Keresés

Részletes keresés

hadidoki Creative Commons License 2017.07.12 0 9 63244

Ja és még egy:

- Ne sátrazz magaslesekkel teli mező szélén! Ha még sincs más választásod, akkor viszont a magasles lábánál verd fel a sátrat. (Inkább utáljon a vadász, minthogy meglőjön.)

Előzmény: hadidoki (63243)
hadidoki Creative Commons License 2017.07.12 0 10 63243

Üdv!

A sátorozás alapból nem tilos, (kivéve a természetvédelmi területeket) 24 órát meg nem haladó ideig. Én legtöbbször este felverem, reggel leszedem a sátrat, nem időzöm többet egy helyen. Nekem a természetbe való teljes beleolvadást jelenti az éjszakai kint lét. Ha csak tehetem, ki nem hagyom.     

Persze vannak gyakorlati tanácsok:

- Nem kell másnak tudni, hol sátrazol. (Térj le az útról, aztán térj le az ösvényről, majd menj egy kicsit beljebb az erdőbe. Az a jó hely!) 

- Érdemes számodra szimpatikus hangulatú helyet keresni. Ahol jól érzed magad, ott biztonságban is érzed magad.

 

- Gondolj szélre, felhőszakadásra is a hely megválasztásakor.

 

- Soha ne feledd, a sátor semmitől nem véd meg! (a négylábúaktól nem kell félni, de a kétlábúakra érdemes ügyelni) 

 

Olvasmányként ajánlom figyelmedbe:

- Érdekes kalandokról olvashatsz, nagyon sok információt találsz: http://www.kektura.click.hu/ 

- Részemről (szinte) az egész OKK-t sátrazva jártam végig: http://www.hadidoki.ini.hu/ 

 

Sok szerencsét az élvezetes túrához!

 

 

Előzmény: The Aszti (63241)
Simulacrum Creative Commons License 2017.07.12 0 9 63242

Szerintem az MTSZ is alapból ebből indul ki. Aki csalni akar így is, úgy is csal. Fölösleges ezért nehezebben megközelítő helyekre rakni pecséteket. Nem éri meg az a ráfordítás, amivel x csalót kiszűrnének, illetve minek is kiszűrni a csalókat. Nem nyer vele semmit.

Előzmény: Smith W. (63240)
The Aszti Creative Commons License 2017.07.12 -8 1 63241

Sziasztok kezdő kék turás vagyok  (4 szakasz van meg eddig )és egy olya  kérdésem lenne hogy menyire tiltott a Gerecse térségben a sátorozás? Dorogról mennék  Szárligetre és azt tudom hogy Somlyónál a kulcsos háznál lehet sátrazni.

Smith W. Creative Commons License 2017.07.12 0 9 63240

"És nem hiszem, hogy annyi pénz lenne, hogy ilyen beleférjen [...]"

Ha már szóba került ez, meg a baráti alapon, ingyen történő bélyegzőpótlás, megnéztem az MTSZ tavalyi évre vonatkozó beszámolóját. Eszerint 342 millió Ft (és még némi "apró") volt tavaly a személyi jellegű ráfordítás. Talán ebből jutna arra, hogy valaki elvégezze ezt a munkát (is).

(Mielőtt valakiben felmerülne, a vezető tisztségviselők nem kapnak juttatást a szövetségtől.)

 

Megjegyzem, hogy egyébként az összes bevétel 645 millió Ft volt, a tárgyévi eredmény pedig 8,5 millió Ft.

 

Nem gondolnám egyébként, hogy a több bélyegzőhely nagyon visszaszorítaná a trükközők számát. Mondjuk továbbra sem értem, hogy mi értelme van csalni? Ennyire fontos mutogatni másoknak egy jelvényt, amit valójában nem is érdemelt ki?

Előzmény: Simulacrum (63229)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.07.12 0 9 63239

A témához kapcsolódva, azért jók voltak azok a régi jó fémbélyegzők! Elég erős lánccal rögzítve nem is lehetett azokat olyan könnyen elvinni. És értelme sem volt, mert kg-ban számolva nem nagy a vas ára. És ezeket kellett a legkevésbé pótolni.

Ha már Csobánc, akkor miért is ne lehetne egy erős láncon lógó vasat kitenni, amelyre ma már nem is volna gond úgy beütni (gravírozni, vésni) a betűket, hogy ne a betű tükörképét lássuk? Értem, hogy nem mindenki szerette ezeket, és talán én is csak azért szerettem meg, mert nem mindegyik volt ilyen. De hát 1-2 darab nem zavarna senkit...

