Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1623

Én a Singeremét használtam régebben, ott voltak ilyenek.

 

Nem ismerem a Brother progit, de webeken utána lehetne nézni, ha tudnám melyiked van.

 

Bár gondolom, vmilyen formában lehet textilt választani ennél is, hiszen nem mind1, hogy törölközőre dolgozol, vagy organzára.

Lehet, hogy tévedek, de szerintem az alávarrást más célból találták ki a progiba a Brothernél is.

Feltételezem csak, hogy ennél is meghatározó kell, hogy legyen a minta készítésénél, hogy milyen anyagra készíted, hiszen ez is meghatározza, hogy mennyit kell alávarrni, szal nem min1 organza, vagy türcsi!?!?

Előzmény: 1lil1 (1621)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1622
Már megy is a gép :) próbálom, értesítelek az eredményről. Köszi
Előzmény: Mums (1620)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1621
Ez az amit nem találok az én progimban ( Brother), az alávarrással pótoltam ezt az anayag kiválasztó funkciót.
Te milyen progit használsz?
Előzmény: Törölt nick (1619)
Mums Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1620

Elkuldtem a vakondot nem emlekszem melyik,de at is tettem EXP -ra igy meg nem probaltad azt hiszem.

mums

Előzmény: 1lil1 (1614)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1619

Mi lenne, ha a progiban felülírnád az anyagot és a mintasürűségéből vennél vissza?

 

Hiába van az, hogy a Thomast sikerült kivarrnod, ezt meg nem. Feltételezem, hogy a tervezés során T-shirt (polóanyag) anyagminőséget adtál meg, de ezeknél is jelentős az eltérés, hiszen lehet 80gr, 100, 120 is a fajtája. Elképzelhető, hogy ennél a tervezőinél a polót 120gr-ban határozták meg, viszont te éppen 80gr típusúra varrsz. Ezt úgy védheted ki, hogy 1 sokkal kényesebb és lazább szerkezetű anyagot állítasz be a tervezés során. Ugyanis, ha az adott textil (pl. poló) súlya alá tervezel, akkor azt 120 grammosra simán kifogod varrni, de a 80gr-nál már nem! Mondjuk selymet adsz meg a tervezésnél, akkor azt varrhatod szinte bármire és nem jársz így.

Előzmény: 1lil1 (1614)
Mums Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1618

Most jut eszembe , hogy azt mondtad a TM amit csinaltam az is eltolodott. Tehat nem csak a cikk-cakk ami eltoja az anyagot.

mums

Előzmény: 1lil1 (1614)
Mums Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1617
Oke ! koszonom.
Előzmény: Törölt nick (1615)
Mums Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1616
Szia

1lil1! Most , hogy beszelunk a szelerol , nem probaltad lazabbra venni a cikk-cakk oltest ?

mums

Előzmény: 1lil1 (1614)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1615
Nem:-)! Ez azért van, mert ők nagyker és minden ár euróban van náluk megállapítva. Így a vásárlásko az az napi Euro árfolyamától függ, hogy éppen mi mennyibe kerül forintban.
Előzmény: Mums (1613)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1614
A mintát én készítettem és a kontúr, csak sima cikk-cakk öltés.
A hímzési sorrend a nadrág,- az jó- a melle,- az is jó- a feje és a karjai,-itt már tolja az anyagot és végül a kontur ami nagyon kakás.
Előzmény: Törölt nick (1612)
Mums Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1613
Szia

Eorby!

Mit jelent az , hogy ar ajanlat szerint? Annyit fizetek erte amennyit akarok? :o))

Vagy ramneznek es mondanak egy arat?Megneztem a Guttermant amit ajanlottal es ott talaltam az arak helyen ezt a szoveget. Legyszives tajekoztass , ha lehet elore is koszonom .

mums

 

Előzmény: Törölt nick (1612)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1612

Jobban tanulmányoztam a képet!

