Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4539

rendben,de szerintem akkor is áldatlan állapot hogy napok óta megy a harc és ahogy írtam legelőször lejátszhattátok volna más formában is,ide is kéne dühöngő mint a sport rovatban

Előzmény: geodo1 (4538)
geodo1 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4538

ha lesz energiád és végigolvasod a vitát (épületes olvasmány :)) ), akkor ha minden igaz látni fogod, hogy nem igazán neked volt címezve sem ez, sem az ezt megelőző.

mindenesetre sajnálom, hogy megbántottalak, elnézést.

Előzmény: Törölt nick (4537)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4537

bemásolom hátha értelmezni tudod a szavaimat:"még nem jártam ott,jövőre ez az egyik cél",így nehéz olyat iderittyenteni amit guglival más sem tud előkeríteni

Előzmény: geodo1 (4503)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4536

A barlangba nem mentünk be, viszont a lépcsőt azért megmásztuk :)

Nem volt jó a buszmenetrend, nem fért volna bele az időbe, hogy belülről is megnézzük, a következő busz, pedig 4 óra múlva jött volna vissza.

 

Lesz majd részletes beszámoló is.

Előzmény: kapoca (4535)
kapoca Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4535

Jó volt nézegetni a június végén bejárt tájat, várost.

Voltatok a Capo Caccia-n és a Neptun-barlangban?, fórumon kérdezted nyáron.

Előzmény: Törölt nick (4532)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4534

Igen, azzal csináltam. Valóban nem tetszett neki, hogy a közeli helyek 'eltűntek' a fókuszból, de hát a lényeg látszik :)

Nem a miénk volt a borocska, a mellénk telepedő páré volt. 

Mi a szemben lévő fagyizóból ettünk/ittunk jégkása szerű képződményt, ami nagyon-nagyon finom volt.

Előzmény: attamatta (4533)
attamatta Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4533

Nagyon hangulatos! Ezt a kis fotómasináddal készítetted? Egészen élvezhető a képe, bár sokszor keresi a fókuszt...

A borocska milyen volt? :))

Előzmény: Törölt nick (4532)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4532

Itt egy kis videó is. Nem tökéletes, de a hangulat szerintem átjön. A hangaláfestést a videón szereplő bácsi szolgáltatta :)

Könyvelés Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4531

Képeket szívesen teszek fel, ha valakit érdekel...

Könyvelés Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4530

Huuu, de szívesen kötném egybe Korzikával, ha legközelebb lenne lehetőségem ellátogatni ide!:) Csak hát itt is van annyi minden...szóval az egész térség kicsi bebarangolására kéne 1 hónap is...:(/:)

Előzmény: szkati (4525)
attamatta Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4529

A sz.gép felismeri a fényképezőt? Van visszajelzés arról, hogy mi nem működik?

lehet, hogy száltörött a kábeled (ami persze nem látszik), így semmilyen adatcsere nem

lehetséges a gépek között.

Előzmény: Flower2000 (4527)
attamatta Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4528

Nem hát! De Neked így is elhisszük...:))

 

Érdekes: Olyan valaki kért tisztogatást a fórumra, akinek itt egy beírása sincs, de zavarja a kialakult helyzet.

Előzmény: Flower2000 (4527)
Flower2000 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4527

Nemrég tettem át fotókat és már évek óta csinálom ezt. Kártyaolvasóm nincs. Olyan hihetetlenül átlátszó volt a tenger, hogy fotó nélkül az emberek el sem hiszik.

Előzmény: Törölt nick (4526)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4526

Segítenék szívesen, de távolról nehéz.

 

Esetleg kártyaolvasód nincs? 

Úgy is átmásolhatók a képek.

Előzmény: Flower2000 (4524)
szkati Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4525

Persze. Bocsánatot kérek Jahnótól, hogy a beírásomra azt reagálta, hogy nem értem el az ingerküszöbét és számára érdektelen. Ez annyira sértő- már annak aki megérti-, hogy a "belepofázás", mint szó meg sem közelíti. Pedig látod Jahno 2 mondatos megjegyzésében egy csúnya szó sincsen:))

 

 Magammal is folytattam beszélgetést, hogy megérte-e ez a vita, és természetesen nem. Hagyni kell a dolgokat menni a maguk útján, nem kell semmire se reagálni és semmilyen vitát nem kell generálni, mert hogy minek. Ha te úgy ugrálsz be különféle utazásos topicokba, hogy csak kritizálod az ott lévők társalgási stílusát, de magához a topic címéhez, témájához semmi közöd nincsen, akkor ezt is hagyni kell. Lehet, hogy a privát életben tánc és illemtanár vagy,  vagy esetleg bíró, aztán itt sem bírod ki, hogy a helyes mederbe ne tereljél dolgokat:))

 

A végső konklúzió pedig az, hogy Szardínia csodás és aki teheti az nézze meg. Messze van, de nem reménytelenül. Nagy élmény komppal megközelíteni( és akkor az ember viheti az autóját), vagy repülővel, de Korzikával összekötve  hajóval is jó.

