Keresés

Részletes keresés

boxerkutya Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32205

Van akinek elég egy 6 hetes kúra, másak meg 3 után sincs változás,de általában jönni szokott a javulás. A herx után jönnie kell a javulásnak csak nehéz kivárni ,és kibírni . Én is türelmetlen vagyok és sokszor nehezen viselem .

Előzmény: klarix (32199)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32204

Nekem is izomgörcsök fordulnak elő a talpamban, de a gyógyszer mellékhatásként is említi, így igazán nehéz eldönteni, mi is van.

Előzmény: boxerkutya (32203)
boxerkutya Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32203

Nem tudjuk a pontos választ az nyilvánvaló, de az én verzióm szerint ez egy komoly herx. Támadja a gyógyszer a borreliát, de az ennyi idő alatt nem pusztul még el ,először menekül, fúrja magát a sejtekbe. Ez a tüneterősödés egy idő után javulásba kell hogy átforduljon. A ciklikusság jellemző még ilyenkor, ami lehet néhány nap ,néhány hét, aminek nem tudom az okát. Nálam úgy működik ez gyógyszerkúra közben, hogy az időszakonként visszatérő tünetek hétről- hétre enyhülnek, végül megszűnnek. Amikor bénulásos tüneteim voltak 6 éve, akkor viszont csak izomgörcs herxem volt és az is csak mozgásnál,de akkor gyakorlatilag fekvő beteg voltam nagyon keveset mozogtam.  Tehát függ a tünetektől is ,hogy milyen reakciók lépnek fel.

Előzmény: hornet599 (32198)
One of the millions Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32202

Én Fekete Retket eszek minden kaja után. Szintén epehajtó!

 

Akinek epés Refluxa van annak erősen ajánlott!!!

Előzmény: hornet599 (32198)
One of the millions Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32201

Én erre gyanakszom.

Előzmény: One of the millions (32200)
One of the millions Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32200

http://www.ehealthme.com/ds/ceftriaxone/neuropathy

 

Üdvözöllek a klubban sajnos.

Előzmény: hornet599 (32187)
klarix Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32199

Szia mindenkinek

Kérdezni szeretném, hogy a herx után MINDIG jön a javulás, ami esetleg látszik az eredményeken?

Ugyanis nem értem, hogy mikor látszik a javulás. Elég nehéz kivárni az eredményeket - hétfőn volt három hete, h vért vettek. Talán most pénteken lesz eredmény - hacsak nem késnek. Nem sok jót várok a dr.nő magyarázatából, mert eddig még semmit sem mondott - most megyek hozzá harmadszor, csak a hümmögésig jutottunk el (mármint Ő) és 1x felírt 3 hetes kezelést (Amoxiklav-ot), amit még 3-mal megpótoltam - saját zsebből. Most ugyan mit várhatok?

hornet599 Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32198

Köszi a válaszokat Nitta, és Boxerkutya!

 

Azért kellett felfüggeszteni, mert a cefi kicsapta az epét, s lerakódások keletkeztek az epehólyagban, ez pedig kezdett tüneteket okozni (erősödő epetáji fájdalom, hányinger). Esztó mondta, hogy ez a tüneteken túl igen veszélyes, ezért állítottuk le, amíg nem rendeződik a dolog. Már alakul, szóval elvileg jövő héttől folytatjuk, de kicsit tartok tőle, hogy megint ez lesz, ha újrakezdjük. Mindegy, megpróbálok még több epehajtó teát inni, meg vettem ilyen rowachol-t, ami szintén epehajtásra jó. Remélem, elég lesz... Mindenesetre: CEFISEK, NAGYON FIGYELJETEK ODA AZ EPÉTEKRE KÚRA ALATT, MERT A CEFI ELÉG GYAKRAN EPEKÖVET, EPESARAT OKOZ(HAT)!

 

Az a bajom, hogy nem igazán értem a szervezetem reakcióit. Kúra előtt viszonylag elvoltam. Hullámzóan, néha rosszabbul, néha egész jól, mindenesetre nagyon ritka volt az utóbbi fél évben, hogy masszívan beerősödött a lyme. Ehhez képest már az első adag cefi napján olyan cudar rosszul lettem, mint előtte már sok hónapja nem, s a kúra alatt is olyan 4-5naponta durván beerősödtek a fejszorításos/agyi ködös tünetek. Érdekes, hogy akkor voltam rosszabbul, mikor gyorsabban ment be a gyógyszer.

