Keresés

Részletes keresés

kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18794

Így más.

( Egy kicsit)

:-)))

 

De akkor meg az ismerősödet kell majd sörözni hívni...:-)))

Előzmény: Proxima76 (18793)
Proxima76 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18793
Nyilván, azért ennyire naív nem vagyok. Nem a cég szállítana ingyen, hanem hozzácsapná az ismerős a saját rendeléséhez, amit amúgy is rendel, így nekem az nem kerülne semmibe. De az ajánlat még így is 50%-kal drágább mint a hasonló paraméterekkel rendelkező horizontos ajánlat,ami nagyon sok.
Előzmény: kiss_atti (18792)
kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18792

tudnék az etik-től rendelni ingyen szállítással,

---

 

Semmi, azaz: SEMMI nincs ingyen. Valahol, valamiben meg fogod fizetni. Miért hisztek el ilyeneket ???

Tényleg van reális esélye, hogy arról szól a világ, ki, mit biztosít INGYEN ????

:-))))

 

Három dolog számít: a szakmai hozzáértés, a műszaki tartalom és kivitelezés, valamint az a szám, ami a jobb alsó sarokba van írva.

Az összes többi bullshit, parasztvakítás.

Előzmény: Proxima76 (18791)
Proxima76 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18791
forraslajos, ganser, kiss_atti, köszönöm a tanácsokat. A lényeg hogy jól és szépen meg lehet csinálni.
ganser: nem ragaszkodok a Horizonthoz, jelenlegi felállás szerint is inkább a Gealan s9000 felé húzok. De ha a Limakeres Horizont árszintjén lenne hasonló tudású Kömmerlingből gyártott ablak a környéken, akkor azt preferálnám.
A Salamanderről hallottam még sok jót, egy ismerősön keresztül tudnék az etik-től rendelni ingyen szállítással, de így is majd másfélszerese a limás árnak.
kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18790

Én kívülről csinálom, mint Lajos,

 

már ha van helye a szerkezetnek, megkerülni az oszlopot.

Előzmény: ganser (18788)
ganser Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18789

Legközelebb hozzád Tokajban tudok Horizontost,aki jó lehet.

A másik kérdésre: Gealan és Kömmerling közül az utóbbit választanám.

Előzmény: Proxima76 (18783)
ganser Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18788

Ezt mi úgy szoktuk csinálni hogy az oszlop belső síkjára(vagy még beljebb) hozzuk az ablakokat.

A külső oldalon stadurcsíkokkal szigetelünk és takarunk egy kalap alatt.Persze kell még hozzá derékszögű takaróléc is,de nagyon szépen meg lehet csinálni.

Előzmény: Proxima76 (18785)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18787

Ha a tobbi ablak is kikerul a kulso falsikra, (es kerul kivul hoszigeteles) akkor ezzel meg sikban is lesznek az ablakok.

 

Vajk

Előzmény: forraslajos (18786)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18786

Ez lehet egy megoldás, ha van hely hozzá és nem baj, ha az az ablaksor nem azonos falsíkban fut a többivel:

 

a "100" a 100-as toktoldókat jelöli. Persze mindenbe kell acélmerevítés, hogy stabil legyen,de le van a gond a hőhídról.

 

Előzmény: Proxima76 (18785)
Proxima76 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18785

Köszi, de nem egészen ilyesmire gondoltam, hanem a megoldás módja érdekelne. Mivel ott van az a zártszelvény oszlop, hogy lehet szépen összeilleszteni a két merőleges ablaksíkot, hogy egyetlen megtört ablaknak tűnjön. És persze ezután jön, hogy a zártszelvény oszlop miatt a hőhidat hogy lehet kiküszöbölni

Előzmény: zozo.sz (18779)
krampy80 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18784

Üdv urak,

Mit gondoltok melyik a jobb?

