Keresés

Részletes keresés

Vadista Szandál Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4106

Az intrikus vásárlókkal nekem is tele a tököm. 400 ft-os vackot leüt, 3 hét alatt nem képes eldönteni mit akar, semlegessel (kis érték okán, pedig negatív lett volna jogos) lezárom és kiakad. Hogy milyen balkáni mentalitás, hogy nem a vevőnek van mindig igaza.

 

1, Hát nálam nem vazze

2, aki nem fizet az nem vevő csak egy körülményeskedő összevissza csapkodó majom

Előzmény: anyoca69 (4105)
anyoca69 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4105

Amúgy én arra gondoltam, hogy nyilvánosan nem fogják beismerni, hogy tévedtek, hiszen akkor mindenki nekiállhat bőszen átnézni a számlatörténetét, és kiderülhetnek érdekes dolgok, netán sikkasztások ???

Sok kicsi sokra megy, Fogalmam sincs, hány regisztrált eladójuk van, de biztos nem borravaló az egyhavi bevételük. megrengetheti az emberek bizalmát az, ha egy bizonyítottan befizetett számla nincs  lekönyvelve. Ami pedig a rendszerhibát illeti, pontosan 1 HÓNAPJA  zajlik ez az egész, ez már autószereléshez is sok, nemhogy egy számla lekönyvelésének a megkeresésére. Szóval nem fizetek, jöhet a behajtó, állok elébe. Azt hiszem, befejeztem a vaterával, és elegem is van a kedves vásárlók intrikus e-mailjeiből, mert mostanában igencsak meggyűlt velük a bajom. Pedig képzett kereskedő vagyok, tanultam, nem is kisideig a kifogáskezelést és a problémás esetek kezelését, de besokalltam :(

Pedig ha tudnák, hogy ez az egyetlen bevételforrása egy ötfős családnak......

Előzmény: gepesz (4104)
gepesz Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4104

Ha kigyűjtött mindent rendesen és precízen, nem téved, akkor a vatera bukik. Fő, hogy nagyon precíz legyen. A másik. Van egy limit, talán 5000.- Ft, ami alatt nem is fogadja be a bíróság a keresetet.

Előzmény: wiskysoda (4103)
wiskysoda Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4103

Jól tudod. De a következmények beláthatatlanok.

Előzmény: gepesz (4102)
gepesz Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4102

Van amikor a kényelmesebbik utat választanám, nem cirkuszolnék, van amikor dacolok. Most nem fizetnék. Nagyon egyszerű. A behajtó felszólítására ellent kell mondani, akkor perre kell vinnie. Vagy rosszul tudom?

Előzmény: wiskysoda (4100)
bm613 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4101

Folyamatosan ott lett volna az egyenlegén, ha igaz lenne, és kapta volna a figyelmeztetéseket és szankciókat. Sokkal valószínűbb, hogy a rendszerben történt valami hiba.

Előzmény: wiskysoda (4100)
wiskysoda Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4100

Én drukkolok neked, de továbbra is azt mondom, fizesd ki, utána próbáld tisztázni. A behajtó cég nem ellenörzi a követelés jogosságát. 2009-es elmaradásod szerintem úgy lehet - feltéve hogy valóban van - hogy közben folyamatosan fizetted a számláidat.

Előzmény: anyoca69 (4099)
anyoca69 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4099

Biztosan igazad van, szívesen veszik a behajtó cégek az olyan ügyfelet, aki valótlan behajtással bízza meg őket. Ide jöhetnek bátran, van bankszámlakivonatom, én tudom igazolni a befizetés tényét, de hol marad a Vatera az Ő igazolásával? Miért nem látják be, valaki hibázott és kérnek ezer elnézést?

Az egész bajom egy kétéve befizett számla? Ez tényleg nevetséges :)))

Megint írtam az ügyflszolgáatra egy ideje, semmi válasz. Már ez is érdekes- egy kicsit. Amúgy honnan lehet tudni, mekkora összegről beszéltem? Mondjuk ezt Régiségkereskedő bajtársnak kellene szegeznem. Illetve hogy lenne 2009-es elmaradás? Akkor már porhüvelyem sem lenne a Vatera és társánál.

