Keresés

Részletes keresés

Kaamilla Creative Commons License 2008.08.14 0 0 2959
Szia Sandy girl!
Hát, bocs de tévedtem annyiból, hogy én azt hittem már lesz a terheléses, de csak konrolállta a ritmuszavart. Jó lett az EKG, de én mondtam is neki, hogy nem érzem az extrákat a gyógyer szedése óta.
Na szóval felfeküdtem, és a pulzusom az elején 106 volt, és a végére 77.
Egy kicsit meditált, hogy mivel alacsony a vérnyomásom, 106-115, felet szedjek, de úgy döntött, hogy a pulzus miatt 1 egészet. Egy kicsit pipa voltam a pulzus miatt, de szörnyű meleg volt, meg biztos kicsit izgultam is.
A terheléses így szept. 3-án lesz. De a gyógyszer nagyon jó, és neked is lehet, hogy használn, ha csak alkalmankét szednél belőle, mert azthiszem lehet alkalmanként is, ezt elfelejtettem megkérdezni, esetleg ha ezt megtudnád jó lenne. Üdv.
Előzmény: Sandy girl (2958)
Sandy girl Creative Commons License 2008.08.14 0 0 2958

Szia Kaamilla!

 

Remélem  nem mutattak ki semmi kórosat a terhelésesen. Beszámolsz az eredményről?

 

Időnként én is extrázom:(

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.13 0 0 2957

Troponin emelkedés infarktus előtt 3-4 órával.......

 

A sürgősségi osztályon dolgozó orvosok ösztönösen felismerik a szívinfarktust [origo] egészség 2008. augusztus 11., hétfő, 22:30

eszközök:

Az egyesült államokbeli Wake Forest Egyetemen készített tanulmány szerint a sürgősségi osztályokon dolgozó orvosok a legtöbbször még azelőtt felismerik, hogy egy betegnek szívinfarktusa van, mielőtt ezt a laboratóriumi eredmények is megerősítenék. A tanulmány fontos érvet szolgáltat amellett, hogy a kezelőorvosok személyes első benyomása a modern diagnosztikai eljárások terjedése ellenére sem hanyagolható el az infarktusos betegek kezelésében.


Ajánló

Szív- és érrendszeri betegségek

Infarktusom van? - A Medical Tribune cikke a troponinszint mérésének diagnosztikus alkalmazási lehetőségeiről

Korábban:

A magasvérnyomás 35 éves kor alatt is veszélyes lehet

Az érszűkület fájdalommentes szűrésével megelőzhető lehet a szívinfarktus

Tévhitek a koleszterinnel kapcsolatban

Szűkülő erek: a perifériás érbetegség veszélyei

A köhögés nem helyettesíti az infarktusos betegek sürgősségi ellátását

Az őssejtek jelenthetik a kitörést a szívbetegségek ördögi köréből

A szívbetegség nem csak végzetes, de költséges is

Kardio-CT: új, fájdalommentes vizsgálat a szívinfarktus megelőzésére

Kisfilmjeink az infarktusról:

Az infarktus lefolyása: tünetekkel vagy "némán"

Teendők infarktus gyanúja esetén

Életmódbeli változások infarktus után

Az infarktus megismétlődésének veszélye

Angina és infarktus - további videók:

Az angina és az infarktus fokozatai

Az angina és az infarktus tüneteinek megkülönböztetése

Az angina tüneteinek enyhítése, az infarktus kezelése

Kockázatbecslés:

Szív- és érrendszeri kockázatbecslő kalkulátor

Pirulapatika

Szívre ható szerek

A tanulmányban egy akut - gyorsan kialakuló és/vagy rövid lefolyású - szívkoszorúér- problémákat követő internetes nyilvántartás adatait használták, amelybe az Egyesült Államok nyolc egészségügyi központjába szívrohamtünetekkel beszállított betegeket regisztráltak. A nyilvántartást 26 hónapon keresztül vezették, és összesen több mint 17 000 beteget vettek bele fel, kizárva a várandós nőket és a 18 alattiakat. Az új tanulmányban azonban csak 4136 pácienst vizsgáltak, mivel csak azok a betegek feleltek meg, akin legalább két alkalommal troponinszint-vizsgálatot is elvégeztek a felvételüket követő 12 órán belül. A vérplazma troponinszintje a szívizomelhalással járó betegségekben (például szívinfarktus vagy szívkoszorúér-betegség) megemelkedik, ezért értéke a szívinfarktus igen korai, három-négy órán belüli jelzője is lehet olyankor, amikor más vizsgálatok még nem feltétlenül adnak pozitív eredményt.


