Keresés

Részletes keresés

kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18780

Nincs vakolatjavítás, kartonozás, nincs toló-bukó, emelő-toló, amit össze se tud rakni,

--

 

hehe,

 

az ilyeneket tényleg megnézném, amikor megkapja a toló-bukót ( esetleg több darabban), meg hozzá a komplett sínkészletet a dobozban, hogy nosza, akkor rakjad össze..

:-)))

 

De - maradva a földön - egy panel ezt nem igényli, nem kell hozzá szofisztikált szakmai tudás. "Ötezerbe-feketén" eljön neki az ember napszámba, ketten/hárman megcsinálnak egy 10-12 m2-es panelt egy nap alatt, marad neki tisztán 20-25k HUF, az havi 4-500 is lehet, de ha csak 300, az is jobb, mint a semmi. A lebukás veszélye minimális, nem ezeket a "nagyhalakat" vadássza a NAV. Hogy másfél év múlva - esetleg - nem lesz senki, aki utánállítson az ablakon, visszaragassza a levált takarólécet... na bumm.

 

Szeretném tisztázni: nem sírok, nem rinyálok, köszönöm szépen, pont elég munkám van, és azok az "ügyfelek", akik ezeket a vállalkozókat veszik igénybe, azok egyébként sem az én Ügyfeleim.

:-)))

Előzmény: forraslajos (18776)
zozo.sz Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18779

Szia!

 

Nem tudom megfelel-e, de elvben pont azt tudja amit szeretnél:

 

http://www.mahlmart.hu/#/termekek

Előzmény: Proxima76 (18778)
Proxima76 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18778

Sziasztok,

pontosítottuk az ajánlatokat, így már minimális a különbség az ajánlatok között, pláne ha lebontjuk nyílászárókra. Lényegében azonos áron is az S9000-ből gyártott (Marshall) ablakokat ajánljátok a Horizont Penta plus 7-tel (Limaker)  szemben?

 

És még egy technikai kérdés:

Van egy derékszögű ablaknyílásom a nappalin, 1,2 ill. 1 m széles, 2,4 magas nyílászárókkal. Úgy szeretném megoldani, hogy egybefüggő hajlított ablaknak tűnjön (derékszögsorolóval) Csak az a probléma, hogy a derékszögben lesz egy 10x10-es zártszelvény oszlop, amit a statikus szerint nem kellene elhagyni. Hogy lehet így megoldani, hogy kívülről is szépen mutasson, és ne legyen hőhíd?

forraslajos Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18777

Na ja, pont egy ilyennel küzdök.

De "Decco-ból, féláfával 45.000-rel olcsóbb és a nagyot is (163 x 158) legyártják egyszárnyúban."

Igen. Tetszik tudni, mi az a Decco...? Nem? Aha. Ha mindegy, akkor tessék nyugodtan megvenni.

Dunakeszi, 940.000 Ft-os ajánlat ablakra, PLUSZ ALUREDŐNYT SZERETNE RÁ.

Gratulálok.

Előzmény: kiss_atti (18773)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18776

Visszaesett, az igaz,de túl sok "ablakos" dolgozik a szakmában. Egy évig beépített, aztán tud mindent.

Ők szeretik a panelokat, mert nincsenek különleges igények, kidobja-bedobja, takaró-párkány, esetleg redőny oszt viszon'hallásra. Nincs vakolatjavítás, kartonozás, nincs toló-bukó, emelő-toló, amit össze se tud rakni, talán nem is látott olyasmit soha.

Nincs azzal baj, ha valaki csak panelben gondolkodik, csak ne hitesse már el a klienssel, hogy a 3 kamrásból hirtelen öt-, hatkamrássá lett profil ugyanolyan jó, mint amelyik mögött 10-20 év fejlesztése áll.

Nem lehet ealdni a normális minőségű, örök darab extrudált párkányt, mert van hajlított lindab, "oszt az is alu". Holott egy fos, rákönyököl a pógár és vége is. 

