Keresés

Részletes keresés

Degeczi Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52290

persze, bár valszeg akkor sem kellett volna, ha EU-n kívülről jön, mert jó kínai népszokásnak megfelelően kérés nélkül is ajándéknak volt feltüntetve összeg nélkül (a cucc pedig pici, nem figyelemfelkeltő és a valós értéke postával együtt is csak valahol 35 EUR környékén van, ami alatta maradna a vámeljárás 45 EUR-os határának, ha magánszemélynek tekintem a feladót - aki az alig pár száz eladása miatt egyébként valószínűleg tényleg az)

Előzmény: Liviati (52289)
Liviati Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52289

És vámot és ÁFÁ-t így nem kellett fizetned?

Előzmény: Degeczi (52288)
Degeczi Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52288

ma is váratlanul gyorsan (alig több, mint egy hét alatt) ért ide egy Hongkongból rendelt cuccom: és ezt a belga posta hozta...

 

tracking volt hozzá, de az sajnos nem árul el helyszíneket, viszont a borítékon a visszaküldési cím is egy belga postafiók, szóval továbbra is az a valószínűbb, h európai raktárból küldi sok kínai eladó még akkor is, ha a termék helyeként Kína van megadva

Előzmény: Degeczi (52225)
sjohn Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52286

#52195

Előzmény: cyborg2 (52285)
cyborg2 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52285

"Ezt tudom töröln? Ha igen, akkor hol?"

http://pages.ebay.com/help/buy/bid-retract.html

Előzmény: Törölt nick (52279)
Axióma Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52283

Ja, a lustasag lehet olyan is, hogy hajlando barmivel feladni, de beirja egy darab oldalrol minden termekere a max. teljes EU dijat, aztan aki felveszi a kapcsolatot emiatt vele, annak meg megkeresi akar o is az adott termekre es dest-re a legjobbat a nala elerhetok kozul. Bar az ilyen elado jobban jar, ha bebillenti, hogy szallit hozzank is, de shipping-et kerdesre tud egyedileg adni, nem vagja be a maxot.

Előzmény: Axióma (52282)
Axióma Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52282

Sztem jellemzoen nem nyereszkedik rajta, hanem lusta. Van egy darab bejaratott, _neki_ kenyelmes postazasi modja, es o ilyen (vagy majdnem ilyen) dragan is adna fel neked, ha valoban kifizetned. Peldaul dpd osszeszedegetos csomagkuldes. Egy reszuk teljesen rugalmatlan: akkora a forgalma, hogy nem akar par csomagot kulon kezelni; mig masoknal ha rairsz, hogy xy postai szolgaltatassal nem tudna-e kuldeni, mert akkor 12 eurobol itt van trackinggel (persze te magad kikeresel egyet), hajlando-e ugy kuldeni es milyen csom. es egyeb ktg. jon hozza (ide tudja pl. a postara jutast bekalkulalni), akkor lehet hogy kapsz egy 15 eur p&p ajanlatot, ugy meg mar neked is megeri.

Előzmény: Törölt nick (52276)
bombaba Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52280

Kösz, ezt eddig nem láttam, de ezt az eladóknak kell ismerni, nem? (Én nem adok el, max. veszek, ha elfogadható az ár.)

Az 5+45-ös konstrukciók lehet szimplán elütés is, nem?  

Előzmény: Degeczi (52278)
Degeczi Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52278

de nem mindenhol/vég nélkül lehet ezzel játszani: van, ahol megszabtak maximumértékeket

Előzmény: bombaba (52277)
bombaba Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52277

Ha lehet ugyanazt kapni másik eladónál, mik a feltételei? Ha 45 az ár és 5 a pp, akkor mindegy, neked 50-be kerül, bármelyiket veszed. Ezen belül az arányok indifferensek.

Előzmény: Törölt nick (52276)
bombaba Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52275

"Lehet hogy csak bennem van rosszindulat," - igen. 

Ilyen hozzáállással igen hamar kikopnának a távolkeleti eladók.

Előzmény: Törölt nick (52273)
Degeczi Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52274

dehogy, miért lenne

persze ha vkinek sorozatban nem jönnek meg a cuccai, arra fölfigyel az Ebay, hiszen könnyen lehet csaló, aki csak erre hivatkozik, de évente néhány, pláne ilyen csúcsidőszakban előfordulhat mindenkinél. És persze az is sűrűn megesik, h utána mégiscsak megkapod, ezért jobb visszafizetést kérni az újraküldés helyett (hacsak nem sürgős és fontos - de akkor eleve nem kínaitól rendelte volna az ember)

Előzmény: Törölt nick (52270)
Lángész69 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52271

Egy Kínában  track infóval 05-én feladott cuccom egy hét óta nem mozdul sehova!

Szerintetek kezdjek el izgulni miatta?

Csak annyi az info róla, hogy felvéve a postán!

