Keresés

Részletes keresés

Nedvig Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32278

Köszi.

Előzmény: Tiw (32277)
Tiw Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32277

Miután elkezdtem szedni, 2-3 nap alatt elmúlt.A nevére már nem emlékszem.

Előzmény: Nedvig (32269)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32276

De akkor a sorvadást orvos is diagnosztizálta ezek szerint? Hát akkor lehet, hogy én is jól látom az enyémet (hogy nem látom az izmot)...Az emg holnap lesz...

Előzmény: Nedvig (32275)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32275

Hihetetlen! Épp most akartam megírni, hogy a csütörtöki váll ultrahangon a bal vállam izma kicsit sorvadt...gondolom mert alig tudom mozgatni. a diagnózis reumára, arthozisra negatív. Látott az orvos gyulladt nyirokcsomókat is a vállamnál...mondtam a lymeot és bólogatott, hogy az lehet az oka. Az emlő ultrahang cisztás melleket diagnosztizált. Na ezért fájnak állandóan.

Előzmény: Törölt nick (32273)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32274

Valaki tud olyanról, hogy pl. parkinson-os beteget az Esztó doktornő kezel? Sok helyen olvastam, hogy sok parkinson-os lyme-os is. Illetve a nagynéném parkinson beteg és volt benne korábban több kullancs, de nem kezelték...birkatenyésztéssel foglalkoztak. Benne fel sem merül ez, csak bennem.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32273

Sziasztok!

 

Lyme kórban lehet egyáltalán sorvadás? Én a tenyérpárnámat látom annak..

Nedvig Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32272

A Herx jöhet hullámokban? Én pl. reggelente olyan rosszul vagyok, hogy sírnom kell, hogy megkönnyebbüljek...fájdalmak, fáradtság, nehézlégzés, idegrendszeri tünetek, az egyik szemem rosszabbodik, tarkó és vállfájdalom, ami rettenetesen erős plusz olyan idegbecsípődéses nyilaló fájdalmak mozgatásra...sőt már megint mintha folyna a nyál a szám sarkából.1 hete a "lyme mix" gyógynövényeket iszom teában.

Nedvig Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32271

Az, amikor azt mondják egyes emberek, hogy minden az agyban dől el, akkor nagyon csalódott vagyok, mert nekem még nem sikerült meggyógyulnom, pedig rendben van az életem nagyjából. Ez azt jelenti, hogy a tudatunkkal kellene gyógyítani magunkat? Vagy mit értenek alatta? 

Nedvig Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32270

Az alábbiak nekem is vannak, ez a tarkónál becsípődés mindkét oldalon folyamatos, talán fél éve vagy több..engem is kiver a víz és volt égető hónalj izzadságom is egyszer. Nekem a két vállam le van fagyva, de jobban a bal.

 

"elkezdett fájni tegnap a tarkóm, aztán átment igen durva lüktető fejfájásba, s a tarkómnál, mintha egy ideg be is csípődött volna élesen is fájt (pedig biztos nem történt ilyen).

Mellé pedig kb negyedóránként kivert a víz, s percenként változó neurológiai tüneteim jelentkeztek: elkezdett égni a hátam, aztán mintha lefagyott volna"

Előzmény: hornet599 (32187)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32269

A csuklódra szedett gyulladáscsökkentő nevét megírnád? Meddig fájt a csuklód? Meddig szedted a szert?

Előzmény: Tiw (32209)
bob87 Creative Commons License 2015.10.25 0 1 32268

még jó, hogy nem róluk volt szó. :D

attól még az állításom igaz, nem teheti meg mindenki, hogy válogat. Ha tetszik, ha nem. :) Szerencsére nem mindenki hisztamin érzékeny, úgyhogy nem is éri meg a többségnek válogatni. Nekem pl több termékemen az áll: no other ingredients. Ezért is veszek por alakút, amiből csak lehet. e akinek c-vitaminra is alig telik, az marhára nem fog ezekkel foglalkozni. Rosszabb esetben meg sem veszi, főleg ha nincs is rá szüksége. Ezért reagáltam arra, hogy: sokan adalékos vitamint szednek.

