Keresés

Részletes keresés

siokemeny Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3472
Olvass vissza egy kicsit, Te írtad, idézlek:

" csak a kanyarok miatt van"
Előzmény: Törölt nick (3471)
bigc Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3469
T siokemeny,

köszi a választ! a meidinger tárcsa az a kis kör alakú fémlap, amit azért raknak a kémény tetejére (lábakkal, viszintesen), hogy ne essen bele az eső, nem? nos én nem erre gondolok. a kéményre épített íves beton fedél aljára gondoltam hogy rakok egy szintén íves fémlemezt, hogy ne marja szét a gázkazán füstje a követ.
ezt nem tudom hogy hívják...
vagy ilyen nincsen?

elegendő csak a Meidinger tárcsa ahhoz, hogy ne marja szét a kövemet a füstgáz? szerintem nem... de ez csak tipp :)

a kémény bélelt egyébként, csak a beton ívemet szeretném védeni...

köszi a segítséget
Előzmény: siokemeny (3260)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3468
"Annak a lakásnak a fűtése kb. 150 eft -ba kerül. Megtakarítasz évi 15 öt , de kidobsz 1.4 milliót."

Azt is vegyük hozzá, hogy a cirkók a keringető miatt áramot is fogyasztanak, kb 150w/h.

Ha napi 3 órát megy, akkor kb 500w/nap. 365 nap alatt 182.5 kw. Nyáron nem fűtünk, akkor vegyük nullának - fürdés van, de azt most nem számolom ide - tehát felezzük, 90kw. 3900 ft csak a villyany, ez még lejön a 15e ből :)
Előzmény: Törölt nick (3461)
siokemeny Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3467
Javítás:

... amivel minimális keresztmetszet-szűkítéssel lehet bélelni.
Előzmény: siokemeny (3464)
pjotrkolja Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3466
T ezüsthíd!
Ha kondenz kazán akkor szétválasztott DN 80 pps flexi tricox a kéményben és a légbevezető oldalon a nem látható helyeken ,fürdőszoba sarkában elvezetve, 10x10 hőszigetelt gipszkarton állsarokban. 12m ilyen pps cső minden kiegészítővel valahol 100.000 körül van, ennél még a jelzett furánbélelés magában is jóval drágább, a gipszkarton meg olcsó. Mindenestől ki kell jöjjön 200.000- ból.
Ha végképp nem szétválasztott, akkor sem furán bélelés a kürtőbe, szvsz egy légtech flexi cső is megfelel, bár ez kürtőmérettől függő.

kolja
Előzmény: ezüsthíd (3460)
Tusi_ Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3465
Nálam is ott akadt meg a cirkó biznisz, hogy a kéményesek nagyon parasztok - bocs.

Kijött pár gázszerelő, kaptam mindenféle ajánlatot, de a legkedvezőbb is 600e volt, plusz a kémény, amire Ő kb 250-300e -t mondott. Aztán szépen megtartottam a konvektorokat, és tök olcsóból felfűtöm az egész lakást. Nálad nem tudom mekkora konvektorok vannak, illetve milyen a lakás beosztása, de ha 2 konvektorral fel tudod fűteni, akkor ne cserélj cirkóra. Ha már 3. készüléket is be kell rakni, akkor elgondolkodtató, mert ahhoz is kell kéményes engedély, meg gázos is. Fasza a bürokrácia.
Előzmény: ezüsthíd (3460)
siokemeny Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3464
Ki vagy akadva a furánon, csak nem érted miról van szó! Te úgy gondolod, hogy a cső a csőben rendszeren felül még ki is bélelik furánnal?!?!

Azért kéne bélelni, hogy ne kelljen a horror árú dupla csövet végighúzni a kéményben. Bár ebben az esetben a furános külső bélés + a füstelvezető cső drágább, mint pl a tricox cső a csőben (koax) rendszer. Így csak alu béléssel éri meg.

Azt meg, hogy ne legyen a füstelvezető körül semmi csak a falazat (és még mindig a koax rendszerről beszélek) a kazángyártók nem engedik meg.