Előzmény: jzp2107 (63238)
jzp2107 Creative Commons License 2017.07.12 0 11 63238

volt itt egy ember aki önként és ingyen egy saját költségén legyártott bélyegzővel pótolt egy több hónapja problémás pöcsétet

 

marhagyorsan ott volt helyette a "hivatalos"

 

ezt amúgy azóta se értem..

hónapokig nincs idő vagy kedv vagy energia pótolni

a helyzetet megunva egy civil pótolja

hopp, egyből lesz idő/kedv/energia (mikor igazából az egész már tkp. okafogyott)

Előzmény: donjuan1984 (63233)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.07.12 0 6 63237

Ezért írtam, hogy átfedéssel kell kiosztani a pecsétellátási határokat.

A pecsét elküldése is lehet macerás.

 

Ne vicceljünk már, 2017 van. A webáruházból délután háromkor megrendelek valamit, másnap délelőtt kilenckor ott van a kezemben.

Semmi okom az MTSZ-t védeni, de valahol megértem, hogy ez nem éppen a legsürgetőbb kérdés.

 

Persze, hogy nem. Nemhogy nem sürgető, nem is foglalkoznak vele. 

Előzmény: Simulacrum (63235)
Csuhás Creative Commons License 2017.07.12 0 0 63236

Betonoszlopot is csak olyan helyen láttam ahova könnyen felmegy egy terepjáró...

Előzmény: Simulacrum (63229)
Simulacrum Creative Commons License 2017.07.12 -9 0 63235

Nem akartam a ranger kérdést előhozni, de jól mutatja, hogy ha ez sem működik rendesen (havonta egy végigjárás és kidőlt fák szétvágása), akkor elég merész nehezen megközelíthető helyekre elvárni a pecsétek hurcolászását.

 

annyi baj legyen: Ez azért feltételezne némi koordinációt. Ha az adott szakasz önkéntese nem válaszol, akkor újat keresni. Addig meg hetek telnek el és nincs kint pecsét. A pecsét elküldése is lehet macerás. Azért szerintem ez nem ilyen egyszerű, mint elsőre tűnik.

 

Semmi okom az MTSZ-t védeni, de valahol megértem, hogy ez nem éppen a legsürgetőbb kérdés.

Előzmény: nagypapi (63232)
Csuhás Creative Commons License 2017.07.12 0 0 63234

Ebből az árból hogy gondolod az alkotmányos költség visszajuttatását? :-(((

Előzmény: donjuan1984 (63233)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.07.12 0 8 63233

Felviszem én ingyen is, nekem jelent annyit a OKT :)

Előzmény: Simulacrum (63227)
nagypapi Creative Commons License 2017.07.12 -13 2 63232

Pedig a Nagy Projektből finanszírozott nem létező ranger-hálózat nem létező rangerei igazán kivihetnék ezeket a nem létező bélyegzőket a nem létező bélyegzőhelyekre. ;-)

Előzmény: Simulacrum (63229)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.07.12 0 9 63231

Ez csak annyiból állna, hogy írnának egy cikket, amiben megkérnének pár, a kéktúra közelében lakó túrázót, hogy hadd kerüljön fel egy listára a nevük, szépen felosztva a kéket, átfedésekkel, és ha gond van, akkor csak egy email, ki tudod rakni? mert akkor küldöm postán, futárral, akárhogyan, holnap ott lesz. Önkéntes meg átveszi, kiviszi.
Vagy még egyszerűbb esetben, már eleve ott van az önkéntesnél, vagy polgármesteri hivatalban, vagy a helyi focicsapat edzőjénél, akárhol, három fémnyél, meg a környék pecsételőinek gumija, bejön a hibajelzés, önkéntes odabattyog, összeragasztja, és kiviszi.

De nyilván nem mostanában lesznek új bélyegzőhelyek, hiszen ennek a lekoordinálása még vagy két évet csúsztatná az új füzet megjelenését :D

Előzmény: Simulacrum (63229)
pozo Creative Commons License 2017.07.12 0 10 63230

Anno -Sütő-Nagy Attila idejében-  ez úgy működött, hogy a túrázók jelezték a bélyegző hiányt és egyéb hiányosságokat. Attiláék kérték a túrázókat, hogy jelezzék, mikor, merre mennek kéktúrázni, s felkérték Őket a hiány pótlására.

