Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.07 0 0 25
Bizony, a "lefekvés előtti" gyógymódok sokszor kivitelezhetetlenek, főleg ha úgy ájul be az ember, mint partvisnyél.
Reggel viszont Quarelin valami ecetes savanyúság levével bevév, rá egy dupla bivalyerős kávé, és akkor lehet gondolni a dehidratációra is, mondjuk egy liter üccsi bevételével opcionálisan. A Quarelin+csalamádélé+kávé dolog a lényeges.
ks Creative Commons License 1999.06.06 0 0 24
van egy olyan gyógyszer, ami aszpirin+C vitamin+egyéb dolgok kombinációjából áll, a nevét nem tudom, de meg fogom nézni. Ezt a németek kifejezetten másnaposság ellen gyártják.
holnap már többet tudunk.
üdv
ks
jégtörő Creative Commons License 1999.06.06 0 0 23
Melyik reggel? Másnap vagy harmadnap?
Aztán hogyan lehet megállapítani ,hogy melyik lesz az utólsó korty pia? Mert ha ezt még tudja az ember kontrollálni, akkor nincs is szükség az egész másnaposság elleni óvintézkedésre. :-)
Előzmény: Whitey (18)
lejszter Creative Commons License 1999.06.06 0 0 22
Batyam receptjet ajanlhatom, a szentharomsagot:
unicum-kave-tonic
Unicum a gyomornak, kave a felebredesnek, tonic a dehidratacionak.
Sok iskert!
Timberwolf Creative Commons License 1999.06.06 0 0 21
maradj reszeg ! :)))

Koskenkorva vagy Viru Kange vodka :)))))
Vagy egy 4-es KOFF
:)))))

Stöki Creative Commons License 1999.06.06 0 0 20
Egy pohár langyos libazsír húzóra, majd az ínyvitorla erőteljes ingerlése ecetes fogkefével...:)))

Egyébként meg nekem a rostos gyümilé és a tejes gyümölcsturmixok jönnek be (esetleg a jeges tea).

Stöki

Hancu Creative Commons License 1999.06.04 0 0 19
Maradj részeg... :)

Egyébként reggel ébredés után azonnal egy liter almalé, húzóra, aztán még egy kis alvás nekem mindig bejön...

Whitey Creative Commons License 1999.06.04 0 0 18
Van egy tuti tippem (mindenki ezt mondja...)!!
Az utolsó korty piával(!) vegyél be egy, de max. kettő szem Algopirint! Istbiz állat a hatás. Lefekvés előtt még 1 liter jó szénsavas ásványvíz, várd meg míg szétböfögöd magad, aztán szunya! Reggel tuti pöpec leszel!
robicsek Creative Commons License 1999.06.04 0 0 17
no, az én általam használt dolgok:

a sok víz (brrrrrrrrrrrrrrrr) tényleg jó. Ha a fejed szok fájni másnap, akkor az utolsó pohár piával egy Quarelin. Meg reggel még egy.

Ha a gyomroddal szok baj lenni, (akkor persze egy jó kis hányás a legjobb), akkor minden benzinkútnál lehet kapni egy Samarin nevű pezsgőport, gyomorbaj ellen rulez (fejfájásra nem jó) ezt is jobb még este bevenni.

Másnap reggel sok-sok C-vitamin (nem lehet túladagolni), meg magnézium pezsgőtabletta, mert az kell az idegrendszernek de az alkohol kimossa állítólag. (Lehet, hogy este jobb, de akkor kinek jut eszébe?)

De híjja ide valaki pl Mr Spockot, hátha tud valami okosat.

ja és a legfontosabb: Unicum.
nem biztos, hogy segít, de én szeretem.

vikoca Creative Commons License 1999.06.04 0 0 16
Az az ALKA-ize allitolag jo. En a plussz komfortot probaltam, nagyon tuti; bofogsz utana egy negyed orat, es a gyomor tuti.

Ha a faradsaggal van a bajod az ivas kapcsan, nomeg nemi fejfajas, akkor jo kis zuhany, kave, sok-sok tea, vagy az emobbiekben emlegetett folyadekpotlok barmelyike. Igen, a dehidrataciora ugyelni kell.

Ja, es meg egy: a masnapossag igen jol csokkentheto, ha inkabb fennmaradsz plussz egy-ket orat, amig a reszegseged csokkenni kezd. Szinte szaz szazalekos a hatas. Ha nem megy, akkor meg az elobbiek.

Egyebkent tapasztalataim szerint az ehgyomorra sorozesnek nincsenek karos mellekhatasai, illetve hasmenes, de az nem masnapossag.

kiccsavo Creative Commons License 1999.06.04 0 0 15
Tényleg, most, hogy mondod, ezt az Alba Svejcer :-) témát már hallottam. Veszek olyat az apótékában, majd elválik, mit tud. Egyébiránt legjobb lenne holnap egész nap degleni, de dóg van.
CyS Creative Commons License 1999.06.04 0 0 14
Megerősítem! Egy liter víz lefekvés előtt (fúj, undorító! - tudom) sokat segít másnap reggel. Komoly probléma, hogy pont az alkohol miatt az ember gyereke gyakran már nincs abban az állapotban hogy rákényszerítse magát erre a vízivási tortútára (sőt, nem is emlékszik a tanácsra :-). Tapasztaltabbaknál a vízivás már zsigeri reflex, amit a megfelelő alkohol-szint indít meg.
Van aztán még az Alka-Setzer nevű csoda pezsgőtabletta, ami szintén hasznos minősített berúgások másnapján.
Jobbulást! Majd mesélj, mi volt!
Előzmény: kheiron (11)
mulatt Creative Commons License 1999.06.04 0 0 13
A legfontosabb, hogy ne keverd! Ha sok ideig tart a fröccs a legjobb. A rövidet mindenképpen hagyd ki.
Szerintem is a plusssssz és REDbull összeállítás a leghatásosabb, de lefekvés előtt igyál paradicsomlét, vagy koviubi levet.
Mégegyszer az ivásnál figyelj.
MGperY Creative Commons License 1999.06.04 0 0 12
de van, csak nekem nem vált be: szar az ize, pedig 2 félét is próbáltam.
van ilyen tablettás izé, meg poralakú vizbeoldódik: gyomorpanaszokra kell kérni, úgyis tudják mire kell.