Egyébként a furanflex nem csak a kanyarok miatt van, hanem ez az egyetlen olyan bélelési mód amivel minimális keresztmetszet-szűkítés nélkül lehet bélelni.
Előzmény: Törölt nick (3461)
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.11.14 0 0 3463

NAAAAAAAAAAAAA NE B.SZ

 

 

2 idényt fűtőttem így, a kémény külső kémény (ezt elfelejtettem írni).

 

nem potyog a vakolat meg stb, "csak" fekete itt ott foltokban

 

nem szeretném újjáépíteni ........

Előzmény: Törölt nick (3462)
ezüsthíd Creative Commons License 2008.11.13 0 0 3460

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert teljesen leblokkoltam a fél éve tartó lakásfelújításomban. Egy 70 m2-es lelakott lakást vettem, amit teljesen fel kell újítani. Annak ellenére, hogy az egészhez úgy fogtunk hozzá, hogy a konvektorfűtésről a cirkóra átállást jártuk körbe, még most is ezzel kapcsolatos gondokba futunk. Már 5 gázossal tárgyaltunk, mind azt mondta a telefonba, hogy a kéménnyel együtt elintézi az ügyet, de eddig ténylegesen soha egyik sem hozott magával kéményest, csak megadott egy telefonszámot és nekünk kellett a kéményesekkel külön szerencsétlenkednünk. Egy olcsóbb fajta kondenzációs kazánt választottunk és azt kellene a kéménybe bekötni. A lakás a legfölső emeleten van, csak a padlás van fölötte, 7 m-re kellene felvinni a csövet. A kéményesek közül egy kivételével mindegyik a szétválasztott cső-megoldást mondta, hogy menne a füstelvezető a kéménybe, a friss levegőt meg szívná egy másik csövön a falon keresztül (ami jó ronda lenne a fürdőszoba plafonján). Ezt a megoldást is majdnem 300 ezerért ajánlgatták, amit már eleve nem tartok túl olcsónak és csak növeli a fürdőben a csőrengeteget. A legutóbbi kéményes már profibbnak tűnt és azt mondta, hogy ez a kazán elbírja ennyi méteren a csőben cső megoldást is (a kazán leírása szerint is), hogy furánnal kibélelnék a kéményt és abba húznák be a füstelvezető csövet. Ez mindjárt jobb megoldásnak hangzott, az árajánlata viszont bőven meghaladta a 400 ezret, ami nekem brutálnak hangzik. Így a fűtés-korszerűsítés mindennel együtt majdnem 1.400.000 lenne, amit nagyon-nagyon sokallok. Én vagyok teljesen elszakadva a valóságtól és ez a rideg valóság, vagy nagyon drágán dolgozókat sikerült kifognom? Bármilyen tapasztalatot szívesen várok, ha pedig pozitív tapasztalatotok volt egy kéményessel, annak az elérhetőségét is boldogan várom e-mailben. Elnézést, ha nagyon amatőr módon írtam, de nőként próbálom követni az eseményeket és megtalálni a megfelelő embereket, de ez a kéményes dolog nagyon nem megy. Köszönöm előre is!

csocsanszkaja Creative Commons License 2008.11.13 0 0 3459

Szia siokémény!

 

esztétikalilag nem zavar, a szaga meg a nyári száradás után eléggé csökkent.

 

A kátrányos belső cucc: kéményseprő minden idényben jön és megnézi-kipucolja, nem mondta, h ilyen gond (kátrány túl vastag) lenne, csak a "vizes" téglák miatt említette, h ha így folytatom nem lesz hoszú életű a kémény.

 

A pillangószelep:

 

ezzel tudok játszani a huzat erősségével ugye? 

 

vagyis ha nagy a szél és nem akarom, hogy a hő és a láng egyszerre a kéménybe menjen és ne a kazánt melegítse, akkor csukok rajta, ha meg szélcsendes ,akkor hagyom, had dolgozzon.

