Keresés

Részletes keresés

God:Boy Creative Commons License 2013.11.01 0 0 12084

Katona állítási lajstromok publikussá tételéről van valami hir?

vadász2 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 12083

Nem hallottam. Ez nagyon szomorú...

Előzmény: Atomantiii (12075)
Bircu Creative Commons License 2013.11.01 0 0 12082

Nagyon szépen köszönöm a választ, mindenképpen a Hetesi anyakönyvekkel folytatom a kutatást ,a jövő héten megyek a levéltárba  és talán megoldódik számomra a kérdés hogy hol és milyen névvel született .És lenne még egy kérésem ha valaki betudná linkelni hogy hogyan tudom a FM keresőjét használni adatok kigyüjtésére ,vagy a levéltári adatbázisában hogy működik a kereső funkció ,mert nem hoz ki semmit ,vagy én vagyok ügyetlen ?! Köszi a segítségeket !

Előzmény: Prelleg (12079)
numismaticcollector Creative Commons License 2013.11.01 0 0 12081

Nagyon köszönöm!

Az első választ nem vettem észre.

Előzmény: Prelleg (12076)
Prelleg Creative Commons License 2013.10.31 0 0 12080

Köszönöm szépen. Sajnos nekem sem jutott az eszembe, hogy mi másnak lehetett volna olvasni a „kuis”-t. Csak az angol nyelvű általános utasításokban szerepel ez a lehetőség, a magyar nyelvű oldalon csak a halotti anyakönyveknél engedi meg.

Előzmény: JPmiaou (12078)
Prelleg Creative Commons License 2013.10.31 0 0 12079

Az anyakönyvek oldalai alapján én azt mondanám, hogy eredetileg is Válinak hívhatták. A „Jegyzetek” rovatba írt szövegben a „javíttatott” szót használja az anyakönyvvezető, ami véleményem szerint nem jelentheti azt, hogy nevet változtatott volna, sokkal inkább egy hibás beírás korrigálását. Az hogy a másik anyakönyvben nem szerepel ez a bejegyzés, szerintem semmit sem jelent, hisz oda a házassága sem került bele. Tovább erősíti ezt, hogy mint azt cecilke és JPmiaou már megírta, a névváltozásokról szóló könyvben sem találkozunk a Veiling – Váli névváltozással. Szerintem érdemes lenne megnézned a hetesi keresztelési anyakönyvet, hogy ott hogyan szerepel az 1883-ban született gyereknél az apa neve, esetleg kijavították-e, és a hetesi házassági anyakönyvet, mert Hetesen viszonylag sok Jáger született, talán ott tartotta meg az esküvőt Váli Károly és Jáger Borbála.

 

Előzmény: Bircu (12067)
JPmiaou Creative Commons License 2013.10.31 0 0 12078

Megnéztem az idetartozó halottit is (https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-159393-87047-9?cc=1452460&wc=M944-C9K:n474437702), de ugyanaz a kézírás, és egyikből sem tudom kibogozni a "Béres" és "Istvánné" közötti betűket. Betűről-betűre leginkább "kuis"-ra hasonlít, de annak sehogy sem találom értelmét.

 

Az angolnyelvű általános utasításokban találtam a következőt:

  • If a Surname field or Maiden Name field calls for a maiden name and only the married name was recorded, index the married name in the Surname field or Maiden Name field.

vagyis "ha egy vezetéknév vagy leánykori név mező a leánykori nevet kéri, de csak az asszonynév volt lejegyezve, az asszonynevet indexelje a vezetéknév vagy leánykori név mezőben."

 

Ezenkívül van az angolnyelvű asszonynevekre vonatkozó utasítás is:

  • Women with Husband's Name. Sometimes you may find a woman listed with her husband's name, such as “Mrs. John White.” If you cannot find her given name listed anywhere else, index the name as: Given Name: John, Surname: White, Titles and Terms: Mrs.

vagyis "Nők a férj nevével. Néha találhat nőt csak a férje nevével felsorolva, mint például "Mrs. John White". Ha nem találja a keresztnevét sehol máshol felsorolva, indexelje így: Keresztnév: John, Vezetéknév: White, Titulosok és Kifejezések: Mrs." A magyar anyakönyvekhez nincsen "titulosok" mező, és nálunk különben is másképp működik az asszonynévjelző, tehát én nem próbálnám ezt szó szerint alkalmazni magyarul: ha a nő neve Fehér Jánosné-ként van csak lejegyezve, akkor a vezetéknévhez Fehér-t, a keresztnévhez pedig Jánosné-t írnák.

 

Tehát szerintem jogos és helyes az anya leánykori nevét Béres (...) Istvánné-ként indexelni.