Előzmény: geodo1 (4516)
Flower2000 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4524

Én valami miatt nem tudom a gépemre tenni a fotókat a fényképezőről. Tennék fel képet pedig.

A kikötőn a mólók nagyon profik, egyiken pálmák is vannak. A dubaji pálmafasziget ennek továbbfejlesztett változata, így gondolom.

Előzmény: Törölt nick (4523)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4523

Igen, nagyon szép időnk volt végig. Meleg 30-32 fok, ragyogó napsütés.

A felhők már csak tegnap kezdtek el gyülekezni, de nekünk már nem számított, mert úgyis jönni kellett haza.

 

Egyébként meglepően sokan voltak, főleg szombaton. Tele volt az óváros emberekkel. Persze tudom, hogy nem egy kihalt sziget, de azért ennyi emberre nem számítottam :)

 

A parton is voltak jó sokan, azért látszódott erősen az embereken, hogy ki a vendég, és ki az aki, nem tegnap feküdt ki először a napra. 

 

Két képet felteszek gyorsan, aztán majd a hosszabban, úgyis lesz bőven :)

 

  

Előzmény: Flower2000 (4519)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4522

Te egy hete vagy itthon, én tegnap éjjel érkeztem. Picit van különbség közte, ugye?

 

 

Előzmény: Könyvelés (4520)
Könyvelés Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4521

Jajj meg valami, hogy legyen még mibe belekotni.  Úgy jöttem haza, jogy én döntöttem úgy, írok a fórumba, a vedeglatoim nem is tudtak róla, nem beszéltünk erről, ezért bár írtam, adok elerhetoseget, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan lesz rá vevő. Folyamatban volt a megkerdezese,  írni azért írtam közben, ne érezze senki, hogy üres szavak, és csak türelmet kértem. Így teljes. Sajnálom eut a fórumot, így nem sok jövője lesz, pedig lenne letjogosultsaga...

 

Könyvelés Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4520

Arra nem gondoltál, hogy esetleg nem azért vagyok itt, hogy mindent megertsek, ami.Nektek nem tetszik, mert a fórum nem Rólatok szól. 

 

Direkt leírtam, azért kérek türelmet, mert igen, szeretnék rakerdezni,  kiadhatom-e egy ember privát címét,  vagy bármi elerhetoseget, mert ez a minimum. Tartom magam annyira intelligensnek, hogy nem osztogatom az általam ismert emberek bárminemű elerhetoseget cdak úgy. Azt hiszem, egy nap sem telt el, és leírtam, beszéltem velük, szabad utat kaptam. Komolyan ez miatt van feszko?  Mikor olyan szép és rövid az élet, ezen vitatkozunk napok óta? Akkor tessék lerirni a fórumba, hogy azonnali választ kell adni mindenre, és kínosan ügyelni, hogy mindenkinek megfelelj.

 

Valóban. Mert nincs arra jelenleg 5felesleges napom, hogy leirjak minden élményt, vagy infót, tudod, aki nem kérdez, annak nem is lehet válaszolni. Egy forumtarsad kérdezett, merre jártam, leírtam, és abban sem vagyok biztos, hogy jól tettem... Most itt azért vagytok, hogy csevegjetek, vagy hogy egymást kioktassuk mindenről? Mert az utóbbi rengeteg energiát és időt fog elvenni, de nem tőlem;)

 

Apropó hol a Te beszamolod?  Miért nem írtál már? Ja, mert most értél haza, belecsoppentel otthoni dolgokba, munkába, ami kimaradt egy hétig? Na, en is ezért nem írtam bővebben, mert igyekszem magam utolérni+mert azzal kell foglalkoznom, hogy nehogy olyat írjak, ami.a társaságnak megfelel(amúgy nem mindenki a csodás lido-hoz közel száll meg, van, aki más helyet választ), szóval alapvetően megkerdojelzem, minek is van ez a fórum, és mit keresek még mindig itt, mert az ehhez hasonló kioktato,  sok esetben ki ha én nem típusú, jól hurrogjuk le kommunikációhoz tényleg nincs se időm, se kedvem, se energiám. De ha majd egy szép napon meghal a fórum, mert már senki nem mer/akár ide írni, legalább tudni vélni majd, miért van. Csak azokat sajnálom, akik már talán kérdezni sem mernek, és azokat, akik hasonló csodás élményekkel jöhettek volna haza, és pár emberke miatt erre nem lesz lehetőségük, mert tényleg ilyen forumozasban nem veszek részt,l. Ez nem csak Neked szólt, meg mielőtt... Szerencsére tényleg van jobb dolgom, mint itt tölteni az időt, szóval lehet pezsgőt bontani;)

Előzmény: Törölt nick (4518)
Flower2000 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4519

No milyen volt? Végig jó idő volt? Merre jártatok, mi tetszett legjobban?