 

Az bizti, hogy nincs az anyag nagyon megfeszítve a keretbe tétel során! Sőt, bár kevésbé tiszta a kép, de olybá tűnik, hogy az alap kivarrásáig nincs is gond, szerintem a minta a kontúrvarráskor esik szét. Engem a Design by Sicknél gyakran előforduló kontúrozási hibákra emlékeztet! Ugyanis náluk van az, ahogy a tömör/alapszínek kivarrása után olyan erősen kontúroznak, hogy totál szétnyomják vele az anyagot, iszonyatosan merevvé, keménnyé válik a hizett felület, mitöbb elcsúszik, szétesik az egész!

 

A  múltkoriban varrtam ki az itt látható autóik egyikét, http://www.designsbysick.com/details/vintagecars , amelynél így jártam mint te!

 

Másodszor is neki veselkedtem, de akkor átléptettem a gépet 1-2 körön a kontúrvarrásnál és csak az uccsó 2-nél hagytam, hogy körbevarrja, így elfogadható lett a hímzésem.

Előzmény: Törölt nick (1610)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1611
A mintát én csináltam, próbáltam kivarrni lepedőanyagra, azon tökéletes.Próbáltam 2 ultra solvy közé tenni a pólót ugy sem lett jó. Pl az ultra solvy között is tolta az anyagot, a solvy nem mozdult el csak a pólóanyag.
A Thomast gyerek pólóra hímeztem sima papir vetex alátéttel, felül semmi nem volt és jó lett.
Tehát ez előtt szépen hímeztem pólóra semmi baj nem volt vele. Azt gondolom, itt valami alapvető hiba lehet, amire nem tudok rájönni, már egy hete :-(
Előzmény: Törölt nick (1610)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1610

Lil!

 

Próbáltad már ezt a mintát 1 vastagabb, rugalmatlan anyagra kivarrni?

 

Ellképzelhetőnek tartom, ha arra sem sikerül, akkor a progiban van a hiba.

 

Ha igen, akkor viszont lehet kapni kivágós "super strong"-os  papírvetexet, ez vastagabb és lényegesen erősebb,  mint a sima papír, ill, a vasalós vetex.

 

http://www.presto.hu/popup.php?img=img/data/termek/sstrong2__1179928838.jpg

 

http://www.presto.hu/index.php?lay=gutermann&page=termek&spage=reszletek&id=494&param2=&lang=hu

 

 

Talán megoldaná a problémád.

 

Előzmény: 1lil1 (1608)
skolikagi Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1609

Nekem azt mondták régebben a fehérvári boltban, hogy pólóra "telibehímzett" mintához a vasalható vetex-et ajánlják.

Én ezt nem próbáltam még, mert nem volt ilyen munkám, de lehet hogy ez segítene...

Előzmény: 1lil1 (1608)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1608
Itt egy fotó a félresikerült vakondjaim egyike :-)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1607
Köszönöm szépen :-)
Előzmény: teokata (1606)
teokata Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1606
Szia!

Ambassador a neve (az egyiknek a sok közül), innen tudod letölteni: http://www.pulsemicro.com/ambassadordownload
Előzmény: 1lil1 (1605)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1605
Köszönöm, már nem aktuális :)
Ellenben olvastam itt a fórumon konvertáló progiról és most azt sem találom, ha ebben segítenétek nagyon köszönném :)
Előzmény: Törölt nick (1604)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1604
Küld át az emailed, amire nem válaszoltam a már megadott mailcímre!
Előzmény: 1lil1 (1601)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1603

Próbáltam igen keményítő spayjel és feloldott solvyval is, de megsem közelítette az első feloldás utáni állapotot.

 

Ha vmit beletettem, kb. 15-20 perc után vmeliyk oldalára ellöttyedt az egész:-(!

Arra gondoltam, hogy a stabil állapot megteremtéséhez kivarrom az eredeti tálat, majd pár mm-el csökkentettel is megcsinálom és egymásba rakva remélhetőleg "strapabíró" lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1602

Szia Emi!

