Keresés

Részletes keresés

falum Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8480

Én csak általánosságokban beszéltem az emberekről, ami lehet,hogy nem jó,de ez a tapasztalat.Mármint a befogadással kapcsolatban.És persze jó,hogy sokfélék vagyunk, mert ha senkinek nem tetszene az adott mű,akkor a szerzőnek elmenne a kedve az újabb lemezkészítéstől.Ha mindenkinek teszik, az meg gyanús.:))

Neked melyik a kedvenc lemezed? Nekem nincs mint írtam,most kezdek ismerkedni  a PF életművel.

Előzmény: mmBálint (8479)
mmBálint Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8479

"Sajnos az embereknek van egy olyan rossz szokásuk", hogy sokfélék: ki így alkot véleményt, ki úgy - felesleges volna mindenkit egy kalap alá venni, csak mert egyszerűbb. Saját vélemény: jó; mások sommás megítélése: nem jó. :-) Azért a zenéhez most se kerültünk közelebb ;-)

 

"Szerintem minden lemezt akár PF akár más, mindig ÖNMAGÁBAN kellene nézni nem összehasonlítani korábbi munkákkal" - szerintem meg így is, úgy is. Ismét: felesleges és fájóan korlátozó LENNE ha bárki is ilyen szemüveggel ugrana neki egy véleményezésnek - KÜLÖNÖSEN akkor ha a lemez egy fő gesztusa ÉS az interjúk is a kapcsolat szándékoltságát húzzák alá. :-) De amúgy igen: klassz lenen (végre) akár valamit önmagában is olvasni a lemezről, pozitív kritikaként.

 

Amúgy meg miért ne lehetne izgalmas egy ilyen szemüveggel IS és egy amolyannal IS megírt kritikát olvasni? Ettől gazdag a világ (és nem a másik minősítgetésétől, csapom le már kicsit túlzóan ezt a ziccert).

Előzmény: falum (8478)
falum Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8478

Én csak a negatív kritikákra írtam amit írtam.A lemeznek sok pozitív hatása van:

-Egységes szerkezetű

-Hangulata van, nincsenek benne bántó, fals megoldások

-"Éteri" hangulat,olyan lemez amit elalvás előtt nyugodtan meghallgatható.

Szerintem minden lemezt akár PF akár más, mindig ÖNMAGÁBAN kellene nézni nem összehasonlítani korábbi munkákkal. Sajnos az embereknek van egy olyan rossz szokásuk,hogy az újat nehezen fogadják be, ezáltal lehetséges ha nem türelmesek, akkor túl hamar ítéletet mondanak a lemez fölött.Ha mondjuk 10 meghallgatás után is alig változik a vélemény, akkor tényleg nem tetszik az adott mű. Én is jártam így egy magyar lemezzel, ami ráadásul a kedvencemtől volt.Van ez így.

Előzmény: mmBálint (8477)
mmBálint Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8477

Sok kritika jelent meg az új lemezről, ezek nagy része elmarasztalja - pont ezért lett volna érdekes itt (akár csak röviden, jelzésszerűen felvetve pár pontot) egy VALÓBAN e lemezről, a zenéről szóló véleményt olvasni: a lenti sajnos csak egy minősítés ("tetszett") és semmi több, a bekezdés többi része pedig az egyéb véleményezőket minősíti...

 

Kár, és nem azért mert "bántó" lenne, hanem mert felesleges: feltételez valamit a másik félről, szájába ad valamit ami vagy így van vagy nem... - MIÉRT nem feltételezhetjük hogy a másik CSUPÁN azért mondja amit mond, mert azt gondolja?... Mert az a véleménye? Nem az előélete, hanem a zene meghallgatása miatt?... Akár. Ennyit szerintem megengedhetnénk egymásnak. :-)

 

Illetve konkrétan NEKEM (hogy önző legyek) az esne jól ha a zenéről magáról esne szó: ÉRDEKEL hogy mik a pozitívumai, hol vannak a kitüntetett pontjai, a Pink Floydon kívül milyen párhuzamokat kínál... és így tovább. Az viszont sokkal kevésbé (=egyáltalán nem) érdekel hogy valaki szerint a másik valakik "NYILVÁN" mit gondolnak és miért - azt majd elmondják ők, a saját szájukkal. :-)

Előzmény: falum (8475)
huncut világ Creative Commons License 2014.11.17 0 0 8476

Mindenkeppen javaslom meghallgatni a "Wish you were here"-t is. De csak akkor ha van idod nyugodtan vegighallgatni otthon.

