Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1554

:-)! Nagyon szivesen. Csak azért részleteztem annyira a "technológiámat", mert láttam lelkiszemeim előtt, amint próbálod használható állapotba hozni a maradék fóliákat. és úgy éreztem, hogy elvenné a kedvem a csipkézéstől, vagy a takarékoskodástól, ha ennyi energiát kellene erre áldoznom. Igaz én 1 kicsit türelmetlenebb típusú nőci vagyok:-). Szeretem mielőbb látni az eredményt:-)!

 

Látod? A nyelved mindig kéznél van:-)! Ugye, hogy egyszerűbb, mint ragasztószalaggal, meg csikokra vagdalva .....?

Utálom az alkoholt, lehet hogy ezért nem ízlett a fólia sem:-)???? Én zselatinhoz hasonló anyagra tippeltem volna, igaz azt sem szeretem:-)

Előzmény: Törölt nick (1551)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1553

Szép lett! Örülök!!

Bea

 

Előzmény: teokata (1552)
teokata Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1552
Én pedig neked köszönöm Bea az ihletet, bár többször átsiklottam a minta fölött, de a kész bankkártyatartód megadta a végső lökést:)) Egyből kettőt is hímeztem, a lilát már összevarrtam, egy türkiz-barna pedig vár a sorára:))
Előzmény: Törölt nick (1551)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1551

Szia Emi!

Jelentem neked és mindenkinek, hogy nyaltam. Igazad volt, sikerült! Eszembe se jutott a "nyelves" megoldás, de evvel a módszerrel  működik a dolog. Egy kicsit ódzkodtam tőle az elején, de emlékeztem rá, hogy annakidején az anyagmérnök-vegyészmérnök páros (fiam - menyem) kielemezte a dobozon lévő adatokból, hogy ez a fólia valami alkohol származék. Akkor meg ugye rossz nem lehet. Most zajlik a főpróba teljes sikerrel. Megint csak azt mondhatom Emi, hogy köszönöm!

Üdv:  Bea

 

Előzmény: Törölt nick (1550)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1550

Szió Beuska!

 

 

Csak nagyon picikét kell megnedvesíteni, 1 vastagabb ecsetből kicsit kinyomod a vizet és azzal (én ezt a verziót alkalmazom és 8-as, 10-es ecsetet használok hozzá), vagy a gyakorló darabon, csak hogy érezd a mennyiséget és azt, hogy mikor kezd el összeugrani, a nyelveddel húzz rajta 1 vékony csíkot. Hidd el hamar ráfogsz érezni!

Természetesen jó, ha több változatból lehet választani!!!!!!! Én csak azért írtam ezt a tippet, mert így kevesebb időráfordítással elérheted ua-t az eredményt és nincs mindig otthon pl. ragasztószalagunk, vagy éppen hiánycikk, de ettől még dolgozhatunk tovább.

Előzmény: Törölt nick (1549)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1549

Sziamia!

Próbálkoztam a nedvesítéssel, az volt az első. De valahogy nekem nem működött. Egyből összeugrott az egész a víztől. Nem lett szép egyenletes, kilukadt, valahogy sehogy nem találtam el, hogy mennyire legyen vizes. Mindenesetre nekem evvel a ragasztós módszerrel sikerült. Ezért is osztottam meg veletek, hátha van valaki akinek segíthettem. Több tipp, több lehetőség. Hátha...

Üdv:  Bea

 

Előzmény: Törölt nick (1547)
Mums Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1548

Szia Bea! Koszonjuk a tajekoztatast! Valoban mar olvastunk hasonlo sporolasrol, de en ugy gondolom sose art felfrissiteni a mar elhangzottakat. Ugy , hogy koszonjuk ! :o))

mums

Előzmény: Törölt nick (1546)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1547

Szióka!

 

A takarékos solvy használatról már régebben írtam.

szerintem nem kell hozzá semmi plusz ragasztó, mert 1 kicsit, éppen hogy, megnedvesíted a szélét, akkor a felületek önmaguktól összeragadnak. Próbáld ki:-)!

Még csíkokra sem kell vágni őket, csupán összeválogatni és ellentétesen forgatva a fentiek szerint "ragasztva" összepasszítani a darabokat, hogy ne maradjon lefedetlen terület. Ha a széleit nedvesítetted, akkor nem tudja a talp magaalá gyűrni a solvyt.

 

Előzmény: Törölt nick (1546)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1546

Sziasztok Csajszikák!

