Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Levente1978 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8904

Van mar H1 izzo is ami LED-es. Vajon milyen a fenyereje??!!

Előzmény: Zolysys (8903)
Zolysys Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8903

Nem az egész lámpatestre.

Ímúgy érdekes.. MI a helyzet a LED es helyzetjelőkkel pl

az újakban az fityeg abban lehet a régiben meg nem??

jogszabály nem írja elő az izzó vagy LED használatát csak azt mondja fehér v kadmium sárga fény..

Előzmény: HZ2 (8902)
HZ2 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8902

A xenon témához: mi a helyzet a távolsági fényszóróval és a ködlámpával? Azok jogilag átalakíthatók xenon-ra? Ugye ott magasság állításról szó sincs. A törvény illetve a leírt szabályok csak a tompított fényszóróra vonatkoznak?

Levente1978 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8901

Vagyonokat biztossan nem fogok ra kolteni. de lehet hogy semmit sem. Ez ilyen es kesz! El kell fogadni, mert az elozo alutomban (pug 206) lenyegessen egyszerubb volt a simma izzot kicserelni xenonra (BiXenon). Ott ment minden mint a karikacsapas!! :-)

Előzmény: Nyalee (8895)
Zolysys Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8900

Az a röhej hogy csak nálunk divat ez a fajta szivatás...

 

Máshol kutyát nem érdekli a lényeg hogy láss, lássanak és ne vakíts  oszt GO...

 

Magyarisztán én így szeretlek...

Előzmény: Tibcsi37 (8899)
Tibcsi37 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8899

Ha nagyon akarják tudják ellenőrizni. Viszont múlt héten volt a rádióban pont erről szó, hogy legálisan nincs lehetőség utólag xenont beszerelni magyarországon. Hiába cseréled a lámpát meg az összes sallangot ami kell hozzá, nem azzal jött ki a gyárból, így nem is lehetne benne. Persze egyelőre még senki nem fogja ezt ellenőrizni, de nem tartom kizártnak egyszer egy okostojás fejéből kipattan az ötlet egy nagy adatbázisról, ahova minden műszakin beíródik minden részlet. :D Tudod huszon-harminc évvel ezelőtt még a gumiméret is benne volt a forgalmiban és ha nem akkora volt a járgányon a kerék, már fizettél is. ;)

Előzmény: Nyalee (8895)
Zolysys Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8898

Őszintén?

CSak akkor fogod megtudni hogy mi merre meddig ha kiveszed a lémpát. A motort pedig meghajtod külső táppal... addig ersélyed sincs..

 

 

Motor tényleg nincs külön. elvileg

gyakorlatilag van amikor egy törött lámpából elrakják az állító motorokat.. hátha jó lesz az még valamire :):):):):)

Előzmény: kohajdag (8896)
Zolysys Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8897

nyugi. ha okos le tudja ellenőrizni..

"kérem vegyye le a gyújtást majd kapcsolja vissza!"

ekkor ugyanis szinteznie kellene....

De ha elmondanám hogy engem eddig egyszer állított meg a köz és nem találtameg a trafót... :D

Előzmény: Nyalee (8895)
kohajdag Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8896

Sziasztok!

 

Eddig csak olvasgattam a fórumot és sokat tanultam is belőle.

Most viszont akadt egy kis problémám amire megoldást szeretnék találni, ezért gondoltam megkérdezlek Titeket is, hátha valaki tud segíteni.

 

Szóval adott egy 2004-es 2.2i sedán gyárilag xenon tompítottal. Tegnapelőtt munkából hazafelé jövet furcsán gyenge volt a világítás, gondoltam király valamelyik izzó kezdi megadni magát. Hazaérve megnéztem és kiderült, hogy mind a kettő kellően világít, ám a jobb oldali nagyon lefelé áll. Leállítottam az autót és felkapcsolt világításnál ráadtam a gyújtást. Kíváncsi voltam, hogy szintezi-e magát. Sajnálatomra a jobb oldali meg sem mozdult. Közelről hallgatózva hallani hogy szeretne valamit csinálni (morog), de nem sikerül neki. Így kb. 5m-re világít a reflektorom ami még tompítottnak is kevés. Ma amikor hazaértem gondoltam manuálisan felszintezem a bal oldalihoz, amíg nem lesz megoldás rá jó lesz úgy. Ám nem sikerült elérni a bal oldali magasságát. Hiába tekertem tovább már megugrott. A szerkezet nem ír semmi hibát, pedig gondolom egy ilyen hibáról illene tájékoztatnia.