 

 

most fával fűttök (száraz akác), de ki akarom próbálni a fabrikettet is. akkor ott lenne szerepe a pillangónak, h ha már izzik a cucc (mint a szén  pl) akkor csukok a pillangón , h ne izzon le olyan hamar..

 

 

Azért vagyok ilyen körülményes mert meg akarom étrteni...

 

 

kössssz: csocsanszkaja

Előzmény: siokemeny (3457)
siokemeny Creative Commons License 2008.11.13 0 0 3458
Szasz Toneros!

Minél hosszabb a kályhacső, annál több hőt tud leadni, annál magasabb hatásfokú a tüzelésed. Azért ne közvetlenül a födém alatt , hanem onnan visszafele számítva kb20 centire. Persze bekötheted akár 1.5 méteren is.
Előzmény: Toneros (3455)
siokemeny Creative Commons License 2008.11.13 0 0 3457
Szasz csocsanszkaja!

Az átitatódott kátrány soha nem fog a kéményedből kiégni, egy módon lehet rajta segíteni: téglacsere, azaz új kémény építése.

Ha esztétikailag és szagilag nem zavar, akkor hagyd.

De! Valószínűleg a belseje is tiszta kátrány lehet, ami könnyen meggyulladhat, ez attól függ milyen vastag a kátrányréteg. Érdemes lenne a helyi szolgáltatót felkeresni, hogy adja áldását a kéményedre!

A pillangószelepet csak akkor szabad teljesen elzárni, amikor már nem ég lánggal a fa!
Előzmény: csocsanszkaja (3454)
siokemeny Creative Commons License 2008.11.13 0 0 3456
Szasz mozo01!

Nézd meg itt, hogy ténylegesen mennyi kell, hogy legyen a túlnyúlás:
http://gmbsz.hu/?q=node/19

Ha így is több, mint 2 méter, akkor egy bilinccsel és távtartóval a tetőszerkezethez kell fogatnod.
Előzmény: mozo01 (3452)
Toneros Creative Commons License 2008.11.13 0 0 3455
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, lehet, hogy láma...:)

Van-e arra vmi előírás, hogy a kéménybe milyen magasan kell bekötni a kályhacsövet? Vagy összedugom a csöveket és ameddig ér, ott kötöm be?
Előre is kösz!
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.11.13 0 0 3454

üdv mesterek!

 

adva van egy 8-9 m-es téglakémény, kétsor tégla a fal, 20 cm-es kör keresztmetszet. Tavalyi szezonig egy lemez vegyikazánnal fűtöttem rettentő rossz technikával (vizes fa-alacsony hőm /40-50fok/ stb). A eredmény: kátrány átütött a falon, csorgott kívűl a "víz". A rossz fűttés miatt a lemezkazánom megadta magát idén beállítottam a helyére egy 5 tagos öntöttvas kazit. Ezt min 60 fokon üzemeltetem.

A kérdésem, h ha így használom, ill nagyobb hidegben majd magasabb hőfokon, akkor a "Cucc" szépen lassan "kiég" a kéményből?

Kell használnom vmilyen kéménytisztító adalékot (hasáb, por)?

Tud valaki vmilyen tanácsot adni a kazán füst csonkjában lévő pillangó használatára?

 

amúgy huzat szempontjából nincs problém, mindig nézem a "fényt a alagút végén" (kör keresztmetszetű lyuk a tükörben, kéményseprő is mindig kikeféli stb)

 

előre is köszönöm, üdv mindenkinek : Csocsanszkaja

trikó Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3453
Most hogy mondod... van benne logika :))))
Öt év átlagában kb 1600m3/év fűtés+melegvíz
Előzmény: Törölt nick (3451)
mozo01 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3452
Sziasztok!

S-D kazánhoz kinéztem a hozzávaló 80/125-ös függőleges elvezetésű kéményrendszert a tervezési segédletből. A tetőablak fölé kell, hogy érjen, ezért a tetőn kívüli rész kb. 2m hosszú lenne. A tető ferdetető, nem vízszintes. Jól gondolom ezt valahogy mechanikailag meg kell erősíteni? Ha igen hogyan?
trikó Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3450
Nincsenek nálam a számlák, de majd meglesem. Más, hasonló méretű gázfűtésű házakhoz hasonlítottuk, ebből a következtetés. (Ennek ellenére fog kapni még hőszigetelést.)

