Keresés

Részletes keresés

hayalilo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466238

Natty...légyszíves, lépj át rajta, a saját érdekedben. Csak kérni tudlak..

Előzmény: NattyDread (466232)
kerekerdö Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466237

Meg a nagy felsorolásban azért azt a "jelentéktelen" attitűdöt ne felejtsük már ki, hogy a számtalan cigányszármazású magyar sportoló közül, akik dicsőséget szereztek ennek az országnak, melyek azok, akik mostanában már cigánykodásból, fajvédésből, uszításból élnek meg.

 

Már csak a tisztánlátás végett, meg a demagógia elkerülése végett természetesen. :)

hayalilo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466236

Ó, mostmár a relaxációnál (a "visszarendeződésnél") tartok. Megtörtént, aminek nem volt szabad elmaradnia: magunk is aktívakká lettünk.

Közben azért mozdultam én is, egy topiktársunk vonalán - de "reálisan számított" reménnyel (nem miatta...ő mindent megtesz, amit csak lehet.)

Szóval: fellélegeztem. Nagy részed volt benne neked is (már tegnap este óta).

Köszönet mindenkinek, akit illet. 

Előzmény: anyul (466225)
Lanzafame Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466235

gondolom épp annyira, mint Ambrus Attila/Orbán Gábor a magyar jégkorongozók körében

 

De mondd meg miért fáj ez ennyire neked?

Előzmény: Vulpes Corsac (466224)
nünüke88 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466234

A barátom is olvassa a topikot, íme az ő véleménye:

 

 "Nem az a baj, ha egy népcsoport valamiben tehetséges, hanem az ha ezt a tehetséget rosszra használják. S erre a "rosszra" bőven találunk példát. Nem gond, ha tehetségesek, s ha hozzáállásilag, lelkileg is épek, semmi gondja sem a sportgyakorlásnak, sem a versenyeknek, sikereknek. A gond azokkal van, akik itt tanulják meg, hogy hogyan verjék el a következő kiszemelt háznál az esetleg védekező 86 éves öreg bácsit.

Nem meséltem neked, de általános iskolában az egyik gyerek, osztálytársam, egyik kedvenc boxzsákja én voltam. Kitalálhatod milyen barnultságú volt az illető, de ez csak egy dolog. Judora, tai-boxra, karatéra és botharcra is járt, s mindezeket szerette rajtam alkalmazni olyanokért is pl mikor azt mondtam neki: jé Isti, látom nő a bajszod. Ezután a wc-ben kapott el, s szerzett néhány kék-zöld foltot és egy szemüvegtörést nekem. Utálom ezt az embert azóta is, de ez csak egy dolog."

NattyDread Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466233

+1 :D

Előzmény: Frontsebesz (466153)
NattyDread Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466232

"ajánlom hogy nézd meg hogy a komoly kommentelők milyen tevékenyek e topikban munkaidőben és rájössz a szociológiai hátterére a topiknak..."

 

 

Hát igen: a kommentelők nagy része valszeg másra is jó, mint közmunkázni, pl. kvalifikáltabb önálló tevékenységet végez, így megengedheti magának, bármilyen hihetetlenül is hangzik! :P

Előzmény: Lanzafame (466142)
hayalilo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466231

Kitűnő akció volt.

Sajnos, a fizikai rosszullétnél tartok - de majd elmúlik, ha feloldódik a feszültség.

 

Igen: mindent számon tartok, mindenre emlékszem. Ha pedig a saját forgatókönyvemben "lapozgatok", ott még keményebb történetet látok, mint amiről beszélek. Mindent néven nevezni ma sem lehet:(((

 

Egynek örülök, de nagyon: annak, hogy Anyul olvtársunkkal közösen sikerült talán kikűzdenünk, hogy mindenkiben tudatosuljon, ha meg nem történt volna eddig: EZ a hír, EZ a jelenség - minden vetületében - az ország és a topik központi kérdése. Minden másodlagos ehhez képest: a cigányság az oktatásban, az "X városban kirabolták Y-t"...minden. EZ vészcsengő. Ezt a hangot nem lehet, nem szabad nem meghallani.

Neked köszönhető, hogy nem engedtük el a fülünk mellett. 

 

Nna. Ahogy ezt leírom, már érzem is: csökken a feszültségem, ura vagyok a vérnyomásomnak is végre:-))))) Már a fejemet se szorítja az abroncs. 

