Keresés

Részletes keresés

dzsugasvili82 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 2355

Hát pedig pont ennyi a lényeg. Kevesebb könyvből kell ugyanannyi (vagy több) hasznot megszerezni. Semmi gond, emelik az árat. Mivel az olvasóközönség csökken, egyre inkább egy mag marad az LLL-hez hasonló klasszikus, rég óta dolgozó szerzők körül, akik úgyis megveszik a könyvet, akkor is, ha 300 ft-tal drágább. Aztán ennyi. Akinek ma jut eszébe, hogy az "Ahol a pajpaj járt" meg kéne szerezni, az örömmel ad érte 3300 ft-ot is, és még büszke is lesz rá utána. Egyébként megnézheted az antikváriumokban is az LLL könyvek árát, valami egészen elképesztő. Egyszer kb. 2-3 éve felkínálta nekem az antikvarium.hu a Mongol mesetípusokat, és 5600 ft-ért adta volna. Akkor már inkább egy új kiadás 3500 ft-ért, legalábbis, ha nekem kéne.

 

Szóval az a baj, hogy ezt a színvonal csökkenés következtében való példány- és olvasószám csökkenést nem lehet bebizonyítani, és így minden marad változatlan, az évi 2 könyv is meg a jelleg is.

Billerbeck Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2354

Az oké, hogy egyre kevesebb könyvet adnak el, de a Studium Plusznak erre az az elképesztő válasza, hogy évente 300 forinttal viszi fel az árakat? Hogy egy újrakiadás 3300 forintba kerüljön, attól az agyam eldobom.

dzsugasvili82 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2353

Igen, de ez furcsa téma, mert az egész könyvpiac mérete csökken, elég keményen állítólag, cikkeznek is róla mostanában. Ezért is mondogatják, hogy "nem olvasnak az emberek", meg hogy az e-könyvtől remélték az olvasási hajlandóság visszatérését (pár éve mondogatták sokat). Szóval mindenféle könyv meg kiadvány példányszáma csökken, beleértve a folyóiratokat meg mindenféle újságot is. Ezért aztán rohadt nehéz kimutatni, hogy a fogyás változása mekkora részben van a könyvek minősége miatt, és mekkora részben a korszellem miatt. 

timi019 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2352

Én csupán egy statisztikára lennék kíváncsi.

Csupán kíváncsiságból  megnézném, mennyire csökkent le a könyvei eladása az utóbbi időben.( számilag kimutatva).  Adott megjelent könyvekből mennyi fogyott el  a mai napig és a régebbi jó könyveiből mennyi anno.

Összehasonlításképpen.

Még anno TUlpa oldalára tett fel egyszer egy ilyen összehasonlítást 3 éve körülbelül, már akkor óriási különbségek voltak.

Kíváncsi lennék vajon mostanában milyen számokat hoz.

mr.popeye Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2351

Pedig hogy örültünk anno a kiadóváltásnak... mára már egyértelmű, hogy a könyvek külalakját leszámítva minden csak rosszabb lett.
A fb oldal meg szóra sem érdemes. Valóban rendszeresen oda nem illő dolgokat osztogatnak meg, másfelől pedig pofátlanul cenzúrázzák. A saját bőrömön tapasztaltam, még régebben. De a minap is láttam ott eltűnni egy "nem igazán tetszett a könyv" típusú kommentet.

Előzmény: _Titkos_Eva_ (2350)
_Titkos_Eva_ Creative Commons License 2015.04.16 0 0 2350

Néhány embert aki a chat részre beírt én is szívesen lecsaptam volna. :-)

De nem a nekik adott válaszok alapján írtam, hogy öntelt. 

Volt azért rengeteg nem oda való a lapon, bár az igaz, hogy jobb és naprakészebb volt, mint a hivatalos LLL lap.

Egyébként a nem odavaló dolgokkal a LLL facebook oldal is jeleskedik. Az már csak hab a tortán, hogy a kiadóvezető még a saját könyvét is ott nyomja... 