"A sürgősségi osztályokon tapasztalt legáltalánosabb panasz a mellkasi fájdalom, emiatt nagyon fontos lenne tudnunk, hogy mennyire hatékony a szívinfarktus felismerése és kezelése, illetve hogy javíthatunk-e ezen a színvonalon" - mondta Chadwick Miller, a Wake Forest Egyetem tanára, a tanulmány első szerzője. Az új tanulmányban a vérplazmában mérhető troponinszint alapján három csoportra osztották a betegeket. Az egyik csoportot azok alkották, akiknek a mellkasi fájdalma ellenére nem volt szívinfarktusa (No myocardial infarction; No MI), a másik két csoportot pedig az EKG-n megjelenő eltérések alapján különböztették meg. A második csoportba tartozók EKG-ja a szívinfarktust követően nem mutatott ST-elevációt (Non-ST segment Elevation Myocardial Infarction; NSTEMI), míg a harmadik csoportnak fokozatosan kialakuló infarktusa volt (Evolving Myocardial Infarction; EMI). (Az ST-eleváció a fenyegető szívizom károsodás legfontosabb jele, részletesebben lásd: ST-szakasz és T-hullám).

Bár az első csoportba tartozó betegeknek is voltak tünetei, a kórházi tartózkodás alatt mért troponinszintek alapján nem volt szívrohamuk. A második csoportba sorolt betegeknél már a felvételkor is megnövekedett troponinszintet mértek, aminek oka általában az volt, hogy a szívinfarktus a sürgősségire való felvételük előtt jópár órával vagy akár napokkal korábban történt. Az utolsó csoportba tartozó betegeknek a felvételkor ugyan nem volt megemelkedett troponinszintje, de maximum 12 óra elteltével náluk is megjelentek a szív károsodásának troponinemelkedéssel kísért jelei.

Amikor a betegeket szívinfarktus tüneteivel vették fel a sürgősségi osztályra, akkor az internetes nyilvántartásban részt vevő központokban az orvosok feljegyezték a kezdeti benyomásaikat a páciensek tüneteiről. Az eredmények azt mutatták, hogy már kezdetben is az orvosok nagyobb százaléka gondolta úgy, hogy a később az EMI (76%) vagy az NSTEMI csoportba sorolt betegeket (71%) szívinfarktus fenyegeti, mint azokat, akikről utólag kiderült, hogy elkerülték a szívinfarktust (52%). A fokozatosan kialakuló szívinfarktusban szenvedő betegek tehát így is előbbre kerültek a prioritási sorrendben, mint a nem infarktusos betegek, annak ellenére, hogy felvételükkor negatív lett a troponintesztjük - olvasható az egyetem közleményében.

Sok szakember aggódik amiatt, hogy a klinikai gyakorlatban dolgozó orvosok nem töltenek elég időt a páciensek kórtörténetének megismerésével, vagy nem megfelelően használják fel az így megszerzett információt. A fokozatosan kialakuló szívinfarktusban szenvedő betegeket különösen erősen fenyegeti az a veszély, hogy a kardiológusok esetleg kevesebb figyelmet szentelnek nekik, hiszen - az infarktus megléte ellenére - a felvételkor mért troponinszintjük normálisnak mutatkozott. Az új tanulmány igazolja, hogy bár egyre jobb orvosi diagnosztikai eszközök állnak a klinikusok rendelkezésére, a kezelőorvos első benyomása továbbra is nagyon fontos tényező marad.

"Megnyugtató tudni, hogy a fokozatosan kialakuló szívinfarktusban szenvedő betegek prioritást élveztek a nem szívinfarktusos betegekhez képest, annak ellenére, hogy mindkét csoport troponinszintje normálisnak mutatkozott. Ez azt mutatja, hogy az orvosok nem hagyták, hogy a laboratóriumi troponinteszt eredményei rossz irányba befolyásolják az első, személyes benyomásukat"- nyilatkozta Miller.

Az eredeti közlemény az Emergency Medicine Journal online változatában jelent meg.

