Keresés

Részletes keresés

mozgógázos Creative Commons License 2014.05.17 0 0 7457

Üdv!

Dehogy kötekednek!

Ha minden személyes okmány,és a gk papírjai rendben van akkor meg se nézik a kocsit!

Ajánlatos éjjel utazni/kissebb forgalom,jobban halad az ember/

Én szinte évente arra járok nyaralni,,egyszer se kötöttek belénk!

Előzmény: jánoshentes (7456)
jánoshentes Creative Commons License 2014.05.17 0 0 7456

Sziasztok!Sartiba szeretnénk menni augusztusba,milyen utvonalat ajánlotok 2f-2gy.Légyszives segitsetek.Azt hallottam hogy a macedonoknál eléggé problémás az átkelés a határom.(kötekednek)"EZ IGAZ"

Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7455

A térképen ábrázolva pedig itt van az Alexandrion apartman.

 

Előzmény: Pierr.Kardan (7454)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7454

A legközelebb a központhoz az Alexandrion van. Ezek szerint te írtál a Grandos fórumra is :) A part sincs messze, csak ehhez a részhez a sziklás part esik közelebb.

 

Háááááát....

 

Akkor lehet, hogy nem egy Alexandrion apartmanra gondolunk, de a Grand Tours által kínált Alexandrion apartman annyira nincs közel se a parthoz, se a központhoz.

 

Messze persze nincs, de az, hogy az van a legközelebb, az barokkos túlzás.

 

Hogy érzékeltessen az apartman helyét, nem térképen mutatom meg, hanem egy fényképen, hogy látszódjon, hogy  bizony egy dombra is fel kell kaptatni a partról az apartmanhoz. Nem véletlen, hogy a busz se tud a közelébe menni, 100-150 méterre tudja csak megközelíteni.

 

Egyébként nem rossz hely, de pont nem az az előnye, hogy a parthoz és központhoz közel lenne...

 

Előzmény: jujooo (7451)
BeriTimi0117 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7453

Köszönöm a gyors választ, aranyos vagy! :) beritimi0117@gmail.com a címem ide eltudod küldeni :) 

jujooo Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7452

Úgy látom, nem látszik a kép valamiért. Adj egy mail címet, és átdobom.

jujooo Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7451

Timi, ne aggódj! A legközelebb a központhoz az Alexandrion van. Ezek szerint te írtál a Grandos fórumra is :)
A part sincs messze, csak ehhez a részhez a sziklás part esik közelebb. A homokos kicsit délebbre van. Mellékelek egy képet.

Árakat nagyon részletesen leírta Borkaandi a hellasz fórumon. Nézz el oda, érdemes. Az újfajta személyi tökéletes. Fakultatívokról kicsit lejjebb írtam ("Mi a kalózhajó túrán voltunk. Nagyon ajánlom. Korlátlan italfogyasztás, gyönyörű táj, és az ár az ebédet is tartalmazza, amit akkor készítenek el, amikor kikötünk egy szép öbölben.

A közeli strandokat, öblöket is érdemes pl. robogót bérelve meglátogatni.

Itt jól össze van foglalva: http://www.sarti.gr/hu/sarti-strandok.html

Azt mondják, a Sithonia túra is jó a fakultatívok közt, bár ott mi nem voltunk.")

 

Előzmény: BeriTimi0117 (7450)
BeriTimi0117 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7450

Jujoo köszi a választ. Nagyon távolra esik a "belvárostól"? A part milyen közel van? Sajna már csak ez az apartman volt, mert későn foglaltuk le :) Sarti árakról tudnátok árakat mondani? Fakultatív programokról? Tengerről? A narancspartra robogóval el lehet jutni úgy tudom, kb.hány km? Az újfajta személyivel átengednek a határon?:) Köszi a válaszokat! Timi

gerti128 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7449

Kettő max. három fakultatív programra szeretnénk menni, hogy pihenésre is maradjon időnk, melyiket ajánljátok?

 

jujooo Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7448

Mi 2008-ban utaztunk velük, és akkor Szerbiában mi is lerobbantunk.

Azóta hátha vannak új buszaik. Azt az irodában azért érdemes lenne megkérdezni.

Előzmény: gerti128 (7447)
gerti128 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7447

Köszi az infókat!

Nem tudjátok, hogy milyen autóbuszai vannak az IBUSZ-nak? Régebbi kommentekben olvastam, hogy lerobbantak útközben.

jujooo Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7446

Sziasztok!

 

BeriTimi. Mi is abban a turnusban megyünk, csak mi az Ostraco házba. Az Alexandrion az ófalu részen van. Szép apartman. Bár én jobban szeretem, ami kicsit távolabb esik az ófalutól.

