 28 000 Ft. Közvetlenül a szállásánál tesznek ki mindenkit.

Ha kérdésed van, szívesen válaszolok :)

 

Üdv.:

Ivett

 

Előzmény: hanna90 (42082)
stevie-13 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42100

Köszönöm ! Már majdnem mellette döntöttem a szépsége miatt, de azért all innal a rossz ételek, azért kizárta nálam.

 

 

Ezt minden évben le szoktam párszor írni: a bolgár tengerparton az előző évi tapasztalatok -- legyenek jók vagy rosszak -- nem sokat jelentenek.

 

A Fekete-tenger télen kellemetlen klímájú, a tengerparton erős, jeges szél fúj a víz felől, í gy a nyáron olyan zsúfolt szállodák októberben lehúzzák a rolót, mert még az olyankor szokásos wellness-turizmus vagy konferencia-turizmus sem működik.

 

A tengerparti szállodák tehát gyakran egy-egy idényre szerződtetik a személyzetet. A pultosok, animátorok, szobalányok, recepciósok, felszolgálók nagy része szünidős egyetemista. A személyzet kulcsfigurái, menedzserek, szakácsok is vándorolnak.

 

Azt se felejtsük el, hogy a legtöbb minőségi kérdés kifejezetten vezetői döntés. A "rossz kaja" általában pusztán azt jelenti, hogy kevés pénzből csinálják. Gyenge alapanyagokat vásárolnak, abból is keveset és kevés félét, olcsó személyzetet szerződtetnek. Ha valamilyen okból a menedzsmentnek változik a stratégiája, akkor a konyhán pár nap alatt is csodát lehet tenni.

 

TomCruiser Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42099
Szia!
A transfert nem a máv hanem bulgárok,emailben rendeljük!
6fős fülkékben a teljes ár 23600.-
24en megyünk! Tavaj többen voltunk ezért Jobban megérte
Egy buszt bérelni 2 sofőrrel!
Előzmény: hanna90 (42098)
hanna90 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42098

Szia !

A Burgas-Nessebar transfer is a Máv szervezésében van, a csoportos utazás miatt ? Hányan mentek ? 23600 a menetjegy + még lesz a hálókocsi helyjegy ? Vagy esetleg több személyes hálófülkében mentek, azt hiszem van 6 férőhellyes is. nekem a 2 személyes fülke miatt lenne 40 ezer / fő. A transfer nagyon tetszene, nem akarok buszozni.

Előzmény: TomCruiser (42094)
hanna90 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42097

Szia !

 

Néztem már a wizz airnél, elég hajnalban indul Pestről, ami tőlünk 250 km, tehát még lenne egy oda-vissza út + parkolás + a feladott csomag díj már megdobná rendesen. Esetleg még Debrecenből induló járatban gondolkodom, de oda meg nem olyan egyszerű jegyet találni,  csak utazási irodákon keresztül lehet venni, árat még nem találtam ....  De most már beleásom magam a témába, mert ha még késik is a vonat az már tényleg sokkkk.

Előzmény: Béci 72 (42091)
hanna90 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42096

Köszönöm ! Már majdnem mellette döntöttem a szépsége miatt, de azért all innal a rossz ételek, azért kizárta nálam.

Előzmény: demo_20 (42090)
hanna90 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42095

Köszönöm az infókat ! elvileg most 51 ezer menetjegy és 30 oda vissza két főre a hálókocsijegy, city star kedvezménnyel.

Az ülőkocsik milyenek, 6 - 8 személyes fülkék, vagy nincs elválasztás, mint az intercitynél ?  Még a 22 órás meneidőt is soknak tartom, de még 6 óra késés ? Annyira lassan megy, vagy áll valahol ? A személyket tényleg összeszedik felszálláskor ? Legalább büfékocsi van ?

Előzmény: dancsika05 (42088)
TomCruiser Creative Commons License 2013.01.25 0 0 42094
Sziasztok!
Hétfőtől előzetesen már elfogad a máv jegyrendelést!
Igaz mi csoportosan foglaltunk hálókocsiban oda-vissza
23600.-ft a menetjegy! Burgas-Nessebar transfer az állomásról
10 euro/fő És ebbed az állomásra visszaszállítás is benne van.
A megbeszélt idlőre értünk jönnek a szállodához!
A vonatjegyeket májusban kell majd fizetni!
gyobi Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42093

Sziasztok!