Filmajánló:

Az infarktus lefolyása: tünetekkel vagy "némán"

Teendők szívinfaktus gyanúja esetén

Az infarktus megismétlődésének veszélye

Életmódbeli változások infarktus után

Korábban:

Az érszűkület fájdalommentes szűrésével megelőzhető lehet a szívinfarktus: A keringési rendszer betegségei és ezen belül a szívkoszorúér megbetegedései okozta korai halálozás Magyarországon gyakorlatilag háromszorosa az Európai Uniós átlagnak, de még a közép-kelet-európai országok lakosságának átlagos halálozási mutatóit is meghaladja. A szívinfarktus, a szélütés és végtagi érszűkület minden bizonnyal sokak által ismert (és sajnos tapasztalt) megbetegedés. Kevésbé ismert viszont az a tény, hogy ezek az egymástól gyakran elszigetelten kezelt betegségek nagyon is közös okra, a verőérrendszer kóros elváltozására vezethetők vissza. Milyen fájdalommentes szűrési módszerrel előzhető meg az érszűkület, és így közveteve a szívinfarktus kialakulása? Milyen életmódbeli változtatások szükségesek ahhoz, hogy csökkentsük ezeknek a betegségeknek a kockázatát?

[origo] egészség

komment (8) Kommentálja Ön is!

Kaamilla Creative Commons License 2008.08.12 0 0 2956
Sziasztok!
Kész..... itt mindenkivel végzett a szívbetegség, 3 napja halálos csend:)))))))
Na, de félre a fekete humorral, majd holnap kacarásszak, a terheléses EKG-n! :(((((
Csak fel a fejjel Kaamilla, mondom magamnak, mert ezek szerint választ nem kapok, sem bíztatást. Üdv.
dr_agy2 Creative Commons License 2008.08.09 0 0 2955
Nem magyar a gyógyszered, hanem lengyel, csak magyar cég hozza forgalomba.
De ez abszolut semmit nem számít. A hatóanyag ugyanaz.
Örülök, hogy jobban vagy.
Ami a remegést illeti, tulajdonképpen a fibrilláció is felfogható extrák sorozatának, bár mégsem ugyanaz.
Ha a gyógyszertől jobban érzed magad, akkor minden rendben, csak abba ne hagyd magadtól a szedését. Ez egy nagyon jó szívgyógyszer, komplex a gyógyító hatása. Ennek ellenére is jelentkezhetnek néha kisebb panaszok, de azoktól ne ijedj meg, hamar elmúlnak. (Meg kell tanulni együtt élni a kisebb panaszokkal is.)
Előzmény: Kaamilla (2954)
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.08 0 0 2954
Szia dr agy2!