Aztán miután leállítottuk, két nappal később már volt megint egy masszívabb rosszabbodás két napig, aztán két napja teljesen tombol már, éjszakára csúcsosodott ki teljesen.

 

Ami nem értek (s nagyon örülnék, ha valaki tudna logikus magyarázattal szolgálni erre):

 

- hogy van az, hogy a kúra első napján már cudar rosszul vagyok, s beadás gyorsaságától IS függ, mennyire vagyok rosszul? Tudtommal a cefi a kevésbé toxikus gyógyszerek közé tartozik. Vajon ezek herx-ek voltak, vagy gyógyszermellékhatások? Ha herx, hogyhogy már első nap jelentkezett, s hogyhogy beadás gyorsaságától függ? Ha mellékhatás, akkor miért pont a komolyabb lyme-os tüneteim erősödnek fel?

 

- hogy van az, hogy sokkal-sokkal rosszabbul vagyok kúra "befejezése" után, mint előtte? Elvileg sokkal kevesebb bacinak kellene bennem lennie, mint kúra előtt. Ha toxin, akkor az már a kúra közben is kellett volna, hogy jelentkezzen, nem pedig csak a gyógyszer abbahagyása után. 

 

Vélemények, hozzászólások?

Előzmény: boxerkutya (32189)
boxerkutya Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32197

Nem tudom ,de a hat hetes szünet az AB kúrák között szerintem sok. Én mos fél évig fogom az AB-ot szedni, 1-2 hetes szünet volt már közötte néhány. Júliusban kezdtem januárig nyomom.

Előzmény: Törölt nick (32196)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32196

Most megint mondtak nekem valakit, akinek 3 hónapra írtak fel gyógyszert. De a háziorvosom szerint meg 6 hónapot kéne egyfolytában szedni. Így felmerül bennem a kérdés, hogy akkor mi a jobb, a pulzáló, vagy nagyon hosszú ideig egyben szedni..? 

Előzmény: boxerkutya (32192)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32195

Sajnos az emg-ig nem merem szedni, pedig van sok. Még tartogatom, mert attól függ, hogy igazolódik-e valami (neuropátia v. ilyesmi). Mert ha igen, azt okozhatta a Tinidazol.

Előzmény: boxerkutya (32193)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32194

Pulzálót tervezek most én is, egyet már pulzáltattam pár napig, azóta most jobb. Tünetekből kijön a borrelia életciklusa egyébként, mert havi 1 alkalommal van földrengésszerű rosszullétem, utána pedig javulás van. Pontos, mint egy menstruációs ciklus :D

Előzmény: boxerkutya (32192)
boxerkutya Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32193

Tinidasolt sem szedsz ?

Előzmény: Törölt nick (32191)
boxerkutya Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32192

Nagyon ellene vagyok amit most mondok , de be kell látnom, hogy sok esetben az antibiotikum kúrának 10-14 hétig kell tartania. Ha nem így történik, jön a visszaesés. Lehet hogy csak csak ideiglenesen ,de jön. 

Előzmény: boxerkutya (32189)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32191

Igen, de mellette még:

kurkuma, diólevél+szegfűszeg+fahéj tea, B6, B3, B12 vitamin, D3 vitamin, só+aszkorbinsav, kókuszolaj, olivalevélkivonat..meg ami még nem jut eszembe, biztos van még. Úgyhogy a többi az mind alternatív. 

Előzmény: boxerkutya (32190)
boxerkutya Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32190

Csak ezt az egyet szeded ?

Előzmény: Törölt nick (32188)
boxerkutya Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32189

Amiket felsoroltál azoknak a nagy része megvolt nálam is. Miért lett felfüggesztve a cefi ? Most semmit nem szedsz ? Szerintem kellene.