Cserépkályha: értem a logikát, azonban vannak a dolognak az anyagiak mellett egyszerű "szentimentális" vizuális tényezői is a családban, ezeket pedig ezek a kis kandallók/kandallókályhák nyerték meg (pontosabban az épített nagykandalló, de az anyagilag most nem műxik).
A cserépkályhát csak fűtetlen falhoz tudnánk tenni a meglévő elrendezés miatt, ehhez tán falat is kéne cserélnünk, míg a kandallókályhához nem, de lehet, hogy rosszul gondolkodom. (Nyugodtan tágítsátok az agyam).

A belmagasság 270cm lent, fent pedig ugye csapott 45°-os tetők vannak, ott cakk pakk kb 60- légköbméter oszlik meg három hálóra.



Előzmény: Törölt nick (3448)
redbandy Creative Commons License 2008.11.12 0 0 3449
"hipernyugati csodát ad el nekem méterenként 30.000Ft-ért"

fognak még meglepetések érni téged is, mert a 30e / méter nem is olyan hipersok. :-( Pest környékén biztos több kéményes cég van, pl: www.jeremias.hu
Előzmény: trikó (3447)
trikó Creative Commons License 2008.11.11 0 0 3447
Sziasztok!

Bocsássatok meg, hogy a temérdek hozzászólást nem olvastam végig, bár próbáltam képet összerakni a visszaolvasásból. Öregedő repülőműszakiként meglódult az agyam a gázszámlát nézegetve... :))
A helyzet:
Egy60nm+tetőtér40nm könnyűszerkezetben lakunk. A ház nagyjából négyzet alaprajzú, az alsó részből 30nm teljesen egy tér, és középen megy fel egy lépcső, melynek felső előteréből nyílnak a hálók.
A gázszámlánk köbméterre jó, de ft-ra egyre rosszabb, ahogy több ide beíró olvtársnak szintén...
Meghagynánk a gázkazánt a víznek és hajnali befűtésnek, viszont délutántól mehetne egy 7-8kW környéki kandallókályha, esetleg a központi fűtésbe beforgatva.

Két kérdés merül fel. Az egyik, hogy ha jól olvastam, szerelt lemezkéményhez engedély nem kell, csak tervezés+hivatalos átvétel, de kellene egy pest környéki (lehetőleg délpest vidéki) gyártó is, és ilyet nemigen találtam. Hasznos lenne, ha valaki tud ajánlani ilyet, aki nem valami hipernyugati csodát ad el nekem méterenként 30.000Ft-ért :)).

A másik, hogy nem feltétlenül vennék csak azért drágábban egy bizonyos kandallókályhát, mert az rendelkezik rendszerbe köthető hőcserélővel. Mi történik, ha a meglévő központi fűtés egyik lemezradiátorát forgatom be a kandalló mögé, miközben a cirkó szivattyúját kényszervezérlem, így a megfűtött radiátor vizét szétküldöm a lakásban. (A kényszervezérléshez tulajdonképp csak a termosztátot kell áthidalni a kályhás fűtésidőben egy alapon nyitott termosztáttal, ami mondjuk 50°C-nál kapcsol be a kályha mögött. Az áthidalással a cirkó szivattyúja folyamatosan menni fog, viszont a gázkazán nem kapcsol be, míg a keringő víz nem megy x fok alá (amit a cirkó kompiján lehet beállítani). A víz pedig nem fog lehülni, mert a kályha fűti a rendszert.
Így a becsukott hálóajtók mögé is be tudom juttatni a meleget a radiátorokon át.

