Keresés

Részletes keresés

tutam Creative Commons License 2014.05.08 0 0 22186

Hölgyek-Urak!

 

STRAUSZ rotációs kapát hol/kivel lehet javíttatni?

 

(Tudom-tudom, hulladék kínai)

 

Köszi!

CRU3L Creative Commons License 2014.05.08 0 0 22185

Mire használja? Mennyit? Volt komolyabb baja?

 

- CRU3L -

Előzmény: Gokartos (22184)
Gokartos Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22184
Igen megvan még neki!
Előzmény: CRU3L (22183)
CRU3L Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22183

Ja azt hittem az Övé.

És Gokartos, megvan még az apádnak a Husqvarna?

 

- CRU3L -

Előzmény: Furak (22178)
Gokartos Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22182
Üdvözlök mindenkit!A melóhelyemen 200hektár földön gazdálkodunk,van jelenleg 30db tehén és van 500darab birka tehát szerves trágyából nincs hiány!Minden ősszel szántás előtt trágyaszórás és tavasszal vetés előtt igény szerint 2-3sor borona!Mi a kukoricát 9cm mélyre vetjük és 70cm sortávolságra!Amikor vetünk még hektáronként adunk neki 150-200kg műtrágyát!De ez mind mitsem ér ha nincs csapadék!Azt tudtátok hogy a kézi kapálás lényege nem csak az hogy a gazt kikapáljuk!?Vannak sokan akik megtárcsázzăk vetés előtt az őszi szántást!Ami nem jó ugyan úgy mint a rotálás,mert amit ősszel leforgat az eke azt tavasszal a tárcsával vissza forgatja!
CRU3L Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22181

http://struc-holding.com/struc/swfupload/uploads/image/MUTA/Prikljucki/a4(O).gif

Ilyenekre majd lecserélem, nem hiszem, hogy drágák.

Köszi,

 

- CRU3L -

 

 

Előzmény: studiod1 (22180)
studiod1 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22180

Biztos jó lessz,de ez inkább talajelőkészítő magágyelőkészítő,sorközre inkább ekekapa igli ki hogy nevezi, a lényeg L és szárnyas(lúdtalp) kapák egy vázon.

Előzmény: CRU3L (22174)
Furak Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22179

Várom a fotókat! Én akarok állatokat tartani. Egyrészt hogy húst egyek ne valami mást. Meg lesz trágyám is ugye. Ami megalapozza a zöldségtermesztért. Ősszel szántás előtt hordok trágyát majd tavaszi rotáláskor egy kis kever műtrágyát. Ja meg fúratok kutat, mert drága a csapvíz. 

Előzmény: Csabronc (22177)
Furak Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22178

Az apjáé volt, sem a saját gépe.

Előzmény: CRU3L (22175)
Csabronc Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22177

Nem is baj, sőt ezek alapján kiválóan csinálod és na persze hosszútávra.

 

Amit még hozzá kell tennem és sajnos egyre jellemzőbb amit a laborban tapasztalunk, hogy műtrágya az van dögivel de szerves az semmi!

 

Aki teheti az próbáljon felkutatni szerves trágyázáshoz lehetőséget (én is bajban vagyok, őszintén!: Faluban lakok (pontosabban itt van a szülői ház) és a szart kilométerekről kell hordanom minden ősszel. Ezt pedig kiegészítheti a műtrágya ha valamelyik tápelemből nagy hiány van vagy a gazdanövény "kizabálja".

Nincs baj a műtrágyákkal, ha megfelelően van adagolva, de a szervest nem tudja helyettesíteni és kiváltani!

 

Másfelől mindenki látja az időjárás változását, amihez alkalmazkodni kell! Ez a tápanyagellátásra (Kálium növelése a stressz nagyobb-fokú elviselésére), talajművelésre (gyakorlatilag a tavaszi szántást végérvényesen kerülni kell, júniusig a lehető legtöbb vizet megőrizni a talajban, hogy a száraz nyár végi kora őszi időben ne legyen gond) és a megfelelően kiválasztott növényfajtákra is igaz.

 

Nyilván ez egy gépekkel foglalkozó szakmai topik, nem is célom az offolás, de az ésszerű talajmegmunkálásra jó látni az ötleteket!

Amint meglesz asszony kábele a telefonhoz teszek fel pár képet a hosszú hétvégi munkálkodásokról... :)

Előzmény: Furak (22172)
Carolina Reaper Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22176

Köszi  a segítséget! Hétvégén meg is próbálkozok vele, remélem nem lesz gond vele. :)

Előzmény: studiod1 (22155)
CRU3L Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22175

Szia!

