Keresés

Részletes keresés

hadidoki Creative Commons License 2017.07.10 0 10 63210

"Bélabácsi max. a rendőröket hívja, ha már mindenképpen intézkedni akar.

Teljesen egyetértek, bár nem új keletű a dolog: én 2012-ben jártam Pocsajnál, hát Bélabácsi bizony rám is hívta a rendőröket. (Pedig akkor még nem volt migráció.) Udvariasak, határozottak voltak, a végén még beszélgettünk is. Az egész AK-n vagy 3-4-szer igazoltattak, de mindig ez volt a tapasztalatom. Nem is bántam a dolgot, őrizzék is csak a végeket!   

Előzmény: jzp2107 (63204)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.07.10 0 4 63209

Egy Dél-Tiroli hegyoldalban én is örültem volna neki, de máig sem tudom, hogy az a szakállas úr a baltával milyen nyelven beszélt :) egy kis fakapu mellett támaszkodott, amerre nekem sejtésem szerint menni kellett volna, de mondom, azért udvariasan rákérdezek. És válaszolt...

Előzmény: olahtamas (63208)
olahtamas Creative Commons License 2017.07.10 0 0 63208

Szerencséjük volt, hogy veled találkoztak :)

Nálam mondjuk alap, hogy ha valahova megyek, legalább az adott ország szótárát viszem magammal.

Előzmény: annyi baj legyen (63207)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.07.10 0 5 63207

Mondjuk én ma Mesteri, és Kemeneskápolna között az aszfalton nagyzsákos finn turistalányokkal találkoztam. Enyhén szürreális látvány volt, hogy őszinte legyek, lehet, hogy rájuk kellett volna hívnom a TEK-et, mert azért elég gyanús volt, hogy bevallása szerint finn, mégis tökéletes németséggel kérdezte meg, hogy vajon hol tudnak sátrazni, ahol zuhanyozni is lehet, de legyen olcsó, mert még diákok, és nincs sok pénzük. Miért nem finnül érdeklődött? Gyanús, nagyon gyanús...

"Két barát sétálgat, és megszólítja oket egy idegen: “Do you speak English?” – Zavartan egymásra néznek, fejüket csóválva. A külföldi tovább kísérletezik: “Sprechen Sie Deutsch?” – Erre sincs válasz. “Parlez vous francais?” – kérdezi reménykedve, majd: “Govoritje po russki?” – Mivel eredménytelen összes próbálkozása, az idegen legyint egyet és tovább megy. Az egyik barát megjegyzi: “No, tudod megtanulhatnánk már valamilyen idegen nyelvet mi is.” – Erre a másik: “Ugyan, látod, ez az ember hány nyelven tud, oszt’ mire ment vele!”

Előzmény: olahtamas (63203)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.07.10 -8 0 63206

Ha egy kívánságlistám lehetne, mi mindenen izmozhatna az MTSZ, nem az autóversennyel kezdeném (pl. legalább a sárga útjelzőtáblák problémájának megoldása, Kétúra nyomvonalának rögzítése, jelzéssel való ellátása...)! Ezért nem fogom értesíteni az MTSZ-t. Ha csoporttal szeretnék túrázni, már tudom, az utóbbi esetből megtanultam, hogy hány honlapon kell érdeklődnöm, és ezt az MTSZ is megteheti, és bizonyára meg is teszi!

A "kóstolgatás" csak az OKT barlangban való teljesítésemre való visszautalás...

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (63197)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.07.10 0 9 63205

Köszönöm szépen a választ, a hivatkozásokat ellenőrizni fogom, ha majd esetleg úgy adódik.

Cross motorosokkal már találkoztam, azok leginkább a Pilist kedvelik, négykerekű motorost is látni, de az is inkább a főváros vonzáskörében fordul elő. Magányos, vagy kiscsoportos terepbiciklisekkel gyakran össze lehet futni. Találkoztam már szembe jövő teljesítménytúrásokkal, nem kellemes az sem, ha nedves időben sárosra tapossák az ösvényt, és szűk helyen kell szembehaladni több tucat emberrel. Az ilyen rendezvényeket igyekeztem figyelni, de ez igen nehéz, szinte lehetetlen. Találkoztam céges lelkigyakorlatozókkal is a Kevély-nyeregben, akik olyan "teambuildinges" csapatépítő zajos szeánszot csináltak a természet ölén, hogy az egész hegy attól 10-15 embertől zengett. Ezt már biztos nem lehet követni, de ők legalább nem zárták le az utat. Viszont eddig soha eszembe sem jutott volna, hogy a Kéktúrán autóversenybe is belefuthatunk, és nem gondolkodtam más sportágakban sem. Lehet, hogy az emberiség annyira vágyik már a természetbe, hogy előbb-utóbb tájboksz mérkőzések miatt fognak lezárni egy-egy tanúhegyet. Attól tartok, hogy az ilyesmi egyre inkább ellenőrizhetetlenné válik, a vadászattal kapcsolatban nem ritkán lehetetlen előre tájékozódni.