Nagy baromságokat írok ? :)

Előzmény: HIFIdzsedáj (3446)
HIFIdzsedáj Creative Commons License 2008.11.11 0 0 3446

Én úgy értettem amit írtál, hogy kérdezzem meg helyileg, mert attól, hogy nálatok engedik a tetőlétrát (vagy járócserepet), nálunk nem biztos, hogy engedni fogják. Emiatt kérdeztem, hogyan lehet itt külnbség, elvileg azonos szabályrendszer alapján dolgoznak a kéményesek. Járócserép nálam egyébként sem lehet, mert pala van.

A tetőkibúvó akkor ok, elvileg tehát nem köthetnek bele.

A bélelőt ki kellett fizetni, olyan nincs, hogy nem fizetem ki. A kéményesek sokszor csak hetek múlva tudnak kijönni átvenni, addig senki nem fog várni ha egyszer már beépítette az anyagot.

Egyébként amit lehetett megtettem az ügyben, mert kértem számlát, kértem a beépített anyagokról megfelelőségi nyilatkozatot, és kértem kivitelezői nyilatkozatot is, amiben egyértelműen benne van, hogy a bélelés a hatályos szabályoknak megfelelően lett kivitelezve. Itt a nyomorult padlással van baj. Tetőlétra ideális lesz.

Előzmény: siokemeny (3445)
siokemeny Creative Commons License 2008.11.11 0 0 3445
Már írtam, hogy járócseréppel, vagy szigorúbb helyeken kéményseprő járdával lehet megoldani a tisztítási problémát.
Egyébként tetőkibúvót rakhatsz be, nem azon van a hangsúly, hogy négykézláb kell másznia, hanem kotorni nem lehet fekve.
A bélelőt addig nem kellett volna kifizetni, amíg a kéményseprők át nem veszik a kéményt!
Előzmény: HIFIdzsedáj (3444)
HIFIdzsedáj Creative Commons License 2008.11.11 0 0 3444

Meg fogom kérdezni természetesen. Azt azonban továbbra sem értem, hogy ha 1,2m belmagasság alatt nem adtok/adnak ki engedélyt tisztító ajtóra -és teszem azt, nálunk a kéménylétrát sem engedélyezik (tényleg, ez miért fordulhat elő?)-, akkor hogyan fogom biztosítani a felső tisztíthatóságot?

A tetőkibúvót is a padlástérből kell megközelíteni, summma summ adja magát, hogy akkor az sem lesz jó mert mászni kell 4kézláb.

A kémény már ki van bélelve jópézé, ha emiatt nem fogják átvenni, akkor nagyon pipa leszek.

Előzmény: siokemeny (3432)
Émile Creative Commons License 2008.11.08 0 0 3443

  A füstöt látni fogod !

   "mégsem szén-monoxid jön vissza mint a gáznál)."

 

 

 Ha jön,  van benne az is, de az egyebeket észreveszed !!

 

 A baj akkor lesz ha eltömödik a kémény !

 De ennek a valószinűsége kicsi. Ha olvad, ami szintén kicsi valószinűségü, ráolvad a kémény falára  !

 

 

 Egyébként    - ki kell égetni !

 

 Veszel un. szilárd spirituszt  - ez az un. metakocka  - szintelen szagtalan lánggal ég. Ezt bepakolod a becsatlakozó nyilásba  egy kis rácson, majd megygújtod  - lesz ott olyan hőmérséklet , hogy na. Biztos elolvad az az alu - mint mondták  nagyon vékony lemez. A maradékot kikaparod  kb.  35 -40 cm en, és kipróbálod. Ha átjárható müködik. De a gyors larakódás továbbra is előfordulhat, így gondosan figyelni kell az üzemet.

 Kérdés persze, hogy a szelvény jó e egyáltalán !

Előzmény: Red River (3442)
Red River Creative Commons License 2008.11.08 0 0 3442

Köszönöm a válaszokat!

 

A bélés kiszedése sajnos eléggé nehézkes, mert ugye ezt csak fentről tudnám megoldani, viszont a padlásról nem tudok kijutni a tetőre...

Én arra gondoltam, hogy kipróbálom, mert ha össze is olvad az alu betét akkor

majd visszafüstöl, amit észre veszek (mégsem szén-monoxid jön vissza mint a gáznál). Esetleg még felszerelek egy füstérzékelőt is.  Mi a véleményetek?

