Keresés

Részletes keresés

Böbike72 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 832

Szia ombi01 !

A kempingről magáról nincs infóm,én még sosem voltam ott,de szerintem hívd fel őket,mert a legutolsó  önkormányzati tájékoztatás szerint 1 strandunk van a Naturista kempingnél,ami nem a Tavirózsa.

Előzmény: ombi01 (831)
ombi01 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 831

Sziasztok Délegyháziak!

 

Szeretnénk ellátogatni Hozzátok a köv. hóban és a Tavirózsát néztük ki.

Milyen kemping (vizesblokkok, kiszolgáló helyiségek, játszótér, személyzet,stb.)? Milyen a strandja? Mennyire mély (a strandrésznél)? Milyen a vízminőség? Van értelme azon a tavon horgászni? Milyen érdekességek vannak a környéken? Szal, minden apró infó érdekelne bennünket, ami nincs fenn a honlapjukon:), mert az az érdekes számunkra! Előre is köszönjuk az infókat!

Zsombor és családja

ftc001 Creative Commons License 2011.06.23 0 0 830

Csalódni biztosan nem fogok, úgyis közelebb vagyok Varsányhoz, mint Délegyhez. :) Ezzel tulajdonképpen válaszoltam is, hogy üdülőövezet északi csücskén székelünk :)

Előzmény: Böbike72 (829)
Böbike72 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 829

Isten (vagy a szállító) hozott kicsiny falunkban!! Ne várj csodákat,mert az ugye nincs,és akkor nem is fogsz csalódni,de összességében nem rossz hely. Hadd kérdezzem meg,merre sikerült venni? Már ha publikus!

Előzmény: ftc001 (827)
Eperke1976 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 828

Gratulálunk és welcome! Bár mi már nem lakunk ott, de azért "valahol" mégis még délegyházi vagyok, vagy mi... Remélem nektek sokkal több szerencsétek lesz!!;)

 

Előzmény: ftc001 (827)
ftc001 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 827

Akkor beírom, hogy június 4. óta mi is délegyházi lakosok vagyunk végre. Ráadásul a sztorink kísértetiesen hasonlít (ha jól emlékszem) Eperke történetére. A feleségemet még az albérletből vittem szülni, de már a házikónkba hoztam haza Őt, és a kislányomat. :)

Péter az állat Creative Commons License 2011.06.16 0 0 826


Szia!

Lehet, hogy egyből itt kellett volna kezdened. :-)
Dobj egy mailt az itteni címemre! Lehet, hogy tudok segíteni. Csupán az „utolsó kritérium” kérdése. :-)

És nem csak a talajvízzel jöhetsz ide, hanem bármivel. Úgyis nagyon le van ülve a topic mostanában, úgyhogy minden normális hozzászólásnak örülünk.

Előzmény: del1 (825)
del1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 825

Bár a talajvizes kérdés már majd egy hónapos, de én csak most jöttem ide, szal most mondom: a 3. tónál van víkendházunk, elég nagy pincével. Nem vizesedik, sose volt gondunk a talajvízzel v belvízzel.

 

Viszont a kerttel annál több gondunk van: mivel nem lakunk ott, csak hétvégéken megyünk ki, ha egyáltalán, nincs, aki a kertet ápolja. Már kicetliztem a falut + Dunavarsányt és Dunaharasztit, de nagyon kevesen jelentkeztek, és azok alkalmatlanok arra, hogy kulcsot adjak, bemehessen. (Már többször megszívtuk: nemcsak a kert bánta, hanem pl. az eltűnt bicikli meg hasonlók.)

 

Nem akarom elhinni, hogy nem lehet találni egy embert, aki ért vmennyire a kerthez (tavasszal metszi a fákat, gyomlál, és meg tudja különböztetni az utifüvet a gólyaorrtól, tehát nem az ültetett kultúrnövényeket irtja ki, hanem a gyomot, nem alkoholista, nem lop, és nem kér vagyonokat). Esetleg tud vki segíteni eme ritka ember megtalálásában?

feketefelho Creative Commons License 2011.05.16 0 0 824

Igen, a talajvíz szintje mindig magasabb a tavak vízszintjénél. Most, hogy írtátok gondoltam bele, hogy nálunk is a kútban magasabban van a víz, mint az előttünk lévő tóban. A magyarázat valószínűleg a kapilláris jelenség.