Előzmény: Törölt nick (4518)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4518

Tényleg nem érted a lényeget. Senki nem akart se kiközisíteni, se azt, hogy ne írj, csak azt, hogy áruld is el, hogy miről áradozol. Elég lett volna annyit írnod a végére, hogy elfelejtetted megkérdezni, hogy kiadhatiod-e az elehetőségüket, amint megtudod megírod, ehelyett játszottad a bennfentest.

 

Az információadáról az ékes példa ez a hozzászólásod, egy darab infó nincs csak az, hogy mindet tudsz.

 

Egyébként én is tudom milyen idő van, mert tegnap jöttem haza, sőt mást is tudok, közelebbi boltot is a lido-hoz ahova érdemes bemenni az eurospin helyett.

 

 

Előzmény: Könyvelés (4517)
Könyvelés Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4517

Köszönöm Kati! Úgy gondolom, ahogyan kivettem a szavaiból, Te is egyetértesz, hogy a fórum, mivel nyilvános, így mindenkié. Nem azért készült, hogy napokkal később is valami olyantol visszhangozzon, aminem alapvetően nincs értelme, mert csak az időt és energiát viszi.

 

És úgy döntöttem, igenis fogok ide írni, ha igény van rá, 2okbol is: egyrészt, mert egy fórumot senki nem teheti magáévá, és zárhat ki valakit belőle, csak mert az illető nincs otthon forumozasban,  vagy ne ajd Isten, nem valaki szajize szerint válaszolt (hozzateszem, szerintem totál udvarias hangnemben kértem időt, és csak fel napot kellett várni a válaszra, és egészen addig így is kommunikaltam, ameddig nem jöttek a "na jól odamondom neki, mert én rutinos fórumozó vagyok, ez a kis izeke meg mit akar itt", nem fejtegetem ezt jobban, mert sértődés lesz, én pedig nem ezért jöttem ide)

 Tehát akinek nem tetszik, amit, ahogy írok, egyszerű: ne olvassa, biztos van letiltas funkció:)

 

Más: állítólag semmi infót nem adtam, olvassunk már vissza, hogy elég hosszan ecseteltem, merre jártam, napokra lemondta...ez mi ha nem infó? Az elerhetosegre is csak fel napot kellett (volna) várni, vagy itt ennyire szeretne mindenki gyorsan menni, hogy ennyi idő sincs?;) Nehogy már...

 

A másik, amiért maradok, és ha időm engedi benezek ide, még ha pár embernek nem is tetszik (akkor tessék zárt fórumot csinálni), mert tényleg 1hetre jöttem haza, rengeteg helyen jártam, megismertem helyi embereket, ettem helyi ételeket, és csomó mindent megtudtam róluk. Pontosan tudom, milyen idő van ott, mert tartom a kapcsolatot szallasadoimmal, tudom, mennyiért ildomos tankolni egy Castelsardo-Alghero közötti úthoz, tudom, mit vegyél a boltban, ha helyi ételekre vágysz, de nem akarsz étterembe menni. Nem fogom bizonygatni, mennyire életem legjobb nyaralása volt, mert arc nélkül, mindenkinek azt hiszünk el, amit akarunk. De akit érdekel, képeket is küldök, privátban. És minden kérdésre szívesen válaszolok (:elerhetoseget mailben tudok adni), a többi, ami itt megy, nem érdekel!

 

Szép napot!

geodo1 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 4516

szóval úgy vagy partner, h olyan szavakat engedsz meg magadnak, mint a belepofázás. amúgy szkatisan. meg egyéb nevein. mert neked ezt is lehet, mi?

 

 

mert mondjuk tőled olvasni olyat, hogy "kötözködni nem nagy dolog, de minek", azért erősen a kutya farkába harapás esete. szal sajnos azt változatlanul tudom mondani, h erre a kioktatásra magasan te vagy a legalkalmatlanabb személy.

ettől még ígérem, h elgondolkozom rajta, mert van neked igazságod, tudom. de neked is lenne min, mert sok-sok mindenben totálisan igazságtalan is voltál, na meg magadban is volna mit megvizsgálnod és magaddal szemben is ugyanilyen élesen kritikusnak lenned, pontosan ugyanebben a témában. 

 

mondjuk nincsenek kétségeim, de minimum egy jahno-bocsánatkérés beleférhetne.

 

uff.