 

Üdv.: Jani.

siokemeny Creative Commons License 2008.11.08 0 0 3441
"Gyerekkoromban mikor sepertek , a mester szólt a mamának, hogy tegyen + rongyot a cső és stucni közé a 'rózsához', hogy korom még véletelenül se jöjjön a lakásba.

Azok voltak a mesterek !"

Ez elvileg ma is így működik! Ha esetleg csak alulról tud seperni a kolléga, akkor nedves rongyot fogat a tisztítónyíláshoz és azon keresztül dugja be a keféjét. Van ahol még odafigyelnek erre!
Előzmény: Törölt nick (3440)
siokemeny Creative Commons License 2008.11.08 0 0 3439
Miért ne mondanám komolyan?
Az előző kéményseprő cég ahol dolgoztam, többször is fizetett kártérítést azalatt a 10 év alatt, amíg ott voltam.

A konkurenciáról:
Nem csak a fővároslétezik ám! Van olyan, hogy vidék is, bár ezt szeretik elfelejteni BP egyes polgárai! Gondolom Te is fővárosi vagy.
Egyes megyékben 3-4-5 szolgáltató is jelen van, sőt léteznek olyan kiscégek is, amelyek csak egy adott várost látnak el. Vidéken igenis megy a konkurenciaharc, nem is dolgoznak (-unk) olyan magas árakon, nem járnak (-unk) Mercivel, hanem éppen kitermelik (-jük) a cég fenntartásához szükséges mennyiségű pénzt.
Előzmény: Törölt nick (3437)
siokemeny Creative Commons License 2008.11.08 0 0 3438
T Grossbau!

Én csak azt nem értem, hogy miért panaszkodsz. A kéményseprőnek egy évben kétszer kötelessége kipucolni a kéményedet.

Miért Te csinálod??? Miért fizetsz a semmiért???

Egyébként hifidzsedájnál nem az a probléma, hogy saját maga hogyan tisztítsa a kéményét, hanem az, hogyha megy a seprő, akkor mit fog szólni hozzá.
Előzmény: Törölt nick (3435)
siokemeny Creative Commons License 2008.11.08 0 0 3436
T Red River!

Valahogy szedd ki belőle mindenképp az alu béléscsövet.

A kéményseprő szolgáltató felé bejelentési kötelezettséged van, hogyha használatba veszel egy eddig használaton kívüli kéményt. Jó esetben a bevizsgálásért nem kérnek pénzt.

Amíg nem szólsz nekik, addig azt csinálsz, amit akarsz (akár még SolnesM-re is hallgathatsz, miszerint nyugodtan kösd be, próbáld ki), de a felelősség a Tied!

A kéményseprők azért vannak, hogy megmondják mi a helyes, és ha megcsinálod azt amit mondanak, azért már Ők vállalják a felelősséget.
Előzmény: Red River (3433)
Red River Creative Commons License 2008.11.08 0 0 3433

Üdvözlet!

 

Lenne egy pár kérdésem, amire a hozzáértők biztos tudják a választ.

Cirko fűtés  mellé szeretnék bekötni rásegítésnek egy ideje már nem használt kéménybe, egy kandallókályhát (Kamino 6KW-os). A kémény ránézésre jó állapotú. A problémám az hogy mikor kivéstem  a kályhának a bekötési helyét akkor láttam,

hogy bélelve van valamilyen alu (harmonika) szerű  csővel. Ebbe beköthetem a kályhát? Bírni fogja a bélés? Ill. ha nem akkor milyen megoldás létezik? Valahogy ki tudom belőle cibálni még a bélést? A másik kérdés az lenne, hogy hova kell raknom a tisztító ajtót. Ha volt is azt bevakolták. A ház alatt van egy garázs(innen indul a kémény -én ide raknám), majd a lakószint ahol a kályha üzemelne, ill. egy tetőtér(padlással). Előre is köszönöm a válaszokat!

Cs. Jani.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!