Minden esetre tanulság volt, és tudom, hogy hasznos, ha ilyesmire is előre gondolok.

Előzmény: efemm (63196)
jzp2107 Creative Commons License 2017.07.10 0 13 63204

Bélabácsi max. a rendőröket hívja, ha már mindenképpen intézkedni akar.

Az nyilvánvaló, hogy nemigen ért hozzá, nem kell ezt neki erőltetnie. Legközelebb bottal fejbe is verik, mert nem beszél a genyó magyarul? (és nem Magyarul)

Ne legyen  se önbíráskodás, se lincselés, se pánikhangulat. A pufajkásokat sem óhajtom viszontlátni.

Előzmény: olahtamas (63203)
olahtamas Creative Commons License 2017.07.10 -6 0 63203

Pl. el tudja olvasni, mert Magyarul van.

Most nem feltétlenül útlevélben/okmányban kell gondolkodni, azt csak példának mondtam.

A lényeg, hogy legyen egy írás, amit a Magyarul nem tudó kéktúrázó Bélabácsi orra alá nyom, ha kérdezősködik, hogy mit keres itten.

Előzmény: Mr Long (63202)
Mr Long Creative Commons License 2017.07.10 -5 7 63202

"kéktúrás útlevelet csinálni"

Tök alap, ha a határ környékén kirándul az ember legyen nála okmány, sőt elvileg mindig kellene nálad lenni. Mit kezdjen a rendőr/mezőőr valami tájékoztató füzettel?

Előzmény: olahtamas (63184)
Mr Long Creative Commons License 2017.07.10 -5 1 63201

"Szerintem értesítsd az MTSZ-t erről a dologról! Aztán ők majd izmoznak ebben a dologban egy sort a szervezőkkel."

Akkor izmoznak a vadászokkal is, ha akkor akarnék túrázni amikor vadászat van? Valahogy kétlem, hogy bármit is csinálna az MTSZ.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (63197)
olahtamas Creative Commons License 2017.07.10 0 0 63200

Hát hiába lóbálgatta az útlevelét, ha abban egy kukk sem volt Magyarul !

Előzmény: jzp2107 (63195)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 63199

Igen, így fogok tenni.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (63197)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.07.10 0 0 63198

Igen, lassan szárba szökken a sárkányfog vetemény.

Előzmény: jzp2107 (63195)
Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.07.10 -1 10 63197

"Jelen esetben nagyrészt a jelzett úton kívül haladtunk, néha keresztülhaladva a Kéken. Tehát a Kéktúra ellenőr erre azt mondaná, hogy "bizony nem teljesítettük". "

 

Te most kóstolgatsz bennünket? :-)

 

Mit is van az OKT kiírásában?

 

"Amennyiben elháríthatatlan akadályoztatás miatt a kijelölt útvonalon végigmenni nem lehet (pl. bányaművelés, fakitermelés, útelzárás, csapadék okozta erózió stb.) kérjük, hogy ezt az MTSZ Kéktúra Szakbizottságának haladéktalanul jelezzék, pontos helymegjelöléssel." 

 

Szerintem értesítsd az MTSZ-t erről a dologról! Aztán ők majd izmoznak ebben a dologban egy sort a szervezőkkel. Ezen kívül ha úgy gondolod, írd be az igazolófüzeted megfelelő oldalára, hogy sajnálatos módon nem tudtál a túrád időpontjában végigmenni az útvonalon (csak mellette) a rajta rendezett autóverseny miatt! Hidd el, akceptáljuk majd a füzet értékelésekor!

Előzmény: Torgyi1 (63194)
efemm Creative Commons License 2017.07.10 0 2 63196

Ha valamilyen természetjáró rendezvényt szervezel, akkor praktikus megnézni a rally rendezvénynaptárat, a tájfutó naptárat, MTB versenynaptárat, és vadászati szezonban célszerű egyeztetni az érintett vadásztársaságokkal (a természetvédelmi és erdészeti engedélyek beszerzésén túl).

 

Egyéni túránál egyszerűen csak így jártál.