Előzmény: wiskysoda (4078)
prs Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4098

Hát, beborulok.

 

Utalt, de kevesebbet.

 

730 Ft a postaköltség (tavalyi áron számoltam neki, mert rendes vagyok, bár 2-án járt le az aukció, idén már 810 Ft volna), erre utal 500-at rá.

 

Pedig meg is írtam, hogy 730, és a terméklapon is világosan ott van.

 

Megőszülök tőle. Semlegesnél jobbat nem kap már, az tuti. A jóindulatnak és a türelemnek is van határa valahol.

 

Most írtam neki, hogy szeretettel várom a hiányzó 230 Ft-ot.

Előzmény: prs (4073)
Real Putyur Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4097

Ezt én is csináltam egy darabig. Aztán rájöttem, hogy ötvenpár forintért a fene sem fog vacakolni... :-)

A dobozkat mondjuk mindig meg lehet oldani innen-onnan összeszedett göngyölegekből, amit gyönyörűen méretre szab az emberfia.

Előzmény: *ridonli* (4096)
*ridonli* Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4096

No, én meg még egyszerűbben oldom meg.

 

El szoktam pakolni minden göngyölegből a bubis fóliát, még a nekem küldött légpárnás borítékból is kivágom, egybetekerve max. egy fiókot foglal el az így felhalmozott készlet.

 

Amiből aztán a megfelelő méretű darabot simán belesimogatom a mezei borítékba; avagy de pláne az egyik oldalán elhasznált papírból, vagy hulladék rajzlapból, kartonból stb. sk. összeállított boríték/doboz jellegű csomagolásba.

 

Ilyesmi késztermékért aztán végleg kár pénzt kiadni :)

 

 

Előzmény: Real Putyur (4093)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4095

http://www.legparnasboritek.hu/

 

Itt olcsóság van, A4-es kb. 50 Ft-ra se jön ki, postával. Mondjuk 100 db-ot életem végéig sem használnék el szerintem.

Előzmény: Real Putyur (4093)
bm613 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4094

Igen, nekem is 170 rémlik. Pont azt vettem kb. 2 hónapja :-)

Előzmény: Real Putyur (4093)
Real Putyur Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4093

Igen, tízforintos nagyságrend. Pár/néhány tíz forint.

(Ha jól emlékszem, a CD-méretű pl. 55 Ft. - legalábbis ott, ahol én veszem. A legnagyobb -  kb. A4 méretű - talán 170 Ft., de ezt nem tudom pontosan, akkorát még nem vettem soha.)

Előzmény: bm613 (4086)
wiskysoda Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4092

Ezek is gyönyörü mondatok:

 

"A gazdasági társaságok, vállalkozások esetében az elfekvő árukészlet gyors és hatékony kiárusítása, egy költséghatékony oldalunkon percek alatt elindítható költséghatékony webshop üzemeltetése a legjellemzőbb cél. A Vatera több százezres felhasználói tábora és az országos elérés ideálissá teszi az oldalt valamilyen szűk réspiacra specializált kis cégeknek, és egyéni vállalkozónak."

 

Különösen az a szük rés piac mozgatta meg a fantáziámat.

Előzmény: vorbeste (4091)
vorbeste Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4091

ezt te érted? az amely náluk módhatározó: hogyan? amely!

nagyon jó ötlet, kár, hogy marhaság. igazi nyelvészeti doayenek. jártak ők szerinted egyáltalán iskolába?

Előzmény: wiskysoda (4090)
wiskysoda Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4090

A Jogi nyilatkozatból:

 

Nem engedélyezett linket úgy elhelyezni, amely azt a látszatot kelti, hogy a Vatera honlapja, vagy annak tartalma más honlap közvetlen, vagy közvetett tartalmára utalna, annak részeként jelenne meg.

Előzmény: vorbeste (4089)
vorbeste Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4089

az a baj, hogy ők harcosan együgyűek. nem elég, hogy valamit nem tudnak, de erre nagyon büszkék is. ha nem így lenne, biztos találtak volna valami írástudót. vagy ha nincs is a körükben, kereshettek volna. értem én, hogy volt egy jó ötlet, leszboszon a vatera kocsmában kitalálták a vaterát, de ez még magában nulla. pénzt biztos hoz, nem kétlem, de a kiépítése, képzettsége nagyon amatőr. viszont nincs jobb még.