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.12 0 0 52270

Hali!

 

Hongkongból rendeltem még szeptemberben, nem érkezett meg, rákérdeztem, az eladóra, hogy postázta-e, és azt mondta igen és felajálnotta a visszafizetést.

 

Lesz valami következménye a számomra?

(rosszabb minősítés vagy ilyesmi)

Degeczi Creative Commons License 2013.11.11 0 0 52268

negatívot már jópár éve nem kaphat a vevő, ellenben az Ebay megjegyzi, h volt fizetetlen ügye, és az eladók kizárhatják a problémás vevőket ez alapján

Előzmény: Törölt nick (52264)
sjohn Creative Commons License 2013.11.11 0 0 52267

Eladó nem tud negatívat adni, nyílván.

Előzmény: Törölt nick (52266)
sjohn Creative Commons License 2013.11.11 0 0 52265

Kitől?

Előzmény: Törölt nick (52264)
sjohn Creative Commons License 2013.11.11 0 0 52263

Mindegyik, amelyiknél szerepel ez a tétel.

Előzmény: Törölt nick (52262)
Axióma Creative Commons License 2013.11.11 0 0 52261

Nem ertekfuggo, hanem attol fugg, hogy az elado szerzodott-e erre a szolgaltatasra az ebay-jel. Ha igen, akkor tole csak igy lehet venni, ha nem, akkor nem.

Lenyegeben igy van, az itthon fizetendo vameljarassal kapcsolatos dijakat kerik el elore, most abban nem vagyok biztos (mert me'g nem hasznaltam), hogy ez olyan ertelemben becsles, hogy kaphatsz ra me'g korrekciot, vagy ez ugyan becsles, de ez ugymond "atalany", es nem lehet elteres. (Mondjuk arra merget vennek, hogy tulfizetes eseten automatikusan vissza nem adnak, es abban se vagyok biztos, hogy esetlegesen kervenyre visszaadjak-e a kulonbozetet.)

Az viszont tuti, hogy gyorsabb lesz tole a vamugyintezes, csak nincs lehetoseg a mazlifaktorra.

Előzmény: Törölt nick (52260)
foveon Creative Commons License 2013.11.09 0 0 52258

a leheto legutolso pillanatban erdemes ratenni, ez ugye fugg a netkapcsolatodtol is meg a reflexeidtol, a 10mp nem szentiras. nekem van egy oram ami pontosan mutatja az idot azt szoktam nezni nem az ebay altal mutatottat mert az akadozva jar.

erdemes nem licitlepcsovel licitalni. pl ha a licitlepcso 10 penz, akkor ratehetsz 11 penzt is (lenyeg, hogy a lepcso felett legyel). ha valaki nem eleg rutinos akkor azt igy meg tudod elozni mert o csak 10-et tesz ra.

ha tetszik valami es meg senki se licitalt ra, akkor erdemes 1 penzt radobni, ezzel valoszinuleg nem nyersz (bar volt mar ra pelda) de azt meg tudod akadalyozni hogy meggondolja magat es ido elott levegye. ha mar van rajta akkor nem erdemes, mert a taktika resze az is hogy nem licitalunk menet kozben, hisz minek megmutatni a vasralasi szandekot es felverni az arat? en mindig egyet licitalok, az uccso 3mp-en belul, altalaban nyerek is, de ez nagyon fugg a termek keresettsegetol meg, hogy neked mennyire kell, mennyit er meg.

 

 

Előzmény: Törölt nick (52255)
Axióma Creative Commons License 2013.11.09 0 0 52257

Kicsit zanzasitva mondtam, de ott van az: a talalati oldal belso lenyegi reszenek jobb felso sarkaban van egy olyan, hogy View, azon belul customize, es annak a jobb also opcioja.

Előzmény: hellsing (52256)
hellsing Creative Commons License 2013.11.09 0 0 52256

Köszönöm, de ööö... nekem nincs pipás dolog a jobb-felső sarokban. Ott a My eBay, ami nekem nem működik, mert nem vagyok regisztrált. Ott van még az Alerts és a Shopping Cart, azalatt meg már csak a keresés dolgai vannak.

 

Ha regisztrálnék be tudnám állítani, hogy milyen pénznemben mutassa az árakat, vagy akkor is lakhelyhez köti?