Előzmény: mr.popeye (2348)
mr.popeye Creative Commons License 2015.04.16 0 1 2349

"annak tanácsolom, hogy üljön le a fenekére és alkosson nekünk, szegény magyar olvasóknak végre valami színvonalas dolgot megmentve minket az agyhaláltól!"

Ezt a rettenetesen primitív hozzáállást meg már hagyjuk végre... egy minimális értelmi színvonalon lévő ember felfoghatná, hogy "a csinálj jobbat" érv sehol, semmilyen körülmények nem lehet helytálló. Már több magyar oldal és fórum van, ahol az ilyen érvelést tartalmazó hozzászólásokat egyszerűen törlik.

Előzmény: Tünmea (2340)
mr.popeye Creative Commons License 2015.04.16 0 0 2348

Szerintem is remek oldal volt, és látni lehetett, hogy rengeteg munka volt benne. Azt ugyan nem tudom, hogy milyen "alak" a Tulpa, különösen így látatlanban nem fogom elítélni, de rendszeresen jártam az oldalra, olvasgattam a chatet, és hát amilyen primitív fogalmatlan egyének kommenteltek oda, nem csodálom, hogy olyan hangnemben írt vissza, amilyenben...
Azon az oldalon minden ott volt, ami kellett, ami valamilyen módon kapcsolódott Laci bácsihoz . A Tulpa.lapunk gyakorlatilag az elmúlt két-három évben magasabb színvonalat képviselt, mint maga LLL.

timi019 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 2347

egyébként igazad van,  nagyképű volt, nagyra volt magával

Előzmény: _Titkos_Eva_ (2344)
timi019 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 2346

Ez valóban rejtély maradt

Hisz a facebook oldal fenntartása semmibe sem került volna

Előzmény: dzsugasvili82 (2345)
dzsugasvili82 Creative Commons License 2015.04.06 0 1 2345

Szerintem jó, sok infóval rendelkező oldal volt, mindig frissítette, felkerültek az interjúk, stb. Kár érte. Egyszer tényleg volt szó valami pénzkérésről még sok hónappal ez előtt, de aztán soha többet. Én pedig az oldalt kb. heti 2-3 alkalommal néztem, és semmiféle szó nem volt a megszűnésről. Azt meg végképp nem értem, hogy a Facebook oldal akkor miért szűnt meg (bár én azt nem néztem eddig, de jól helyettesíthette volna a weboldalt az infók esetében legalábbis).

_Titkos_Eva_ Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2344

A végkövetkeztetésed tévedés, mert ha úgy lett volna, akkor nem tervezett volna könyvjelzőket meg borítókat.

 

Szerintem csak arról van szó, hogy a tulpa egy nagyképű öntelt alak, aki nem tudta elviselni, hogy nem ájuldoznak halomra az oldal látogatói az ő nagyszerűségétől, miközben a látogatók épp az ő nagyképűsége miatt egyre kevesebben voltak, mert elegük lett az egyre lekezelőbb stílusú beírkálásaiból (chat felületen) és nem értette meg, hogy egy lap fenntartása egyébként se a látogatók feladata/kötelessége.

Amúgy is honnan tudjuk, hogy mennyi pénz gyűlt össze?

 

Amúgy is kizárt, hogy a könyvtündér és a kiadó nem jutalmazta valamivel, akár ajándék LLL könyv akár anyagi juttatás, különben nem reklámozta volna és nem írkálta volna, hogy a könyvtündér a partnere így meg úgy.

Lehet, hogy nem támogatták már olyan lelkesen a partnerei ahogy korábban és a "segítség" kéréstől remélt extra bevétel se jött össze, talán ő maga is unta már a lap készítést...

 

Nekem az a véleményem, hogy nem nagy veszteség a lap megszűnése.

Van egy sokkal régebb óta működő LLL lap, ami talán nem olyan csicsás, de a fontos infók megvannak rajta.

http://lorinczl.freeweb.hu/

 

Előzmény: timi019 (2342)
_Titkos_Eva_ Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2343

Egyetértek! :-)

Előzmény: Tünmea (2340)
timi019 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2342

Az  oldalt megszüntette végleg, a facebookon is.

Állítása szerint azért, mert az oldalnak van éves költsége( 6-7000FT kb.), s nem volt rá pénze ill. nem gyűlt össze ajánlások által annyi amennyi kellett volna.

