Keresés

Részletes keresés

ktomi1 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 514
Sziasztok,

Én is műtéten gondolkodom, mivel nehezn kapok az orromon levegőt.

Minden infót szívesen veszek. Főleg olyanok írhatnának, akik min. 1-2-3 hónapja, vagy régebben csináltatták, hogy azóta milyen. És hogy hol csinálták. Email is jöhet, sőt inkább az. Köszönöm előre is mindenkinek!

És kis infó, aki ilyenben gondolkodik: Felhívtam a www.drrose.hu magánklinikát, ott azt mondták helyi érzéstelenítéssel 200000 Ft + ez x Ft + az x Ft, szóval min. 200k. Én inkább állami kórházba megyek, ott még bőséges hálapénzzel sem lesz ennyi, és szerintem az is jó.

Üdv.

Majd én is beszámolok ám! :)
Előzmény: martuska58 (464)
Laca... Creative Commons License 2007.07.02 0 0 513
Sziasztok!

Nekem pont két hete volt a műtétem, és azt mondom túl lehet élni. Igaz nekem nem csak orrsövényt, hanem egy kis korrekciót (külső) is csináltak egyben.
Nagyon rendes volt a doki is, el is mondta mi mivel jár.
Azt mondom ha az első 3 napot túlélitek azután már csak jobb lesz :)
Ahol én voltam ott nem helyi érzéstelenítéssel csinálták a dolgot. hanem el is altattak.
Altatás elött adnak egy kis szurit amitől jobban leszel de nem alszol el, aztán jön az altatás és persze az a másfél két óra ami kiesik.
Műtét után megrészegedve pislogsz, de akkor még igazán nem tudsz mindent, mert a kábító és fájdalomcsillapitók még benned vannak.
Aztán jön a tudat, hogy megműtöttek és elkezded érezni hogy van ám mindened még orrod is, és persze egy kicsit fáj is.
Szóval az első napod ezzel telik el, és bevérzésnek még csak kezdeti nyomai vannak.
Második nap az ami szerintem a legnehezebb, itt már szép hatása vannak a műtétnek véraláfutás, bedagad a szemed és itt fáj vagy érzed legjobban az orrod.
A harmadik nap stagnál szóval kicsit jobb mint a második nap.
Negyedik nap mikor kikerül az orrodból a tampon (legalább is itt ahol voltam)és kb 5 percre kapsz is levegőt rajta aztán el is fog dugulni sajnos.
Arral számítsatok hogy a műtét után 4 napon át be lesz dugulva az orrotok (tampon miatt is) illetve még a fületek is, de ezt nyelésnél érezni is fogjátok.
Negyedik nap este engem haza is engedtek....
Ötödik naptól meg jön az orrfújás orrdugulás állandó harca :)
Nem szabad megiedni, mert eleinte nagyon nehéz az orrodon át venni a levegőt illetve érzékeny még a levegőre is belüről és még ami nagyon fontos nem éreztek szagot ízt kb 7-9 napig.
Na de utána mint egy kisgyerek rácsodálkozol újra az illatokra ízekre szép fokozatosan, ami nagy örömet tud okozni.
Most már jobb a levegővétel is és ez még javulni is fog, szóval csak bátran aki erre vállalkozik. (nekem még gipszem is volt a külső átalakitás miatt is)
...és ha tudok bárkinek is segíteni, akkor az szóljon kérdezzen, pláne ilyen doki mellett (igen elismert).

sziasztok
huanita28 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 512

Sziasztok, még a műtétem előtt átolvastam az oldalt, gyűjtöttem belőle az erőt...

Elmesélem, nekem milyen volt. Csütörtökön reggel kellett bemenni, pénteken volt a műtét. Nagyon rendes, fiatal doktornőt fogtam ki, mindent részletesen elmondott a műtéttel kapcsolatban. Szóval péntek reggel szuri, kis kábulás, toltak is a műtőbe.

Kaptam egy nagy csomó érzéstelenítőt, amitől tulajdonképpen nem is éreztem semmit, az egész műtét inkább kellemetlen, hiszen mégiscsak az orrodban turkálnak, de amikor a vésésre került a sor, azt bizony azért megéreztem. Az egész műtét kb. egy óra volt, de ebből kb. 20 perc amíg beadják a sok szurit, nekem nagyon nehezen vált le a csontdarab, ami miatt el volt dugulva az orrom + orrsövényferdülés (bár lehet, hogy a két dolog ugyanaz). 2 napig tampon volt az orromban, vasárnap kivették, picit még vérezgetett, de már nem nagyon kellett kötés.