"Súlyos esetben ...
sok pihenés hűvős,lefüggönyözött szobában.

Ha bírod ihatsz kólát,illetve magas cukortartalmú italokat.

"
szerintem a fentiek nagyon tuti: + antineuralgika, és jégkrémek.

a kóla segít egy könnyedebb alkohol mérgezést viszonylag könnyet átvészelni, ti: jobb cukrosvizet hányni, minta azt sárgát (epe ?).
szinte észre sem veszed, hogy gusztustalankodsz.
:))

Előzmény: kiccsavo (9)
kheiron Creative Commons License 1999.06.04 0 0 11
Nincs tabletta, de alkoholivás előtt igyál sok folyadékot (az alkohol dehidráló hatásának csökkentésére), és egyél zsíros cuccokat, vajaskenyeret sok vajjal stb., hogy az alkohol "oda szívódjon fel".

6 év tapasztalata alapján beszélek :-)

Üdv
majdnem-dr. Kheirón

eMM Creative Commons License 1999.06.04 0 0 10
Ilyen alapon mustáros meleg vizet,vagy ricinusolajat is ajánlhatnál.
Az is egy tökéletes boá/gyomormosás.
Előzmény: Poedle B. (7)
kiccsavo Creative Commons License 1999.06.04 0 0 9
Egyszer már nyomtam ilyen paradicsomos csodát, de attól meg kívántam a sert. Nincs valami tabletta, ami kicsi, egyszeru bevenni és csodákat tesz?
eMM Creative Commons License 1999.06.04 0 0 8
A sör nekem nem vált be.
Csemege uborka/vegyes savanyú,sok ásványvíz,Knorr zacskós leves.
Súlyos esetben (ilyen nekem azért ritkán van :-))
sok pihenés hűvős,lefüggönyözött szobában.

Ha bírod ihatsz kólát,illetve magas cukortartalmú italokat.
Pld vörösboros kóla de szigorúan csak 1 pohárral különben harmadnap megint minden kezdőddik előlről,csak sokkal rosszabb állapotban leszel.
Ja és ha már egyszer iszol, egyél kiadósat!
A pia legrombolóbban,az üres gyomorra/gazdájára hat.

Vagy ne igyál sokat.
1-2 pohár sör/bor egézséges, de a több,csak rombolóan hat a szervezetedre.
De az igazi felszabadultságot csak több pohár ital elfogyasztása után érezheted.

Na akkor most döntsél ha tudsz .-)

Poedle B. Creative Commons License 1999.06.04 0 0 7
Ivas utan sok hideg viz (ezzel meg a hanyast is ki lehet kerulni, ha idoben iszod, foleg sok rovidital utan jon be, csak utana _sokat_ fogsz vizelni), _masnap_ reggel pedig paradicsomle + 1 tojas + Worcestershire szosz + Tabasco + ketchup + bors + so _jol_ osszekeverve, ha eleg durvara csinalod (jo csipos+savanyu) akkor biztos a hatas !!!
kiccsavo Creative Commons License 1999.06.04 0 0 6
Tehát vásároljak be buliba indulás elott
-vitaminokat
-energiaitalt
-tojást
-bo zsírt
-feketekávét, stb.
Ezektol holnap olyan ravaszdit dobok, hogy csuhaj.
cucu Creative Commons License 1999.06.04 0 0 5
Kovászos uborka vagy a leve. Vagy ecetes paprika leve.
Esetleg sör.
Dzsabb Creative Commons License 1999.06.04 0 0 4
A legjobb a kicsit bő zsírban sütött kicsit lágy tükörtojás.
mAlter Creative Commons License 1999.06.04 0 0 3
Jé egy topic kétszer! Fontos lehet! :))
Nos lefekvés elôtt folyadékot és vitamint (fôleg C és E(?)) pótolni. Legjobb egy pezsgôtabletta (pl. plusssz multivitamin). Reggel pedig valamilyen élénkítô (Red bull, bomba, POP)
(mA)
Dzsabb Creative Commons License 1999.06.04 0 0 2
Legjobb ha nem iszol :))
csepp Creative Commons License 1999.06.04 0 0 1
Legénybúcsú, majd esküvő???

Tippem nincs.

csinnnKA Creative Commons License 1999.06.04 0 0 0
Első nullásozásom! (vajh bejön-é?) :-))))

recipe: erős feketekávé... hajnalban esetleg káposztaleves. (állítólag)

Előzmény: kiccsavo (-)
kiccsavo Creative Commons License 1999.06.04 0 0 topiknyitó
Segítség, ma este buliba kell mennem, de holnap fontos jelenésem van. Tud-é valaki jó recepteket? (Hátha mások hasznára is válik...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!