Előzmény: hornet599 (32187)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32188

Hát ez elég ijesztően hangzik, jobbulást kívánok. Bár én sokkal light-osabb gyógyszeren vagyok (azitromicin), de ezek az érzészavarok stimmelnek, sőt gyógyszerre erősödnek. Fura, mert a klasszikus lyme tünetek múlnak (a rángás, fájdalmak stb), de a lábam még az eddiginél is gyengébb.

Szóval belefér a pakliba, hogy herx, de mindenesetre ijesztő. Az ember tényleg nem tudja eldönteni, hogy egy adott kúrát be merjen-e fejezni, vagy nagyobb baj lesz, mint volt. 

Előzmény: hornet599 (32187)
hornet599 Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32187

Sziasztok!

 

Úgy áll a dolog, hogy egy igen masszív rosszabbodás kellős közepén vagyok, ezzel kapcsolatban érdekelnének tapasztalatok. Ugye az AB 3hét után fel lett függesztve (ceftriaxon), s már két nappal utána elkezdődött egy rosszabbodási periódus.

Most vagyok a kúra után 8-9nappal, s tegnap este nagyon ijesztő tüneteim voltak, amik eddig nem voltak így jellemzőek: elkezdett fájni tegnap a tarkóm, aztán átment igen durva lüktető fejfájásba, s a tarkómnál, mintha egy ideg be is csípődött volna élesen is fájt (pedig biztos nem történt ilyen).

Mellé pedig kb negyedóránként kivert a víz, s percenként változó neurológiai tüneteim jelentkeztek: elkezdett égni a hátam, aztán mintha lefagyott volna, aztán a kezeim égtek fél percig, utána az egész testemen a bőrt mintha nem éreztem volna, s a tapintás is érzéketlen volt főleg a kisujjaimnál, aztán meg remegtem. A fejfájás pedig sztem még életemben nem volt ilyen masszív. Aludni persze nem tudtam egész éjszaka.

Tapasztalt sorstársakat kérdezném, hogy voltak-e ilyesmi tüneteik? Lehet ezt a lyme számlájára írni??? Kicsit most meg vagyok ijedve. Pláne, hogy kúra után történik mindez. Vajon teljesen hatástalan volt a kúra???

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32186

Naná, hogy Igg + is lyme. Azon csodálkozom, hogy sok orvos ezt miért nem tudja belátni. A lyme nem gyógyul spontán, a baktérium a szervezetben marad. Még ha küzdünk ellene, akkor is, hát még hogyha nem.

 

 

Előzmény: Tiw (32185)
Tiw Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32185

A cefit én kértem, mert Esztó dr.nő 3 féle ab-t írt 56 napig (egyébként jól diagnosztizált), mert az IgG pozitivitást is Lyme-nak vette, amit később a WB és az Elispot LTT is pozitívre vett.Én meg annyira nem bírom a bogyókat (Sjögren miatt mindjárt kiszáradok).Hogy mi tér vissza nem tudom, mivel én egy 18 éve fertőzött, de nem kezelt beteg vagyok.Neked mióta van Lyme-od és mióta kezelnek? Ez az 1.cefi kúrád?

Előzmény: Móki65 (32184)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.21 0 0 32184

Nekem nem volt egyik sem, és semmilyen mellékhatás. 250 ml-ben oldották be és kb 45-60 perc alatt folyott le, de minimum 30 perc az előírás. Biztos vagyok benne, hogy használni fog. Azonnali eredményt ne várj, hónapokba telik az idegrendszer regenerálódása... sajnos... de a reflexeid sztem 1 hónap után meg kell h jelenjenek és remélhetőleg az F hullám is visszajön.

Te kérted a cefit vagy felajánlották?

Előzmény: Tiw (32182)
Tiw Creative Commons License 2015.10.20 0 0 32183

Idegosztályon írattam fel és ott adják be reggelente, mert ott voltam 6 db infúziós kezelésen (kisebb agyi infarktus miatt).

Előzmény: Móki65 (32180)
Tiw Creative Commons License 2015.10.20 0 0 32182

Szia Móki!

