Keresés

Részletes keresés

Robijoe Creative Commons License 2017.03.26 0 0 2546

Üdvözletem mindenkinek,

 

Tapasztalatból, kb. mennyiből jön ki az utcafronti kerítésünk szerintetek ,18méter és egy 3m uszókapu is lenne benne? Csak tól -ig ra gondoltam .

(Enyiből nyilván nem tud senki pontosan számolni.)

 

 

Gyöngyi Gaál Creative Commons License 2017.03.26 0 0 2545

Köszönöm szépen a gyors választ!

Előzmény: Teaway (2544)
Teaway Creative Commons License 2017.03.26 0 0 2544

3x0,9x0,25 = 0,675 m3 a kész beton.

Ehhez: 1,2x-es sóder (~0,81 m3), valamint 0,25-0,33x-os (~200-260 kg) cement kell.

Előzmény: Gyöngyi Gaál (2543)
Gyöngyi Gaál Creative Commons License 2017.03.26 0 0 2543

Sziasztok,lenne egy 3m hosszú 0,9m mély és 0,25m széles gödröm amit felszeretnék tölteni betonnal. Kérdésem az lenne hogy ehez mennyi sóder,homok és cement szükséges? Köszönöm előre is válaszaitokat

örökmozgó3 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 2542

Igazad van, ezért módosítom az előző hozzá szólásom utolsó előtti szavát. Helyesen:korhad

Előzmény: Calcitos (2540)
stevemegane Creative Commons License 2017.03.24 0 0 2541

De okos vagy.

Most már tudja mindenki. :)

Előzmény: Calcitos (2540)
Calcitos Creative Commons License 2017.03.24 0 0 2540

Az akác  és más fa sem rohad, hanem korhad, igaz az akác viszonylag lassan. A pörkölés  valamit segít, akár a kátrány. Igaz manapság kátrányhoz hozzájutni lehetetlen, mivel nincs szénlepárlás.

 Az a másik fekete anyag, a bitumen meg semmit sem ér. Ide.

 Tehát a fekete anyagok : 

 

bitumen a kőolaj lepárlás végterméke, sok helyre jó, pl.  útépítés , vízszigetelés, fém korrozióelleni védekezés stb. pont  faoszlopok  korhadás elleni védelmére nem jó.

  A bitument valamikor bányászták is,

 

 

 kátrány : ebből

 kétféle is van. a kőszén és a barnaszén kátrány, mint a neve is mutatja  szénlepárlás  mellékterméke. Sok mindenre jó. pl. ebből gyártották anno a bambit, készítenek belőle gyógyszert és régen a parasztporták  fa  /deszkakerítéseit ezzel mázolták a korhadás ellen, akár az alpesi nyaralók fa szerkezeteit. Szép feketék voltak. Ma már nem alkalmazzák, részben mert vannak modernebb anyagok, részben mert nincs kátrány, nincs szénlepárlás

  Na és a z utósló fekete a

szurok

 ezt bányásszák , hogy mire használják  ? Hát pl. az egri nők felforrósították és a török nyakába öntötték.

 A törökkorban se bitumen se kátrány nem volt,  volt a szurok

örökmozgó3 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 2539

Az oszlopok földben lévő részét kb. 70 cm tisztítsd meg a fahéjtól és égő tüzben pörköld meg, bagy kátránnyal kend be, hogy ne rohadjon el.

Előzmény: Gépészsegéd (2537)
Mariusi Creative Commons License 2017.03.23 0 0 2538

Tedd kb. 3 m-re,  70 cm mélyre fúrd a lyukakat és a sarkoknál ferdeoszlop támasztást alkalmazzál !

Előzmény: Gépészsegéd (2537)
Gépészsegéd Creative Commons License 2017.03.22 0 0 2537

Segítséget szeretnék kérni a kedves fórumozóktól!

 

Van egy kis gyümölcsösöm és be szeretném keríteni. Erre célra van is vagy 120darab akácoszlopom..Az lenne a kérdésem, hogy milyen távolságra legyenek az oszlopok, és milyen mélyre fúrjam le őket?

Illetve, a kezdésnél és a sarkoknál hogyan oldjam meg a megtámasztást???????

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

kingoftailor Creative Commons License 2017.03.16 0 0 2536

Az ürömi kőbánya terméke, ha valaki ilyet szeretne:

 

"A képen látható kő Gold-retro-35 a termék neve 14500/m2 +áfa"

Előzmény: kingoftailor (2535)
kingoftailor Creative Commons License 2017.03.13 0 0 2535

Felismeri valaki ezt a burkolatot?

 

Proxima76 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 2534

Így van, 2 különböző dolog.

Tudom miről beszélsz, én is néztem annó, de én a minimalista dolgokat kedvelem, ez túl rusztikus nekem.