Benned lesz mostmár bizodalmunk, Gaudi Nagy Tamás.:-)

Előzmény: kerekerdö (466219)
nünüke88 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466230

Szóval azt mondod, hogy azért kiemelkedő számukra, mert ők ebben teljesítenek jól. Legyen. De akkor ne gyorstalpaló táborokat szervezzenek nekik, hanem rendes sportszakköröket.

Ahol az elején kezdik, a küzdősport szellemiségével, filozófiájával. Ne a fegyvereket mutassák be nekik azonnal. Hiszen azokat egy küzdősportnál sem adják azonnal a kezdő kezébe.

Kezdjenek az alapkiképzéssel, ami a fegyelemről, a test edzéséről és a sport etikájáról szól. Futás, fekvőtámaszok, fogócska, stb. A mi karateedzéseink is így néztek ki.

A küzdősportokhoz nem véletlenül rendelnek filozófiát. A kellő szellemi felkészültség nélkül veszélyes dolog ilyeneket tanítani valakinek. Viszont a rendes, hagyományos edzésterv szerint haladva, mire olyan fogásokat tanulnának, meg olyan fegyverekkel bánnának, ami csakugyan veszélyes, megtanulták már azt is, hogy nem szabad ezeket mások ellen passióból bevetni.

Kettős identitás: nagyon szép és jó. De amikor népszámláláson nem vallod be a kettős identitásodat, meg úgy általánosságban sem, csakis akkor, amikor valami pluszhoz juttat az amúgy elhallgatott identitásod, akkor kicsit kilóg a lóláb. 

Előzmény: Lanzafame (466221)
Vulpes Corsac Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466228

Too slow, brada :P :D

Előzmény: Egyenes beszéd (466227)
Egyenes beszéd Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466227

Dik mán... :-(

Előzmény: Vulpes Corsac (466224)
Egyenes beszéd Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466226

Ne felejtsd ki Kozák Rajmundot sem...

Előzmény: Lanzafame (466221)
anyul Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466225

Ne izgulj, nincs egyedül. Ment még messzebbre is.

Előzmény: hayalilo (466217)
Vulpes Corsac Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466224

Egy nevet kihagytál. Ő az igazi példakép a cigány "boxolók" körében. Őket akarja és fogja követni minden pudré:

Kozák Rajmund.

Előzmény: Lanzafame (466221)
anyul Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466223

már vissza is dobta:(

Előzmény: anyul (466220)
NattyDread Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466222

Pedig így van! Anyám engem sokáig szoptatott, meg is látszik rajtam: az utolsó IQ-tesztem: 143 :D

Előzmény: hayalilo (466096)
Lanzafame Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466221

én ezt továbbra sem tartom érdekesnek...

A székelyek miért a jégkorong után érdeklődnek?

A brittek miért a rögbi után?

 

"De továbbra is érdekesnek tartom, hogy maga a szervező beszél olyanokat, hogy a cigány gyerekeknek fontosak a küzdősportok."

 

tudod a gyereknek a sikerélmény fontos...ahol kiemelkedhet a többi közül. ahol hagyományosan jól tud szerepelni, ahol megvannak a példaképek.

 

Lehetséges hogy hallottál már Papp Laciról, Kajdi Jánosról, Török Gyuláról, Mizsei Györgyről, Lakatos Pálról, Kótai Mihályról (mind mind sok világversenyről hozott haza érmeket és öregbítette az ország hírnevét)

De a maiakat is nézhetjük Lakatos István, Bedák tesók, Harcsa tesók, Kalucza Norbert megintcsak a magyar ökölvívás elitje...

Ha kicsit szétnézünk ott a világbajnok kick boxos Veres Richárd, vagy az olimpiai bonzérmes birkózó Hatos Gábor is.

 

Nem értem hogy miért baj ha ebben a sportágban a cigány származásúk kiemelkedő eredményeket képesek hozni.

 

"Akkor is magyarnak vallják magukat, ha cigányság miatti +D kerül szóba"

 

nem tudom hallottál e róla, de Magyarország elismeri a többes kötődést..lehet  valaki egyszerre magyar és cigány, magyar és német nemzetiségű és ez így helyes. 