 

Bilirubinom: 5, GPT 44, viszont echodus a májam, idönként fehérje és urobilinogén a vizeletben.Asztmám is van.Főleg idegi a probléma.Emg: F hullám eltűnt és csak az Achilles reflexem van az alsó lábszáron.Kedden kezdem a 30x2 g cefit.Persze én fizetem.Most csak 10 db-ot írtak fel.Neked volt fázékonyság, izomgyengeség? Ha igen, javult?A kúra végén nem volt étvágytalanság, teltségérzet evés után?Mennyi ml NaCl-ben kaptad?

Remélem jót tesz majd:)))

Előzmény: Móki65 (32179)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 32181

Ja! Nekem a végén a Na szint a felső értéken volt de ez érthető mert NaCl oldatban megy be... a bilirubin szint felső határ közelében, amúgy a vérkép normális, én augusztusban kaptam,  amikor a kertben dolgoztam, olyan volt mintha tengervizet izzadtam volna :)

Előzmény: Tiw (32176)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 32180

Szerintem sportolni lehet, miért ne? Hol írták fel Neked a 30 napot és hol tudod beadatni? Neked kell fizetni a gyógyszert meg a többi cuccot? (NaCl oldat, infúziós szerelékek stb...) Napi 2gr?

Előzmény: Tiw (32176)
Móki65 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 32179

Szia! Ezekszerint ez a kezelés előtti labor állpot amit leírtál? A a vizeletet a vérképpel együtt kell nézni.. a vérképben a bilirubin szint milyen?

Nekem 20x2 gr volt, semmilyen problémát nem okozott. Én a végén elmentem egy nagylaborra meg hasi UH-ra, semmi gond nem volt. Semmilyen probiotikumot nem szedtem, emésztőrendszeri mellékhatás nem volt, mivel a vérbe megy közvetlenül nem is nagyon lehet. Nem szaunáztam, de lehet hogy javítja a hatást.

Ami szerintem fontos, hogy azonnali eredmény ne várj! Nem ismerem az előzményeket, pl milyen tüneteid voltak a kezelés előtt, vizsgálati eredmények stb.... Ha neurológiai akkor több hónap kell, mondjuk 1-2 hónap után kell hogy legyen változás, nekem a neurológai vizsgálat 1 hónappal később negatív lett a kezelés előtti helyzethez képest. A hatás akkor mérhető igazán,ha van mihez viszonyítani empírikusan! Hogy mit érzel az egy fontos dolog, de nem eléggé mérhető.

Előzmény: Tiw (32176)
bob87 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 32178
pozo54 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 32177

Ha gombaölőre javultál akkor tuti, hogy gombás voltál.Érdemes ezt kipróbálni anélkül is hogy gomba tesztet csinálnának.Viszont javulás esetén erős gombátlanítás kell csinálni.

Erről jut eszembe, hogy nem csak rossz gombák vannak hanem jók is.Akinek az emésztőrendszere nincs rendbe /görcsöl, fáj/ az feltétlenül próbálja ki a csaga gombát.Magyar neve: hamvas-kéreg gomba, az egész világon ismert és használt azt viszont most olvastam róla, hogy öli a boreliát, bartonellát, mycoplasmát és még a parazitákat is.A Varga-féle gyógygombák közül a gastronax/ez a régi neve az új is hasonló/ tartalmazza ezt a gombát.Én fogok venni tiszta csaga gombát.Van valaki aki ismeri?

Előzmény: Törölt nick (32174)
Tiw Creative Commons License 2015.10.20 0 0 32176

Cefisek!

 

Akiknek volt már iv.cefi, mennyire rontja a máj, vese vérparamétereket? Nekem most 30 adag jön.Tudtok írni konkrét számértékeket.

Nálam mostanában a monocita is emelkedett valamint a vizeletben urobilinogén és fehérje is van.Közületek valakinek volt már hasonló? Érdemes egyidőben a cefivel használni a probiotikumot (pl.Forever, Progastro, Biocult) és a homoktövis kivonatokat is?

Szerintem közben jó lenne néhány szauna is, hogy jobban eljusson a hatóanyag az erekbe? Jól gondolom?

Láblefagyásos és fázékonysági tüneteken javít az iv.cefi? Tapasztalat? A kúra alatt mehet a teremsport  módjával?

szép napot!

Előzmény: hornet599 (32170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!