Szóval szerintem semmivel sem  rosszabb a dolog, mint amikor fáj a fogad, elmész a dokihoz, telenyom szurival, dolgozik rajtad de néha azért ugrálsz a székben. Nekem legalábbis volt már ilyen. Én azt tudom tanácsolni mindenkinek, aki hozzám hasonlóan nem kapott rendesen levegőt, hogy műtét után csak jobb lesz, bár még én is várom a végét, hiszen még nem lehet kifújni és duzzadt is a műtét miatt, de türelmes leszek és kivárom, tudom, hogy jó lesz utána, mert már éreztem, hogy jön a levegő, amikor kivették a tamponokat, csak aztán megint eldugult.

Ja, egyébként az Uzsoki kórházban voltam, nagyon rendes kórház, rendes dokikkal.

Ha valakinek kérdése van, szívesen segítek "felkészülni".

 

MalterKoma Creative Commons License 2007.06.20 0 0 511

Kinek ,hogy engedi a pénztárcája, meg hogy mennyire vagy megelégedve a dokival

Mit ér ez meg neked, stb...

Az osztályon meg lehet óvatosan tudakolni, mi a "tarifa"...

Előzmény: *Borcsa* (510)
*Borcsa* Creative Commons License 2007.06.20 0 0 510

Sziaszok!

Korábban már jártam itt, azóta is készülök a műtétre.

Közben kiderült, hogy nem nem csak az orrsövényem ferde, hanem jó nagy adag trutyi is van odabenn, amit ki kell szedni.

Jó hír viszont, hogy találtam egy dokit, aki endoszkóposan csinálja a műtétet.

Ráadásul másnap már haza is enged. Nincs utána varratszedés sem.

 

Ti mekkora összeggel háláljátok/háláltátok meg a doktorúrnak a gondos ellátást?

 

B.

csajek Creative Commons License 2007.06.18 0 0 509

helló!

melyik kórházban műtöttek? :)

Előzmény: kua (508)
kua Creative Commons License 2007.06.15 0 0 508
Hali
Nekem is septumot :))
bementem egyik nap, ott aludtam feleslegesen, másnap műtét, harmadnak go home.
Nekem csak akkor volt sz@r, mikor kiszedtem a tamponokat, ezt műtét után 2órrával kellett, utánna volt láz, meg rosszulét pár napig, de fájdalom, vagy kellemetlenség az szerencsére nem.
(egyébként én is maradtam volna még bent, frankón jól éreztem magam :)))
Másrészt pedig sehol nem találsz ilyen olcsó szállodát, ahol ilyen jól elvagy :P :))
Előzmény: csajek (506)
kua Creative Commons License 2007.06.15 0 0 507

Igen beszéljönk róla, mert depis leszek! :))

Akkor félreértettük egymást. a felszívódó varrat, egyyre jöbban elgyengűl és a végén "kiesik", persze attól függ, hogy hová teték be.

Előzmény: Törölt nick (505)
csajek Creative Commons License 2007.06.12 0 0 506

Szia!

május 17én műtöttek ez csütörtök volt, és kedden reggel jöttem ki
:) tökre elvoltam bent, mindenki nagyon aranyos volt sorstársak, orvosok - om, ja és a nővérkék is:))))))

de van fájdalom vagyis nem is annak nevezném, hanem inkább kellemetlen :))))))

neked mit műtöttek? - orrodon belül :)

 

üdv

Előzmény: kua (497)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.12 0 0 505

:-)

Ahogy a seb egyre jobban húzódik ösze, úgy feszül egyre jobban a benne lévő varrat. Szerintem. Nem azt írtam, h a varrat egyre jobban megy össze, hanem hogy egyre jobban feszül (nyilván a gyógyuló seb húzza).

Beszéljünk még róla? :-)

Előzmény: kua (504)
kua Creative Commons License 2007.06.12 0 0 504

szia
ez egyéni dolog. kinek mi  a jobb...

"egyre jobban feszülő varrat" ez nem igaz, a varrat nem feszül egyre jobban.pont ellenkezőleg egyre jobban gyengűl és 3 hónap alatt teljesen eltünik. szerintem azt érezted, ahogy a seb húzódik össze...

Előzmény: Törölt nick (502)
MalterKoma Creative Commons License 2007.06.12 0 0 503
passz, lassan begyógyul, mittomén...
Előzmény: Törölt nick (502)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.12 0 0 502

Oké, de mitől tapad vissza a csonthoz/porchoz?