A Veszprém rallye-nak nem találtam google-val meg a természetvédelmi engedélyét, de például a júniusi Székesfehérvár Rallye-nak igen, szóval esélyes, hogy volt neki, elég komoly szabályok vonatkoznak a technikai sportokra. Sőt, a hatóság ellenőrzi is a kiadott engedélyben foglaltakat, amint egy korábbi anyag mutatja. Legközelebb azért, ha lehet, a saját érdekedben ne tartózkodj a versenypályán (tilos is), és inkább várj, vagy fordulj vissza, ha nem találsz kerülő ösvényeket!

Ugyanígy belefuthattál volna például a hétvégén a Pilisben a Duna Maraton kerékpáros útvonalába, ahol szintén lezárt pályát találsz a verseny idejére.

 

Előzmény: Torgyi1 (63194)
jzp2107 Creative Commons License 2017.07.10 -2 12 63195

szerinted akinek nem esett le hogy egy brit útlevéllel bíró fazon nem migrancs (a szövegben ugyanis benne van, hogy hiába lobogtatta az útlevelét), azt majd meghatja egy kéktúra útlevél?

 

nagyon szomorú történet, élő példa hogy szuperül működik az agymosás :-(

 

ma kivételesen kocsiba ültem reggel, elfordítottam a kulcsot, és kaptam egy kis sorosozást az arcomba. "ez felháborító" hadarta gyorsan mielőtt kinyomtam a szemét. Ja, nem is kicsit..

Előzmény: olahtamas (63184)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.07.10 -3 2 63194

Tegnap elhatároztuk, hogy lejárunk egy befejezetlen szakaszt, Úrkúttól Városlődig. Az kb. 10 km fülledt időben is, túrapályán haladva csak egy kis séta lett volna. A terv az volt, hogy az Őskarsztra fordítunk több időt. Leérve a Csollányos-völgybe, a "pályára" azt láttuk, hogy autóverseny zajlik. Ralit szerveztek a Kéktúra nyomvonalára.

A hegyoldalba, próbáltunk árkon-bokron keresztül, vagy nyakig érő csóványban továbbhaladni. Vagy jobb híján a két autó között be a porfelhőbe, 2 perc sprint, amíg jött a következő versenyző, így végül beértünk a Sibrik kalandpark előtti rétre. Utólag kerestem rá, 2013-ban Városlődön a faluban szervezték a versenyt, akkor súlyos baleset történt (http://nagyvazsonyma.hu/2013/10/20/rally-baleset-varoslodon-nem-usztak-meg-a-nezok/). Komolyabb tájékoztatót nem találtam az idei eseményről.

Jelen esetben nagyrészt a jelzett úton kívül haladtunk, néha keresztülhaladva a Kéken. Tehát a Kéktúra ellenőr erre azt mondaná, hogy "bizony nem teljesítettük". Egy felkészült túravezető, ha nem rali-kedvelő, honnan szerezhetett volna ilyenkor információt? Egyedül, vagy szűk körben kis rizikóval segít magán az ember, de így is nagyon kellemetlen. Eddig ez volt a legrosszabb Kéktúra élményem. Ennél a vadászok is jobbak!

Torgyi1 Creative Commons License 2017.07.10 -6 1 63193

Ha történetesen én lennék a határőr, és Észak-Afrikai származású francia, de akár egy európai fehér ember is, aki nem beszél magyarul, az mondaná nekem rossz, vagy éppen jó angolsággal, hogy kéktúrázik, azt gondolnám, hogy ezt mondja annak, aki szénát eszik... És ha éppen kétúra útlevéllel jönne azt sem hinném el. Az igazoló füzet viszont teljesen hihető lenne.

A csonkahaza azon részeiben engem is sokszor megállítottak rendőrök, határőrök, gazdák, és érdeklődtek, mit keresek ott. Sőt én is megkérdeztem gyanús emberektől, hogy mit keres errefele.

Előzmény: akárkibárki (63192)
akárkibárki Creative Commons License 2017.07.10 0 6 63192

Azt a pdf-et kinyomtatnák az embercsempészek és a migránsok is,tehát ugyanott tartanánk...:)Szerintem az lenne a legjobb megoldás,ha itt a helyszínen lenne beszámoló az addig megtett távról és akkor legalább z MTSZ-nek sem kéne ezzel vesződnie.:)

Előzmény: olahtamas (63187)
hörpölin Creative Commons License 2017.07.10 -13 0 63191

Miért ne merték volna továbbengedni? Hiszen arrafelé azért az emberek tudják, mi a kéktúra, én például Kismarján a kocsmában vagy negyedórát beszélgettem a helyiekkel erről! Pontosan ismerték a túra útvonalát Pocsajtól Nagykerekiig, sőt még figyelmeztettek is, hogy Kismarján már a Várdomb felé megy az AK. Akkor pont a polgárőrök, vagy mezőőrök nem tudták volna? Persze azon a környéken a rendőrök többször is megállítottak, meg Pocsaj mellett a földekre igyekvők is migránsnak néztek távolról, de akkor sem kötözködtek, egyszerűen a rámhívták a rendőröket!

