Keresés

Részletes keresés

miket Creative Commons License 2007.03.12 0 0 32
Hello! Tudnátok segíteni abban, hogyan tudok bejutni a Firenze-Róma meccsre? Lehet-e kapni jegyet? Mennyiért és hol? Merre van a stadion?

Ha valaki volt már Firenze meccsen szívesen olvasnám a beszámolóját.

Előre is köszi a segítséget.
Frajti Creative Commons License 2007.01.17 0 0 31
Félek akkor is, hogy Róma mindig előrébb lesz a visszajáró helyek listáján :)
Előzmény: Törölt nick (29)
anblock_italia Creative Commons License 2007.01.17 0 0 30
Nem jönnél velünk virtuális utazásunkra a "6 nap Firenze" topicba?
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 29
Nagyon-nagyon kevés lesz, én már csak tudom:-) De legalább lesz okod visszamenni:-)
Előzmény: Frajti (28)
Frajti Creative Commons License 2007.01.16 0 0 28
Igen, elkezdtem. Ugyanaz a szisztéma - érthető okokból -, mint a Róma könyvnél. Bejön. Sok info, remek lesz ez alapján megtervezni a dolgokat, csak egy a baj, már most félek, a tervezett három és fél nap kevés lesz. :))))))))))
Előzmény: fiore_w (27)
fiore_w Creative Commons License 2007.01.16 0 0 27
milyen a könyv? beleolvastál már?
Előzmény: Frajti (26)
Frajti Creative Commons License 2007.01.12 0 0 26
Firenzei utazásom első állomásaként ma megérkezik az útikönyvem. :) Útitárs Sorozat - Firenze és Toscana.
Remélem hasonló színvonalú, mint a Róma. Akkor nem lesz semmi problémám odakint :)))
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 25

Klassz oldal. Annyit pontosítanék, hogy már van közvetlen járat Firenzébe Budapestről. Hetente 2x (csütörtök, vasárnap) repül a Meridiana légitársaság december eleje óta.  

http://www.meridiana.it/IG/pages/home_en.aspx
Előzmény: tincsy (21)
Frajti Creative Commons License 2006.12.12 0 0 24
Nos, úgy tűnik, az út össze fog jönni. A repjegy már megvan (Rómába). Most épp igen kemény szállásvadászat folyik. Megbízható, ámde nem túl drága helyet szeretnénk... Nem könnyű, főleg főszezonban, és főleg, hogy mindenképp kétágyas legyen, nem szeretnénk idegenekkel együtt lakni. Már sokat megnéztem, innen a topicból ajánlottakat is, de nem tudom, mi alapján döntsek. Van ötletetek? Esetleg tapasztalat? Jótanács?
anblock_italia Creative Commons License 2006.11.27 0 0 23

Igazad lehet, Firenze tényleg megérdemel egy saját topicot:-)

Én csak kétszer néhány napot töltöttem ott, de van elég sok érzelmem és ismeretem iránta, de mit is mondjak... Enni és vásárolni nem nagyon szokunk Firenzében:-), de egy nagyon kellemes 4 személyes apartmanban laktunk (100 €/nap, ez itt super ár volt) a San Lorenzo templom és a piac közötti utcában (Borgo la Noce). Ez a város közepe gyakorlatilag, ott van a nagy és modern vásárcsarnok, mellette meg a téren mindent árulnak, amit el lehet képzelni. Aztán a San Lorenzo mellett is árusok sorfala mellett kellett átverekednünk magunkat.

 

Ez még nem is lenne nagy baj, de az már nagyon szomorú, hogy a város leghíresebb utcáján (Via Calzaiuoli), ami összeköti a Dóm teret a Városháza terével, alig tudjuk magunkat átverekedni a többnyire néger és kínai árusok között. Talán már találtak erre megoldást azóta, de szemmel láthatóan ott nem is érezték magukat veszélyben, annyira ki voltak pakolódva a földre. Velencében legalább elszaladtak, ha jöttek a rendőrök, ráadásul nem is a legfrekventáltabb helyeken dekkoltak.