Ezek nem kereskedők, csak ablakkupecek.:)

 

Előzmény: gabeeen (18775)
gabeeen Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18775

Az elmúlt években szinte eltűntek az építkezések, és a lakásfelújítások száma is nagyon visszaesett mivel a korábbi évekhez képest áll az ingatlanpiac.

 

Én erre értettem főképp hogy nincs pénz.Az általad említett "3 autós" ügyféljelöltek régebben is nagyon olcsón de nagyon jót akartam :-)

 

A panel meg egy számomra rejtély kategóriába tartozik hogy egyes "ablakok kollégák" mit szeretnek annyira rajta hogy szinte ingyen cserélik ott az ablakot.

Előzmény: forraslajos (18772)
gabrielke Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18774

Egyetértek. Engem mint vásárlót pedig az bosszant, hogy ehhez a trendhez sajnos igazodik a legtöbb kereskedő és nekem mint az átlagnál talán igényesebb vásárlónak vadásznom kell azokat, akik ki tudnak szolgálni minőségi(bb) cuccokkal. 

 

Két végletet tapasztalok: aki megpróbálja beadni nekem, hogy a gagyi is milyen jó lesz nekem, a másik meg akik megérzi a "pénzszagot" és irreális felárat kér. 

Ezért aztán ha találok egy-egy normális helyet, ahhoz nagyon tudok ragaszkodni :)

 

 

Előzmény: forraslajos (18772)
kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18773

Pont erről beszélek...

:-)

Előzmény: forraslajos (18772)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18772

Amit kifizetni hajlandóak inkább.

 

Sok olyan helyen járok itt Pest környékén, ahol lenne pénz a minőségi cuccokra, de folyton azzal jönnek, hogy a lengyel-román-kínai mennyivel olcsóbb. 

Nem azért nem veszik meg a drágábbat, mert nem tudják kifizetni (3 autó áll az udvarban,mert mindenkinek kell egy,darabja minimum fél-egymillió), hanem mert "jó az ide".

 

Egy komplett panellakásnál 15.000-30.000 Ft-on vitatkozni nem fizetésképtelenség, hanem értelmezhetetlen spórolás a minőség és/vagy a megbízhatóság rovására.

 

Itt lépnek be a cég nélkül, vagy eleve bedőlésre ítélt, vagy 10%-ért vásárolt kamuszámlával dolgozó 'szakemberek", akiket aztán lehetetlen utolérni és még annak is hálát ad a kliens, hogy az előleggel nem tűntek el egyáltalán, ha már garanciázni vagy az elmaradt párkányt-takarólécet felrakni már nem mennek ki.

Előzmény: gabeeen (18771)
gabeeen Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18771

"Ezért pontosan azt a minőséget kapják a pénzükért, amit kifizetni hajlandóak."

 

Egyetértek veled, annyival igazítanám ki hogy: amit kifizetni tudnak.

 

Ez nagyjából 2-3 éve tapasztalható erősen, előtte azért kérdezgettek elég sok mindent a megrendelőim a nyílászáró fajtájáról, minőségéről, felszereltségéről.

Az utóbbi időben viszont azt látom hogy már csak egy dolog ami számít az ÁR.

Előzmény: kiss_atti (18770)
kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18770

Ja,

 

annyiban vitatkozok a cikk címével, hogy ez rohadtul nem átverés.

 

Erre van igény, a piac ezt kényszerítette ki a gyártókból.

Ezért pontosan azt a minőséget kapják a pénzükért, amit kifizetni hajlandóak.

:-))

Előzmény: kiss_atti (18769)
kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18769

http://www.napi.hu/ingatlan/itt_az_ujabb_megdobbento_csalas_magyarorszagon_igy_verik_at_az_embereket.578983.html

 

Olcsó ablak, olcsó tégla, olcsó csempe, olcsó minden.

Ez kell a magyarnak.

Igény mutatkozik rá.