Elnézést a megszólításért, főleg az uraktól, de ma nagy felfedezést tettem solvy takarékosság ügyében. Én ha hímezek, rendszerint a mintát úgy vágom ki, hogy középen megcsippentem a fóliát és körbevágom. Így minden egyes kész minta után keletkezett egy lukas solvym. Ezeket szépen légmentesen elcsomagoltam, ahogy tőletek tanultam, hátha jó lesz még valamire alapon. Nagy mintára semmi esetre se a méreteit tekintve. Csakhogy egy csipkeszett kivarrása után, én újra csipkeszettet akartam varrni, a fóliám meg elfogyott. A következő megoldást találtam ki, ami nálam működik: A maradék solvyból egyenes csíkokat vágok. A lehetőségekhez képest minnél nagyobbat. Ezeket a festők altal használt keskeny ragasztócsíkkal egymáshoz ragasztom. nem baj ha 1-2 mm-t átfedik egymást. ez a ragasztó az a típus amivel le szokták védeni az ajtó, ablak kereteket, szegélylapok széleit. Olyan mint a papír könnyen téphető, és nem hagy a ragasztós széle nyomot. Úgy fordítom az összeillasztett csíkokat, hogy a ragasztó alúlra kerüljön és a felém néző fóliára sima, vékony avalont ragasztok. Ez csak akkora mint a belső keret mérete. ezt körbe leragasztom, nem vágok ki akkorát ami akeretbe befér. Ennek annyi szerepe van, hogy lefogja az alsó solvy szélet. Ne akadhasson el benne semmi. Ezután rakom be az egészet a keretbe, kifeszítem, és megfordítom. A mintát érintő részeken a ragasztócsíkot alul óvatosan lehúzom, a széleken maradhat mert ott is tart. Így van egy összeeszkábált hímzőfelületem a maradékok maradékából. Édemes a hímzés elején ráfigyelni, hogy minden a helyén maradt-e de nálam megnyugtatóan működik a dolog. A vékony avalont, amit a színére ragasztok, 500 pénz köröl / méterért vettem Fehérváron. Ha így számolgatom nem járok rosszul mert a maradék 3000 Ft körüli solvy-ból talán dupla mennyiségű hímzést tudok kinyerni. Ezt a "felfedezést" szerettem volna megosztani veletek. Lehet hogy volt már szó ilyen eljárásról és csak untattalak benneteket, akkor elnézéseteket kérem.

Üdv  Bea

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 1545
 lényeget elfelejtettem, hogy a mintáknál van 1 db ingyenes minta!!!
Előzmény: Törölt nick (1544)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 1544
Előzmény: Törölt nick (1543)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 1543

Látszólag jól ragaszt, a mosást fogja-e bírni, még nem tudom!

 

Viszont mondtam a minap, hogy én pólóra úgy hímzek, hogy 2 Ultra Solvy közé teszem be a pólót.

Nos megmutatom, hogy milyen lett

 

 

ilyen közelről

 

 

Előzmény: teokata (1538)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 1542

Szia Hanna!

Ez a minta a Dainty Stitches oldalán van, az ingyenminták között, az első oldalon, a lap alján. Nem kell vele semmit csinálni, így méretes.  Kétszer varrod a négyzetet, egyszer a masnis háromszöget. összevarrod és kész. Én varrtam solvyra, akkor az egész csipkeszerű, de készült vékony anyagra is akkor egy kicsit merevebb lett, de mindkettő nagyon aranyos lett. Már nincs meg. Elajándékoztam.

Üdv:  Bea

Előzmény: Hanna4901 (1539)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 1541
Nekem Bernina Decom van, a második hónapban mindkét rámában az anyát és a csavart ki kellett cserélni, mert tönkre ment.A kereteket 1 éve használom, elég sok frottir varrtam.
Végig kisérleteztem az összes hibalehetőséget. Nem egyformán szorítja az anyagot és ez a pólónál jelentett problémát. A többi fajta - merevebb-anyagot szépen tudom varrni.
Előzmény: Hanna4901 (1540)
Hanna4901 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 1540
A keret elég drága ahhoz, hogy hamar tönkre menjen. Elég masszívra gyártják, legalábbis az én tapasztalatom szerint.
Előzmény: 1lil1 (1532)
Hanna4901 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 1539
kösz , akkor a lemért bankkártya szerint kell a mintát átméretezni, vagy konkrét progid van?
Előzmény: Törölt nick (1529)
teokata Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1538
"Ápdéjt": hiperszónikus sebességgel reagáltak az érdeklődő levelemre, így már csak a használhatósági tapasztalataid érdekelnének!
Előzmény: Törölt nick (1536)
teokata Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1537
Hohóóó! Azt hiszem, pont erről érdeklődtem múltkor. Tehát a hímzést körbevágod, alá bsn és azután bárhová felvasalható vele? Mint a készen kapható vasalós "foltok"? Ha igen, írnál konkrétabb árakat és elérhetőséget is? (Na persze előbb megvárom, míg kipróbálod:))