Köszi a megnyugtatást, és igazad van, hogy több káros dolgot is beszedünk, beeszünk, és ettől a gyógyszertől nagyon jól vagyok, egyébként én úgy tudom magyar ez is?
El mondtam, hogy remegés szerűt érzek, de amit elcsípett az ugyan az az érzés volt, mint amit érezni szoktam, ezek szerint, extra csak. Nagyon jó a gyógyszer, és nincs is mellékhatása.
A szerdai terhelésesről beszámolok majd.
Előzmény: dr_agy2 (2951)
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.08 0 0 2953
Szia evike007!
Ne ijedj azért meg, látod még élünk:)))
A gyógyszerről annyit, ha megnézed, csak rövidke leirás van róla, de egy ismerősöm megtalált egy 11 oldalas leírást, ha meg lesz a web címe, akkor megírom.
Azt mondta, hogy ez a gyógyszer nagyon szuper, mert nem úgy hat mint a többi, hanem tágítja az ereket (szóval egyben értágító, ez szuper) és ezáltal viszi le a vérnyomást. Szóval csupa jót mondott róla, ez igazán jó bétablokkoló, de hidd el jó is, mert más az első szem után iszonyúan jól érzem magam, semmi extra. Tényleg, de a Nebilet nekem sem használt, és csak 2 szemet szedtem belőle.
De nem szabad hagyni, hogy extra legyen, mert lefárasztja a szívet. És látod ő azt mondta, hogy ha megszűnik az extra, akkor csinál terhelésest. És meg is szünt. Nagyon meg vagyok elégedve, hiszen minden nap, szinte egyfolytában extráztam. Nagyon örülök. Járj te is utána.
Előzmény: evike007 (2952)
evike007 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 2952
szia Kammilla!na most aztán jol megijesztettél!Akkor még sem apánik miatt extrázunk!MOndtam én hogy a változókortól van!!Na basszus feljivom kardiologusomat!Adjon nekem is más a Nebilet helyett!Bár az utobbi két napon alig volt extrám!De azért volt!Kiváncsi leszek a terhelésre+!Nekem az semmit sem mutatott ki!na megnézem ezta gyóygszert mire is jó!
Puszi:Éva
Előzmény: Kaamilla (2950)
dr_agy2 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 2951
Szia!
A lelet értékelését bízd az orvosra! A laikus "szakértők" elkövetik azt a nagy hibát, hogy egyenként értelmezik a lelet adatait. Pedig azokat nemcsak együtt, hanem az egyéb vizsgálatokkal összefüggésben kell értelmezni. Ezt pedig csak a vizsgáló orvos tudja elvégezni!
Azt ugyan nem értem, miért félsz a gyógyszertől (az élelmiszerek mellékanyagaitól nem félsz?), a gyógyszered hatóanyaga a carvedilol, én ugyanennek a gyógyszernek a magyar változatát szedem évek óta. Semmi mellékhatást nem tapasztaltam eddig. (Persze lehet, hogy nem 120 évig, csak 119,5-ig fogok élni.)
Az, hogy anyukád 85 éves és még nem szedett gyógyszert, hidd el, hogy az ő kivételes egyéni szerencséje. Te nem az anyukád vagy.
Majd írd meg a terheléses EKG eredményt, az már többet mutat.
Persze az eredeti panaszodra (fibrilláció) jó lett volna egy Holteres vizsgálat is. (Azzal lehet megfogni az extrákat, mert 1 napig folyamatosan mér egy rádcsatolt EKG.) Sima EKG-val extrát kimutatni véletlen szerencse dolga. De ezt az orvos bizonyára jobban tudja, ismerve az egyéb tüneteidet is.
Előzmény: Kaamilla (2950)
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.07 0 0 2950
Sziasztok!
Ha valaki tudja értelmezni a leletem akkor légyszi irja meg.
EKG: 85/min. aVLT negatív, sinus tachycardia, norm. tengelyállás, kóros repol.
VES arrythmia.
Dg: Hyperkineticus cirk.
VES arrytmia
Th: Carvetrend 12,5 mg 1x1