Előzmény: Axióma (52251)
Black Dragon Creative Commons License 2013.11.09 0 0 52254

A legnagyobb "fortély" a sikeres licit érdekében az, hogy mindig akkora összeget tegyél egy cuccra, amennyit neked maximálisan megér. Sem többet, sem kevesebbet!! Kevesebben azért ne, mert előfordulhat, hogy az eladónak több ugyanolyan cucca van, és felajánl neked egy úgynevezett második lehetőséget. Ez általában akkor szokott bekövetkezni, ha a vesztett aukción te voltál a második legmagasabb ajánlattevő. Ha mondjuk egy cuccnak 10$ a kikiáltási ára, és neked ez maximum 35$ - ér, tegyél bátran annyit. Ha egy 1$ a licitlépcső, és az alattad levő legmagasabb ajánlat csak 16$ volt, így te - annak ellenére, hogy 35$ tettél rá - 17$ végső leütési áron jutsz a cucchoz. Ha nem lassú a neted, licitet indítani mindig az utolsó 10 másodpercben ajánlatos, mert kb ennyi idő kell ahhoz, hogy megerősítéssel együtt véve is az utolsó 3 másodpercen belül megérkezzen a te licited. 

Előzmény: Törölt nick (52252)
sjohn Creative Commons License 2013.11.09 0 0 52253

Licitáláskor a lényeg, hogy ne nyomj rá napokkal a vége előtt, mert csak felhajtod az árat!

Ha van egy fix elképzelésed, amit rászánsz, azt is csak akkor tedd rá, ha a záráskor nem vagy gépközelben!

Ha elkap a hév, hogy azt a valamit megvedd, akkor is várj az utolsó pillanatig!

Akkor de csak is akkor,nézd meg, hogy be vagy-e jelentkezve, majd zárás előtt fél perccel írd be a licitedet, licitálj, de a comfirm gombot csak 6-8 másodperccel zárás előtt nyomd le!

Előzmény: Törölt nick (52252)
Axióma Creative Commons License 2013.11.09 0 0 52251

1. az ebay es a paypal ugyanazon tulajdonosu, es a paypal alapbeallitasa viszont - nana' - az, hogy az o sajat baromi szar arfolyaman valts mindent (nem kartyaval hanem feltoltve hasznalva nem is lehet mashgoy) - azt mondjuk nem tudom, van-e koszonoviszonyban az az arfolyam es az ebay-re kiirt

2. be tudod allitani, jobb felso sarok, hogy tok ne tudd ertelmezni a pipat _ki_kell_venni_ a checkbox elol, hogy valtson dollarra (mert csak hulyen adtak meg a nevet, de a nemzeti valutadra valt, es eszleli hogy Mo-rol vagy). Persze igy nem dollarra lesz valtva, hanem mindent az erediteben latsz, de az jellemzoen ugyis usd szokott lenni.

Előzmény: hellsing (52250)
hellsing Creative Commons License 2013.11.09 0 0 52250

'reggelt!

 

Segítség kéne. Nem vagyok regisztrált júzer az ebayen, de gyakran használom belőni az árakat és egy-egy cucc elérhetőségét.

 

Egy ideje forintban látom az árakat, de kellene vissza a régi eurós vagy dolláros ár. Nem emlékszem, hogy az ebay kérdezte-e, hogy átváltson (én tutira nem kértem volna), most pedig sehol nem találok olyan pontot, ahol beállíthatnám, hogy hogy akarom látni az árakat.

 

Azért is szerencsétlen ez a technika, mert pl. egy keresés után a találatokat szűkíteni lehet a bal oldalon, de ott a tól-ig árat csak dollárban lehet megadni. Az értelmét sem nagyon látom, hiszen az eurós árat a Bank fizetéskor biztos nem az ebay árfolyamán váltaná, tehát az ott látható ár csak közelítőleg pontos.

Black Dragon Creative Commons License 2013.11.09 0 0 52249

Semmi gond!

Az "gyakran" előfordul, hogy nem az a track szám szerepel a csomagoláson, mint amit megadnak. Éppen tegnap kaptam egy néhány dollár értékű levélcsomagot, amin október 10 szerepel feladási dátumaként. Egy hónapot utazott, és persze nem az a track szám szerepel rajta mint amit nekem küldött anno az eladó :)

Meg jön az, NO PARA :))

 

Előzmény: Törölt nick (52247)
bombaba Creative Commons License 2013.11.09 0 0 52248

Kicsit olvass vissza, kb. másfél hónapja naponta felteszik a kínai posta-kérdést. 

Előzmény: Törölt nick (52247)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.07 0 0 52246

Nem. Megteszed az ajánlatot, és ha és amint az eladó elfogadja, akkor jön a gratuláló levél, hogy tied a cucc. Ugyanúgy, mintha megnyerted volna az aukciót vagy nyomtál volna egy Buy it now-t.

Viszont az ajánlat megtételekor meg kell erősíteni, tehát véletlenül nem nagyon lehet ajánlatot tenni.

Előzmény: foveon (52245)
foveon Creative Commons License 2013.11.07 0 0 52245

aham. nem tudtam pedig mar vettem igy cuccost, de mintha az elfogadott ajanlat utan nekem kellett volna meg nyomkodnom, nem tortent meg otomatan.

 

Előzmény: t.lantos (52242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!