Ami azért érdekes nekem: miért nem támogatta akkor a könyvtündér az oldalt, fizette volna  ki helyette, főleg ha mindig hirdette őket.

Miért nem kért családtagtól, rokontól kölcsön, hisz lehet nehéz helyzetbe van anyagilag, de valljuk be 6000FT azért nem olyan nagy összeg.

 

Én úgy gondolom, hogy már szerinte is gyenge laci bácsi könyvei és már nem éri meg az oldalt üzemeltetni. Szal teli volt már az egész oldallal a hócipője.

dzsugasvili82 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 2341

Tulpa.lapunkkal mi történt, tudja valaki? Szomorú veszteség lenne, ha megszűnne.

Tünmea Creative Commons License 2015.03.29 -1 0 2340

Sziasztok!

 

Én némileg meglepetten olvasgatom a hozzászólások némelyikét!

Nem a -finoman szólva- negatív vélemények lepnek meg, mert azzal semmi gond nincsen, hogy valakinek valami nem tetszik, vagy nem egyformán...ahogy szerintem abban sincs semmi rendkívüli, hogy egy évtizedek óta töretlenül sikeres és szeretett írónak jelennek meg olyan művei is amik sokak szerint gyengébbek a régieknél...abban sincs semmi rendkívűli, hogy olyan is van aki szerint eleve minősíthetetlen az egész munkássága, mert nem vagyunk egyformák, nem tetszhet mindenkinek ugyanaz...azt viszont nem igazán értem, (bár lehet, hogy azért, mert egy "agyhalott rajongó vagyok aki megveszi és égeti magát a villamoson azzal, hogy olvassa"), hogy van olyan, aki szerint "rakás szar, kukába való szemét, stb. "Ennek ellenére megveszi, sőt mi több elolvassa, majd leül és elkezdi pocskondiázni a sárga földig!

Kérdem én: Nem tetszik.Rendbe van!Megveszi a következőt, hátha az jobb.Oké!Nem tetszik.Még mindig oké!De akinek már évek óta egyik sem tetszik, az miért olvassa el mégis?Csak azért hogy lehordhassa?Vagy pisztolyt szegeznek a fejéhez, zsarolják, hogy márpedig meg kell venni, el kell olvasni??

Most én vagyok nagyobb hülye, mert szeretem, megveszem, olvasom, tetszik (bár én is fedezek fel olykor hiányosságokat, gyengeségeket, nekem is van ami kevésbé tetszik), vagy az aki annak ellenére megveszi ésu olvassa, hogy"ciki, kukába való szemét"?!Lehetne vitatkozni rajta!Megszokásból??Biztos van ilyen, bár én nem tudok merő megszokásból "szart venni és olvasni"...Hogy azért tetszene, mert igénytelen vagyok és igényesebb nekem nem is való, mert meg sem érteném??Lehetséges, bár, az ilyen pocskondiázó, kultúrálatlan hozzászólások gyártóival, azért összemérném szemtől -szembe az irodalmi jártasságomat! Végezetül: Aki szerint Laci bácsi tehetségtelen , ""a sikerre és elismerésre alkalmatlan kókler" annak tanácsolom, hogy üljön le a fenekére és alkosson nekünk, szegény magyar olvasóknak végre valami színvonalas dolgot megmentve minket az agyhaláltól! :-)

timi024 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 2339
  • A föld alatti piramis (1986, 1997, 2001, 2011)
  • Üvöltő bika (1988, 2001)
  • A halott város árnyai (1989, 2005)
  • Az elátkozott hajó (1989, 1999, 2004)
  • Gyilkos járt a kastélyomban (1989, 2002)
  • A gyilkos mindig visszatér (1990, 2003)
  • Kegyetlen csillagok (1992, 2002)
  • A nagy mészárlás (1993, 2005)
  • A kő fiai (1994, 2006)
  • Kéz a sziklán (1997, 2006)
  • A kicsik (2000, 2007)
  • A kicsik nyomában (2002, 2008)
  • A tizenhárom kristálykoponya (2004, 2008)
  • Manituk – Vigyázz, ha fúj a szél! (2008, 2013)
  • Kilenc csontfarkas (2009)
    • A sámán átka (1990, 2003)
    • A hosszú szafári
    • A Nagy Kupola szégyene
      • Rekviem a kacsalábért (1982)
      • Lhászáig hosszú az út (1986, 2009, 2013)
        • A sólyom kinyújtja karmait (1973, 2011)
        • Az éjszaka doktora (1975, 2004, 2007, 2014)
        • Az utolsó hvárezmi nyár (1980, 2008)
timi024 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 2338

