Keresés

Részletes keresés

blaze73 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 52326

Méretük nincsen fent, vagy csak én vagyok vak.

A közepes méretű például mekkora?

:) 

Előzmény: t.lantos (52325)
t.lantos Creative Commons License 2013.11.18 0 0 52325

Lehet kapni a postan kulfoldi postakesz boritekot is.

Ha valami belefer abba, akkor megeri, mert ott nincs sulyhatar.

 

 

Előzmény: andz (52323)
sjohn Creative Commons License 2013.11.18 0 0 52324

Ne sima bankkártyát használj, ha van rá lehetőséged, hanem AMEX-et.

Az nem konvertálgat össze-vissza.

Előzmény: spd (52322)
andz Creative Commons License 2013.11.18 0 0 52323

Ennyi is volt.

Amúgy tényleg marha drága. Ennyiért pl. Angliából többkilós csomagot kapok.

 

Az a legrosszabb, amikor ilyen 40-50 g-al lépi át a határt, vagy még kevesebbel. Volt már, hogy emiatt 2-szer vittem haza átcsomagolni pakkomat, hogy ne fizessek a 10-20 grammért kb. kétezerrel többet.

De volt olyan is, hogy a postás rendes volt, és manuálisan átírta a határ alattira a súlyt. Ismernek, néha úgy érzem, belőlem élnek :)

Előzmény: Vízivó (52316)
spd Creative Commons License 2013.11.17 0 0 52322

Jut eszembe magyar ebay! Nem lehetne ezt a nyavalyást lebeszélni róla, hogy ne Forintba írja ki az árakat?... Megzavarodok tőle... :/ Mire a bank levonja úgyse annyi lesz, a dollár valahogy kézenfekvőbb, amúgyis azt szoktam meg :)

sjohn Creative Commons License 2013.11.17 0 0 52321

Igen.

Előzmény: hal65 (52320)
hal65 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 52320

Sziasztok!

mi történt a Magyar ebay-el?

Eltűnt, megszűnt.

Degeczi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 52319

Sajnos nem baromság: volt már légikatasztrófa raktérben lángra kapott lithium akku miatt...

(míg ha az utastérben gyulladna ki a telefonod, azt gyorsan eloltod, és a továbbterjedés esélye is alacsony - szemben a raktérrel, ahol eleve tűzveszélyes csomagolóanyagban van az akku, és jó eséllyel vannak a közelében további lithium cellák más csomagokban)

Előzmény: t.lantos (52318)
t.lantos Creative Commons License 2013.11.16 0 0 52318

Ez azert baromsag, mert ha veszel repulojegyet, akkor felviheted a keszlekedben ezeket, es hasznalhatod is.

Előzmény: Degeczi (52308)
Vízivó Creative Commons License 2013.11.16 0 0 52316

Szemét Posta nagyon felemelete az árait, 1050 g.-os levél Portugáliába pl. 4500 Ft. lett.

spd Creative Commons License 2013.11.16 0 0 52314

Nyilván, tisztában vagyok vele, hogy az ócsókínai cuccok egy része félig van legyártva... nagyjából működjön, aztán annyi. Kína olyat gyárt, amit mondanak neki: ha kell, akkor Sony tévét, ha meg az kell, akkor ipari hulladék-számba menő kevés idő alatt, alulméretezett, gyenge anyagokból összedobált termékeket. Például ismerem a ebayes = s*m*gyis = t*szkós = stb. LE-es karácsonyi fényfüzéreket is: ugyanaz a minőség, már ha lehet minőségnek mondani a műanyag foglalatból mindenfele kilógó vezetékszálakat, a simán a LED lábára csavart vezetékvégeket, a számtalan kontakthibás = hőforrás = tűzlehetőség pontokat. Ha megveszi az ember, akkor szét kell szedni, és megcsinálni rendesen, utána már el fog menni egy darabig, és nyugodtabban alszol, hogy nem fogja rádgyújtani a lakást. Cserébe olcsó.

"Gyár melletti ganajdombról összegereblyézett hulladék" alatt meg azt értem, amin *látszik*, hogy MEO-n kiesett termék... hogy az eladó honnan szerzi: kilopják a gyárból, vagy tényleg konténerből kukázzák a kidobált selejtet, azt nem tudni. Nem ritkán színhibás, repedt, fröccsöntési hibás ház, retkes (földes) panel, gányolt utánforrasztgatással (nem vezeték kézi forrasztására gondolok, hanem látszik, hogy pl. mamutfenyő törzsnyi pákaheggyel kencselt fel rá valaki egy alkatrészt, ami igencsak nem néz ki gyárinak), meg effélék. Meg van, hogy ugyanúgy olcsó cucc, de minden klappol rajta, esetleg gyárinak látszó utánforrasztás van a panelen, ami nyilván megeshet, azzal nincs semmi hiba.

Előzmény: bombaba (52309)
Axióma Creative Commons License 2013.11.16 0 0 52313

Argh, sikerult keresztposztban valaszolni...