(Na, szóval a tó vízszintjéhez adj hozzá kb fél métert, s az alá ne menj a pincével (bár ez is változik évről évre, mert a mi 2007-es költözésünk óta vagy 1 méterrel magasabb lett a vízszint.)

Körbe kell kérdezni a kiszemelt ház szomszádságát, hogy (ha nincs is pincéjük) milyen mélyen van a kútban a vízszint (kútja szinte mindenkinek van, szerintem).

Előzmény: Péter az állat (822)
Eperke1976 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 823

Nálunk nincs pince. De a szomszédainknál se tudok róla, hogy lenne. Mondjuk víz se...

Előzmény: Péter az állat (822)
Péter az állat Creative Commons License 2011.05.11 0 0 822

Vizesedés nálunk sincs, de pincénk sincs. Érdemes azért svsz megnézni, mert egy mélyebb pince egy magasabb vízállásnál tud kellemetlen meglepit okozni. Ismerek olyat az utcánkban, ahol van ilyen probléma. A tóparti házaknál gondolom ez annyival egyszerűbb, hogy szabad szemmel is látható a víz szintje, bár ahhoz szvsz érdemes hozzágondolni még egy kicsit.
De tény, hogy a sok tó miatt ez nálunk nem annyira probléma, mint máshol.

Előzmény: Eperke1976 (819)
Péter az állat Creative Commons License 2011.05.11 0 0 821

Konkrétan mit szeretnél tudni? Ha tudjuk, megválaszoljuk.
Ha csak általánosságokban szeretnél mazsolázni, akkor ezen a topicon kívül rendelkezésedre áll Délegyháza honlapja, és ott is találsz fórumot mindenféle véleménnyel, bár van egy pár közöttük, ami nem feltétlenül építő jellegű.
Az, hogy olcsóak az ingatlanok valószínűleg azért lehet, mert viszonylag sok ház van eladó, ami szvsz két okra vezethető vissza. Az első az, hogy az üdülő terület (is) egy „csinált” település, amit úgy a '70-es évek elején kezdtek kiparcellázni, és akik akkor tetterős fiatal emberek voltak, azok mára megöregedtek, vagy meghaltak, és az unokák már „Horvátországba” szeretnének menni, és nem a telekre. Pont mint a reklámban. A másik, hogy imádott önkormányzatunk erre a dologra adórendeletével rá is tett egy lapáttal, mikor egy laza döntéssel úgy 2.5 szörösére emelte az építmény adót, ami ha jól tévedek, azokat sújtja, akik nem ide vannak bejelentve, de csak az üdülőn. (Kettős mérce délegyhházi módra.) Szvsz azért, mert megint a nyaralókat nézik fejőstehénnek, mert aki nem itt lakik, az szavazni sem itt fog, tehát szvsz a következő választásnál megtorolni sem tudja. Egy nyugdíjasnak viszont így lehet, hogy ez elviszi egy havi nyugdíját, ami nagy érvágás, így inkább áron alul eladja. És ahogy mondtad messze nem is annyira felkapott mint az általad említett települések. Talán azért mert messzebb van a fővárostól, mint az emberek fejében kialakult „még ideális távolság”. Pedig, ha tudnák, hogy innen gyakran hamarabb bent lehet lenni a városban, mint Sz.sz.miklósról, Halásztelekről, vagy Érdről, akkor nagyot néznének.
Belvíz az tényleg nincs, illetve mi vagyunk azok a kivételek az országban, akik azt szeretnénk, hogy minél nagyobb belvíz legyen :o), tekintve, hogy ezek a tavak „mind gyakorlatilag belvizek”, és még egy méternyi víz elférne bennük. Itt egyébként inkább a víz hiány jelent problémát.
Egyébként (ha nem titkos az info) melyik tó környékén néztetek házat?