 

Előzmény: nünüke88 (466209)
anyul Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466220

emil ment malackának

Előzmény: Frontsebesz (466210)
kerekerdö Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466219

Ez csak természetes. :)

 

Most mondhatnám, hogy nyugi, meg ne húzd fel magad, de sajnos meg tudom érteni a lelkiállapotodat. Az a rossz hírem, hogy kb. jól látod te is, meg a többiek is a mocskos hátteret.

 

Emlékeztek még arra a pár évvel ezelőtti cigányjóslatra, amikor azt üzenték, hogy amint egyel többen lesznek nekünk végünk lesz?

 

Mi meg vagyunk ugye a nácirasszistanyilasszélsőjobbos.....  eltakarítandó, betiltandó csőcselék.

 

Magyarország, 2013 

Előzmény: hayalilo (466217)
NattyDread Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466218

Tiszta sor, nekem is bent szokott lenni a katanám kardzsákban (sport és hagyományőrzés céljából) az autóban, oszt jónapot! :)

Előzmény: Vulpes Corsac (466175)
hayalilo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466217

Nagyszerű! Elismerés és köszönet. A linkért is, de a mostani közlésért többszörösen. 

Előzmény: kerekerdö (466213)
hayalilo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466216

A "góc"-hoz nyilván a lehető legközelebb kellene találni olyat, aki...nem folytatom. Gaudi jó támpont, ami a jogi támogatást illeti. Az esetleges parlamenti kérdésfeltevésre Apátit látnám alkalmasnak.

(Szétrobban a fejem...:((  )

Előzmény: Frontsebesz (466210)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466215

Remek. :-)

 

Előzmény: kerekerdö (466213)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466214

Nunuke, ma Magyarorszagon olyan celok kuzdenek az eletben maradasert, mint peldaul a vakvezeto kutyak kepzese. Nincs penz, az allam nem ad, palyazaton sem nyerhetsz eleget. Ezek utan mit gondolsz, miert van kihangsulyozva a cigany szo a palyazat kapcsan? Bingo.

 

Előzmény: nünüke88 (466209)
kerekerdö Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466213

Megtörtént. :)

Előzmény: Frontsebesz (466210)
hayalilo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466212

Nünüke NEEEEEE, mert oldalesz a nicked. Kérlek - miattunk sem, mindannyiunk miatt. Tudom, hogy a legtisztább a szándékod és a szavad - de kérlek, ne.

Előzmény: nünüke88 (466209)
hayalilo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466211

"A műanyag gépkarabély és maroklőfegyver pedig irreális volt, hiszen árulja már el valaki hogy elvileg totálisan képzetlen és mentálisan nem vizsgált alany mi a fészkes fenéért kezdi azzal a tréninget".

 

Te is tudod a választ: lélektani manőver. Primitív és aljas, de az. Beetetni a "totálisan képzetlen és mentálisan nem vizsgált alanyt", az - alacsony IQ-jú - gyereket: rádresszírozni a "ratatata" feelingjére - hiszen úgyis csak beszélő szerszám lenne a szerepe. Neeem...nem "képezni". Idomítani, "kihegyezni" a gyilkolásra. Kóstolgattatni vele az ízét.

Nincs hang, nincs szó, amivel zárni tudom ezt a gondolatot. 

Előzmény: Frontsebesz (466201)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466210

Lepesnek olyannak lenne ertelme, ha valaki aki rendelkezik a project-et erinto informaciokkal, azokat elkuldi mondjuk Gaudinak. Aki joval otthonosabban mozog a palyan.

 

Előzmény: hayalilo (466207)
nünüke88 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466209

Tőlem aztán próbáljanak. De továbbra is érdekesnek tartom, hogy maga a szervező beszél olyanokat, hogy a cigány gyerekeknek fontosak a küzdősportok. Nem magyar gyerekekről beszélt. Azoknak nem annyira fontosak? Miért nem?

Akkor is magyarnak vallják magukat, ha cigányság miatti +D kerül szóba, vagy akkor is, vagy rasszistázni kell, mikor kérdezik, miért nem sikerült ez vagy az?

Előzmény: Lanzafame (466204)
hayalilo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 466208

Nünüke, kérlek, azonnal lécci beszolgáltatni a tápot, az utolsó morzsáig. Még a neve se említtessék meg...:-))

Kösz.

Előzmény: nünüke88 (466194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!