 

A Mercato Nuovo mára már a régi piactér, de ott is hatalmas árusítás van, nem zöldségekből:-)

Előzmény: Frajti (22)
Frajti Creative Commons License 2006.11.20 0 0 22
Köszi neked is! : )
Előzmény: tincsy (21)
tincsy Creative Commons License 2006.11.20 0 0 21

Sziasztok

látom nagyon sok infot összeszedtetetk már, de ha valakit érdekel Firenze és Toszkána nézzen be hozzám: www.gportal.hu/toszkana

Én kint élek 6 éve, a weboldalnak elsősorban információs célja van, de a sok kérés miatt fokozatosan kerültek fel szállások is mindenféle kategóriában.

 

Más: aki esetleg innen Toszkánából olvassa:



Lesz magyar vacsora a Vivahotel Alexanderben, ami a via Guidoni 101 van, nov 25én este 9kor - lesznek lengyelek, csehek, szlovákok és magyarok. Magyar előétel elsz, lengyel leves krumplival és gombával, cseh főétel füstölt disznósült
káposztával és lisztgnocchival ( lehet), szlovák dessert almás süti, olasz borok. A Meridiana bemutatja az új Firenze-Budapest és Praga járatát. A telcsi a bejelentkezéshez 055 432460 és nov 23 előtt kell jelentkezni (25 euro/fő).
Más programok: Nov 24én este lesz az Auditorium al
Duomoban (via Cerretani 54r) este 9kor Balatoni zongoraművész koncertje- lehet, hogy több napon egymásután is megtartják. Viszont 25én estére Andrzej Heimowski (lengyel) ad klasszikus gitárkoncertet a vacsi helyszínén a Vivahotelben este 8kor. Aztán egy 56os könyv olaszországi kiadásával kapcsolatban tartatnak a Feltrinelliben egy bemutatót nov 27én du.

Viki
info@gportal.hu

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 20

Kirakatom nekem is akad:

 

 

Előzmény: prütsög (13)
Frajti Creative Commons License 2006.11.20 0 0 19
Erre csak egyet tudok most írni, ne offoljunk tovább. Nekem akad publikus mélcímem, egy esetleges meccsnézésről ott tudunk értekezni... De ki tudja... : )
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 18
Ha tényleg benne vagy, beszélhetünk róla, én nem vagyok semmi rossznak elrontója:-)
Előzmény: Frajti (17)
Frajti Creative Commons License 2006.11.19 0 0 17
ja, ez egy meghívás volt? : )
szabim van, pénzem nem lesz, de az van neked, mehetünk! : )
Előzmény: Törölt nick (15)
Frajti Creative Commons License 2006.11.19 0 0 16
Neeem. Firenze csupán érdekel, majd Róma pár napja alatt lenne a derby. : ))))
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.19 0 0 15

Csak nem a tavaszi visszavágóra mennétek? (Luca Toni és Adrian Mutu nevében már most megígérem, kellemetlen élmény lesz;-)

Én is mennék ki szívesen, nálam a helyzet úgy néz ki, hogy pénz van, idő (szabadság) lesz, csak nem tudom, ki tudna velem jönni, egyedül meg nincs kedvem...

Előzmény: Frajti (12)
fiore_w Creative Commons License 2006.11.17 0 0 14
húú, azok a prosciutto-s képek nagyon jóóók, még nem reggeliztem.... imádom az olyan bárokat, ahova ha bemegyek nem a már kész panino-ból kell választanom, hanem én mondom meg, hogy a fincsi friss zsömlébe milyen felvágottat tegynek. találtunk ilyen helyet firenzében is, majd megkeresem a hely kártyáját, a tulajjal jól el is beszélgettünk, míg vártuk a panino-t, a másik ilyen hely assisiben volt, hát isteni, ott csinálták a focaccia-t is, mennyei.... na befejezem és megyek reggelizni...
Előzmény: prütsög (13)
prütsög Creative Commons License 2006.11.16 0 0 13
igen, a pitti elötti kis részt én is imádom, minden nap megálltunk ott pihenni! és itthon jutott eszünkbe, hogy most nem is csináltunk ott képet, csak bent a kertben. de kirakatom nekem is van, na idesasolj;-)
Előzmény: fiore_w (11)
Frajti Creative Commons License 2006.11.16 0 0 12
hú,köszi köszi. Nagyon jó!!! most mondjuk kicsit szomorú vayok, mert kicsit kétségessé vált az utunk, de nem akarom feladni a terveimet... : (
de minden infot veszek, mert most már muszáj elmennem Firenzébe : )
Előzmény: fiore_w (11)
fiore_w Creative Commons License 2006.11.16 0 0 11

szúrok be pár címet, pár infót, amit érdemes megnézni, nagy részük olaszul van, de minimális olasz tudással is megtudhatók a legfontosabb infók.