Prelleg Creative Commons License 2013.10.30 0 0 12077

Ismét egy kis segítséget kérnék. Kmsz.: 343958394 03-02

A mezősúgó szerint a születési anyakönyveknél az anya nevéhez csak a leánykori nevet lehet beírni, más esetben Ctrl+B. Itt azonban véleményem szerint be lehetne írni az asszonynevet is. Ragaszkodnom kell a szabályhoz, vagy kitölthetem a rubrikákat? Mi van írva a Béres és Istvánné közé? Előre is köszönöm.

Prelleg Creative Commons License 2013.10.30 0 0 12076

numismaticcollector: 12021. hsz.

God:Boy: Úgy látszik a pécsi polgári házassági anyakönyv 1896-1897. képei nincsenek fenn a Familysearch-ön.

Előzmény: numismaticcollector (12074)
Atomantiii Creative Commons License 2013.10.30 0 0 12075

Nem tudom ti hallottatok-e róla, de sajnos a MACSÉ-n az egyházi anyakönyvek indexelése jelenleg szünetel mert az egyházak ellenzik az anyakönyvek feldolgozását és azok közlését. Szóval kérdéses, hogy mi lesz a feldolgozott adatokkal.

numismaticcollector Creative Commons License 2013.10.30 0 0 12074

Sziasztok!

 

Az IQSYS hadifogoly-adarbázisban van egy találatom, a fogság helyének ezt írja: l.58. Ez a tábor hol volt, és az ott elhunytakat hova temették?

 

Köszönöm!

mamu66 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 12073

Jó reggelt! Először is akit érdekel,felkerült egy új bejegyzés a cseh Actapublica oldalra. Halálozási 1764-1855,Rudolec,Chroustow,Pokojow ! Sikerült ezáltal megtalálni rég keresett őseim halálozását,bár ezzel sem jutottam elöbre. Egy láma kérdés:a Gira és a Jirzik ugye nem ugyan az?

Prelleg Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12072

De, ez könnyedén megtörténhetett. Találkoztam a Familysearc-ön már hasonló típusú hibával.

Előzmény: Atomantiii (12043)
Bircu Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12071
Előzmény: Bircu (12070)
Bircu Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12070

Előzmény: Bircu (12067)
Zw_Thor Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12069

Kaptam választ.

Köszönöm

Előzmény: Zw_Thor (12065)
skoumi Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12068

egy direktlink nem jönne rosszul... :)

Előzmény: Bircu (12067)
Bircu Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12067

Feltettem a képeket ,nézzétek meg ,és akkor talán többet tudunk ! Az inda fotón megtaláljátok !

Előzmény: cecilke (12061)
God:Boy Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12066

Az FS film bázisában nem találom a Pécs 1897 évben polgári házasságok felvételeit. Nem tudjátok melyik filmen lehet?

Zw_Thor Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12065

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni, a MACSE adatbázisokban található-e bármiféle bejegyzés Szilicsán/Szilicsány/Szilitsán vezetéknév alakokban?

 

Visszajelzést privátban várom.

Köszönöm

 

canonfan_448 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12064
canonfan_448 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12063

Nekem az volt eddig a legnagyobb problémám, hogy szinte 1 sincs amely megjelenítené a testvéreket az adott szinten.

Aztán nehezen de találtam egyet.

Ezt:

(Charting Companion™)

 

http://www.legacyfamilytree.com/_images/lcc_AncestorSiblings.gif

 

Igaz, a valóságban azért nem így néz ki egy családfa ha kirajzoltatjuk vele, kicsit szétszórtabb.

Elképesztően nevetséges, hogy nincs másik CHART amely ezt tudja.

Vagy erre ennyire nincs igény?

:-)

 

 

Előzmény: andrago_ (12053)
JPmiaou Creative Commons License 2013.10.29 0 0 12062

Tehát ha jól értem, két helyen található ugyanaz az 1885-ös anyakönyvi bejegyzés, és az egyiken van megjegyzés/javítás, a másikon semmi? Ez azért lehet, mert az anyakönyveket általában két példányban vezették, és az egyiket valami központi helyen tartották (például püspöki vagy egyházmegyei levéltárban). A későbbi, állami, anyakönyveknél a mikrofilmek mind a másodpéldányokról készültek; az egyháziaknál nem tudom, melyiket filmezték. (Talán néha mind a kettőt!)

 

Az egyházmegyei rendelet azért van, mert minden anyakönyvi változtatásra írásbeli engedély kellett, még akkor is, ha egyértelműen a pap (vagy más anyakönyvíró) hibázott és melléírt valamit. Abból ítélve, hogy a "Századunk névváltoztatásai"-ban nincs Veiling-ról változtatott Váli, azt hiszem, valamilyen melléírás vagy hibás bejelentés javításáról van szó. (Én itt néztem: https://archive.org/stream/szzadunknvv00magyuoft#page/238/mode/2up -- de sok helyen elérhető, például a MEK-en is, PDF-ként.)

cecilke Creative Commons License 2013.10.28 0 0 12061

Itt van pl. ez. http://kt.lib.pte.hu/cgi-bin/kt.cgi?konyvtar/kt04112203/0_0_2_pg_239.html E szerint sincs a névváltoztatásról adat. Amit írsz, az nem téves bejegyzés javítása? Nem értem teljesen, azért kérdezem.