mindentől függetlenül a legjobb könyvei szerintem és amiket ajánlok mindenkinek, az utána lévőket már nem!!

  • Sindzse szeme (1983, 1989, 2000, 2011)
  • A Karvaly árnyékában (1985, 1993, 2005)
  • Holdanyó fényes arca – A harikrisna gyilkosságok (1987, 1991, 2005)
  • Huan-ti átka (1987, 1993, 2000)
  • A fojtogatók hajója (1987, 2006, 2012)
  • A gyűlölet fája (1988, 1994, 2004)
  • Siva utolsó tánca (1988, 1996, 2003, 2012)
  • A vérfarkas éjszakája (1988, 1992, 2006, 2009)
  • A suttogó árnyak öble (1988, 1998, 2008)
  • A halál kisvasúton érkezik (1988, 2006, 2012)
  • A Gonosz és a Fekete Hercegnő (1989, 1995, 2005, 2013)
  • A megfojtott viking mocsara (1989, 2000, 2000, 2009)
  • A láp lidérce (1989, 2006, 2012)
  • Nebet Het, a halottak úrnője (1989, 2005)
  • A keselyűk gyászzenéje (1990, 2008)
  • Az ördög fekete kalapja (1990, 2004, 2006, 2014)
  • Gyilkosság az olimpián (1990, 2006, 2012)
  • Omosi mama sípja – A Matteo Ricci gyilkosságok (1991, 2007)
  • Miranda koporsója (1991, 2005)
  • Naraszinha oszlopa (1991, 2005, 2009)
  • A vérfarkas visszatér (1992, 2003, 2010)
  • Halálkiáltók (1993, 2009)
  • Damballa botja – A vudu gyilkosságok (1994, 2004)
  • Sziget a ködben (1995, 2006, 2013)
  • A rodzsungok kolostora (1995, 2009)
  • Monszun (1996, 2010)
  • A Nagy Madár (1996, 2007)
  • Lebegők (1997, 2010)
  • A láthatatlan kolostor (1998, 2011)
  • Ahol a Pajpaj jár (1998, 2010)
  • Mau-Mau – A McIntire-gyilkosságok (1999, 1999)
  • Tulpa – A Gonosz halotti leple (1999, 1999, 2010)
  • Ganésa gyémántjai (2000, 2012)
  • Véresszakállú Leif és a lávamező (2001, 2009)
  • A Vadász (2001)
  • Csöd (2002, 2011)
  • A vérfarkasok kastélyában (2003, 2010)
  • Siva újra táncol (2003)
  • A fekete anya kígyója (2004, 2014)
  • Szádhuk – A hosszú álom (2005)
  • A felakasztott indián szigetén (2005, 2012)
  • A maharáni arcképe (2005, 2013)
  • Három sötét király (2006, 2014)
    • Portugál április (2007)
    • Thumo – A szrinpók völgyében (2007)
      • Hannahanna méhei (2010)
      • Ördög, ördög, ki a házból (2010)
      • A teaültetvény (2010)
mr.popeye Creative Commons License 2015.01.29 0 0 2337

Siva utolsó tánca- elolvasva újra.

Kimagasló mű, harmadszori olvasásra is.
Élvezetes, kreatív, nagyságrendekkel jobban összerakott történet, mint az elmúlt tizenöt évben bármelyik műve. A rejtély két szálon fut, izgalmas, a végén egészen precíz és logikus magyarázattal. Van benne feszültség bőven, mint ahogy remekbe szabott katarzis, és epilógus is.