Előzmény: Axióma (52312)
Axióma Creative Commons License 2013.11.16 0 0 52312

Bal oldalt a vegefele: Show only -> Completed listings. Alapbol benne vannak a fixarasak is, de ebbol a szempontbol sztem mindegy, sot hasznos. Zold amibol uzlet lett, piros amibol nem.

Előzmény: Törölt nick (52310)
Degeczi Creative Commons License 2013.11.16 0 0 52311

keresésnél "advanced" link alatt "completed listings" pipa

Előzmény: Törölt nick (52310)
bombaba Creative Commons License 2013.11.16 0 0 52309

Ha megnézed, az itthoni boltokban kapható cuccok nagy részét - gyár melletti ganajdombról összegereblyézett hulladékot - Kínában gyártják, pont annyi az esélyed befürödni vele, mint magánimport esetén. Megveheted itthon jobb-rosszabb márkanévvel, ami már egy minőségellenőrzést jelent, amennyiben a márka "értékes", ami itt kiesik, azt egy "noname", kitalált márkával. 

Kínai export esetén (amit nagy forgalmazók árulnak itthon) van a terméknél kísérőbizonylat, különben nem derülne ki, hogy a "magyar pirospaprika" Kínában termett, a gyár melletti ganajdombon, ami épp egy veszélyes hulladék-lerakó hely.

Gondolom, Te sem a felülmúlhatatlan minőség miatt vásárolt tőlük, de szeretnél távolkeleti árakhoz nyugati minőséget kapni, de annak ára van. 

Előzmény: spd (52307)
Degeczi Creative Commons License 2013.11.15 0 0 52308

Nem a gombelemekkel szívóznak (ami órába kerül az többnyire alkáli vagy ezüst oxid elem, amik nem érintettek. Pl. AG4, LR44, SR626 jelölések), hanem a lítium elemekkel és akkukkal!

 

Előbbiek pl. a CR jelölésűek (mint mondjuk az elterjedt CR2032, CR2025: bár bizonyos karórákba is kerülnek ilyenek, de ritkán, csak nagyfogyasztású, különleges típusokba),

az akkuk légiposta-tilalma pedig persze leginkább a telefonoknak, táblagépeknek tesz be

Előzmény: garfieldka* (52306)
spd Creative Commons License 2013.11.15 0 0 52307

Márpedig ami az eladónak nem jó, az a gazdaságnak sem, úgyhogy remélhetőleg pontot fognak tenni a dolog végére :)

 

Én közepes távon abban reménykedek, hogy ez még jó is lesz nekünk: talán nagyobb gyártási fegyelemmel fognak készülni az elemek és akkumulátorok (igen, Európával ellentétben Kínából ezt kinézem), talán valamilyen módon visszaellenőrzihető bizonylatot is kell majd csomagolniuk a termékek mellé (ami a tőlük megszokott mennyiségek miatt egyáltalán nem biztos, hogy jelentős áremelkedést jelent), és nem lehet majd minden gyár melletti ganajdombról összegereblyézett hulladékot a tisztelt vásárlókra sózni, ami aztán a mostani esethez hasonlóan felgyújt majd egy repülőt, vagy megérkezvén a filmet néző tinédzser ágyát vagy a telefonáló átlagember fél arcát.

Előzmény: garfieldka* (52306)
garfieldka* Creative Commons License 2013.11.15 0 0 52306

Nem tudom a kérdéseidre a választ. Viszont a szállítási idő jelentős meghosszabodása nagyon érzékelhető. Még 4-5 évvel ezelőtt is megjött a csomagok többsége 2-3 héten belül. Akkor reklamáltam csak, ha túllépte az egy hónapot.

 

A karóráról. Úgy egy hónapja vettem a feleségemnek egyet, s ahogy kell, meg is kaptuk. Csodálkoztam is, hisz abban is gombelem van. :)

 

Ez a vámos szigorítás az ottani eladóknak sem jó, a sok reklamáció miatt. Az ünnepi torlódás várható és megszokott dolog, de a vám szigorított ellenőrzése miatti lassulás elképesztő méreteket öltött. Csak lépnek tán valamit, hogy normalizálódjon a dolog!

Előzmény: spd (52305)
spd Creative Commons License 2013.11.15 0 0 52305

Ritkán rendelek $10 feletti cuccokat, úgyhogy olcsó postával (de elvileg nem hajóval) szállított termékeket választok.

 

30 napon belül nyilván nem reklamálok...

jött már meg csomagom nyolcvanvalahány nap elteltével is.

45 napot nagyon szűkösnek tartom a reklamációra, mert kiismertem már a szállítási szokásokat, pláne blekk frájdéj, karácsony meg a kínai ünnepek környékén. Igazság szerint én 45 nap elteltével még nem indítanék case-t, mert rendszerint nem az eladó sara (pláne nem egy 100k+ eladással bíró eladóé, legalábbis jó eséllyel).