 

Ha szállást kerestek érdemes megnézni az itsbilla.at honlapot!  Sokkal olcsóbbak mint a hazai utazási irodák.

Béci 72 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42092

Szia!

 

Van hétszemélyes taxi is,talán 5 euróval drágább,mint a normál.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Jucó72 (42086)
Béci 72 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42091

Szia!

 

Szerintem ez nagyon drága!Mi eddig ötször voltunk repülővel,de még egyszer sem fizettünk ennyit.Ha féltek a repüléstől,vagy a zötyögés kedvéért,pusztán "buliból" vonatoztok,akkor nem is szóltam!

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: dancsika05 (42088)
demo_20 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42090

Szia!

 

Tavaly voltunk a Victoria Palace-ba egy fiatal baráti társasággal. Olvastam én is előre infókat róla, úgyhogy kicsit félve mentünk.

Szuper helyen van, 50 m a tenger, a napospart egyik széle úgyhogy a központ az egy jó kis séta.

A szálloda szép olyan mint a képeken.Tisztaságra nem lehet panasz, liftek is működtek.

Bárokban este jó a hangulat.

Kaja az 3 napig jó.Minden nap szinte ugyanaz, ízetlen.(reggeli az türhető) Utolsó napokban inkább elmentünk gyrost meg pizzát enni. :)

Takarító személyzet egyes tagjai lopnak ha látható helyen van érték.(erre tényleg oda kell figyelni mert hiába reklamálsz ugyse tudod bizonyítani)

De mondjuk ez szerintem minden Bulgáriai hotelban megesik.

Ha van kérdésed szívesen válaszolok.

Összeségében láttunk sokkal  roszabb hoteleket is a naposparton.(mondjuk jobbat is :) )

 

Előzmény: hanna90 (42074)
Jucó72 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42089

40 Euró körül vannak a transzferek is, ahogy a neten néztem. A sozopoli buszállomásról biztos kevesebb a taxi, a buszjegy meg tényleg olcsó. Majd még a hotel transzferszolgálatát megkérdezem.

Előzmény: knorti (42087)
dancsika05 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42088

Kedves hanna!

 

Enged meg,hogy meséljek én is valamit, mi 2010,2011,Burgaszban voltunk vonattal 2 személyes hálóban. A jegyekért ne izgulj meg lehet szerezni mi aug mentünk májusban vettük meg a jegyett oda vissza ki adják semmi féle gond nélkül.

Röviden az árakról ülökocsiba 45000Ft volt menetjegy plussz a hálókocsi jegy 7500Ft/út/fő vagyis 2 főre oda 15000Ft vissza 15000Ft összesen 75000Ft volt nekünk akkor.

Most ebben az évben ugyan ez 88-90000Ft kérdeztem ja és nem vagyok MÁV-os!!Szerintem egy kicsit már sok egyébként szép tájakon megy a vonat ja és majd nem mindig késik mi volt,hogy 28 órát mentünk!

Ha valami kell irj!!!

Előzmény: hanna90 (42076)
knorti Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42087

Tavaly volt egy baráti társaság a Green Hills-ben, akik vonattal jöttek. Ők taxival jöttek át Burgas-ból. Előzetesen 50 €-t mondott nekik a taxis, aztán 40 € lett belőle. Lehet, hogy vannak 7 személyes taxik is, azzal megoldható lenne a dolog.

Előzmény: Jucó72 (42086)
Jucó72 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42086

Hú, ez tényleg nem kis távolság. Akkor taxizunk. Csak 5-en nehezen férünk be. :)

A bookingon írják, hogy van repülőtéri transzfer is, még erre is rá akarok kérdezni, lehet, hogy nem annyira drága...

Előzmény: knorti (42085)
knorti Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42085

Jucó,

 

Közben beugrott, hogy hol van a pályaudvar Sozopol-ban.

"A" pont pályaudvar, "B" pont szálloda. google maps szerint 2,8 km. Én nem vállalnám be három gyerekkel, csomagokkal gyalog, az biztos...

 

Előzmény: Jucó72 (42072)
János 2 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42084

Most azért néztem repülős árat: Ugyanaz amit vettem ketőnknek 392 euróért repülős úttal 1054 euróért adják. Ezért a külömbségért bárhogy elmegyek.

Tehát a repülős útjuk rossz ötlet volt.