Persze, huszonéves fejjel már nem olyan hibátlan a könyv, mint tizenéves fejjel, de így is azt mondom: elenyésző benne a bugyuta elemek száma. Váltig állítom, hogy ha ez a mű angolul írodik, akkor komolyabb hírneve lenne.

Hol van ettől a szinttől ma Laci bácsi? Sajnos sehol.

Összességében szerintem ez az egyik legjobb, legjobban kidolgozott műve. A hidas jelent emlékezetes és hátborzongató, a gyilkosok és az indítékuk hidegrázósak, a mellékszereplőknek pedig van bizonyos szintű jellemük, ami nem sok Lawrence-könyvre igaz.
Ha be akarnám sorolni, akkor talán csak a Kicsiket, a Gonosz és fekete hercegnőt, valamint a Monszunt tartanám ettől jobb könyvnek (ergó a himalájás sztorik közül szerintem a legjobb.)

timi024 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 2336

Az utóbbi pár könyve: haragos vizeken, szitáló fehér por kolostora, villogó fények kolostora, jégbe zárt sárkány kolostora.

 

Nem tudom jobban és kíméletesebben megfogalmazni:  egy rakás szar, szemétbe való hulladék.

 

Számomra ennyi volt, a régebbieket szeretem továbbra is a régi könyveit, azok nagyon jók voltak még.

Kicsik, Kő fiai, kegyetlen csillagok stb.

Algamann Creative Commons License 2015.01.22 0 0 2335

Magam is nekiestem A játék rabszolgáinak. Bár ne tettem volna. Ennyi bakit, mint amit itt megenged magának az író... Az, hogy hemzseg a helyesírási hibáktól, nos, az talán nem az ő vétke, azaz nem csak az ő vétke, hiszen egy korrektor is kellett ehhez a mocsokhoz. 250 oldalt sikerült elolvasnom - most próbálom kipucolni az agyam ettől a rettenettől. Azt hiszem, újra el kell olvasnom A vérfarkas éjszakáját, ha azt akarom, hogy egy kicsit visszaköltözzön belém LLL jó szelleme... Baj van, Laci bácsi! Nagy baj van... 

Billerbeck Creative Commons License 2015.01.20 0 0 2334

Én nem ismerem/figyelem annyira a magyar írókat, szóval hülyeség lenne kijelentenem, hogy LLL ebben a mezőnyben kritikán aluli.Csupán azt tudom mondani, hogy LLL önmagában kritikán aluli. Illetve azok között az írók között, akiket olvasok.
Ez az állítás persze nem örökérvényű, ez az állítás csak az elmúlt 10 év Laci bácsijára igaz. Én sajnálom a leginkább, de már olyan negatív véleménnyel vagyok róla, hogy azt inkább le sem írom.
Amikor az olyan minősíthetetlen koholmányait olvastam, mint mondjuk a Játék rabszolgái, fog-összeszorítva kellett felidéznem a Gonosz és Fekete hercegnőt, meg Siva utolsó táncát, meg hasonló klasszikusokat, hogy pozitív maradjon a Laci bácsiról alkotott összképem.
Arra szerintem felesleges keresni a választ, hogy akkor mégis miért ő a no1 továbbra is. A válasz egyértelmű. Pontosan azért, amiért a Barátok közt az ország legnézettebb műsora.

tt25 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 2333

s láss csodát!

Ismét megjött a kis mocskos szájú trollunk:)

giornalista Creative Commons License 2015.01.18 0 0 2332

jol beszelsz! de az igenytelen rajongoi komolyabb. jobb konyvet meg sem ertenenek valoszinileg.

Előzmény: misery3321 (2329)
tt25 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 2331

a könyveit már én sem fogom venni, mert nagyon gyengék.

azzal viszont nem értek egyet, hogy csak rossz könyvei voltak, a 9-nél amit írtál mindenképpen jóval több olvasmányos jó könyve volt.

A régi szép időkről beszélek, amikor még jó könyveket írt.

Tom Ace Creative Commons License 2015.01.18 0 0 2330

Régi olvasója vagyok a topiknak, talán korábban már írtam is egyszer-kétszer, de mindegy is.