Előzmény: Bircu (12059)
Bircu Creative Commons License 2013.10.28 0 0 12060

Ez a lehetőség még eszembe se jutott ,hogy a Váli név a település miatt keletkezett. De elkébzelhető.... A családban már volt valaki álítólag aki kereste az öreget de még eddi sem jutott mint ahol én tartok de sír emléket állítatott nekik a Szenjakabi temetőben így most a Váli Károlynak egy temetőben van egy sír emléke is és megvan a sír helye is /de ezt szerintem a rokonom nem is tudta ezért állítatott emlék sír helyet / Úgyhogy elég érdekes eseményeket produkált az én papám ! De még Németországba is elmegyek ha oda vezetnek a szálak hogy kik voltak ők !

Előzmény: cecilke (12057)
Bircu Creative Commons License 2013.10.28 0 0 12059

Amit biztosan tudok hogy a Veiling nevet nem Somogyban változtatta meg ! van egy jegyzet az Imre születésién Somogy megyei egyházmegyei hatóság 1907 es rendelete alapján /ami nek a száma 5573 /lett javitva az anykönyvön a név Veiling ről Váli ra /A Veiling  átvan huzva alatta be van írva a Váli név ez 1885 január 7. ei anyakönyvön van . De a másikon semmi bejegyzés nincs és nincs áthuzás sem és ugyan ezen anykönyv az is . az egyiket én magam lapoztam át a másikat mikrofilmen találtam a levéltárban ,gondolhatod hogy meglepődtem ! 

Előzmény: cecilke (12058)
cecilke Creative Commons License 2013.10.28 0 0 12058

Még az is lehet, hogy ez csak véletlen egybeesés. Ellenőrizni kell. A Veiling-re való adathiány és a gyerekei teljesen magyaros keresztnevei miatt, biztos a Veiling, mint eredeti név?

Előzmény: cecilke (12050)
cecilke Creative Commons License 2013.10.28 0 0 12057

Csak egy ötlet: Viling változatban sok ilyen nevű lakik a fejér megyei Válon. Lehet odavalósi, azért lett Váli nevű?

Előzmény: Bircu (12055)
cecilke Creative Commons License 2013.10.28 0 0 12056

A keresés csak pár perc volt, semmi komoly. A familysearch-on természetesen, látni nem látom az 1895 előttieket, de adatot kiad, ha keresed. Persze ezt levéltárban meg kell erősíteni, ha ez számít, nem csak érdeklődés. Az Fs-sel az a baj, hogy rosszul van indexelve egy csomó, ezért mindenféle verzióban kell keresni. Pl. nálad ha jól értem a család igazi neve Váli, de az első gyerek apja Várinak van indexelve. Ezért mindenféle adatokra kell keresni, nem kitöltve minden mezőt, amit tudsz. Csak az anyja nevére, csak évszámra, csak az apja keresztneve és a születési hely, meg amit ki tudsz találni. Persze ha Kiss József a neve, muszáj szűrni, mert túl sok az adat, de ettől eltekintve, lehet mindenféle kombinációkra keresni. Hátha találsz adatot. De így se biztos természetesen, hogy megtalálsz mindent. De könnyebb a levéltárban már a kapott adatot ellenőrizni, mint vég nélkül lapozni. Ha Somogy és ha német betelepülők a dunaisváb témában is lehet valami nyom. Regeteg családkönyvük fel van dolgozva.

Előzmény: Bircu (12055)
Bircu Creative Commons License 2013.10.28 0 0 12055

Szia !    Cecilke       nagyon szépen köszönöm ! Úgy látom te jobb vagy mint a levéltár ! Én a levéltárból informálódok és a Mormon ok által közétett anyakönyvekből ,de azok csak 1895 től hozzáférhetőek. Ti hogyan láttok a neten korábbi anyakönyveket ? Hozzátartozik a dologhoz hogy én kb 2 hónapja foglalkozok a kutatással és kevés a tapasztalatom ,de nagyon szeretnék rutinra és széles ismeretekre szert tenni a témában. A MY Heritage ét használom de csak ingyenesen..... Milyen lehetőségem van mélyebben belenyúlni az adatbázisokba?  De egyébként én a levéltárban találkoztam olyan anyakönyvekkel ami ugyanazon eseményt ad közzé de az egyiken van plussz bejegyzés /ilyen a Veiling név Válira valóváltoztatására vonatkozó bejegyzés /a másikon semmi plussz infó nincsen ! Ez hogy lehet ? Úgyhogy nagyon hálás lennék ha pl a mail emre küldenétek linket amivel mélyre lehet ásni ! Köszönöm a segédleteket !!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!