Valami kóros bennem az biztos. Meg gyógyszertől is félek, remélem jó lesz. Bár azt mondta, lehet, hogy életem végéig kell szednem. Mi a fenének nem tudom.
Anyukám 85, éves nem szedett soha semmi gyógyszert. Na mindegy szerdán lesz a terheléses EKG.
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.07 0 0 2949
SZERINTEM ÉN ITT NAPOK ÓTA MAGAMMAL BESZÉLGETEK:)))))
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.06 0 0 2948
Szia evike007!
Tényleg nagy itt a csend ezen a forumon, hihetetlen.
Neked különösképpen akartam írni, hogy tudd, hogy mit mondott a kardiológus, hiszen hasonló a problémánk. A következő történt:
Először EKG, mondta majd utána elmondom a problémám, egyébként nagyon kedves nő volt, olyan 55 körüli. És mikor végzett (éreztem is) mondta, hogy elcsiptük az extrát. De képzeld ma nem is volt extrám, csak amikor a rendelőbe értem:)
Aztán leültünk beszélgetni, én mondtam, hogy tudja, hogy pánik beteg vagyok, és Rivotrilt szedek, és gyorsan mondja, hogy mi ujs. mert bepánikolok....
Ja és a pulzusom 106 volt. A vérnyomásom meg 111/70
Mondta, hogy ezek az (állandósult) extrák, és a magas pulzus kikészíti a szivet, és tudja, hogy ez mellett milyen rossz érzés. (Szívbetegségre utaló jel nem volt)
Mindenképp kell szednem rá gyógyszert, lehet, hogy életem végéig, ezt mondta, hát el is képedtem, de mikor kérdeztem, hogy nem lehetne e alkalmanként, azt mondta, hogy most muszály naponta, de esetleg később lehet róla szó, de meg kell szüntetni a szívritmus zavart, és csak akkor csinál terhelésest, ha elmúltak az extrák. Ez jövő héten szerdán lesz.
Látod, hogy mindenhol azt mondták neked, hogy nem kell vele foglalkozni, pedig a szívritm.zavar "veszélyes", durván fogalmaztam, de én úgy vettem ki a szavából, hogy mindenképp kezelni kell. Ja, és majdnem elfelejtette, azt mondta, hogy leginkább a változókor miatt van, a hormonok miatt, és már előbb kellett volna hormont szednem (tudod kb. 1,5 hónapja szedem). A változókorban azt mondta felborul minden, a hormonhiány miatt. Csak lestem, de hát igaza lehet. Na a lényeg, hogy végigcsinálom ezt az egészet, és utána elmegyek pszihiáterhez is, hogy ő mit mond, lehet, hogy a stersszoldással is enyhülnének a panaszaim? Nem tudom, már én is összezavarodok, de azt tudom, hogy nekem a Nebilet nem használt, és amit most ő felírt, (új gyógyszer) én mondtam neki, hogy nem merem bevenni a mellékhatások miatt, ő azt mondta vegyem most be, és várjak fél órát, ott a rendelőben, és majd kiderül. Úgy is volt vártam, de különösebb mellékhatása nem volt, csak kicsit kiszáradt a szám.
Nem is kellett képzeld a gyógyszertárba mennem, mert ott aláíratta velem a receptet, és adott 3 hónapra valót, és ingyen. (Gondolom kipróbálásra adtak neki valamennyit, mondta egy ismerősöm, hogy az új gyógyszereknél van ilyen) Mert én mondtam neki, nem érdekel, hogy mennyibe kerül csak jó legyen, még azt is mondtam, talán jó lenne inkább a Betaloc, mert azt már régóta használják. De ő azt mondta, hogy ez jobb az ereknek. És képzeld megszüntek a szívr.zavaraim. Legalább is ma nincs,de jól is éreztem magam, és tök. nyugis voltam.
A gyógyszer neve Carvetrend 12,5 mg. tabletta.
Üdv.
Előzmény: evike007 (2947)
evike007 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 2947
Szia Kamilla!
Ird meg mit mondott adoki kérlek!nekem napok ota annyi extrám volt mint égen acsillag de megint olvastam amai blikkben okoságot!A frontokra kell fogni és kész!Érdekes ma nem volt olyan meleg meg fullasztó idő és nem is volt olyna sok extrám!És abban is lehet valami hogy vérnyomáscsőkkentőként szedett Nebilet ami leviszi az amugysem magas vérnyomásom is okozhtana extrákat????
Kamilla irj ide vagy amailre mit mondotta doki!
Előzmény: Kaamilla (2946)
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.05 0 0 2946
Sziasztok!
Mi ez a nagy csend. Mindenki jól van? Semmi szívprobléma.
Szorítsatok, holnap megyek a kardiológushoz du. 14,15-re. Azt mondta beutaló sem kell, csak menjek, én kérdeztem, hogy akkor térítésköteles? Mondta, hogy nem, majd beírja, hogy fulladtam, és azért mentem. Ez már most nagyon érdekesen kezdődik.
Az is lehet, hogy már mindent elfelejtett amit tanult:))))
Ha van tanácsolnivalótok, hogy mi az amit mondjak, vagy kérdezzek, légyszi írjátok meg, mert de. még elolvasom. Köszi!!!
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.04 0 0 2945
Szia csuangce!
Szóval későn értem a háziorvoshoz, és nem adott már beutalót, majd holnap kérek, és a végére járok, bár ő erősködött, hogy felesleges, mert nincs a szívemnek (v)aja, ezt írtam, baja, persze vaja sincs, de én is erősködtem, hogy én el akarok menni.
Az is lehet, hogy a cigi kikészítette a tüdőm, és most nem kap elég levegőt, mert úgy érzem, mintha mindenem be lenne gyulladva. Szóval nehéz ezt megmagyarázni, majd írok még. Azért lehet szerinted a korábbi cigizéstől?
Előzmény: csuangce (2941)
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.04 0 0 2944
Szia home3!
És hogy - hogy elmúltak az extrák, mesélj, mit csináltál, mit gyanítasz, érdekelne.
Egyébként mostanában keveset mozgok, és még van egy gyanúm, hogy a mivel cigiztem, és most nem nagyon cigizek, napi 1 - 2 , ma egy sem, lehet, hogy kikészült a tüdőm, lerakódtak a sz....ok, mert mégis azt érzem, hogy a mellkasommal kapcsolatos, szóval, hogy a tüdőm nem kap elég oxigént, már lehet, hogy kikészítette a nikotin. Pedig nagyon szeretek cigizni, sőt imádok. Ma már akartam beutalót kérni a kardihoz, de már késő mentem, és nem foglalkozott velem a háziorvos.
Előzmény: home3 (2942)
BFeri53 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 2943
Kedves Aquarius!