Emlékszem, a Bakonyba mentem, s kértek, hogy tegyek ki 2-3 hiányzó bélyegzőt, és szereljek fel 2 bélyegzőt őrző dobozt. Akkoriban a kéktúra bélyegző doboz egy nagy méretű postaláda volt, a két dobozt a hátizsák mellé akasztottam, úgy néztem ki, mint egy drótos-tót:)

 

Az ellenőrzéshez. Sajnos nem csak az autóval megközelíthető helyen bélyegeznek több füzetbe, hanem nehezen megközelíthető helyen is. Láttam, hogy az egy szem turista vagy 10 füzetbe bélyegez. A legjobb módszert újra leírom: Akkoriban a füzet leadásakor az elbeszélgetéskor néhány jellegzetes helyet kellett felismerni fényképekről. Hamar kiderült, ha valaki 10 helyből 8.-at nem ismert fel, hogy valami nem stimmel... (jellegzetes hely pl: Dobogókő, Csóványos stb.)

Ez a jellegű beszámoltatás visszarettentette a túrát csak részben, vagy egyáltalán nem teljesítőket...

Simulacrum Creative Commons License 2017.07.12 -9 0 63229

Egy Csobáncra, Getére is 1-2 percnél több lenne felmenni. Nem tudom, hogyan működik az MTSZ, de azért szerintem nem lenne könnyű baráti alapon találni minden szakaszra embert erre a feladatra. Ha pedig nem baráti az alap, akkor egy kocsis túra x órabér, ha mászni kell, azért 2-3x-et kérne el egy beosztott. És nem hiszem, hogy annyi pénz lenne, hogy ilyen beleférjen vagy pl. betonoszlopok megfelelő kihelyezésére logikusabb elkölteni ilyen összegeket.

Előzmény: asciimo (63228)
asciimo Creative Commons License 2017.07.12 0 9 63228

Azert eleg szomoru, hogy az MTSZ munkatarsainak nem magatol ertetödö a kihelyezesnel, potlásnál kicsit gyalogolni a kocsitol a pecsételöhelyig.

Vencel 2szer megcsinalta a kekturat, nem hinnem hogy Neki pl. gond lett volna. Egy pecset kihelyezésénél vagy pótlásánál a Kektura utvonalanak barmely pontja jol megközelithetö (hangsulyosan megközelithetö, nem pedig elerhetö) autoval. A legmacerásabb talan egy Csovanyosi vagy Nagy-Milici belyegzö lehet.

 

Vagy inkabb az a baj, hogy kellene egy ember az MTSZben, aki mast sem csinal csak ezt?

 

Jomagam peldaul rendezek egy teljesitmenyturat. Minden tura elött ki kell helyezzek 3 helyre ellenörzö kodot, ahol nincs ember, csak kod. Ezeket a kodokat magam szoktam kirakni, marpedig ugy, hogy elautozok a pont közeleig, es aztan gyalog megyek fel, vagy kocogva. Csak az idöhiany (a tura elötti nap sok egyeb teendö van) miatt autozok a lehetö legközelebb a ponthoz, ha lenne idöm, erönletileg kepes lennek vegigjarni a turamat.

Előzmény: Simulacrum (63227)
Simulacrum Creative Commons License 2017.07.12 -9 0 63227

Nem lehet odagördülni autóval. Ez még mondjuk a kihelyezésnél csak egyszeri kellemetlenség, de ha eltulajdonítják macerásabb a pótlás. Ha sok ilyen nehezen megközelíthető helyen lenne pecsét, akkor muszáj lenne sokkal komolyabb emberi anyaggal dolgozni, akik képesek adott helyekre eljutni az év minden szakában és pótolni a hiányokat. A jelenlegi helyezetben elég egy B kategóriás jogosítvány és nincs szükség megfelelő kondícióra a pecsétek kihelyezéséhez.

Előzmény: donjuan1984 (63226)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.07.11 0 9 63226

Pontosan! Ha már fel kell(ene) menni a várhoz a Csobáncra, akkor miért nem ott van a bélyegző is? Szerintem megoldható lenne. Az ilyen "vicces túrázók" sosem izgattak. Mindenkinek joga van hülyének lenni..és van aki bántóan vissza is él ezzel a joggal, sőt még büszke is rá :P

Előzmény: Pulmy (63214)
hadidoki Creative Commons License 2017.07.11 0 3 63225

Épp ezt akartam kérdezni. Honnan tudjuk, hogy bélyegez?

 

... és vigyük tovább a gondolatot: nem baj, hogy túrázik, az sem baj, ha arra megy amerre szeretne. Ettől csak egészségesebb, edzettebb lesz ami jó. A baj az, ha ezt a túrát összemossa a Kéktúrával.  

Előzmény: Torgyi1 (63224)
Torgyi1 Creative Commons License 2017.07.11 -9 0 63224

Nem is biztos, hanem lehet, hogy miután végigjárta a számára megfelelő rövidítésekkel, ünnepélyesen elégeti az igazoló füzetét :)

Előzmény: rönofan02 (63221)
jzp2107 Creative Commons License 2017.07.11 0 9 63223

Igen, AK-s beszámoló, kerékperon.