Előzmény: wiskysoda (4088)
wiskysoda Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4088

:)))) Észrevettük. A "Jogi nyilatkozatot" szerintem nem is magyar anyanyelvü írta. De a Szabályzatot is érdemes elolvasni.

Előzmény: vorbeste (4087)
vorbeste Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4087

nem tudom észrevettétek-e, hogy közel analfabéták írják a vatera oldalait. nem az eladókra, magára az oldalra gondolok. vagy sikerült fekete pákót megnyerni az oldal anyanyelvi lektorálására, mert az is szép teljesítmény. itt néhány példa:

 

a megújulás résznél ez a mondat olvasható:

 

Az lenne a kérdésem, hogy a két aukciós oldal "összevonása" után mi lesz a felhasználók által kapott figyelmeztetésekkel?

 

már kijavították a hosszú ó-ra a fehasználot, de érti valaki, hogy lehet a felhasználók által figyelmeztetést kapni? ez a mondat nem magyarul van, teljesen értelmetlen.

 

mikor küldesz egy árajánlatot az eladónak, a következő szöveg olvasható:


az eladó rövidesen értesült az ajánlatról"

 

ezzel pótolták a magyar nyelv egyik régi hiányosságát, a múlt a jövőben igeidőt.

majd egy vesszőhiányos mondattal folytatja:

 

Amennyiben elfogadja úgy a vatera rendszere emailben értesítést küld önnek erről.

 

mikor eladunk, alul a következő szöveg olvasható:

 

Még ... karaktert irhatsz a további információ mezőbe

jeleztem már nekik, hogy az írni hosszú í, de nem értik. nyilván kijavították volna, ha értenék.

 

még egy mondat az aukcióindításnál:

 

"Aukcióindításkor csak a meghirdetni kívánt termék legjellemzőbb kategóriájában lehet azt elindítani."

 

mit? ez egy teljesen értelmetlen mondat. csak nem azt akarták írni, hogy a terméket csak a rá legjellemzőbb kategóriában lehet elindítani? 

 

ti is láttatok hasonló épületes baromságokat az oldalon?

 

 


bm613 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4086

Pufiboríték mint tízforintos nagyságrend? Egy nagyobb darab bőven 100 fölött van.

Előzmény: Real Putyur (4084)
wiskysoda Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4085

Na igen. Ezeket akkor is elkapkodják ha nem is léteznek és csaló árulja öket.

 

Vannak olyan kategóriák, ahol az áruhoz hozzátartozik a csomagolás akkor is, ha személyesen veszik át. Egyébként pedig érdemes átalányt felszámolni, akkor nem kell mindig újra vacakolni a szállítási és csomagolási költségekkel.

Előzmény: Real Putyur (4084)
Real Putyur Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4084

Affene... Nézd meg; vadiúj csilivili telefon, mp4-lejátszó, hasonlók - úgy elmennek egy perc alatt, mint a semmi.

A "kacatok" 1 Ft-ról való indítása egyenlő a kidobással. Jó eséllyel nem fogja látni az, akinek pont kellene, vagy épp nem kell senkinek (de fog kelleni 2 hét múlva, csak most még nem tudja).

A véletlenre én nem bízok semmit; értem hogy mire célzol, de én nem olyan fajta vagyok... Ostobán becsületes.

A csomagolási költséget meg botorság belekalkulálni az árba, hiszen van személyes átvétel is; akkor annak árengedményt adsz...? (Nem is beszélve az általad említett problémáról, a csomagolási-, és postaköltség jutalékvonzatáról.) Én - szolíd mértékben - megkerekítem az effektív postaköltséget egy kicsit felfelé; ebbe belefér egy pufiboríték, vagy valami hasonló tízforintos nagyságrendű logisztikai segédanyag. (A celluxért meg nem számolok fel külön pénzt, ahogy postáramenési-, és sorbanállási díjat sem.)