 

Cappelle Medicee, piazza Madonna degli Aldobrandini 6, http://www.firenzemusei.it/medicee/index.html, Michelangelo készítette síremlékek, teljes: 6€, kedvezményes: 3€

Duomo (Cattedrale di Santa Maria del Fiore), http://www.duomofirenze.it/attivita/orari.htm, a templom ingyenes; kupola 6€, 463 lépcső, nincs lift, bejárat a templom bal oldalán; campanile di Giotto 6€, 414 lépcső, nincs lift; battistero 3€; nincs kedvezmény még csoportnak se

Santa Croce, teljes 5€, kedvezményes 3€, http://www.mega.it/ita/gui/monu/xbasilic.htm

Museo del Bargello, via del Proconsolo 4, http://www.firenzemusei.it/bargello/, teljes: 4€, kedvezményes: 2€, Michelangelo, Donatello (Dávid), Giambologna művek

Palazzo Vecchio, piazza della Signoria, http://www.comune.firenze.it/servizi_pubblici/arte/musei/a.htm, teljes: 6€, kedvezményes: 4,50€, iskolások: 2€, családi jegy (4 személy): 14€, családi jegy (5 személy): 16€, vezetést is lehet kérni előre bejelentkezve, ami bő egy óra. Összevont jegyet kértünk, így a Cappella Brancacci-t is a 2€-s árban nézhettük meg.

Galleria degli Uffizi, piazzale degli Uffizi 6, http://www.firenzemusei.it/uffizi/index.html, teljes: 6,50€, kedvezményes: 3,25€ érdemes foglalni elkerülendő a sorban állást, a 3-as kapun kell jelentkezni; lehetetlen felsorolni, mi minden látható a múzeumban, a leghíresebb Botticelli két alkotása, Vénusz születése; Tavasz

Galleria dell’Accademia, via Ricasoli 60, http://www.firenzemusei.it/accademia/index.html, teljes: 6,50€, kedvezményes: 3,25€, itt is lehet foglalni, hosszú sor szokott összeverődni, a leghíresebb alkotás Michelangelo Dávidja és a rabszolga szobrok

 

Naplemente idején sétáltunk a Ponte Vecchio környékén, igaz nagy a tömeg, de álljatok meg gyönyörködni a kirakatok előtt.

 

Szállás: Ostello Europa Villa Camerata, viale Augusto Righi 2/4, két-, négy-, sokágyas szobák emeletes ágyakkal, külön fiú, lány részleg, kicsit hűvösek voltak a szobák október végén, de a környezet kellemes, egy park közepén van a szálló.

 

a piazzale Michelangelo-t nem szabad kihagyni, főleg naplemente idején!!! és a Pitti Palota előtt is üljetek majd le!

 

 

ponte vecchio

 

 

palazzo vecchio

 

 

palazzo vecchio este

 

 

kincsek

 

 

megint ponte vecchio

 

 

panoráma

 

 

dóm

 

 

naplemente idején

 

 

bocsi, ha egyszerre túl sok lenne az infó és a képek

Előzmény: Frajti (10)
Frajti Creative Commons License 2006.11.16 0 0 10
Köszönök mindenkinek mindenféle információt, beszámolót. Örömmel veszek történeteket, képeket. Sajnos, jómagam még nem tudok egyéb formában a topichoz szólni, mert még csak most kezdeném az elmerülést, keresgélést, de sajna hétköznap erre se sok időm van. : (

mindenkinek köszi
szaboklau Creative Commons License 2006.11.16 0 0 9

Sziasztok!

 

Nagyon örülök a kezdeményezésnek, hiszen régi nagy szerelem fűz a "reneszánsz bölcsőjéhez". Az a nagy szerencse is ért, hogy 5 hónapig kint élhettem 2000ben.

 

Ha bárkinek bármi kérdése van szivesen segítek.

 

Üdv.:

Klau

prütsög Creative Commons License 2006.11.16 0 0 8
kép
Előzmény: prütsög (6)
fiore_w Creative Commons License 2006.11.16 0 0 7

én két hete jöttem haza olaszországból, firenzében is voltam, este írok, és mindenféle hasznos linket be fogok szúrni.

firenze tényleg gyönyörű város, nekem se az első utam volt oda.

ciao!