Csendben olvasgatlak titeket és még halkabban súgom meg, én igenis szeretem a hibákat. Jóóó, nem a hórihorgas darabokat, de kicsit hasonlítok a szőnyegszövő asszonyokra... A tökéletességet meghagyom másnak:) Summa summarum: engem speciel nem zavar, ha itt-ott csúszik a kontúr (egy kicsit:)
Előzmény: Törölt nick (1536)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1536

Ma beszerzésen voltam és a Gütermann-ban vettem BSN-t.

 

Ez arra való, hogy tartósan textiliára vasalható vele motívum, pl.és főként hímzések!

Hasonló fólia, mint a solvy, csak ez éppenséggel ragasztófólia!

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1535
Nekem még 1etlen keretem sem ment tönkre 2,5 év alatt! Viszont a kerethez tartozó gép (:-)) alapos javításra szorul! Ha nem erölteted túl az anyagokkal, akkor nagyon sokáig bírják
Előzmény: 1lil1 (1532)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1534

Sziasztok!

 

Sajnos az ingyenes és az olcsóbb mintáknál ez jellemző hiba! Igazság az, hogy ez többségében nem anyag, hanem program eredetű hiba! Terészetesen vannak olyan esetek is, amilyent írtál és segít a helyzeten az erősebb stabilizálás.

 

A helyzet az, hogy ezek az ingyenes és olcsóbb minták rekámfogások, melyekkel arra akarnak rávenni, hogy előbb-utóbb vásároljál. Ezek olyan beetetések csupán!

 

Előzmény: skolikagi (1533)
skolikagi Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1533

Szia!

A programot nem láttam, csak nézelődtem egy honlapot és ott találtam egy mint " a legjobban iskerült munkák" egyikét.

No comment...

És is találkoztam már ilyennel a karácsonyi mintáknál, de akkor egy kicsivel több alátét, feltét, megoldotta a dolgot.

A mozdonyosnál meg cka egy részen csúszott ez a kontúr.

Mindenesetre ezek a hibák engem eléggé bosszantanak...amikor kivarrok tök szépen valamit, és a végén a kontúr elcseszi:-(

 

Előzmény: Norbörtke (1525)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1532
Arra gondolok, a rámám csámpásodott el :)
Ti milyen sűrűn teszitek tönkre a hímzőkeretet?
Előzmény: Norbörtke (1516)
Norbörtke Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1531
Az embromail reader ingyenes, csak nem mindent formátumot ismer, de egy próbát azért megér szerintem!


Norbi
Előzmény: Andrea0127 (1530)
Andrea0127 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1530

Ti milyen mintanézegető progit használtok?

Olyan programot szeretnék, ahol egyben látom a mintákat, nem kell 66 mappát megnyitni.

A sewcat ilyen, de sajnos csak 21 napos.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1529

Éppen bankkártya méret.

Üdv.  Bea

Előzmény: Hanna4901 (1527)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1528
Eddig nekem is jó lett, most történt valami..... vagy velem, vagy a géppel, talán a rámával :)))))))))
Ezt szeretném kideríteni, a segítségetekkel.
Előzmény: Maetheos (1519)
Hanna4901 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1527
Mekkora a mérete, éppen belefér a bankkártya?
Előzmény: Törölt nick (1518)
Hanna4901 Creative Commons License 2009.02.18 -1 0 1526
Sziasztok!
Sajnos ez a kontúrhiba nem csak 1-1 mintánál van, hanem elég sok netről levett mintánál előfordul. Az anyag keretben kifeszítve nagyon jó volt, mégsem oda hímezte a kontúrt, ahova kellett volna. Sajnos most nem tudok hímezni egyéb technikai ok miatt, de amikor a mintákat megnézem, azon már kezdés előtt is látszik, ha programhiba. Azokat csak akkor készítem el, ha nagyon tetszik. Kézi öltésekkel néhol ki lehet javítani, de ha nagy az eltérés, akkor meg sem próbálom.
Előzmény: Norbörtke (1525)
Norbörtke Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1525
Szia Ági!

A lábánál is szét van csúszva a talp rész, valószínűleg a programban sem fedik át egymást.Egyszerűen trehányul van megcsinálva a program. :-(((
Előzmény: skolikagi (1523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!