 

Kömmerling Futur70 (ugye ez 5 kamrás, 70 mm és 1,3-as W/m2K) - sokat emlegetett parkettásoktól (köszi genser)

vagy

Gealan 8000 (ez 74 mm, 6 kamrás és 1,4-es W/m2K)? Ezt a Marshall ablak gyártja.

Érdekes, hogy szélesebb, több kamrás és mégis rosszabb a hőszigetelése. (vagy csak rossz oldalon néztem az adatokat vagy rossz adatot néztem Uw, teljes szerkezetet néztem, ahol az Ug mindenhol 1.0 volt)

 

Biztos számít a profil mélysége (gondolom stabilitás miatt is), de ahogy nézem nem a hőszigetelésben. Szval érdemesebb 80 felett keresgélni vagy ezek a 70 körüliek is elég stabilak, persze, ha megfelelő a gyártójuk?

 

Köszi

 

U.I: forráslajos, hazaértem, ment a mail:)

 

 

 

 

Proxima76 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18783

Nem, nem, ez egy speciális helyzet. Egy generálkivitelező építi a házat, egy szerződésben kialkudott árért, kulcsrakész átadással. Neki itt vannak kapcsolatai, alapból innen hozná a nyílászárókat. Tehát kvázi ez az árszint nekem a 0.

Viszont ha találok nekem jobban tetsző (árban, minőségben) nyílászárót, akkor az általa adott limás ajánlat összegét nem fizetem ki neki, hanem saját magam megrendelem és kifizetem.

Tehát nekem a Lima a legkényelmesebb, mert nem kell semmit tennem, tehát ez egy fix opció. Abszolút nem ragaszkodok, épp hogy azt keresem hogy hol találok jobbat kb. annyiért. Van pár ajánlatom (Horizont, Gealan, Salamander), de ha tudsz ajánlani Nyíregyháza környéki megbízható forgalmazót, szívesen fogadom.

Előzmény: ganser (18782)
ganser Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18782

Látom még mindig ragaszkodsz a Limakerhez.

Te tudod.

Előzmény: Proxima76 (18778)
gabrielke Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18781

Tudni kell szegmentálni, ennyi... :) 

 

Előzmény: kiss_atti (18780)
kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18780

Nincs vakolatjavítás, kartonozás, nincs toló-bukó, emelő-toló, amit össze se tud rakni,

--

 

hehe,

 

az ilyeneket tényleg megnézném, amikor megkapja a toló-bukót ( esetleg több darabban), meg hozzá a komplett sínkészletet a dobozban, hogy nosza, akkor rakjad össze..

:-)))

 

De - maradva a földön - egy panel ezt nem igényli, nem kell hozzá szofisztikált szakmai tudás. "Ötezerbe-feketén" eljön neki az ember napszámba, ketten/hárman megcsinálnak egy 10-12 m2-es panelt egy nap alatt, marad neki tisztán 20-25k HUF, az havi 4-500 is lehet, de ha csak 300, az is jobb, mint a semmi. A lebukás veszélye minimális, nem ezeket a "nagyhalakat" vadássza a NAV. Hogy másfél év múlva - esetleg - nem lesz senki, aki utánállítson az ablakon, visszaragassza a levált takarólécet... na bumm.

 

Szeretném tisztázni: nem sírok, nem rinyálok, köszönöm szépen, pont elég munkám van, és azok az "ügyfelek", akik ezeket a vállalkozókat veszik igénybe, azok egyébként sem az én Ügyfeleim.

:-)))

Előzmény: forraslajos (18776)
zozo.sz Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18779

Szia!

 

Nem tudom megfelel-e, de elvben pont azt tudja amit szeretnél:

 

http://www.mahlmart.hu/#/termekek

Előzmény: Proxima76 (18778)
Proxima76 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18778

Sziasztok,

pontosítottuk az ajánlatokat, így már minimális a különbség az ajánlatok között, pláne ha lebontjuk nyílászárókra. Lényegében azonos áron is az S9000-ből gyártott (Marshall) ablakokat ajánljátok a Horizont Penta plus 7-tel (Limaker)  szemben?