Előzmény: d.viky (818)
ftc001 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 820

Én meg szívesen segítenék, de az istennek nem tudunk odaköltözni :( Köcsög bank mindig kitalál valamit, még egy papír innen még egy papír onnan....félelmetes... Szegény asszony megszül mire mehetnénk.

Előzmény: d.viky (818)
Eperke1976 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 819

Nem tudom, a környékhez képest mennyire olcsó Délegyháza, én nem vettem észre, bár ha pl Dunaharasztihoz vagy Szigetszentmiklóshoz hasonlítod, akkor biztos sokkal olcsóbbak a házak. Én a csak a mi környékünkről tudok nyilatkozni: nem vizesednek a házak. Belvízzel még nem találkoztunk.

Előzmény: d.viky (818)
d.viky Creative Commons License 2011.05.10 0 0 818

Sziasztok!

 

Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valami amit érdemes tudni Délegyházáról, mielött az ember odakőltözne. Nézelődünk házakat és feltűnően olcsók. Kérdés lenne, hogy van-e oka, vagy szimplán csak nincs még annyira felkapva. Illetve mennyire vizesednek a házak. Ingatlan irodákban érdeklődtünk, de persze ott mindent tökéletesnek mondanak, azért szeretném megkérdezni bennfentesektől is :) Találtunk egy-két házat a tópart körül, ami nagyon tetszene kis családomnak és az ár is reális és jó.

 

Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

ftc001 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 817

Szia!

 

Új a kecó, és 21-ig szeretnénk költözni, csak a bankkal még van egy kis huzavona.

Előzmény: rebeka77 (816)
rebeka77 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 816

Szia Ftc001!

 

Gratulálok nektek én is.

Milyen házat vetettek újat vagy használtat?

Mikor költöztök?

Az északi csücsökben mi is nézelődtünk.

 

Mi még mindig az eladással küszködünk.

Annyira biztam a tavaszban, de semmi.

Érdeklődő is csak olyan van aki szerintünk csak kirándulni jött és esze ágában sincs házat venni.

Vagy mond egy olyan árat, hogy abból max egy panelban garzont tudna venni.

 

Péter: Hogy ment a garázsvásár? Volt sikere, eredményes volt?

Előzmény: ftc001 (815)
ftc001 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 815

Északi csücsök :)

Előzmény: Péter az állat (814)
Péter az állat Creative Commons License 2011.04.18 0 0 814

 Gratulálok! És ha nem titok merre fogtok lakni?

Előzmény: ftc001 (813)
ftc001 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 813

Egy tegnap aláírt adás-vételi szerződés jogán és okán, nemsokára Mi is délegyházi lakosok leszünk. Csak hogy megtörjem a csendet. :)

Ja, és üdv az őslakosoknak! ;)

Péter az állat Creative Commons License 2011.03.07 0 0 811

„ezért az egyesület valamilyen jogcímen kapott egy kisebb tóparti telket,”

 

Azóta megtudtam, hogy a madaras egyesület bérli a területet az önkormányzattól, tehát nem kapta, és nem a tulajdona. Tájékozatlanságomban nem szerettem volna valótlant állítani.

Előzmény: Péter az állat (809)
B-Bird Creative Commons License 2011.03.05 0 0 810

Üdv Péter,

 

Igen, emlékeim szerint is valami ilyesmiről lehet szó, mert mintha valami kulcsot is hallottam volna a történetben. Persze sajnos részleteket nem tudok, sajnálatos, de magam még sosem jártam Délegyházán, így az ottani fejleményeket sem ismerem. :-)

 

Előzmény: Péter az állat (809)
Péter az állat Creative Commons License 2011.03.04 0 0 809

"tó használati jog"

 

Ha jól tévedek az van, hogy a 4-es tónál, amelynek közelében az ismerősöd telke is van, a 2-es tóval ellentétben valamiért nem volt gond, hogy a tó nem lesz körbejárható, és eladták azt a partrészt, ami a „madaras” utcák és a tó között van, így nyilván köpködtek az ottani telek tulajdonosok, és az őket tömörítő civil egyesület, ezért az egyesület valamilyen jogcímen kapott egy kisebb tóparti telket, amit lezár(hat)tak, és az egyesület tagjai kaptak hozzá kulcsot, és kizárólagossággal használhatják ez a területet, és a rajta lévő dolgokat, pl a stéget, és így a tavat is. Persze a tavat már nem kizárólagosan, hiszen azt akárki használhatja.