Megvan még ez a géped?

 

- CRU3L -

Előzmény: Gokartos (9167)
CRU3L Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22174

Én is olvastam, hogy a rotálás nem megoldás a sorközművelésre, tönkreteszi a talaj szerkezetés. 

Ezért vettem kultivátort, pont tegnap hozta a postás bácsi.

Már csak valami jó felfogatás kell (bár még fogalmam sincs milyen), és kipróbálom.

Ez az. Még ma is gyártják, de ez 1988-as. :D

Kíváncsi leszek a gépem mit fog szólni hozzá.

 

- CRU3L -

Előzmény: gombászok (22168)
studiod1 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22173

Én csak ezt a linket tudom adni az mforg a szentkirály partnere http://www.mforg.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=1&Itemid=7 

Előzmény: Kis Kolléga (22162)
Furak Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22172

Töltögetőekét én is most akarok venni. Őszi szántást keresztbe(hosszába szántottam) sarablóal megcsináltam majd hosszába fogasoltam. Majd a kukoricát sarablóval csinálom vagy kultivátorral attól függ, hogy férek el.

Előzmény: gombászok (22168)
Furak Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22171

Első menetbe hosszába rotálok másodjára keresztbe én így küszöbölöm ki. Meg jobbra balra mozgatom.

Előzmény: gombászok (22166)
perecespeti Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22170

Kötött agyagos talajom van és több szomszédom is úgy csinálja ahogy leírtad(én is). Ha letaposott akkor még rosszabb .

Előzmény: gombászok (22166)
Csabronc Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22169

Az első bekezdést nem kommentálom :D

 

Pontosan ezért szoktam mondani, hogy a vetést az időjárás szabja meg nem a naptár!

 

"robizni" is lehet ésszel, mármint sokszor gazirtásra elég egy felszíni "gyors" átfutás, anélkül, hogy a kapák 10cm-nél mélyebbre mennének...

 

Én a burgonyánál a talajkötöttség miatt dupla bakhátazok (eleve bakhátra ültetem), idén vettem töltögetőt, eddig bevált. Körmös kerékkel csináltam, de a "töltögetést" sztem 1-1 kapataggal fogom.

Előzmény: gombászok (22168)
gombászok Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22168

Azon a videón reklámozzák a gépet.

A marketing szabályai szerint soha nem a reklám tárgyán van a hangsúly, hanem a Nőt kell nézni!

A sarabolási javaslatoddal meg maximálisan egyetértek, persze tudomásul kell venni, hogy nincs mindenkinek komplett gépsora.

Ilyen esetre javasolom, hogy a rotakapát csak fél gázzal, és sekélyen járatva vezesse, akinek csak az van.

Mifelénk az a divat, hogy az őszi (rosszabb esetben a tavaszi) szántást "megrobizzák, utána vetnek, általában tömörítés nélkül. Tavaly, és az idén sem volt eső hetekig utána, ki is száradt, ameddig a Robi járt, és szidják a vetőmagot.

Burgonyát, kukoricát úgy sorolják ki, hogy újra előveszik a Robit, a csoroszlya helyére töltőkapát tesznek, újabb mély talajmozgatás.

Sorközművelés: "megrobizzuk" a kukoricát, burgonyát.

 

Előzmény: Csabronc (22167)
Csabronc Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22167

Azért az, hogy milyen mélyen mész le a talajtól is függ, nekem kétszer kell átmennem egy soron, hogy elsüllyedjenek a kapák mert olyan nagy a talaj kötöttsége (25-ös kapatagok).

 

Egyezzünk ki abban, hogy a videón látható néni rohadtul nem ért hozzá, én is tudok egy helyben állni és elsüllyedni vagy óránként 5 cm-t haladni....

 

 

Még egy nagyon fontos dolog! A rotálást és a túlzottan mély talajforgatást sem szabad sokszor (érts évente többször, akár havonta) elvégezni ugyanis drasztikusan csökkenti a talaj humusz és humin-anyagainak mennyiségét (értsd oxigént keversz a földbe). Évközben ha lehet inkább saraboljatok, vagy csak a felszínen fussatok át!

Előzmény: titusz11 (22163)
gombászok Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22166

Ez a halad-nem halad, elég mélyen megy-e a rota, ez mindenkinek kérdés lehet, valószínű, van is mindenkinek erre valamilyen kialakult gyakorlata.

Egy biztos: minél keményebb a talaj, annál inkább meg kell vele küzdeni.

Node, a rota nem is arra való, hogy szántást rotáljunk vele 30 cm. mélyen! Szerintem, még ott is elakadna.