 

Gerti128, http://www.sarti.gr/hu/spanos-h%C3%A1z-sarti-halkidiki-2321.html.

Nagyon szuper helyen van ez a ház. Mi is ezen a környéken leszünk. A part irtó közel van, és belülről is jónak tűnik. Sarti jó választás az első nyaralásra :)

 

A hellasz fórumon nézelődjetek. Az Alexandrionról és a Spanosról is vannak vélemények.

 

Üdv:
Judit

gerti128 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7445

Sziasztok!

Volt valaki az IBUSZ utazási irodával autóbusszal  Sartiba,a Spanos apartmannban?Szívesen vennénk minden tájékoztatást! A segítséget előre is köszönöm!Indulási időpontunk: Szeptember 5-14, de mivel még nem voltunk nyaralni már most lázban égünk.

 

BeriTimi0117 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7444

Sziasztok. Mi július 29-ei turnussal megyünk Sartira, az Alexandrion apartmanba. Jön valaki még esetleg a Grand Tourssal az ekkori időpontba közületek? :) Esetleg az Alexandrion apartmanról tudnátok véleményeket írni? :) Köszönöm: Timi

jtordai73 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7443

Szia

 

Nagyon köszönöm az infókat:)

 

Üdv

Józsi

Előzmény: jujooo (7442)
jujooo Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7442

Szia Józsi!

 

Májusban még nem, de június elején már voltam Sartin. Az idő szuper volt, le is égtünk. Futó záporok előfordultak, de általában nyom nélkül továbbálltak :)

Mi a kalózhajó túrán voltunk. Nagyon ajánlom. Korlátlan italfogyasztás, gyönyörű táj, és az ár az ebédet is tartalmazza, amit akkor készítenek el, amikor kikötünk egy szép öbölben.

A közeli strandokat, öblöket is érdemes pl. robogót bérelve meglátogatni.

Itt jól össze van foglalva: http://www.sarti.gr/hu/sarti-strandok.html

Azt mondják, a Sithonia túra is jó a fakultatívok közt, bár ott mi nem voltunk.

 

Az időtartam nagyon változó. A határoktól függ. Nekünk legutóbb 21 óra volt (Debrecenből), de van, hogy kevesebb vagy több valamennyivel.

 

Busszal nagyon sok mindent nem tudtok vinni. Vagyis nem nagy tételben. Pl. zsugoros ásványvizet. Pedig az jóval drágább kint.

Mi konzerveket, száraz felvágottakat szoktunk. Ahhoz csak egy kis péksüti kell, és megvan pár reggeli. Gyógyszert, amire szükség lehet, mind itthonról vigyétek szerintem.

 

Igen, én leandert. De sajnos nem maradt meg. Gekko? Ebben biztos vagy? Szerintem nem élvezné túlságosan az utat.

 

Felnőtteknek elég az új típusú személyi igazolvány. Gyerekekkel kapcsolatban kétféle infót is olvastam egy másik helyen. Így annak érdeklődjetek utána szerintem.

 

Kellemes nyaralást!

 

 

 

 

Előzmény: jtordai73 (7441)
jtordai73 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 7441

Sziasztok

 

Fontos kérdéseim lennének Sartival kapcsolatban, főleg, hogy most leszünk először ott, ráadásul gyerekekkel megyünk.

- Milyen idő van Sartiban előszezonban. Mi május 18 tól megyünk, két hétre.

- Milyen látnivalók, fakultatív programok vannak melyekre érdemes befizetni?

- Mennyi idő busszal?? - fontos kérdés, két igen aktív fiu mellett:)

- Mi érdemes vinni, amit esetleg ott kinn drágábban tudunk megvenni? Milyen gyógyszert pl?

- Hozott már haza valaki onnan pl egy növénykét, amit itthon próbált szaporítani, vagy gekkot vagy valamit?

- Elegendő e a személyi igazolvány?

 

Egyenlőre ennyit. Nagyon-nagyon köszönöm ha válaszoltok.

Üdv

Józsi

czoki Creative Commons License 2014.05.05 0 0 7440

Üdv cigánypecsenye!

 

Az alábbi fórumon találsz egy részletes "árjegyzéket"

 

http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?p=215847#215847

 

# 14411 hozzászólás  borkaandi-tól

 

 

Jó böngészést.

czoki


 

Előzmény: cigánypecsenye (7438)
Robzie70 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 7439

Csatlakozom az előző kérdezőhöz! :-)

Előzmény: cigánypecsenye (7438)
cigánypecsenye Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7438

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy az idén mennyit változtak az árak Sartin.

Élelmiszer, apartman, étterem. Mennyire viselte meg az országot a válság?