Nem is azért írtam, hanem hogy hátha valakit érdekel a tapasztalat...

Előzmény: stevemegane (2533)
stevemegane Creative Commons License 2017.03.08 0 0 2533

A semmelrock kerítéskő gyakorlatilag olyan mint a zsalukő és ki kell tölteni betonnal.

Én pedig a barabás téglakőről beszéltem, amivel úgy kell falazni, mint a kisméretűt téglával.

 

Szóval szerintem két különböző dologról van szó.

Előzmény: Proxima76 (2532)
Proxima76 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 2532

én semmelrock kerítéskőből csináltam a kerítés falazatát. Elvileg elég lenne ragasztani, de inkább beöntöttük.

Nagyon oda kell figyelni hogy ne follyon ki a beton, pontosan illeszkedjen, nem lehet összecsapni azzal a címszóval hogy úgyis be lesz vakolva. Épp ezért k-ra nem szeretik a kőművesek (engem 3 hagyott ott, mert azt hitték hogy 1 nap alatt összecsapják, és vihetik a lóvét) Arról nem is beszélek, hogy az elemek köztött simán lehet 1-2 mm eltérés, ami a vakolat jótékony takaró hatása hiányában szépen kummulálódik, és a végén elég szép eltérést okozhat. Ezért még gyémántcsiszolóval is meg kell dolgozni...

Cserébe - ha szépen meg van csinálva- nem jön veled szembe minden második háznál, nem málik le a vakolat, ha fel is szív valamennyi vizet, kiszárad és kész. Ha koszos, sterimóval lenyomod. Le lehet fújni impregnálóval is, hogy leperegjen róla a víz, de az elég drága.

Előzmény: stevemegane (2531)
stevemegane Creative Commons License 2017.03.07 0 0 2531

Sziasztok!

 

 

Ma láttunk egy tetszetős kerítést, ami Barabás téglakőből volt falazva. Az oszlopok 36x36 cm-esek betonnal kiöntve, a kerítés pedig 24cm széles falazat.

Erről mi a véleményetek, mennyire időtálló megoldás?

Van valami, amire oda kell figyelni a falazáskor, vagy teljesen ugyanúgy megy, mintha építenék egy tégla kerítést?

 

Köszönöm.

Zolcsi_ Creative Commons License 2017.03.07 0 0 2530

Nem fogja meg az sem, hogy a betonalap alja alá lemegy még 30 centivel minden oszlop 2,5 méterenként?

Előzmény: halaloszto (2529)
halaloszto Creative Commons License 2017.03.07 0 0 2529

az alap alja mindenképp vízszintes, különben lecsúszik a cucc idővel.

 

Vajk

Előzmény: Zolcsi_ (2528)
Zolcsi_ Creative Commons License 2017.03.07 0 0 2528

Sziasztok,

 

kerítést fogok építeni a telken körbe, 40 centi betonalap + még 20 centi kilóg a földből, ebbe kerítésoszlopok (ezek 70 centire betonozva), arra pedig ponthegesztett kerítés.

Így néz ki a telek lejtése oldalt, az lenne a kérdésem, hogy itt kell-e lépcsőt csinálni, vagy követheti az alap a talajszintet?

murray Creative Commons License 2017.03.06 0 0 2527

ilyet kértem, ,adtak, kösz! 

Előzmény: Codename (2524)
stevemegane Creative Commons License 2017.03.06 0 0 2526

Milyen vastag zsalukőből csináljátok?

 

Milyen méretű lesz az és hogyan vasaljátok?

Előzmény: Zöldövezeti (2525)
Zöldövezeti Creative Commons License 2017.03.06 0 0 2525

 Hasonló kerítés lesz nálunk is. sajnos szigetelés nincs a fal alatt. Ok. de a vakolat is  egy gyatra valami lesz ha a kőmívesre bízzuk.

 

 Éppen  negyedszerre mondta hogy vakolva lesz csak  azt nem tette hozzá, hogy milyen.

Előzmény: stevemegane (2522)
Codename Creative Commons License 2017.03.06 0 0 2524

huzalfeszítő.

min. M8-ast érdemes belőle venni, az már nagy távot tud feszíteni.

Előzmény: murray (2523)
murray Creative Commons License 2017.03.06 0 0 2523

keritésépités: sima vasoszlopok vannak 3méter távolsággal, drótkerités. erre akarok takaró fóliát 2m magasan. 

a tetején szögesdrót de laza. hogyan tudnám feszsre meghúzni? van ilyen csavaros kampós valami amikor a csavarral feszited, ezt hogy hívják? 

stevemegane Creative Commons License 2017.03.06 0 0 2522

Sziasztok!

 

A csatolt képen látható típusú zsalukőből készült kerítés tetszett meg nekünk, mivel a szelet is meg kellene fognunk az udvaron.