Felvetődött az imént, hogy nincs élvezhető magyar kalandregény. Annyiban vitatkoznék ezzel, hogy egyrészt Frei Tamás könyvei, függetlenül az ilyen-olyan utánérzésektől, magasan verték Laci bácsi utolsó tizensok évben elkövetett műveit, de Freinél nem kimondottan íróról van szó, ne is vegyük őt ide. Vele ellentétben Kondor Vilmosról már nyugodtan kijelenthetjük, hogy író.

Az ő Budapest-sorozata (Budapest noir, Bűnö Budapest, stb.) egyértelműen megér egy próbát. Akárcsak az ettől független A másik szárnysegéd című regénye. A történeket a magyar történelem fordulópontjai környékére helyezi, a múlt század harmincas és ötvenes évei között.

 

misery3321 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 2329

Sziasztok. 

Én már egy ideje olvasgatom a fórumot, és azokkal kell egyetértenem, akik szerint Lőrincz könyvei az igénytelen szemét kategóriába tartoznak. Ez az egyik. A másik, hogy ez a pali meggazdagodott. Nem vicc, nézzétek meg a házát. Azt nem 1 könyv megírásáért vehette... Egyébként Ti vettétek neki, ti, akik a szarjait rendre megveszitek, és olvassátok. De miért? Mit esztek rajta? Nekem 9 könyve van a polcomon, de ennél többet olvastam tőle, a többit könyvtárból vettem ki, mikor már láttam, hogy nincs értelme több pénzzel támogatni ezt a palit. Akkor már úgy voltam vele, hogy még 1-2-t olvasok tőle, azokért már nem adok pénzt, kiveszem őket a könyvtárból. Tehát adtam neki még egy esélyt. Sajnos azok se érték el a mércém, még az általatok kiemelkedőnek tartott manituk se. Egy fél hajszálnyival jobb a könyvei 90%-ánál, de sajnos az is egy hulladék. 

A tavalyi két könyve közül a haragos vizeken-t olvastam (szinte már semmire se emlékszem belőle...), a másikat nem, de személy szerint én ennek valahogy örülök. Amit sajnálok, hogy időt pazaroltam a haragos vizeken-re. Amikor ennél az "írónál" igazából csak jobbak vannak. Még magyar viszonylatban is vannak tőle jobb kortárs írók. Az, hogy nem ír rajta kívül mai magyar író kalandregényeket, többek között annak is tudható be, hogy a legtöbben felfogják, hogy ez a téma igazából már kifújt. Illetve ennek ellenére lehetne jó kalandregényeket írni manapság is, csak kéne hozzá egy, a megszokottól magasabb színvonal... 

Tavaly csináltam olyat is, hogy megvettem egy könyvét, a játék rabszolgáit, el se olvastam, beleolvastam egy-két fejezetbe, és elajándékoztam. Tudjátok olyan ez, mint amikor valami ősi sátánista ereklyét talál az ember, és nem akarja, hogy a balszerencse üldözze, tehát rögtön továbbad a portékán, ingyen és bérmentve. Csak én balek fizettem érte.

Hiába soroljátok itt a könyveit, egyiket se érdemes elolvasni. Pont azért, mert ha 10 másik írót találomra felsorolok, minimum 9 mérföldekkel jobb nála. Egyébként ma nincs olyan magyar író, akit én olvasásra érdemesnek tartok, vagy ajánlanék. A régiek közül is csak néhány, és nekik is csak 1-1 művük. 

Melyik regénye jelenik meg legközelebb lőrincznek? Mi lesz a címe, milyen lesz a borítója, miről fog szólni? Nekem aztán teljesen mindegy, réges-rég hidegen hagy, maga az ember is, meg amiket kiont magából. Valaki írta, hogy lehet, hogy a kiadójával van olyan szerződése, hogy évente két vastag könyv legyártása kötelező neki. Ennek ellenére én az ő esetében mindenképpen azt tartanám egy lehetséges jó alternatívának, hogy egy pár évet pihen, 1-2-3 évet, és valamelyest letisztulva próbálna meg írni, bár kötve hinném, hogy bármi értékelhető születne. Tudja ezt ő is szerintem. Így meg nyilván kifizetődőbb neki, hogy 2 könyv/év. De akkor legalább olvasson színvonalas kalandregényeket, és próbálja meg azokat utánozni. Már akkor is sokkal, de sokkal jobb dolgokat hozhatna össze. 