 

Jó lenne, ha valahol át lehetne ezt állítani, hogy én meddig szeretnék élni a lehetőséggel :D Nekem például két hónap az ingerküszöböm. Egyáltalán: vajon miért alakult ki pont 45 nap?

 

Most egy $0.99-es elemes kütyü utazgat 58. napja, holott elvileg "Estimated Delivery within 13-26 business days". Könnyen lehet, hogy soha nem fog ideérni a szívózás miatt. Szerettem volna egy karórát is rendelni magamnak, de mivel aggódni kell a benne lévő száz megatonnás gombelem miatt, így *nyilván* nem fogok... :-/

Előzmény: garfieldka* (52303)
garfieldka* Creative Commons License 2013.11.15 0 0 52304

Kinyitod a Paypal oldalad s kattintnod kell a "View of my all transactions" szövegen.

Arra kinyílik egy oldal, ahol minden utalást látsz.

 

Ott a második oszlopban, "Type" az oszlop neve, megtalálod a visszatérítéseket a "Refund from" jelzésű tételeknél.

 

Ha ebben a sorban a "Details" gombot klikkelsz, kinyílik egy új oldal, s látni fogod, melyik vásárlásodról van szó.

Előzmény: Törölt nick (52292)
garfieldka* Creative Commons License 2013.11.15 0 0 52303

Pár hónapja berágott a kínai vám és szigúbban vizsgálják a postát. Az említett termékeket, ha megfogják, nem engedik ki.

 

Pl. pár napja értesített egy eladó, hogy a digitális hőmérőt visszaküldték neki a várvizsgálat után, mert veszélyes a benne lévő gombakku. Pénz vissza, hőmérőm meg nincs. :(

 

De amint tapasztalom az elmúl hetek, hónapok egyébként is rosszak a kinai vásárláshoz. Kockázatossá vált, ugyanis sok csomag egyszerűen elkallódik. Nekem az elmút 10-11 évben ennyi refundom nem volt, mint ami az utóbbi három hónapban összejött.

 

Az eladók sokan 50 napos, vagy azon túli szállítással kalkulálnak. Reklamálni 30 napon belül a rendszer nem is enged. Ha a 45 napon belüli reklamációs lehetőséggel élek, akkor pedig nyugtatgat az eladó, hogy a termékkiíráson feltüntette a várható 50 napos szállítási időt, mit aggódok? Várjak még türelemmel. Volt olyan, hogy újra terméket kértem az elveszett helyett, de az se jött meg. Úgyhogy mostanság a refundot választom.

Előzmény: spd (52302)
spd Creative Commons License 2013.11.14 0 0 52302

Üdv!

 

Mit lehet tudni, lehet majd még ebben az életben akkumulátoros, meg folyadékot tartalmazó (mittomén festék) termékeket rendelni ebayről? Utóbbi rendelésemet is reflexből visszautalta az eladó, és írt, hogy ez nem fog menni...

blaze73 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 52301

PayPal azonosítódat.  (amivel belépsz pld   kisspeti@freemail.hu) 

Előzmény: Törölt nick (52300)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.14 0 0 52300

Vásároltam egy terméket az ebay-ról de sajnos nem érkezett meg. Paypal rendeztem...

 

Kéretem a termék árának visszautalását,de ez aválasz jön:

 

Hi,dear friend,we need your paypal account so that we could refund to you!"

 

Pontossan mit kell visszaküldenem? 

blaze73 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 52299

Hermes-t tudtommal itthon csak a DPD kézbesített.

Posta sosem.


A Parcelforce cuccokat is régen posta hozta, meg RoyalMail ajánlottakat - ezeket már csak GLS, nem a Magyar Posta.   Nem kis bevételt bukhattak ezen.  (UK ajánlott + csomag)

Előzmény: foveon (52298)
foveon Creative Commons License 2013.11.14 0 0 52298

nem teljesen, van amit a dhl van amit a posta. a track szambol azonnal megmondjak. az a baj hogy sok szolgaltatonak mar itthon a magyar posta lett a partnercege (raeroszakoltak magukat mindenkire) igy csak a dragabb premium szallitast vegzik maguk, a tobbit a posta enyveskezu bandaja hurcolja...

 

Előzmény: tittadili (52294)
tittadili Creative Commons License 2013.11.14 0 0 52297

Nincs baj a szövegértelmezéssel, csak gondoltam hátha a posta...

Előzmény: blaze73 (52296)
blaze73 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 52296

Hermes, nem DHL. 

Előzmény: tittadili (52294)
tittadili Creative Commons License 2013.11.14 0 0 52294

A DHL-est a sima magyar posta hozza, úgy tudom.

Előzmény: Mopi (52293)
Mopi Creative Commons License 2013.11.13 0 0 52293

Helló!

 

A németországi Hermes csomagokat itthon kik szállítják még a DPD-n kívül? Keresem egy csomagomat, de a DPD ügyfélszolgálat szerint az én csomagomat nem ők hozzák, hanem egy másik cég. Csak nem mondták meg, hogy melyik az a másik...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!