 

És még egy technikai kérdés:

Van egy derékszögű ablaknyílásom a nappalin, 1,2 ill. 1 m széles, 2,4 magas nyílászárókkal. Úgy szeretném megoldani, hogy egybefüggő hajlított ablaknak tűnjön (derékszögsorolóval) Csak az a probléma, hogy a derékszögben lesz egy 10x10-es zártszelvény oszlop, amit a statikus szerint nem kellene elhagyni. Hogy lehet így megoldani, hogy kívülről is szépen mutasson, és ne legyen hőhíd?

forraslajos Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18777

Na ja, pont egy ilyennel küzdök.

De "Decco-ból, féláfával 45.000-rel olcsóbb és a nagyot is (163 x 158) legyártják egyszárnyúban."

Igen. Tetszik tudni, mi az a Decco...? Nem? Aha. Ha mindegy, akkor tessék nyugodtan megvenni.

Dunakeszi, 940.000 Ft-os ajánlat ablakra, PLUSZ ALUREDŐNYT SZERETNE RÁ.

Gratulálok.

Előzmény: kiss_atti (18773)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18776

Visszaesett, az igaz,de túl sok "ablakos" dolgozik a szakmában. Egy évig beépített, aztán tud mindent.

Ők szeretik a panelokat, mert nincsenek különleges igények, kidobja-bedobja, takaró-párkány, esetleg redőny oszt viszon'hallásra. Nincs vakolatjavítás, kartonozás, nincs toló-bukó, emelő-toló, amit össze se tud rakni, talán nem is látott olyasmit soha.

Nincs azzal baj, ha valaki csak panelben gondolkodik, csak ne hitesse már el a klienssel, hogy a 3 kamrásból hirtelen öt-, hatkamrássá lett profil ugyanolyan jó, mint amelyik mögött 10-20 év fejlesztése áll.

Nem lehet ealdni a normális minőségű, örök darab extrudált párkányt, mert van hajlított lindab, "oszt az is alu". Holott egy fos, rákönyököl a pógár és vége is. 

Ezek nem kereskedők, csak ablakkupecek.:)

 

Előzmény: gabeeen (18775)
gabeeen Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18775

Az elmúlt években szinte eltűntek az építkezések, és a lakásfelújítások száma is nagyon visszaesett mivel a korábbi évekhez képest áll az ingatlanpiac.

 

Én erre értettem főképp hogy nincs pénz.Az általad említett "3 autós" ügyféljelöltek régebben is nagyon olcsón de nagyon jót akartam :-)

 

A panel meg egy számomra rejtély kategóriába tartozik hogy egyes "ablakok kollégák" mit szeretnek annyira rajta hogy szinte ingyen cserélik ott az ablakot.

Előzmény: forraslajos (18772)
gabrielke Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18774

Egyetértek. Engem mint vásárlót pedig az bosszant, hogy ehhez a trendhez sajnos igazodik a legtöbb kereskedő és nekem mint az átlagnál talán igényesebb vásárlónak vadásznom kell azokat, akik ki tudnak szolgálni minőségi(bb) cuccokkal. 

 

Két végletet tapasztalok: aki megpróbálja beadni nekem, hogy a gagyi is milyen jó lesz nekem, a másik meg akik megérzi a "pénzszagot" és irreális felárat kér. 

Ezért aztán ha találok egy-egy normális helyet, ahhoz nagyon tudok ragaszkodni :)

 

 

Előzmény: forraslajos (18772)
kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18773

Pont erről beszélek...

:-)

Előzmény: forraslajos (18772)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18772

Amit kifizetni hajlandóak inkább.

 

Sok olyan helyen járok itt Pest környékén, ahol lenne pénz a minőségi cuccokra, de folyton azzal jönnek, hogy a lengyel-román-kínai mennyivel olcsóbb. 