De sajnos nem csak neki mennek a könyvei ész nélkül a bevásárlókosarakba, és a magyar olvasók polcaira. Leiner Laura, Lakatos Levente, Vavyan Fable, és még sorolhatnám oldalakon keresztül a mai magyar "remekírókat".

 

mr.popeye Creative Commons License 2015.01.15 0 0 2328

Hú de rég jártam itt, sziasztok!

"Kinek mi volt az utolsó ami igazán nagyon bejött?"

Felütöttem a hivatalos oldalon a kiadott könyvek listáját, hogy pontosan meg tudjam mondani, mert sajnos már nem emlékszem. A Három sötét király volt az utolsó, ami kifejezetten bejött, (halkan jegyzem meg: 2006-os, amit emlékeim szerint 07´ben olvastam el).  Ami az utána elolvasott műveket illeti:
Vízidisznók
Thumo
Portugál Április
Manituk
Lófejű démon
Fekete özvegy
Hannahanna méhei

Ezek többnyire átlagos sztorik voltak,  mondhatni erős közepes, illetve gyenge közepes művek felváltva.
A villogó fények kolostora- ez még úgy-ahogy tetszett, nagyon érdekes volt a háttérsztorija. De azt leszámítva beköszöntött a sötétség.


Ördög-ördög ki a házból
A teaültetvény
Kilenc Csontfarkas
A villogó fények kolostora
A piramis gyermekei
Álmaim asszonya
A játék rabszolgái
Ezek már nagyobbnál nagyobb csalódások voltak, az utóbbi kettő úgy megviselt, hogy azt azóta se hevertem ki. Természetesen ezután befejeztem Laci bácsival. És ahogy olvaslak Titeket, nem érzem a késztetést, hogy megtérjek.

Előzmény: ShawnAnderson (2310)
dzsugasvili82 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 2327

Valahol az 1700-2000 közötti hozzászólás között már volt erről egy ki beszélgetés. Ok, nem könnyű visszakeresni, de újra összeszedni az ottani dolgokat se. Lőrincz L. László sokszor elmondta, hogy James Bondnak sincs kora, LLL-nek se, tehát ő nem foglalkozik a kérdéssel. Viszont James Bond nem is mondogatja, hogy ő harcolt a világháborúban, sőt igazából semmit nem mond önmagáról, tehát nem is válik kínossá a kortalansága. Lawrence meg elmond magáról dolgokat.

 

Egyébként még kronológiaszerűséget is próbáltunk csinálni az említett időszakban a fórumban, és úgy se jött ki a főszereplő életkora, mivel a '60-as évek 2. felében játszódik kb. a tippünk szerint a Sindzse szeme, és a főszereplő ott is egész fiatalosnak van beállítva, aki viszont a '30-as évek végén elhagyta Magyarországot, mert nem értett együtt az akkori politikai rendszerrel (vagy mi a fene...), ugyanakkoriban pedig rögtön az angol kémelhárításnak is dolgozni kezdett a Távol-Keleten, ami arra enged következtetni, hogy nem lehetett már gyerek. Még ha 25-30 közé lőjük is az életkorát a '30-as évek végén, akkor is 55 körüli emberről beszélünk a '60-as évek vége felé, az meg talán mégse az a szépfiú kor, ami Lawrence-szel kapcsolatban folyamatosan megnyilvánul. 

 

De az is kétségtelen, hogy a későbbi regényekben már nincs hivatkozgatás a 2. világháborús szerepvállalásra, ami némiképpen sajnálatos, mert érdekesebb volt ettől a történet, a maiak már teljesen "sterilek" ebből a szempontból is.

Előzmény: stukov1 (2325)
thomas21 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 2326

Ezt már egyszer én is feldobtam, nemhogy a koreai, hanem a 2. világháborúban szolgált....szóval LLL nem öregszik!

Előzmény: stukov1 (2325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!