Lennének benne a képen láthatóhoz hasonlóan fabetétes mezők díszítésnek, de emellett kialakításra kerülnének szélesebb egybefüggő zsalukő mezők (a fabetétek között kb. 1m széles, az utcaajtó melletti részen kb. 2 m széles).

A kerítés 1,8m magas lesz.

Tervezgetés közben vagyok és az alábbiakban szeretnék segítséget kérni:

- 40x80 cm keresztmetszetű, 10-es periódikus acéllal erősített vasbeton alapra gondoltam. A 80 cm mélységre végig szükség van, vagy elegendő az oszlopoknál ilyen mélyre lemenni és a köztes részeket pedig gerenda vasalással összekötni?

- Azt szeretném, ha az oszlop részek egy síkben lennének a kerítés többi részével, nem lennének vastagabb az oszlopok, mint maga a kerítés falazata (pont úgy mint a képen). Ennek és a 1,8 m magasságnak az ismeretében elegendő a 20-as, vagy kell a 25-ös zsalukő? (A mostani régi "zsalukő" beton kerítésünk ugyanilyen magas zárt fal. 20-as vastagságú zsalukőből készült, aminek belseje nincs kitöltve betonnal. Sajnos az 50 év alatt már teljesen szétfagyott a zsalukő.)

- Az 1,8m magas falak esetén jól gondolom, hogy minden üregbe kell rakni függőlegesen a teljes magasságban egy-egy szál vasat belekötve az alapba, valamint minden sor zsalukőbe vízszintesen is fektetni egy-egy szálat?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

Proxima76 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 2521

Igen. Korrektek, gyorsan dolgoznak. 43*20 méteres telkemet egy fél nap alatt körbehúzták. Jó áron.

Előzmény: Fázisceruza (2503)
Proxima76 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 2520

Sziasztok.

 

van valakinek WPC-vel tapasztalata? Az ősszel csináltam meg az utcafronti kerítést, keríréskőből, 3 m-es fesztávú helyeket hagytam ki betétnek, amit valami szép, de viszonylag gondozásmentes anyagból gondoltam csinálni. Először felvetődött a NIVO (méretre készítik, könnyű felrakni, de a ház felé néző oldala elég gány.

Nem szeretném a keretet sem látni, ennek meg csak a kifelé eső oldala mutatós.

Marad a WPC, de az is keret és csavarozás mentesen. Valamilyen U- profilra gondoltam, amit felerősítve, sínszerűen becsúsztatom a méretre vágott léceket. Csak hát ilyet csak külföldi oldalakon látok, hazai forgalmazóknál max 10x10 12x12 cm-es négyzet keresztmetszetű 4 oldalán nútolt oszlop van, ami megint nem túl esztétikus.

 

Tudnátok esetleg más rögzítési módszert ajánlani? Esetleg infó arról, hogy hol lehet U-profilt, és vele azonos színű wpc léceket beszerezni?

 

köszönöm

Előzmény: Fecosx (2519)
Fecosx Creative Commons License 2017.02.12 0 0 2519

Sziasztok. Idén fogjuk bekeríteni a telkünket. Aránylag nagy  /7400m2/ kell ~450m kerítés. Hogy ne kerüljön annyiba mint a ház, a betonoszlop + drótkerítés kombinációra gondoltam. Esetleg ha van még valami más megoldás hasonló árba, ami nem jutott eszembe, akkor azt szívesen fogadom. 

iimi Creative Commons License 2017.01.24 0 0 2518

Sziasztok.

Kerítést kellene építsek, hogy ne lássuk egymást a szomszéddal, de nem tudom milyet.

Ami tetszik az a vízszintes deszkázású de itt olvastam, hogy hamarabb rothad.

Kérdésem ti mit ajánlottok? Milyen magas kell legyen a beton / tégla alja, hogy lentről a felcsapódó viznek ellenáljon (meg a az alákaparó kutyákat kizárja) ? 

Mondjuk ezek közül melyik miért jó / vagy nem?

(nálunk csak fenyődeszka beszerezhető... sajnos...)

... mielőtt valaki zokon venné, hogy ez esetleg az ő fotója / kerítése... Igen! lehet, a net-en találtam...

ötharmincdöbbenet Creative Commons License 2017.01.22 0 0 2517

Üdv!

 

Kerítések építésével foglalkozó szakembert keresnék. 150m 3d táblás vagy ponthegesztett háló kerítést szeretnék csináltatni.. Baranya megyében. a kérdés kb mi a díja ezen kerítés telepítésének, milyet és hol vegyek? a területnek van lejtős és egyenes része is amelyet érintene a kerítés. esetleg emailben várnék ajánlatokat vagy elérhetőségeket köszönöm. streight@freemail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!