Igaz még nem kezdődött el a szezon, de hátha van/volt már kint valaki.

Mi 4 éve voltunk utoljára, akkor nagyon kedvező volt minden ár.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Gy.

Laila.ali Creative Commons License 2014.04.29 0 0 7437

Kedves jujooo!

 

Nagyon köszönöm a segítő választ! :) Szép napot!

Előzmény: jujooo (7435)
jánoshentes Creative Commons License 2014.04.28 0 0 7436

sziasztok! Érdeklödnék hogy jön-e valaki görögország-sartiba augusztus 22-én,autóval Budapest környékéröl,mi 2felnött és két gyerekkel megyünk.

jujooo Creative Commons License 2014.04.28 0 0 7435

Szia!

 

Mi évek óta a Granddal utazunk. Személyenként 1db kézipoggyász, 1db utazótáska (kb. 20kg) és családonként 1db hűtőtáska vihető (gondolom, egy átlagméret).

 

El lehet férni a buszon kényelmesen, bár ilyen hosszú úton egy idő után nyilván nem tudja már az ember, hogy hogyan üljön, hogy kényelmes legyen.

Jók a buszok, de fetrengeni azért nem fogtok tudni :)

 

Az élelmiszer árakkal kb. másfél-kétszeresével kalkulálj, mint itthon.

Gyümölcsöt találhatsz olcsóbban, de alapélelmiszernél nagyjából így alakul.

 

Éttermekben a legtöbb helyen van magyar felszolgáló is (ha nem tudtok, nem akartok nyelvi akadályokkal küszködni). Angolul amúgy mindenhol el lehet boldogulni.

 

Legyen szép nyaralásotok! :)

Előzmény: Laila.ali (7429)
Távirányító88 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 7434

A gyermekek esetében eltérő írásokat olvastam,és ezért gondoltam idekérdezni az e téren gyakorlottabbakól.Köszönöm a válaszod!

Előzmény: Pierr.Kardan (7433)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.04.26 0 0 7433

Gyereknél is pontosan ez a helyzet, gyerekek esetében is elfogadják a kártyás személyit Szerbiában is, Macedóniában is.

 

Persze ha a gyereknek semmilyen papírja sem volt eddig, akkor meggondolandó, hogy személyit csináltatsz neki, mert az olcsóbb, de csak az EU-ba, Horvátországba, Szerbiába, Macedóniába jó; vagy útlevelet csináltatsz neki, ami drágább, de azzal mehet Tunéziába, Törökországba, vagy Egyiptomba is. Most lehet, hogy nem jön szóba a repülés ezekbe az országokba, de ha pár éven belül lehet ilyen úticél is, akkor mindenképpen kell az útlevél.

Előzmény: Távirányító88 (7432)
Távirányító88 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 7432

Kedves czoki!

 

Gyermekekkel ugyanez a helyzet?

Köszönöm a válaszod.

Előzmény: czoki (7430)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.26 0 0 7431

Köszönöm az infót!!!

 

Előzmény: czoki (7430)
czoki Creative Commons License 2014.04.26 0 0 7430

Üdv! 

Évek óta személyi igazolvánnyal utazunk.

Teljesen felesleges útlevelet készíttetni, ha Görögország a cél. Épp úgy Szerbiában,

mint Macedóniában elfogadják az új típusú (kártya) személyiket.

czoki

Előzmény: Törölt nick (7428)
Laila.ali Creative Commons License 2014.04.25 0 0 7429

Sziasztok!

 

Június utolsó hetében megyünk a Grandtours által busszal Sartiba. Néhány kérdésem lenne az utazással kapcsolatban.

Mekkora hűtőtáskát vihet egy család? Mennyi hely van a buszon (kényelmesen elférünk)?

Milyen élelmiszer árakkal kell kalkulálnunk, mind boltok, mind éttermek tekintetében? LEginkább a kenyér, felvágott, tej, zöldségek, sajt, sör érdekelne. Étteremben milyen a felszolgálók hozzáállása? Szeretnek hazárdírozni, mint pl. az olaszok?

Köszönöm a válaszokat előre is!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 7428

Sziasztok!

Utazással kapcsolatos kérdésem lenne,eddig útlevéllel léptük át a határokat Szerbia,Macedónia és természetesen a Görög határt.(2013).A mi nap olvastam az okmány irodában,hogy már elegendő a személyi azonositó okmány is.(pl.Macedónia és Szerbia)Mert ha ez valóban működik,akkor nem csináltatnék a család minden tagjának útlevelet.Valakinek tapasztalata volt e  ezzel kapcsolatba????????

További szép napot!!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!