Amúgy nekem már volt szerencsém felszívódó varrathoz (igaz, nem az orromban) és megmondom őszintén, h számomra két nap tampon sokkal kevésbé kellemetlen, mint a hetek alatt felszívódó, egyre jobban feszülő varrat.

Előzmény: MalterKoma (495)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.11 0 0 501
Én írtam, kár, h nem ment át az irónia...
Előzmény: kua (498)
kua Creative Commons License 2007.06.11 0 0 500

Bocs. nekem nem kellet. lehet kivétel vagyok!!

Előzmény: MalterKoma (499)
MalterKoma Creative Commons License 2007.06.10 0 0 499
Meg lehet vaazee, csak fizetni kell keményen, ha nem a területileg illetékes kórházba fekszel be!!!!!!
Előzmény: kua (496)
kua Creative Commons License 2007.06.10 0 0 498
Szép lenne ha a nyálkahártyát a porchoz varnák :))))
Ezt ki írta?
Előzmény: Törölt nick (493)
kua Creative Commons License 2007.06.10 0 0 497

Szia

Jacko több mint 40szer műtette, remélem te még nem tartasz annyinál :))

Igen régebben nekem is volt.

valószínűleg azért nem hallottál erről a módszerről mert még viszonylag új. Fájdalom természetesen nincs, ez egy pozitív dolog az orrműtétnél.

mennyi idő volt neked a műtét?

Előzmény: csajek (492)
kua Creative Commons License 2007.06.10 0 0 496

Szia.
a technika természetesen a kórháztól függ.

de a kórházat meg lehet választani. (vagy már ezen a törvényen is változtattak volna?)

Előzmény: MalterKoma (494)
MalterKoma Creative Commons License 2007.06.10 0 0 495
orrnyálkahártyát össze...
Előzmény: Törölt nick (493)
MalterKoma Creative Commons License 2007.06.10 0 0 494

orvost választhatsz, kórházat csak jó pénzért....

az, hogy milyen technikával dolgoznak, kizárólag a kórháztól függ, én megkérdeztem.

Ha a kórházban nincs modernebb technika, akkor megpróbálhatsz te választani...

Előzmény: kua (491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.10 0 0 493
Mit varrnak mihez? Az orrnyálkahártyát a porchoz? Ez elég érdekesen hangzik...
Előzmény: kua (488)
csajek Creative Commons License 2007.06.10 0 0 492

Szia!

 

Nekem az orrsövényemet szedték szét darabokra, 5 napig voltak bennem tamponok, de nem hallottam róla h varrattal lehetett volna megcsináltatni, nekem ki kellett támasztani mert össze omlott volna az orrom, mint Michael Jacko-nak :))))))))))))))))))))))))))))

nem éreztem fájdalmat, de az a lényeg h most már kapok levegőt!!!!

 

neked is volt műtéted?

üdv

Előzmény: kua (488)
kua Creative Commons License 2007.06.08 0 0 491
Akkor először is: én normális stílusban kérdeztem, feltételezve, hogy itt inteligens emberek vannak. ezért ugyanezt várom el!
2. Igen, meg lehet választani, hogy melyik orvoshoz mész. a legtöbb orvos már tudja ezt a varrásos technikát. (megjegyzem 1999es technika!!!)
Előzmény: MalterKoma (489)
dezsoKE Creative Commons License 2007.06.08 0 0 490

Es meg a noverkeket sem valaszthattam szabadon, de nagy atlagban nem panaszkodom, voltak napok, amikor kifejezetten nagyon csinosak es kedvesek voltak.

:-)

Előzmény: MalterKoma (489)
MalterKoma Creative Commons License 2007.06.08 0 0 489
jah, az úgy van, hogy te választasz, mit tolnak fel az arcodba....
Előzmény: kua (488)
kua Creative Commons License 2007.06.08 0 0 488

Sziaszok!
olvastam itt,hogy tampont kaptatok több napra.

miért nem csináltattátok felszívodó varrattal? ott nincs tampont és 2 nap után lehet óvatosan orrot fújni.? és nincs varrat szedés se...

csajek Creative Commons License 2007.05.30 0 0 487

szia!

neked milyen műtéted volt?

Előzmény: Bebibaba (486)
Bebibaba Creative Commons License 2007.05.29 0 0 486
Én már a műtét utáni napon megmostam a hajamat tamponokkal az orromban. Lekaptam a parittyát, beültem a kádba és óvatosan megmostam. Semmi gond nem volt.
MalterKoma Creative Commons License 2007.05.27 0 0 485
Jaja, óvatosan, úgyis érzed, ha fáj, nem fújod jobban
Előzmény: csajek (482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!