Előzmény: Frajti (5)
prütsög Creative Commons License 2006.11.16 0 0 6

sajnos kajáldákat nem nagyon tudok, mert ha kajálni mentünk, akkor mindig vittek minket, azok a helyek meg nem turista péntárcának való. napközben pedig mindig szendvicseket ettünk, amiket még otthon csináltunk, mert bár nem vagyok skót, de nem volt szívem egy olyan szendvicsért kiadni 3 eurot, aminél finomabbat tudtam magunknak kreálni. van egy pastacceria a dóm mellett, ha szemben állsz a dóm bejáratával, akkor balra, pont a sarkon, de elég drága az is. egy saláta 10euronál indul, ami azért elég vicces. persze néha mi is megengedtük magunknak, de nem mindennap, mert feleslegesnek tartottam. egy zacskós saláta 0,80euro, ami akkora bazi nagy, hogy 4 főre csináltam belőle salátát, persze kiegészítőkkel, de így is, a 4 főre megkreált saláta nem került összesen 10euroba.
van kint a coop nevű közértláncolat, mint nálunk pl a cba vagy az interspar, ott mindent meg lehet venni és nagyon olcsón. pl a riomare tonhalkrém,a  tubusos, ami itthon 7-900 forint, az ott 1,20 euro. most adtak át egy nagy coopot, a 33as busszal el lehet jutni nagyon könnyen, ott áll meg pont elötte.

ruhát...hááááát, ez is nehéz kérdés, mert én nagyon ritkán veszek kint ilyeneket, csak ha meglátok valami nagyon extrát, de az nem olcsó, 150-200euros dolgokra gondolok. a piacon nem szoktam ruhát venni, mert szeretem a minőséget. van egy áruház a városon kívül, a gilli, oda szoktunk elmenni, rengeteg üzlet van, de azokat a dolgokat is megkapod itthon. akkor érdemes firenzében ruhát venni, mikor évszak váltás van, mert kint horror, mennyire le tudják árazni a dolgokat. volt már, hogy 2euroért vettem pólókat a benettonban pl.

a látnivalókat majd otthonról, mert ott van a kisokosom, de így hiretelenjében: a piazza michelangelo kihagyhatatlan, a kilátás pazar. a boboli kert a pitti palazzoval szintén kihagyhatatlan. én az uffizzit nem élveztem, sajnos hiányzik belőlem ama adottság, hogy órákig tudjak nézni festményeket. nekem tömény. katalógusban elég lett volna. de különbözőek vagyunk. én jobban imádom a város tereit, szobrait, hangulatát, a macskakövét a festményeknél. meg az olyan apróságot, hogy pl a dóm melletti házban élt da vinci, és ha ránézel az ablakára, az azóta az égvilágon semmit nem változott.most mennem kell, de jövök még, addig is néhány kép. üdv.ja, meg van egy firenze.lap.hu oldal, érdemes benézni.

Előzmény: Frajti (5)
Frajti Creative Commons License 2006.11.16 0 0 5
Na, így tényleg könnyű!! : )

Akkor biztos tudsz olcsó, jó kajáldákat. Olcsó boltokat (csajok megyünk, ruhát is néznénk...) : )
És mit érdemes mindenképpen megnézni, mondjuk persze vannak kötelező helyek, amiket majd célba veszünk, de olyanok érdekelnek, amik turista könyvekben nincsenek benne és mégis érdemes megnézni.

Na meg bátran hozz fotókat, sokat. : )
Előzmény: prütsög (4)
prütsög Creative Commons License 2006.11.16 0 0 4

firenze-fan révén, sziasztok:) frajti, köszi a meghívást.

abban az áldott helyzetben vagyok, hogy évente 3-4 alkalommal mindig kijutok ebbe a csodás városba, mert kint él a barátnőm már nagyon hosszú ideje. tudom, így könnyű. :) ha kérdésetek van, akkor nagyon szívesen segítek én is, üdv, prücs.

égbolt az arno felett
Frajti Creative Commons License 2006.11.12 0 0 3
Köszi Bati80!

daMita!
köszi neked is, d eazért szerintem megérdemli a város, hoy önálló topicja leyen! : )
Előzmény: Törölt nick (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!