 

Elolvastam soraidat és nagyon elszomorodtam. Csak 37 éves vagy. Nekem van egy 32 éves és egy 31 éves fiam. Nem hallgatnak rám. A 31 éves 115 kilós, 195 cm magas. Erősen túlsúlyos, túlhajszolt. Dohányzik, nem sportol, nem mozog eleget. Bármikor elkaphatja a gépszíj!

 

Sajnos, sokan akkor sem gondolkodnak el azon, mi vezetett a bajig, amikor már megtörtént az egyik baj. Azt hiszik, bekapják az eszméletlen mennyiségű gyógyszert és le van tudva az egész. Minden mehet tovább! Pedig ez messze nem így van!

 

Például, ahogy látom, 2 féle gyógyszert is szedsz a magas koleszterin ellen. El kellene gondolkodni, mitől magas a koleszterined. A gyógyszer csak akkor segít rajtad, ha te is segítesz magadon.

 

Az extraszisztolékhoz. Milyen a vérnyomásod és a pulzusod? Nálam a Concortól nagyon lement a vérnyomás és a pulzus és ez extraszisztolét okozott. Meg kellene beszélni az orvossal! Kellene egy kezelőorvos, akiben megbízol, akivel rendszeresen találkozol. Amikor az orvossal felére csökkentettük a Concor adagot, ritkábbak lettek a rosszullétek, az extrák. Sőt, a reflux is elmúlt. (Te mire szedsz savlekötőt?). Az is lehet, hogy a Concor helyett egy másik béta blokkolót jobban tolerálnál.

 

A fájdalmakról. Amit Csuangce ír a hátmasszázsról, nagyon is meg kellene fontolnod. Érdemes lenne elmenni egy jó masszőrhöz, vagy csontkovácshoz. „Lehet, hogy csodát tapasztalsz majd”. Én eleve egy rendszeres gerinctornát javaslok. Közismert ugyanis, hogy a gerinc állapota közvetlenül befolyásolja a szívműködést.

 

Amit a pánikról itt írnak, azt is meg kell fontolni. A pánik és a félelem fokozzák a bajt. Ezért a lelked egészségével is törődnöd kell. Sőt a családodról sem szabad elfelejtkezned. Kevesebb önsajnálatra és több tettre van szüksége az egészségednek.

 

A szobakerékpár és bicikli nem jó az ilyen esetekben. Csuangce tanácsait fogadjad meg! A futás is kizárt. Gyalogoljál minden nap a friss levegőn! A 37 éves szív még képes regenerálódni.

 

Persze, jobb lett volna nem eljutni a stent-ig, de ha már így alakult, mindent meg kell tenned, hogy ne záródjon el. Ha elzáródik, szokott jönni a bypass műtét, amit jobb lenne elkerülni.

Az okos diéta és az okos mozgás és a fiatal szervezet csodákra képes.

 

Drukkolok!

 

Előzmény: Aquarius. (2918)
home3 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 2942

haho

na jó, nem fogok eltűnni igérem. de képzeljétek nekem az extrak elmultak tényleg szinte teljesen. egyebkent kaamila a gyomor is okozhat furcsa dolgokat, söt ilyen ritmuszavar érzést is, persze először fontos a kivizsgalas de nem véletlenul mondjak hogy edzes elött 1-2oraval mar nemszabad enni, főleg nem nehezet, siman okozott mar nalam is extrakat.

kkmd, dumdumka örülök, hogy jol vagytok, és ne felejtsd el a reg. jelszavad mert jo hallani rolad:) ugyhogy meselj is, hogy vagy?extramentesen?panikmentesen?

kkmd titeket rendszeresen olvaslak és örülök h minden rendben.

nekem egy bajom van, amikor nem alszom masnap ramszokott jönni ez a elalvos dolog amit mar mondtam.