:-))))

Előzmény: forraslajos (18768)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18768

Nem nagyon. Az ablakgyártás elment a falig, ennél olcsóbb nem tud lenni. A pár évvel ezelőtti, komolynak számító akciók mára mindennaposak. Arra jó, hogy valami újdonságot eldurrantsanak a gyártók-kereskedők, vagy olyan "extrát" adjanak ajándékba, némi felárért, vagy aranyárban (csak a kiállítás ideje alatt,természetesen.:) ), amire igazából semmi szükséged, de meggyőznek, hogy milyen jó lez az neked.

Előzmény: kkkezdo (18767)
kkkezdo Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18767

Sziasztok!
Kicsit talán offtopic a kérdés, vagy talán mégsem:)
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes kimenni a Construmára, ha az ember ablakcserére készül, vagy csak olyan cégek szoktak ott kiállítani mint pl a Internorm, ami - sejtésem szerint:) -  nem a normál árkategóriába keresgélő embereknek tervez ablakot.

Sajnos a hivatalos oldalukon nem találtam ez ügyben használható infót, de lehet csak ügyetlen vagyok.

forraslajos Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18766

Blabla. Huzatzár és kész. :) Mindegyik ugyanazt tudja, csak nem illik ennyivel elintézni.:)

Kapsz 2 db vasalati elemet (egyet a tokra, egyet a szárnyra), plusz egy behúzófület a szárny külső oldalára. :)

Előzmény: neo1982 (18764)
neo1982 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18765

Huzatzár ok, megtaláltam a google ben.

Előzmény: neo1982 (18764)
neo1982 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18764

A fenti tulajdonságokat említik a kömmerling nyílászárókhoz, amiket nem tudom hogy a valóságban pontosan mit takarnak: Progresszív zárást könnyítő szárnybehúzó, erkély ajtó huzatzár, kézzel állítható záróelem. Köszönöm a tájékoztatást.

forraslajos Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18763

Nem rossz a Ferrand Kömmerlingje. Csak beállítási vagy üvegezési problémák szoktak vele lenni, de azt beépítéskor lehet orvosolni.

Azt hiszem a "csappantyú"-ra vagy "huzatzár"-ra gondolsz. A kettő egy és ugyanaz, 1-2ezer forintos tétel.

Előzmény: neo1982 (18762)
neo1982 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18762

Köszönöm a gyors választ. Erkély ajtó esetén gondolkoztam ha az ember ki megy rajta van-e olyan vasalat ami becsukva tartja ha behúzom magam után (tudom hogy van automata csukó), ez egy földszintes háznál lenne ahol sokat lenne használva. Az említett kömmerling gyártó minőségre ok?

Előzmény: ganser (18761)
ganser Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18761

Mindkét kereskedő esetében egyezik a gyártó.(Ferrand-Grewin.)

A "parkettások" olcsóbbak.

Az aranytölgy nem túl sötét,ezért védettebb a dilatációs torzulásoktól mint sötétebb színű társai.

Előzmény: neo1982 (18760)
neo1982 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18760

Érdeklődni szeretnék hogy a családi házamhoz kinéztem két gyártót jobban mondva talán forgalmazót, azt szeretném kérdezni hogy valakinek van-e infoja rólluk?

 

Mind két cégnél Kömmerling 3 rétegű nyílászárót néztem 70 mm tok vastagsággal, aranytölgy fóliával.

 

1, Parketta diszkont

2, Berettyó Ablak Kft.

 

Minőségben van különbség a két forgalmazó között gondolom másokkal gyártatnak, valamint ami felmerült bennem a szín miatt a vetemedése a profiloknak? Bejárati ajtók esetében hallottam hogy előfordul, gondolom nyáron a keleti nyugati tájolásnál ahol telibe kapja a napfényt.

kiss_atti (X) 2014.03.29 0 0 18759

Debreceniként kérhetnél árat a Horizont Penta Plus profilból készült ablakokra is...

Előzmény: Soma.01 (18756)
kiss_atti (X) 2014.03.29 0 0 18758

Gyanítom,

 

hogy egypostos fikanick vagy, de azért válaszolok, mert akár igazad is lehetne:

 

1., Nem ismerem zolarek nicknevű érdeklődőt, NEKI nem adtam ajánlatot

2., Körülményeim folytán ismerem a gyári átadási árakat, így a számokból meg tudom ítélni, hogy a nyílászárókon az ajánlatadó 5%-t, vagy 50%-ot akar keresni.