Előzmény: timetable (63190)
timetable Creative Commons License 2017.07.10 0 2 63190

...én meg csak Szalonna központjából gyalogoltam ki a vasútállomásra túrazsákkal, 2015 őszén, és ugyanígy jártam. :)

 

A leírás alapján én polgárőrökre vagy mezőőrökre tippelnék, akik miután találtak egy együttműködő, fegyvertelen külföldit, valószínűleg tanácstalanok lehettek - továbbengedi nem merték, de bántani sem, úgyhogy inkább visszavitték a faluba. 

Előzmény: AttHunter (63188)
Mr Long Creative Commons License 2017.07.10 -10 1 63189

Inkább az a gáz, hogy a határon olyan egységek szolgálnak, ahol egy ember sem beszél angolul.

Előzmény: olahtamas (63187)
AttHunter Creative Commons License 2017.07.10 0 3 63188

Az a gyanús, ami nem gyanús. :)

A munkatársam mesélte, hogy a hét végén kerekeztek a nejével, aki kendőt kötött a nap ellen a fejére, és Bodajkon lemigránsozták.

Előzmény: hörpölin (63186)
olahtamas Creative Commons License 2017.07.10 0 11 63187

Akár a kéktúra füzet elején is lehetne néhány sor több nyelven, de akár lehetne valami sima pdf-et kreálni, amit kinyomtathat bárki, és ha magyarázkodni kell, hát előkapja a hátizsákból.

Sajnos nagyon gyanakvóak a végeken, biztos nem alaptalanul, mert bárki lehet egy embercsempész segítője.

Előzmény: hörpölin (63185)
hörpölin Creative Commons License 2017.07.10 -13 1 63186

Szerinted ez az ánglius talán úgy néz ki, mint egy migrante?

 

https://www.blogger.com/profile/13826605654750142805

 

:-)))

Előzmény: nagypapi (63183)
hörpölin Creative Commons License 2017.07.10 -13 1 63185

A kéktúra útlevél jó ötlet, de ki adná ki? :-)

Előzmény: olahtamas (63184)
olahtamas Creative Commons License 2017.07.10 0 5 63184

Az olyan kéktúrázó azért elég ritka, aki nem tud Magyarul, ez lehetett az alapvető gond!

Az ilyen esetek elkerülésére jó lett volna, ha van egy szótár az illetőnél és akkor talán kevesebb félreértéssel találta volna szembe magát.

Ez persze nem mentség azok számára, akik fizikai erőszakkal tántorították el az útjától!

A marketing részben a helyiek tájékoztatását is jobban kellene erősíteni, vagy valami kéktúrás útlevelet csinálni, amit lehet mutogatni, és Magyarul is benne van, hogy az illető kéktúrázó.

Előzmény: hörpölin (63182)
nagypapi Creative Commons License 2017.07.10 -13 1 63183

Talán éppen arról jött volna egy csoport migri. Ki tudja.

Vagy a falumarketing része, hogy az odatévedőket visszaviszik, nézelődjön még egy kicsit... :-)

 

Erről jut eszembe. Komlóskán a Gomba presszóban mesélte a hölgy, hogy NAVosok hátizsákkal, túrázónak álcázva magukat állítottak be hozzá nemrég.

Tavaly a Balkon büfében mi is találkoztunk NAVosokkal. Úgy látszik, a BAZ megyei kocsmákra erősen rászálltak. Vagy csak a Rákóczi túrát járják szintén, kellemesebbé téve a munkájukat.

Már megint ez a fránya találgatás... :-)

Előzmény: hörpölin (63182)
hörpölin Creative Commons License 2017.07.10 -13 1 63182

Az rendben van, hogy csak néhány száz méterre lehetett a földúton a magyar-román határtól, de miért ültették kocsiba és vitték vissza Kismarjára, ahonnan jött? Azért arrafelé nem olyan ritka a kéktúrázó, hogy ne ismerjék fel!

Előzmény: nagypapi (63181)
nagypapi Creative Commons License 2017.07.10 -13 1 63181

Embercsempészek és vagy konkurenciának vagy vmi civil aktivistának, esetleg újságírónak nézték. (????) Esetleg éppen rosszkor lett volna rossz helyen.

Érdekes sztori.

Előzmény: hörpölin (63180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!