 

Előzmény: Kaamilla (2936)
csuangce Creative Commons License 2008.08.03 0 0 2941
Röviden a válaszom:
- A háziorvos nem specialista, ezért kardiológushoz kell menned.
- Az egyszerű EKG nem mutatja ki, legfeljebb a 24 órás Holter vizsgálat. (Azt pedig csak a kardiológus tudja elrendelni.)
- Egyszerű, szokásos vérkép nem feltétlenül mutatja ki. Célszerű TH értékeket is vizsgáltatni - pajzsmirigy működés miatt. Ezt is a kardiológus rendelheti el.
- A vérnyomás értéke nem releváns. A néha magasabb pulzus sem.
- Azért nem érzed fizikai munkánál a tüneteket, mert akkor el vagy foglalva mással, nem figyelsz magadra.
- A kardiológusnak mondd el a korábbi reumatológia problémádat is.

Remélem, hogy minden negatív lesz és ez csak felesleges(?) óvatosság. De nem gyerekjáték, viszont ez a betegség igen gyorsan, egyszerűen és eredményesen gyógyítható - tablettákkal.
Üdv!
Előzmény: Kaamilla (2940)
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.03 0 0 2940
Szia dr agy2 és Csuangce!
Olvasgattam erről a pitvarfibrillációról. Korábban a körzeti orvosnál hetente csináltunk ekg-t, de szerinte nem utalt kóros tünetre, állítólag az ekg kimutatja. 1 hónapja voltam kórházban reumatológiai kezelésen, ott is nézték, ott sem mutatott ki az ekg semmit. A vérnyomásom és a perem jó, a pulzusom igaz néha magas 90 körül van. Írtam a web orvosnak is, és ő is azt írta vissza, hogy szerinte ez a pániktól van, de mostmár nyugtalanít, el kellene mennem kardiológushoz. Egyébként ha fizikai munkát végzek, akkor semmit sem érzek, ezt általában akkor érzem ha ülök, vagy fekszem, szóval nem csinálok semmit. Hát megilyedtem a fibrilláció nagyon komoly....
A jövő héten tényleg elmegyek a kardiológushoz, mert meg vagyok ilyedve. A vérképem tökéletes, testsúlyom minden jó, mi a fene lehet velem, a meleg? vagy a pánik, vagy idegi alapon, de viszont nagyon gyakran szinte folyamatosan érzem.
Köszi a választ, ha tudtok még valamit tanácsolni, írjatok! Kamilla
Előzmény: dr_agy2 (2938)
dr_agy2 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 2939
Így még egyszerúbb, kattints ide.
dr_agy2 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 2938
Csuangce-nek igaza van, menj el a kardiológusodhoz.

"A pitvarremegés és a pitvarlebegés lehet szakaszos (intermittáló) és tartós (szusztained). Pitvarremegésben a pitvar összehúzódásai olyan gyorsak, hogy a falai remegnek. A vér átpumpálása a kamrákba ezért nem hatékony. Ilyenkor a pitvari ritmus szabálytalan, így a kamrai ritmus is azzá válik."
"A pitvarremegés és -lebegés akkor is jelentkezhet, ha nincs semmilyen egyéb, szívbetegségre utaló jel. Gyakrabban azonban reumás láz következményes billentyűhibával, magas vérnyomás, koszorúér betegség, alkoholizmus, pajzsmirigy-túlműködés (hipertireózis) vagy születési rendellenesség áll a háttérben."
"Pitvarremegésben a pulzus szabálytalan, és rendszerint gyors. Pitvarlebegésben valószínűbb a szabályos és gyors szívverés.
A csökkent pumpafunkció gyengeséget, kimerültséget és légszomjat okozhat."