Elakadásnak az oka leginkább az, hogy a hajtómű alatt és mellet-tipustól függően- van egy meg nem művelt sáv, ha ez alá vágnak a kapák, persze, hogy felakad.

Az én módszerem a következő:

Soha nem törekszem arra, hogy első menetben elérjem a teljes mélységet. Kettő, sőt van mikor 3 menetben dolgozom meg a talajt, mindíg az előző menet mellett, úgy, hogy a hajtómű az előző fellazított talajban fusson. Ha mégis érzem(látom), hogy el akarja kaparni magát, megemelem egy pillanatra a kormányt.

Segít még a szarv jobbra-balra történő mozgatása is, ekkor a kapák nagyobbat harapnak.

Akkor jó, ha az utolsó menetben éppen kilátszanak a kapák.

És nem nagy fordulattal, hogy ne porosítson!

Erre is jó a sebességváltós gép-többek között.

Előzmény: titusz11 (22163)
perecespeti Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22165

OlajakHajtóműolaj - kenőanyag, motorolaj, olaj - Olajsziget Webáruház

 a hajtásba

a motorba15W40 - kenőanyag, motorolaj, olaj - Olajsziget Webáruház

nyár közepén érdemes lesz még  cserélni. nem nagy pénz.

Előzmény: Carolina Reaper (22151)
titusz11 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22164

22153

Előzmény: CRU3L (22154)
titusz11 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22163

Én brigs motoros szevafém géppel ugyanilyen mélyen megyek,az azért halad.Igaz az oldalsó tárcsák nélkül,és 2-2 kapatag kifelé fordítva.Viszont láttam nagyobbnak látszó géppel ugyanilyen lassú módszert is:)az illető azóta csak fél mélységgel műveli,szerintem az kevés.

Előzmény: titusz11 (22153)
Kis Kolléga Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22162

Sziasztok! olyan problémával fordulok hozzátok szeretnék felezőt venni a Kf-04-es gépemre régifajta aluöntvényházas nagykuplungos gépről van szó amin egy vadi új Honda 4.5 LE motor van (ma vettem 63500 FT-ért)

A lényeg hogy nem ékszijjas felező kellene hanem amit a kerekekhez kell csatlakoztatni (láncos) Online áruházakban láttam róla képeket de láthatatlanba nem merem megvenni nem tudom biztosra hogy passzolni is fog majd a gépre.

Aki esetleg tudna tájékoztatást adni erről a szerkezetről szivesen fogadok mindent tanácsot.  Köszönettel előre is ...

 

(Más... van egy eladó ékszijjas felezőm nagykuplungos kf-04-es géphez potom 8000 Ft -ért adom annyi hibával hogy a motorra való ékszijtárcsa nincs meg)

perecespeti Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22161

Erre megoldás egy maruti vagy röno  komplett hátsóhíd.

Előzmény: WooDoo (22160)
WooDoo Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22160

4,00x8-as kerekekhez kellene valamilyen mechanikus fékszerkezet, az autó fékdobok túl nagyok, nem férnek bele a felnibe. Vettem már quad fékdobot és fékszerkezetet, de annak csak 100 mm az átmérője, a 400 kg-os járgányt nem lassítja eléggé. Csináltam tárcsafékes megoldást is, de a bowdenes féknyergek (pocket bike) sem fognak igazán jól. Az apósom robi kapájához is van utánfutó, azon egy kb. 150 mm-es fékdob van, az már biztosan jó lenne, csak nem tudom lehet-e valahol ilyet kapni.

 

Előzmény: Furak (22158)
studiod1 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22159

Itt egy a robix-hoz nekem ilyen van gyári http://users.atw.hu/robikgepkonyv/RobiP401.pdf  a másik az házi készítés ott valamilyen motor-nak a dobfékei vannak a 10-es kerékagyra szerelve.

Előzmény: WooDoo (22157)
Furak Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22158

Szia!

 

Vegyél Trabant vagy Wartburg fékeket vagy valami olcsót a bontóba amihez árulnak még pofákat. Szerintem nem valami drágák.

Előzmény: WooDoo (22157)
WooDoo Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22157

Sziasztok!

Robi kapa utánfutókba milyen fékdobot és fékszerkezetet szoktak építeni? Valamilyen személygépkocsiét, és a kéziféket használják, vagy lehet kapni valahol valami kisméretű bowdenes fékszerkezetet és fékdobot? A személygépkocsi utánfutók dobfékes kerékagyai 50e Ft körül kaphatók darabonként, gondolom nem ilyenek vannak a 90-100e Ft-os rotációs kapa utánfutókban...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!