3., A beépítési/szállítási árak szórhatnak, de ez is jó eséllyel megítélhető, hogy lehúzós beépítés, vagy a piacon általánosan beállt árakkal dolgozik-e?

 

Mivel azonban az ajánlatommal nem élt, így a vita - úgymond - okafogyott...

:-)))

Előzmény: molnarnagy (18755)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.29 0 0 18757

Ha ebből a kettőből fogsz választani, majdnem teljesen mindegy. Amelyiket jobb feltételekkel kínálják. 

Előzmény: Soma.01 (18756)
Soma.01 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 18756

Lakás felújítás előtt állunk és azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a Deceuninck Inoutic Prestige profilt vagy a Rehau Euro-Design 70 profilt válasszuk?

 

Panelház 4. emelet, zárószint, saját tulajdonú és ott is fogunk lakni.

molnarnagy Creative Commons License 2014.03.29 0 0 18755

Az ablakosok szolgáltatása hatósági áras?

Mert ha nem, hogyan tudod megmondani a másik ajánlatáról, hogy  korrekt-e, avagy sem? Mindenki ugyanúgy képezi le az árakat?

Szerintem a végeredmény az lesz, hogy nagyon nem korrekt, de bezzeg a Tied...

Előzmény: kiss_atti (18739)
Menike Creative Commons License 2014.03.28 0 0 18754

Köszi a hasznos választ! Félre ne értsetek nem akartam leszólni a másképp gondolkodókat csak ugye mindenki a saját közegéből meríti a tudását éppen ezért nem tudtam elképzelni miért jó a nagy.

 

 

Előzmény: forraslajos (18753)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.28 0 0 18753

Ha jól van legyártva és beépítve, erkélyatóként tökéletesne fog üzemelni, semmi baja nem lesz. Ekkora méretben jobb helyeken amúgy is úgynevezett széles erkélyajtó szárnyból készítik (sok gyártónál ebből készül a "basic" bejárati ajtó).

 

"Nem fér ki rajta valami?"

 

Vagy be. A 100-as ajtó szabad átjárhatósága 84 cm. Van olyan bútor, ami ezen nem fér be. Másrészt van olyan, aki igényli, hogy a terasz és a nappali "egy légtér" tudjon lenni nyáron.

Előzmény: Menike (18752)
Menike Creative Commons License 2014.03.28 0 0 18752

Köszi a választ... 

 

Sima ajtó méret lenne. Kicsit talán magasabb 100x220-as talán. Azt sem igazán értem miért kell ennél szélesebb ajtó? Nem fér ki rajta valami? :)

 

Az ablakprofilból készített bukó nyíló erkélyajtó akkor jól működik mint ajtó? Nem nyeklik nyaklik, nem megy tönkre pár év alatt? Most gondolok például egy 70-es kömmerlingre vagy rehaura...

 

 

Előzmény: forraslajos (18751)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.28 0 0 18751

Szia !

 

"Nekem ez is alap."

 

Neked. :)  Másoknak mások az igényei, ezért van ennyiféle megoldás.

 

"A kérdés már csak az hogy akkor legyen sima teraszajtó aluküszöbbel vagy akkor egy teliüveges bejárati ajtó?"

 

A teliüveges bejárati ajtó jóval drágább lesz.

 

" kellően masszív de mondjuk nem 120-150e."

 

Mérettől és üvegezéstől függően lehet 120-150 beépítve, de az már szinte biztosan kétszárnyú. Ha mondjuk 90x240-es egyszárnyú, azért tényleg sok a 120 is.

 

"erre nincs valami költséghatékony ötlet? :)"

 

Nincs. Hacsak nem elég, ha csak kívül színes, azt megúszhatod 20-25% felárral.

Előzmény: Menike (18750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!