Üdv: János

János 2 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42083

Amit én írtam árat az csak sacc, nem számoltam és most nem is számolom kérdezd meg ha más nem E-mailba a MÁV-tól. Lehet, hogy te vagy közelebb a valósághoz, de ilyen összegért nem szabad vonattal menni inkább repülő.

Nem akartam belebonyolódni fölöslegesem,  de: ha szerencséd van mindent meg tudsz venni itthon. Visszaútra azonban a hálófülkék felével a BDZ rendelkezik, amibe a MÁV közvetlenül nem tud belefoglalni. Azonban le lehet kéretni: FAX-on kérik le. Kb 1-2 nap mire van eredmény. A MÁV lkérését azonban elutasíthatják bármely okból /pl lustaság stb/. Ekkor sem kell megijedni, amikor ki érsz elmégy a pénztárba és visszafelé megveszed a hálókocsjegyet. Szivéjesek, segítőkészek nem kell félni, ha erre kerül a sor elmondom hol a pénztár.

 

Nem kell pánikolni semmi ok, aki el akart menni még senki nem maradt ithon és ott sem.

Vedd meg a szállást nyugodtan, mert nem csak a kedvezményből mész ki, hanem a megfelelő szállásból is.

Ha ezek után is bizonytalan vagy a NEKERMAN-nál repülős útra fizes be, dragább ugyan, de mindent elintéznek.

 

Szerintem tovább ne bonyolítsuk.

ÜdV: János

Előzmény: hanna90 (42082)
hanna90 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42082

Nagyon hálás vagyok Neked ! nekem jó lenne a 80 ezer, mert én a city star kedvezmény nélkül 105-nek számoltam....

Egy kicsit megijesztettél a vissza iránnyal kapcsolatban, mit kell tudni róla ? Nem tudok megvenni minden jegyet előre itthon oda-vissza ? Igérem nem kérdezek többet, egy ideig....

 

Előzmény: János 2 (42080)
János 2 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42081

Helyesen 70-80 ezer Ft

János 2 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42080

Először is nyugodtan foglalj a Neckermannál és próbáld náluk megvenni a vonatjegyet+hálót ez már másoknak sikerült. Neke a szállásfoglaláskor még soha nem volt meg a jegyem.

Nyugodtan elindulhatsz repülővel az sem drágább mint a vonat, de nézzükm a vonatot.

 

A CYTI STAR-ról nem csúszol le mert olyan dátumot írnak rá amit Te kérsz, és innen úgy tudom egy hónap. Az indulástól számított három hónap első napján még mindig megtudtam venni a hálókocsi jegyet. Megy két ülős kocsi, 2012-ben az egyik klímás volt most talán mind a kettő az lesz, jobb lehet, mint a dög meleg háló. Ha döntöttél még beszélünk a vissza irányról, ha semmi nem sikerül, az egy másik történet.

Én egyre inkább repülővel megyek, eddig sikerült kifogni korrekt árakat. Ha most megnézed amit a vonaton szeretnél 70-80 Ft, / hálókocsiba két fő/ ennyiért a repülő is elmegy.

 

Nyugodtan foglalj el lehet jutni.

 

Üdv: János

Előzmény: hanna90 (42079)
hanna90 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 42079

Megnéztem a képeket amit feltettél, és beleolvasva a hozzászólásaidba, örömmel értesültem róla, hogy vasutas vagy ! Lenne pár kérdésem, ha számíthatok rád....

Békéscsabáról-Burgaszba szeretnék vonattal menni, két személyes hálókocsiban. Ennek az esélye szeintem 0. A Máv-Start szerint indulás előtt 6 hónappal meg lehet venni a vonaljegyet és a helyjegyet is. Ezt szerettem volna mindenképpen megtenni a szállásfoglalás előtt, de a nemzetközi pénztárnál személyesen már azt mondták, hogy csak három hónappal előtte tudom megvenni, mert még nem is látszik a rendszerben. A környezetemben eddig csak olyanról hallottam, hogy képtelenség feljutni a vonatra, csak a Máv dolgozókkal van tele :) Ha január 31-ig nem tudok foglalni, lecsúszok a Neckermanos kedvezményről. Illetve a kedvezményes City Star jegyre esély sincs, mert az meg csak 2 hónapig jó..... Létezne valamilyen megoldás ?

Előzmény: János 2 (42077)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!