Előzmény: falum (8475)
falum Creative Commons License 2014.11.17 0 0 8475

Tegnap este meghallgattam az Endless rivert. Nekem nagyon tetszett, habár annyi előnyöm van másokkal szemben,hogy 1-2 felvételen kívül nem nagyon ismerem a PF életművet,így nem kellett összehasonlítgatnom a különböző albumokat.Egy biztos:ez nem ambient lemez, mégha nyomokban tartalmaz ilyen megoldásokat.PF lemez és jó.Lehet,hogy ezek után a DB-T is meghallgatom, kiváncsi vagyok rá.Nyilván azok húzzák a szájukat akik oda vissza ismerik a PF lemezeket és nem azt kaptak amit vártak.Ez mindig így szokott lenni...

Remélem senkit nem bántottam meg...

 

üdv,falum

 

huncut világ Creative Commons License 2014.11.17 0 0 8474

Zenehallgatasban konyortelen vagyok, valoban nem erdekel masok velemenye. :)

Azt hallgatom ami tetszik, akkor is, ha masoknak nem. Szerencsere a mai vilagban van mibol valogatni.

Előzmény: mmBálint (8472)
mindenki senkije Creative Commons License 2014.11.17 0 0 8473

ez szép volt, köszönöm

Előzmény: mmBálint (8472)
mmBálint Creative Commons License 2014.11.17 0 0 8472

Ahogy egy lemez (könyv, "mű") kikerül "a világba", ahhoz mindenki hozzáférhet, arról a legszélesebb rétegeknek lesz benyomásuk, véleményük. Ilyenformán a lemeznek "ki kell állnia" a régi ismerős, az újonc, a más földrészről érkezett (stb stb) értékelését: értékelhetőnek kell lenie az életmű kontextusában, önmagában, a kor egyéb munkáihoz viszonyítva, stb. Így aztán nemhogy "szabad", de külön érdekes ha egy egy cikk ilyen,olyan vagy amolyan szemüveggel közelít a lemezhez - az értékét nem ez adja meg, hanem az értékelés érthetősége, annak alapossága.

 

Ha viszont mi, olvasóként CSAK aszerint minősítünk kritikákat, hogy a.) ki írta, milyen háttérrel, b.) milyen előjelű a végső értékelése, akkor valójában nem az adott cikkírót véleményezzük, hanem egyszerűen annyit mondtunk , hogy "nem érdekel igazán mások véleménye". :-)

Előzmény: Törölt nick (8471)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 8471

Sokszor olyanok is írnak valamiről kritikát, hogy annak a valaminek az előzményeiről abszolúte nem tudnak semmit. 

Ha most perpillanat mint teljesen tudatlannak, lejátszanák az TPATGOD-t, én bizony azt mondanám, hogy ezek a zenészek menjenek inkább közhasznú munkásnak, csak ne folytassák azt, amibe belefogtak. (sokak szerint viszont korszakalkotó lemez)

És mint a jövő bebizonyította, baromi nagyot tévednék.

Az én kedvencem a TW, másoknak viszont egyáltalán nem tetszik. 

Ők pedig arról ne írjanak kritikát! :-))))

Előzmény: huncut világ (8469)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.16 0 0 8470

+1

Előzmény: Törölt nick (8466)
huncut világ Creative Commons License 2014.11.16 0 0 8469

Ilyen kritikat biztosan nem irnek. Mindenki tudhatta, tehat egy kritikustol is elvarnam, hogy tudja, ez az album nem fogja tulszarnyalni a sok korszakalkoto Pink Floyd albumot. Ha mar kritika, inkabb azt irhatna, hogy feleslegesen adtak ki.

 

Bizonyara en som fogom rongyosra hallgatni, de jo, hogy megis kiadtak.

Előzmény: cirrocumulus (8468)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.11.15 0 0 8468
Előzmény: mindenki senkije (8465)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.15 0 0 8467

Én azért erről is (mint majdnem minden PF lemezről) tudnék nélkülözni néhány percet. :-)

Végülis ez olyan TDB bonus disc. 

Sok hasonlóan "unalmas" zenét hallgatnék még szívesen! :-O

Előzmény: Törölt nick (8466)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.15 0 0 8466

Zseniális,minden track gyönyörű.

Előzmény: nikodémus (8463)
mindenki senkije Creative Commons License 2014.11.11 0 0 8465
megott Creative Commons License 2014.11.11 0 0 8464

Nehezen találok rá megfelelő szavakat, vegyesek az érzéseim.

Kis ülepedés után (szombat óta hallgatom), megírom az élményeimet.

Előzmény: nikodémus (8463)
nikodémus Creative Commons License 2014.11.11 0 0 8463

Na, mit szólnak a kedves topiclakók az új lemezhez?