 

 

Előzmény: szkati (4514)
szkati Creative Commons License 2014.10.12 0 0 4515

HA olvas, az nem baj, de ha belepofázik tét nélkül és másokat próbál lealázni, az szerintem nagy baj:))

Előzmény: Törölt nick (4512)
szkati Creative Commons License 2014.10.12 0 0 4514

Persze. Mindenben partner vagyok, csak hát más dolog egy topicba beosonva különféle dolgokba beavatkozni tét nélkül,, kritizálni a beszélgetés stílusát( amit számtalanszor már megtettél) és persze más dolog érdemben hozzászólni, vagy ne adj Isten érdemben kérdezni céllal.

Se Szardinia, se Dél Olaszország témában téged hiába is kérdeznélek, hiszen nem tudnál tanácsot adn, se kérdezni.. Érdekes módon mégis ott vagy, de nem azért, hogy érdeklődj, se nem azért hogy információt adj, szóval miért is? Kötözködni nem nagy dolog, de minek. Mert nekem úgy tűnik, hogy némi csevejre vagy itt, aminek köze sincs a témához. Élvezd a leírd dolgokat, én is azt teszem sok helyen. Persze autóbérlés Olaszország bármilyen részén ugyanaz( még egyszer köszönöm az infókat), de azért álljon már meg a menet, nehogy már  a fagyi nyaljon vissza:))

 Szóval némi önmérséklet, vagy  ámulás-bámulás után azért az a legjobb, amikor a cipész a kaptafánál marad. Ott adj tanácsot- ilyet is, olyat is- ahol otthon vagy. SZóval ez nem Dél Olaszország, se nem Szaridinia.

Előzmény: geodo1 (4513)
geodo1 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 4513

lentiek nagy részét a másikba készítettem, de közben láttam ezt, így ide írom, oda már nem fogom, se ezt, se mást.

 

szóval kati, ha nem lehet egyoldalúan lezárni akkor mégis mit vársz tőlem? folytassam idétlen időkig ezt itt veled? mert nyilván tudnék ezekre is, arra is mit írni, tök tévesnek, részben hamisnak is érzem az egészet (például: olyasvalakit védsz itt meg, olyat emelsz fel, aki ezt, és ez szent meggyőződésem, eszméletlenül nem érdemelte ki -nyilván nem butraguenora gondolok, még mielőtt!; vagy: az, hogy kinyilatkoztatod utólag, hogy nem tartasz igényt a segítségemre, eléggé faramuci. akkor is ismertél már ugyanis, nem volt az régen, nagyon nem, nem hiszem, hogy nagyon mást gondoltál volna rólam, mégis kérdeztél engem. így, utólag, eléggé arcos ez), annyira tévesnek, ahogy most már te is látod vagy érzed, hogy félreértelmezted tegnap jahno hsz-ét odaát, ami, biztos vagyok benne, mindennek az origója.

 

nézd. maradjunk annyiban, hogy alapvetően másként látjuk a fórumozást, ezt neked is, nekem is el kell fogadnunk a másiktól; biztosan menni is fog, ahogyan eddig is ment. mit gondolsz erről? elfogadható ez így a számodra lezárásnak?

 

(ja és de, válaszoltam, azonnal akkor, amikor kérdezted: igen, felkészülésben vagyok, olvasom vissza a fórumot az elejéről, azért voltam itt.)

Előzmény: szkati (4510)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 4512

De a vita kiváltója segített? Nem, csak jött azzal, hogy ő bezzeg tudja mi a tuti, de nem mondja el.

 

Amúgy meg szerintem mindenki olvas attól függetlenül is topicocat utazás témában, hogy készül oda vagy sem, bármikor alakulhat úgy, hogy a későbbiekben mégis oda utazik, és akkor már nem nulla információval indul neki.

Előzmény: szkati (4510)
szkati Creative Commons License 2014.10.12 0 0 4511

Nem válaszoltál a kérdésemre. Jártál Szardnián, vagy sem? Készülsz oda?

Előzmény: geodo1 (4508)
szkati Creative Commons License 2014.10.12 0 0 4510

Miért ne olvasgatnád? Azért van. Tervezgetünk, vagy sem, de persze jó olvasni olyan dolgokat, amikre egyébként meg vágyunk.

Aki segít és önzetlenül, azt én sose bántom, de olyat, aki csak azért van itt, hogy kritizáljon, azt bizony bántom, mert hogy az ilyen utazásos topicok témája nem az, hogy hogyan tegyek be valakinek, akinek nem tetszik a stílusa, hanem az, hogy hogyan segítsük egymást az utazások világában.- Ha az illető segít, de egyben vindikálja magának a jogot, hogy ennek ellenértékeként beleszóljon mások írásaiba, az szerintem nem önzetlen segítség és mondjuk én már nem is tartok igény rá. Ennyi:))

Előzmény: COOP (4509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!