Nem azért nem veszik meg a drágábbat, mert nem tudják kifizetni (3 autó áll az udvarban,mert mindenkinek kell egy,darabja minimum fél-egymillió), hanem mert "jó az ide".

 

Egy komplett panellakásnál 15.000-30.000 Ft-on vitatkozni nem fizetésképtelenség, hanem értelmezhetetlen spórolás a minőség és/vagy a megbízhatóság rovására.

 

Itt lépnek be a cég nélkül, vagy eleve bedőlésre ítélt, vagy 10%-ért vásárolt kamuszámlával dolgozó 'szakemberek", akiket aztán lehetetlen utolérni és még annak is hálát ad a kliens, hogy az előleggel nem tűntek el egyáltalán, ha már garanciázni vagy az elmaradt párkányt-takarólécet felrakni már nem mennek ki.

Előzmény: gabeeen (18771)
gabeeen Creative Commons License 2014.03.31 0 0 18771

"Ezért pontosan azt a minőséget kapják a pénzükért, amit kifizetni hajlandóak."

 

Egyetértek veled, annyival igazítanám ki hogy: amit kifizetni tudnak.

 

Ez nagyjából 2-3 éve tapasztalható erősen, előtte azért kérdezgettek elég sok mindent a megrendelőim a nyílászáró fajtájáról, minőségéről, felszereltségéről.

Az utóbbi időben viszont azt látom hogy már csak egy dolog ami számít az ÁR.

Előzmény: kiss_atti (18770)
kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18770

Ja,

 

annyiban vitatkozok a cikk címével, hogy ez rohadtul nem átverés.

 

Erre van igény, a piac ezt kényszerítette ki a gyártókból.

Ezért pontosan azt a minőséget kapják a pénzükért, amit kifizetni hajlandóak.

:-))

Előzmény: kiss_atti (18769)
kiss_atti (X) 2014.03.31 0 0 18769

http://www.napi.hu/ingatlan/itt_az_ujabb_megdobbento_csalas_magyarorszagon_igy_verik_at_az_embereket.578983.html

 

Olcsó ablak, olcsó tégla, olcsó csempe, olcsó minden.

Ez kell a magyarnak.

Igény mutatkozik rá.

:-))))

Előzmény: forraslajos (18768)
forraslajos Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18768

Nem nagyon. Az ablakgyártás elment a falig, ennél olcsóbb nem tud lenni. A pár évvel ezelőtti, komolynak számító akciók mára mindennaposak. Arra jó, hogy valami újdonságot eldurrantsanak a gyártók-kereskedők, vagy olyan "extrát" adjanak ajándékba, némi felárért, vagy aranyárban (csak a kiállítás ideje alatt,természetesen.:) ), amire igazából semmi szükséged, de meggyőznek, hogy milyen jó lez az neked.

Előzmény: kkkezdo (18767)
kkkezdo Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18767

Sziasztok!
Kicsit talán offtopic a kérdés, vagy talán mégsem:)
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes kimenni a Construmára, ha az ember ablakcserére készül, vagy csak olyan cégek szoktak ott kiállítani mint pl a Internorm, ami - sejtésem szerint:) -  nem a normál árkategóriába keresgélő embereknek tervez ablakot.

Sajnos a hivatalos oldalukon nem találtam ez ügyben használható infót, de lehet csak ügyetlen vagyok.

forraslajos Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18766

Blabla. Huzatzár és kész. :) Mindegyik ugyanazt tudja, csak nem illik ennyivel elintézni.:)

Kapsz 2 db vasalati elemet (egyet a tokra, egyet a szárnyra), plusz egy behúzófület a szárny külső oldalára. :)

Előzmény: neo1982 (18764)
neo1982 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 18765

Huzatzár ok, megtaláltam a google ben.

Előzmény: neo1982 (18764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!