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.15 0 0 8461

Én azért a bizonyos 23 percért most elutaznék a Hide Park-ba!

Előzmény: Miracle74 (8460)
Miracle74 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 8460

Na megnézem én azt a túrnét :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd ÁÁÁÁÁÁááááááááááááááááááááá B+ mekkora kamu már!!!!Na meg az a 22 perces izé :D Az nem zene.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.10 0 0 8459

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ! :-)

Előzmény: cirrocumulus (8458)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.07.10 0 0 8458

A Hard Rock magazinban sok infót összeszedtek az új lemez kapcsán!

Mint pl.:

- " ....... ez az anyag lesz a 2008-ban elhunyt Richard Wright „hattyúdala”, ugyanis a dalok nagy része az ő szerzeménye, itt hallhatjuk őt utoljára együtt muzsikálni a többiekkel."

 

- "Elképzelhető, hogy lesz ’The Endless River’ turné, mert McBroom-Hudson sejtelmesen csak annyit mondott a rajongóknak, hogy legyenek résen."

 

... és még sok minden más is:

Pink Floyd – Minden, amit a ’The Endless River’-ről tudnod kell

nikodémus Creative Commons License 2014.07.10 0 0 8457

"Ez tök olyan, mint a Fly From Here dolog. Az elég gyenge volt. Talán sikerül feltupírozni."

 

Ha a Fly From Here gyenge volt, akkor az idei produktumuk micsoda?...

 

Azét nem bízom ebben az idei PF-lemezben, mert anno több helyen olvastam, hogy a 93-as demók ötlettelenségből kierőlködött valamik voltak, Gilmourék saját bevallása szerint is. Egyszerűen nem jött az ihlet.

Előzmény: jobbhorog (8451)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 8456

Yes 20. stúdiólemez.

Előzmény: Se7en (8454)
Se7en Creative Commons License 2014.07.09 0 0 8455

Tök jó hogy a Metróban is írnak róla, nem is rövidet! :-) 

Előzmény: cirrocumulus (8453)
Se7en Creative Commons License 2014.07.09 0 0 8454

Mi az a Fly From Here?

Előzmény: jobbhorog (8451)
cirrocumulus Creative Commons License 2014.07.09 0 0 8453

A mai Metropol-ban: 

 

Új albummal jelentkezik a Pink Floyd

 

"Húsz év után új albummal jelentkezik a Pink Floyd:

a brit rockegyüttes a The Endless River címet adta az októberben megjelenő korongnak.

 

A hírt Polly Samson brit újságíró és író, a banda gitárosának, David Gilmournak a felesége osztotta meg a nyilvánossággal egy hétvégi Twitter-bejegyzésben. „Mellesleg októberben jelenik meg az új Pink Floyd album, The Endless River címmel” - posztolta ki szombaton Samson, aki korábban dalszövegeket is írt az együttesnek.

A banda szóvivője, Doug Wright azóta megerősítette az új album hírét. A zenekar ambient stílusú, instrumentális zenére épülő albumot ígér, amely az együttes utolsó, The Division Bell című lemezéhez készült 1993-as és 1994-es felvételekre épül.

A The Endless River című albumot David Gilmour és Nick Mason jegyzi, de az együttes 2008-ban elhunyt zongoristájának és billentyűsének, Richard Wrightnak a játéka is hallható lesz rajta. Roger Waters, aki 1985-ben lépett ki a csapatból, nem vesz részt a munkálatokban.

1965-ös megalakulása óta a Pink Floyd több mint 250 millió lemezt adott el világszerte. Az együttes utoljára a 2005-ös londoni Live 8 jótékonysági koncerten lépett színpadra. Azt egyelőre nem tudni, hogy turnéznak-e majd az új albummal."

 

Előzmény: cliftony77 (8449)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.08 0 0 8452
Egyszer én is biztosan meghallgatom, bár a F.C. utáni lemezekről csak válogatva tetszenek a számok, igaz így vagyok a D.S. előttiekkel is. :-O
De egy Gilmour koncert még a bakancslistámon szerepel a P.F.-dal együtt (és/vagy). :-)
Előzmény: Se7en (8450)
jobbhorog Creative Commons License 2014.07.08 0 0 8451

Állítólag ez a tracklist:

 

 

Ez tök olyan, mint a Fly From Here dolog. Az elég gyenge volt. Talán sikerül feltupírozni.

Se7en Creative Commons License 2014.07.08 0 0 8450

A hír igaz, te meg úgyse fogod kibírni hogy ne hallgasd meg majd legalább egyszer az új lemezt, szóval akkor akár már örülhetnél is egy kicsit! ;-) 

Előzmény: cliftony77 (8449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!