Én ugyan nem próbáltam, de valamelyik fórumon azt olvastam, hogy mosás után, a feloldott ultrasolvyt spiclis palackba öntöd, és úgy permetezed a tálat. Ezt a google fordítós változatába olvastam, talán az emblibrary oldalán. (Jókat lehet mulatni a szóhasználaton, de úgy ahogy érthetőek.)

Üdv:  Bea

Előzmény: Törölt nick (1593)
1lil1 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1601
Eorby!
Nem régen varrtam, nekem meg van a piros autó, a kék autó és a logó.
Milyen címre küldjem, mert pár napja írtam Neked emailt és biztosan nem kaptad meg, mert nem válaszoltál.
Előzmény: Törölt nick (1599)
Mums Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1600

Szia Eorby!

Probaltad mar sprevel kemenyiteni? kozvetlen vasalas elott. Lehet kapni olyan spret amivel be kell fujni a kemenyitendo feluletet es olyan lesz mintha kikemenyitetted volna. (Valamelyik francia uzletben- Cora- Auchan....a vasalok kornyeken keresd)

udv . mums

Előzmény: Törölt nick (1593)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 1599

Sziasztok Csajszikák!

 

Jöttem megint kuncsorogni!

 

Kellene ( ha lehet, akkor Jef-ben), ha vmeliyikőtöknek van a Verdás rajzfilmből mintája.

 

Ha vki nem tudná esetleg, nos erről van szó:

http://www.needlework.ru/catalog/index.php/cPath/39

 

Előre is köszönöm!!!!

skolikagi Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1598

Nem lehet az hogy nagyon belefeszíted a pólót a keretbe?

Milyen minősésű a póló, olyan amilyenre régebben hímeztél, vagy annál gyengébb?

Nekem betűket kellene pólóra hímezni de nekem sem megy...pedig már telepróbálgattam egy L-es pólót:-((

Próbáld meg esetleg még nagyon lazára venni a szálakat, alsót is, felsőt is.

Én nagyon laza anyagra így tudtam szépen hímezni...

Az alsó szálnál pl. egy teljes fordulatot kijjebb tekertem a csavaron, és így sokkal szebb a hímzés hátulja ugyanazon az anyagon, és azzal a mintával.

Előzmény: 1lil1 (1595)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1597

LILke!

 

Tudnál betenni róla képet, csak mobillal készültet, tudod ha látom talán könnyebb...

Milyen géped van?

Előzmény: 1lil1 (1595)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1596

LÁNYOK!

 

Amikor Ultra solvyról és társairól beszélek, minden reklám nélkül, én ezeket a termékeket használom és itt szoktam megvenni őket.

Már ismernek, mint a rossz pénzt:-)!

http://www.presto.hu/index.php?lay=gutermann&page=termek&spage=lista&kat=83&lang=hu

1lil1 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1595
Segítség !!!!!!!
Még mindig a póló hímzéssel szenvedek.
Ulta Solvyt tettem alulra -felülre, vettem új rámát. Olyan lesz a hímzés, mintha nem szorítottam volna be az anyagot, felpuposodik és szétcsúszik a minta.
Régebben varrtam pólót tökéletes lett, csipkét is varrtam az is jó lett.
Mi lehet a baj?
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 1594

BEA!!!

 

http://www.oregonpatchworks.com/items.php?did=13091&pid=63422

 

http://www.oregonpatchworks.com/items.php?did=13091&pid=51624

 

A 3 rétegű solvyval most szerencséd volt, ilyen velem is előfordult már, de volt, amikor dobhattam ki a 80%-ban kész elemet, mert a végén elcsúszott a minta!

A másik, hogy közel sem lesz olyan szép a csipkéd sima solvyn, mint az ultrán.

Sajnos 1azon solvykon belül is vannak minőségi differenciák, amik szemmel nem láthatók, csak varrás közben fogod szomorúan megtapasztalni! Már dobtam ki annyit, hogy nem kisérletezem a simával!

 

Vannak olyan csipkék, amelyikhez pl. 2 rétegben kell az ultra solvy is!

Előzmény: Törölt nick (1590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!