Fenti idézet innen:
http://drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/betegsegKonyvProperties/oid/0/KonyvReszegyseg.4_517;jsessionid=D744CD14C9DE76707EB5CD9C262E2C1D
csuangce Creative Commons License 2008.08.03 0 0 2937
Na, ezek a "vibrálások", "remegések" lehetnek a pitvarfibrilláció tünetei is. Ezer oka lehet. Ez már komolyabb, mint az extra, beszéld meg a kardiológusoddal!
Előzmény: Kaamilla (2936)
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.03 0 0 2936
Szia evike007!
Érthetetlen kb. 1 hétig nem is volt extrám, de valóban szedtem egy kis xanaxot. És most hogy elhagytam, mivel gondoltam, 30 db-nál többet nem veszek be, tegnap szünet nélkül vibrált a szívem, nem írom, hogy extra, mert nekem nem is normális dobbanás, hanem vibrálás.
Gondoltam már egy olyan dologra is, hogy esetleg nem lehet e, hogy az ember emésztése nincs rendbe, tehát ilyen epés tünetü vagyok, nehezen emésztem meg, és a rossz közérzet miatt vacakol a szívem, mert sresszes vagyok a rosz közérzet miatt.
Vagy arra is gondoltam, hogy gyarkran megfázik a hátam és a mellkasom, mivel kiizzadok, és olyan melegem van, hogy venntillátort kell rám irányozni, és begyullad a légcsövem, hörgőm, és ezáltal az oxigén ellátásom nem tökéletes.
És aztán ezektől leszek ideges, hogy nem tudom mi lehet az oka a szív "vibrálásnak, vagy "remegésnek"
Előzmény: evike007 (2934)
csuangce Creative Commons License 2008.08.02 0 0 2935
Szia kkmd!
Rendszeresen olvasgatom ezt a fórumot, de csak nagyon ritkán szólok hozzá, úgy látom nincs itt igazi szívbeteg. Szerencsére!
Ami a pajzsmirigytúlműködésedet illeti, abban is volt részem. Miben nem?:))
Pitvarfibrilláció miatt olyan gyógyszert kaptam, amitől néhány hónap után jött a pajzsmirigytúltengés. Na, és az mit okoz? Természetesen ritmuszavart.:)))
Igazi 22-es csapdája. De már túl vagyok rajta. Az a napi 2-300 ES nem számít, a pitvarfibrilláció sokkal rosszabb érzés. Mellesleg életveszélyes, ha átmegy kamraiba. (Így kerültem anno a klinikai halálba.)
Itt a lányok folyton-folyvást panaszkodnak, pedig nem is tudják, mi az, hogy szívbetegség.:)) Ne is tudják meg!
Úgy látom dumdumkának is elmúlt minden problémája. (Pedig hosszú hónapokig ő is úgy panaszkodott az extráira, mint most itt a lányok.)
Szedd a gyógyszereidet és próbálj lefogyni (mellesleg az is összefügg a pajmiriggyel).
Mihamarábbi gyógyulást!
Üdv! Csuang-ce
Előzmény: kkmd (2930)
evike007 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 2934
Szia Kaamilla.))
Mi leszünk az extrákat szeretők klubja.)))Validol? van mikor bekapom szopogatom de nem igazán vált be!xanax az jobb de abbol is kevesebbet szedek már hálistennek:)
Előzmény: Kaamilla (2933)
Kaamilla Creative Commons License 2008.08.01 0 0 2933
Szia evike007!
Te vagy a nyugalom szigete, olyan jókat írsz, hogy már hiányolom is az extrákat, ha nem jönnek, még a végén kiderül, hogy az a normális ha van, de tényleg :))))))))
Milyen a Validol? Ezek szerint nem használ.
Előzmény: evike007 (2926)
evike007 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 2932
sziasztok!!
Na ma aztán olyan extrás rohamaim voltak hogy csak na!Most megint az idöre fogom ilyen nyomi párás időt!!!Ja azt irta a Blikk az orvos meterologiánál ma a sziv és érpanaszos betegek semmi fizikai munkát ne csináljanak mert ez a hülye idő árt nekik!És szivritmuszavart okoz!Na ezért fogom ma az időre!!!!:)
DE tényleg a változókor a ludas mindenben!Amig nem lettem ebbe a korságba semmi bajom nem volt!:(
kkmd Creative Commons License 2008.08.01 0 0 2931

Csuangce

 

mert már írni sem tudok :-((((

Előzmény: kkmd (2930)
kkmd Creative Commons License 2008.08.01 0 0 2930

CSunagce!

üdv, jó, hogy újra jársz ide! :-)))

 

látod, ide vezet, ( 2914 hsz. írtam Dumdumkának) ha az ember nem veszi komolyan a tüneteit és ráfogja a változókorra, hisztire meg minden másra. Bár annyira nem zavar, csak az, hogy elmúlt a szép karcsú hattyúnyakam, meg féltem a szememet.

 

De továbbra is a változókor a ludas mindenben, mert így egész jól elvagyok!

 

Nagyon vigyázz magadra!

 

Lányok Ti is!

 

Üdv

kkmd

 

Előzmény: csuangce (2928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!