 

Akivel beszéltem azt mondta, hogy 100% hogy a motor adtam meg magát. És ez volt a jó hír. A rossz hír, hogy a motor külön nem kapható, csak a lámpatest egybe.

 

Kérdésem az lenne, hogy valóban nem lehet beszerezni a motort külön? Egyáltalán ki lehet cserélni benne a motort? Egyáltalán a motor a rossz? Hogy lehet megbizonyosodni a hiba mivoltáról? Esetleg valami ötlet, tipp, hogy mi lehet még a baja? (A bal oldal működik rendesen, szóval a hasmagasság érzékelők jók.)

 

A tippeket és ötleteket előre is köszönöm.

Nyalee Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8895

Rém hír csak annyi hogy ugorhat akár a rendszámod is ha megfognak az utólagos xenonnal.

megoldható:1-két első lámpa csere,ami nem HCR hanem DCR van a lámpára irva.mivel a xenon izzőnak másholvan világitási pontja a hagyományos halogéntől ezért teljesen más foncsor kel neki.

                     2.fényszóró mosó

                     3 automata fényszóró magasság állitás.

utólag beszerelhetó mind ,de kérdés megéri e?

 

ha teszel fel mosót,és valahogy át hekkeled hogy HCR helyett DCR legyen a lámpára irva,szerintem közúton a automata fényszőrő magasság állitást nem tudják ellenőrizni.

Előzmény: Levente1978 (8886)
Zolysys Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8894

Ha lesz még akkor lesz :)

emiledről meg visszapattanaq levél

Előzmény: geri,91 (8891)
vargar1 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8893

Na olyan nekem is van... hőre lágyulós kijelzővel...  :))

Előzmény: krisztianqn (8892)
krisztianqn Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8892

Sziasztok!

Eladó egy rd4-es (nem mp3) cd-rádió.Ha valakit érdekel szóljon.

krisztianqn

geri,91 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8891

Koszi, február kornyékén megyek haza, a kocsival, akkor mindenképpen, és szeretnék bele tempomatot rakatni majd, ha ebben tud valaki segíteni akkor várom a jelentkezését:)

Előzmény: Zolysys (8890)
Zolysys Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8890

Használja de fel kéne tanítani  hogy mennyi az annyi

Előzmény: geri,91 (8889)
geri,91 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8889
Sziasztok. Az lenne a problemam hogy a kocsi folyamatosan irja, a reszecskeszurohoz a folyadekot fel kell tolteni, de ezt mar megtettem es ugyanugy irja. Attol fuggetlenul hasznalja folyadekot szerintetek hogy mindig hibanak dobja ki?
HZ2 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8888

Akkor további kérdésem is lenne:)

Ha most benéznék a rádió mögé mit látnék? A nagy (A) csatlakozó nyilván használatban van, gondolom az egyik kisebb is (C) ami a CD tárhoz megy. Mi a helyzet a B vel? Ez teljesen szabadon lehet? Azaz van akár 2 AUX bemenetem? Nem tartozik ide közvetlenül, de a tolatóradar pittyegését hol keveri rá a rendszer? Canbus-on, vagy AUX bemeneten?

Köszi!

HZ

Előzmény: Zolysys (8872)
HZ2 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8887

A rémhíreket én nem ismerem, de a tompított fényszóró átalakítása xenon-ra tudtommal egyéb átalakításokat is igényel. Ezek okozhatnak problémát, maga az izzó cséje nem (amennyiben korábban leírtakat szem előtt tartjuk).

HZ

Előzmény: Levente1978 (8886)
Levente1978 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8886

Kicsit tartok az utolagos beszerelesetol, mert mindenhol remhirek terjenenek a 407-el kapcsolatban. Allitolag nem birja az utolagos Xenon szetteket. Ablaktorlo motort meg nem akarnek cserelni.

Előzmény: HZ2 (8884)
vargar1 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8885

Sziasztok!

 

Esetleg azt meg tudná nekem valaki mondani, h a 307 sw re felszerelhető tetőtartó az felszerelhető a 407 sw-re????

A tetőkorlátok távolsága egyforma lehet?

 

Üdv

HZ2 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8884

Hello

 

Nekem alapból xenon izzós a tompított fényszóróm, tehát ezt nem próbáltam. Azonban ha hagyományos izzó helyett xenont akarsz beszerelni minden bizonnyal ugyanez lenne a probléma, mivel a hagyományos fényszóró jellemzően 55W, míg a xenon jellemzően 35W teljesítményű. Ugyanaz a játék, két lehetőség van!