Előzmény: Tavaszi Széll (63222)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.07.11 0 9 63222

Ez a sporttárs az Alföldi Kéktúra szokásos kerékpáros érintőpontos túramozgalomként való teljesítéséről regél, vagy az Országos Kéktúra kerékpárral történő bejárását tervezi így? Egyáltalán kerékpárosról van szó?

Előzmény: jzp2107 (63220)
rönofan02 Creative Commons License 2017.07.11 -7 0 63221

Sziasztok,

Erre szarkasztikusan csak annyit akartam írni, hogy az ilyen ember miért nem vásárol magának egy kéktúra jelvényt....

És csak úgy poénból megnéztem, a magyar aukciós oldalon árulnak is egyet..... :o(

Hmmm....

Barátsággal

Tóni

Előzmény: jzp2107 (63220)
jzp2107 Creative Commons License 2017.07.11 0 11 63220

totál véletlen most futottam bele ebbe:

 

"Mielőtt valaki megkérdezné tudom, hogy nem itt vezet a kék de nincs kedvem a homokba, kavicsokba közlekedni ha nem muszáj ezért megtervezem, hogy merre tudok aszfalton végigmenni nekem ez így könnyebb. :-) Persze vannak olyan helyek amiket nem lehet aszfalton megközelíteni, sajnos."

Központozásilag talán osztálytársa lehetett az előző sporttársnak.. És ebben a műben is nagy szerepet kap az ún. kedv-faktor. Ezt csak az értheti meg, aki próbált már valaha túrázni, holmi karszékben ülő irodista nem. Érzi ezt a művész is, az esetleges értetlen kritikát, ezért a felütésben próbálja kifogni a feltételezett kritikusok vitorlájából a szelet.

Rap helyett inkább egy keserédes blues passzolna talán hozzá..

Előzmény: Tavaszi Széll (63218)
AttHunter Creative Commons License 2017.07.11 -9 0 63219

Ha már így csinálja és ő maga ezt helyesnek látja, akkor erre szokták mondani: XY elvtárs elmulasztotta azt a remek lehetőséget, hogy csendben maradjon. Legalább ne írna tele a marhaságaival és jellem-, illetve fizikai gyengeségéből adódó ökörségeivel a fórumokat. Ne adna tippen a többi hasonló egyénnek.

Előzmény: Pulmy (63214)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.07.11 -1 11 63218

"  Én szoktam néha rovidíteni (többnyire elkavarás a vege😊) van amihez nincs kedvem. Én csinálom a kéket és nem fordítva. Volt hogy pecsételni nem tudtam pedig ott voltam. És akkor mi van? Az én utam."

 

Azt hiszem leszögezhetjük, hogy a sporttársnak nem erőssége a központozás. :-) És aki ilyen írott kommunikáción szocializálódik, attól az élet más területén sem várhatunk el nagyságrendekkel igényesebb írásművet. Naponta, az élet számos területén szembesülök ezzel a problémával.

 

Egyébként a sporttárs az utolsó három mondattal akarva-akaratlanul is egy reppelhető szöveget teremtett. :-) Íme:

Volt, hogy pecsételni nem tudtam,

Pedig ott voltam.

És akkor mi van? Az én utam.

 

Verselemzés

A művész törekedett a jónak gyakorlására, de a rideg világ akadályaiba ütközött. Lázadásának tüzét azonban ez nem csillapította, nem ingott meg, öles léptekkel ment tovább az úton, amit természetesen nem neki jelöltek ki, hanem ő jelölt ki magának.

 

A fenti alkotás ugyan nem illeszkedik be egy Bob Dylan-i életműbe, de - remélem - nem is vitatkozik majd arról az utókor, hogy alkotója megérdemelte-e az irodalmi Nobel-díjat.

Előzmény: Pulmy (63214)
jzp2107 Creative Commons License 2017.07.11 0 4 63217

Teljesítettük a szakasz 90-95%-át :) szerintem

 

jogosultak a kéktúra jelvény 95%-ra, ellenőrök jelvény átadásakor egy kombinált fogóval szerintem meg is tudják oldani a dolgot :-)

 

 

Én csinálom a kéket és nem fordítva.

 

még pár ilyet beírsz és rituálisan elégetem a füzetemet (na jó, nem :-)

Előzmény: Pulmy (63214)
olahtamas Creative Commons License 2017.07.11 0 0 63216

Nincs mese, beszélő szótárat is kell vinni :D

Előzmény: nagypapi (63215)
nagypapi Creative Commons License 2017.07.11 -13 0 63215

Almafabékák ellen ez sem megoldás. :-)

Előzmény: olahtamas (63213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!