Gondolom erre gondolt a tóhasználati joggal.

Előzmény: B-Bird (808)
B-Bird Creative Commons License 2011.03.04 0 0 808

Üdv újra Mindenkinek!

 

Egy jóakaró felhívott, s közölte, hogy ilyen nem létezik, hogy "tó használati jog", s mivel ahogy látom, utólag nem tudom szerkeszteni a hírdetést, így itt közölném, hogy az sztornó. :-)

 

Árról nem nyilatkozhatok, mert én csak közvetítek az ismerősömnek, de minden bizonnyal "sokkal" olcsóbban is eladná.

 

Szép napot!

B-Bird Creative Commons License 2011.03.02 0 0 807

Tisztelt Hölgyeim és Uraim! :-)

 

Nem tudom mennyire szabad vagy sem ingatlan hírdetést feladni erre felé, mennyire zavar-e Titeket, de mivel elég sürgős és fontos lenne, ne haragudjatok, hogy mégis megteszem:

 

Délkeleti fekvésű, közművesített lakóövezeti építési telek, tóparttól kb 50 m-re eladó. A telekhez tóhasználati jog tartozik.
Telek mögött erdő található.

 

Alapterület: 835 m²

Telekterület: 835 m²

Villany: van

Víz: van

Gáz: van

Irányár: 4,5 millió

 

Térkép: http://utcakereso.hu/map3/index.php?action=search&country=hu_uk&scale=a1.0&street=Rig%F3+u.&streetfix=Rig%F3+u.&city=D%E9legyh%E1za&aloldal=1

 

Rigó utca lenne a helyszín.

 

Érdeklődni a cricket12@freemail.hu -n lehet, vagy telefonon 06-20-66-55-402.

 

További szép napot!

Péter az állat Creative Commons License 2011.02.20 0 0 806

Végül te vetted meg, vagy sikerült másnak gyorsabbnak lenni?

Előzmény: r0hamkuka (789)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.09 0 0 805

neked mennyi "kincsed" van”

 

Ez csak a jéghegy csúcsa. De ha kell mondjuk egy kompresszor, szívesen beviszem neked Pestre. :-)

Előzmény: rebeka77 (804)
rebeka77 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 804

Jó ötlet ez a garázsvásár. Én túl messze vagyok hozzátok, hogy beszálljak, meg hát amúgy sem lenne mit eladnom, ha valami felesleges én azonnal felteszem valamelyik aukciós oldalra a neten. Ami meg a garázsban marad azt még lomtalanításkor is csak a szemetes viszi magával :)

Hogy neked mennyi "kincsed" van. A nagyrészét azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák :D

Előzmény: Péter az állat (803)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.07 0 0 803

Más.

Tegnap végre erőt vettem magamon, és feltöltöttem a garázsvásáros képeket.

Úgyhogy ne csak itt tessék fórumozni, hanem itt is:

 

http://delegyhaza.hu/forum/viewthread.php?thread_id=20

 

Végülis az ötletnek úgy van értelme, ha sokan csatlakoznak, akik lehetőleg közel laknak egymáshoz. Hagy menjenek körbe-körbe azok a "lomok"! Vagy legalább hasznát lássuk a cuccainknak, ahelyett, hogy őrizgetjük őket, és mókának sem rossz.

Úgyhogy tessék jönni, venni, cserélni, eladni.

Péter az állat Creative Commons License 2011.02.07 0 0 802

Ha kicsit balra tekintve mi is látjuk, sőt, tőle kicsit jobbra sötétedés után a százhalombattai Las Vegas fényeit is. :-)

Előzmény: feketefelho (800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!