Előzmény: wiskysoda (4083)
wiskysoda Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4083

Egyre kevesebb az olyan árucikk, amelyik gyorsan elkel. Az 1 Ft-ról indított termék nagy eséllyel ár alatt fog elkelni, kivéve ha nem bízol semmit a véletlenre.

 

A feltöltési díjat természetesen belekalkulálod az árba, éppúgy mint a csomagolási költségeket. Ami azt eredményezi, hogy kifizeted a Vaterának a feltöltési díjat + a feltöltési díj és a csomagolási költségek utáni jutalékot.

Előzmény: Real Putyur (4081)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4082

Ha jól látom 1940 Ft-ról van szó. Amúgy érdekes a sztori, mert még 2009 (!) év eleji az elmaradás.

Előzmény: bm613 (4080)
Real Putyur Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4081

"... A zsibvásárt tapasztalatok alapján korlátozottan tekintem annak. ..."

 

Ez attól függ, hogy mit árulsz. A feltöltési díj bevezetése óta a "bolhapiac", és az OLCSÓ gyűjtemény (papírszalvéta, gyufacímke, bélyeg, képeslap) kategória kiszorult a Vateráról és a TeszVeszről (akik még mindig ilyen tételeket aukcióztatnak ott, azok nem gazdasági megfontolások alapján döntöttek). Semmi olyan jellegű tétel feltöltésidíj-rendszerben való forgalmazása nem rentábilis, ahol a forgási sebesség az árhoz viszonyítva nagyon alacsony (adott esetben akár több év (!) is eltelik, mire egy 500 Ft-os cikk gazdára talál - volt ilyen nálam).

Én alapvetően "kacatokat" árulok, közel 500 tételem van fent. 3 hetente fizethetnék 2500-3000 Ft-ot (feltöltési díj gyanánt) - pedig ezt általában az összforgalmam sem éri el. Így (pl. nekem) a Vatera/TeszVesz nem alternatíva.

(Kéretik a kacatolás fikázását ehelyütt mellőzni - nekem ez szórakozás.)

Előzmény: Vadista Szandál (4079)
bm613 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 4080

Nem mondta,hogy mennyi a vitatott számla összege. Lehet sokezer Ft is.

Előzmény: Vadista Szandál (4079)
Vadista Szandál Creative Commons License 2011.01.15 0 0 4079

ebből nem jösz ki jól...

 

biztos igazad van, de 400 ft-on akár csak hezitálni?

Eddig minden értékelt terméked 1-ft-tal olcsóbban adtad. na bumm...

 

Én pl. meg sem nézem a számlám miket adtak össze. Régen néztem, voltak hibák. Nyilván vannak most is. Levelezzek? Ezért? Még csak a szándékosságot sem feltétlezek, slendrinság inkább. Ahol gyalulnak hullik a forgács, 2 tökéletesen inkompatibilis adatbázis összeillesztése+szűkre szabott ügyfélszolgálati büdzsé= hullik a forgács bőven, bőszen.

Ne légy hülye 400 értékelést otthagyni.

Megbecsülni nem fognak, megtehetik, az egyetlen működő árverési oldal az övék kishazánkban.

A zsibvásárt tapasztalatok alapján korlátozottan tekintem annak.

 

 

 

Előzmény: anyoca69 (4076)
wiskysoda Creative Commons License 2011.01.15 0 0 4078

Ez nem önérzet, hanem józan ész kérdése. Ha nem fizetsz, végleg inaktiválnak és átadják egy behajtó cégnek. Akkor pillanatokon belül az eredeti összeg többszörösét kell kifizetned.

Pillanatnyilag nincs olyan oldal, amelyik felvehetné a versenyt a Vaterával. Talán nemsokára majd a magyar eBayon is lehet eladni, ez hozhat változást.

A Fórum a Vatera mostohagyereke. Nem kedvelik. A fórumozókat sem. Hasznot nem hajt, csak a gond van vele. Egyébként bármikor megírhatod az igazságot, feltéve ha az a vatera szempontjából pozitív.

Előzmény: anyoca69 (4076)
Real Putyur Creative Commons License 2011.01.15 0 0 4077

zsibvasar.hu

Előzmény: anyoca69 (4076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!