 

1. CANBUS kompatibilis xenon izzót veszel (ez esetben szettet veszel ami tartalmazza a műterhelést, a trafót és az izzót). Mint pl ez a távolsági fényszóró (H7 foglaltos) http://smpower.hu/cikkek?f=adatlap&cikk=1765&tcs_onename=HID%20CB%20H7%2035W%206000K%20-%20Can-Bus%20Xenon%20szett

Ha tompítottat kereszel, akkor ugyanilyen szettet érdemes keresni, csak éppen H1-est vagy D2S-t. Ha ködlámpába akarsz xenont akkor H11-et, de max 4300 kelvin-es színűt, mert a 6000k túl fehér ködlámpába...

 

2. Ha már megvan a xenon és a trafó, akkor utólag is elékötheted a terhelést. http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=01647

2/b verzió: saját magad hekkelsz be egy megfelelően méretezett ellenállást...

 

HZ

Előzmény: Levente1978 (8882)
atus21 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8883

Nekem akkor csinálja,mikor sokat megyek rövid távolságokat,és nem tud a FAP regenerálódni.Ilyenkor kiviszem egy hosszabb városon kívüli csapatásra,aztán megint rendebn egy jó darabig.

 

Előzmény: BullishVik (8876)
Levente1978 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8882

Xenont probaltal mar?

Előzmény: HZ2 (8881)
HZ2 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8881

Szia!

 

A LED izzó amit vettél, az nem CANBUS kompatibilis. Azért világít halványan a LED, mert a CANBUS mérőárama - habár nem erre való - képes meghajtani a LED-et. Gondolom a kijelzőn is írja, hogy ki van égve a helyzetjelző!? Egyébként ha bezárod az autót kb 1-2 perc múlva elalszik a LED, szal. nem kell aggódni:) Engem a hibaüzenet jobban zavarna...

 

Két megoldás van:

1. Veszel CANBUS kompatibilis LED égőt (ebay-en árulnak ilyent is meg simát is).

2. Ha nem akarsz új égőket venni, akkor megfelelően méretezett műterhelést kötsz a LED izzóval párhuzamosan, ami segít meghamikálni a LED-nek a CANBUS mérőáramát és csak akkor világít ha te is akarod. A műterhelést meg lehet venni pl ebay-en, de szerintem az is drága és fölösleges is. Egy-egy 5 forintos ellenállással megoldható a probléma. Ha jól emlékszem én 400ohm körüli ellenállást használtam, 1 vagy 2 wattosat. Én spec. elvágtam a két vezetéket és kettes csokival kötöttem össze, illetve a csoki egyik felébe betűztem az említett ellenállatot. Csokival a költségek kb 2x25 forintra nőttek:)

 

HZ

Előzmény: szally (8880)
szally Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8880

Ugy gondoltam hogy a xenonos égők mellé teszek szép diodat a parkolóba a csunya sárga helyére. Mikor betettem furán tapasztaltam hogy egyfolytaban vilagit, lekapcsolt lampaknal is, ha kiveszem a kulcsot akkor is :) Hasonló tapasztalat? :)

Levente1978 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8879
Irtam mailt.
Előzmény: zoolan65 (8878)
zoolan65 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8878

Esetleg hozam és nyomás szabályzó szelepek valamelyike, gázolajszűrő, nem megfelelő minőségű gázolaj.

Próbálj meg máshol tankolni. De elég sok dolog okozhatja még ezen kívül, szvsz a lehetőségek tárháza

igencsak bőséges.

 

Előzmény: BullishVik (8876)
kiskoma64 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8877

1,6hdi nekem is szokott rántani egyet 1500ford. körül főleg lassú gyorsításnál.Kicsit zavaró.Nem tom mitöl van.

 

Előzmény: BullishVik (8876)
BullishVik Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8876

Sziasztok!

 

A 2.0 hdi 407esem elkezdett rángatni alacson fordulaton, úgy hogy előtte ugyanekkora fordulaton nem szokott.

Nincs semmi hibaüzenet.

Tapasztalt valaki hasonlót?

Előre is köszi a segítséget!!!!

vargar1 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8875

Hello

 

Küldtem mailt!

 

Üdv

Előzmény: Dave_407 (8873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!