Ugyanez a helyzet a NAC-cal, lehet rémisztgetni vele az embereket, de a többségre ez nem vonatkozik. Ennyi erővel ne együnk cukrot se, mert cukorbetegek leszünk, lisztet se, mert gyomorrákod lesz :)

Előzmény: One of the millions (32267)
One of the millions Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32267

Kedves bob87!

 

Sajnos ez nem válogatás kérdése.

Akinek Hisztamin intoleranciája van az nem hisztizik!

Nem ehet akármit!

 

Előzmény: bob87 (32265)
One of the millions Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32266

ennél jobbat/erősebbet nem találtam.

Előzmény: szerencse3 (32264)
bob87 Creative Commons License 2015.10.25 0 1 32265

Itthon örülnek az emberek, ha egyáltalán vitaminra van pénz. Nemhogy válogatni. A por forma meg nem mindenből elérhető

Előzmény: szerencse3 (32264)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32264

Sokan nem foglalkoznak az adalékanyagokkal. Néha elcsodálkozom,hogy csomó ember olyan vitaminokat  szed, amihez pl.6 rákkeltő, és 6-8 egyéb káros cuccot raktak. Ha választanom kellene, valósz.inkább nem szednék akkor vitamint. De sajnos most én is kénytelen leszek hasonló hisztamin blokkolót szedni, mert sehol nem találok csak ilyen sok adalékanyaggal, vagy még rosszabbat. A Daosin végképp gáz. 

Ha mégis tud valaki jobbat, légyszives ossza meg velünk! Köszi!

Előzmény: One of the millions (32263)
One of the millions Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32263

Dr. Ben is ezt szedi!

Szintén Hisztamin problémás!

Előzmény: szerencse3 (32256)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32262

Chips-báázz:D 

Kukoricát ehetsz? Nem a legegészségesebb, de néha belefér. Van egy sós ropogtatnivaló, gluténmentes, adalékmentes. Nekem nem fáj tőle a fejem, szóval túl sok hisztamin sem lehet benne valósz. /mégha extrudált is, ami nem jó/.http://tunder-liget.hu/kredencbolt/product.php?cat=52&id=528

Ha birod a kölest/én nem/, akkor sós kölesgolyó is jó lehetne chips helyett, van gm,és adalékmentes is.

A gesztenyét  eheted?Édesség helyett  natur gesztenyepüré +eritrit/ha nincs hasnyálmirigy problémád/. Gluténmentes , adalékmentes a Sarkpont gesztenyepüré. Enyhén hisztaminos nekem, de még ehető.

Én sok diétát csinálok, de ha nagyon megkivánom az édességet, akkor Naturbit gm. barnarizs lisztből, tojássárgájából, viz, só, csinálok palacsintát, és gesztenyével töltöm. De ez már nálam nagy cucc.:) 

 

 

 

Előzmény: hornet599 (32260)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32261

Köszi hornet a hsz-edet!:)

 

Nem tudom volt-e már /igazi/migréned, ami olyan,mintha baltát vágnának a fejedbe kb., és néha elhányod magad a fájdalomtól. Csak a Cataflam ami némileg hat rá, de az is csak kb. 50%-ban veszi ki a fájdalmat.

Nekem 2.5 évig mindennap ez volt. Nekem ez a tünet is bőven elegendő ahhoz, hogy fontosnak tartsam a hisztamin diétát, mivel nem akarok fájdalomcsillapitón élni, sem igy szenvedni, bőven elég a lyme miatti sok szar.

Hogyne használna a hisztamin diéta, azért csinálom.:)  Nálam már az is óriási dolog, ha "csak" fejfájásom van , nem migrénem. De hála Istennek már nem fáj a fejem sem mindennap. Nincs más hisztaminos tünetem, néha szivritmus -zavar. A tünet evés után kb. fél óra-1 órán belül jelentkezik.Nem arról van szó,hogy "megszegem" a diétát, hanem arról, ha olyat eszem, aminek "papiron" hisztamin tartalma nulla, vagy nagyon kevés, de én érzékeny vagyok rá. Ez egyénenként változó, a hisztamin táblázatok csak irányadóak, ki kell tapasztalni, hogy kinek mi jó. Pl. én 0-ás, és 1-es hisztaminosokat eszem, azoktól nincs tünetem, de pl.most 2 napja belecsúsztam egy migrénbe a fügétől. Papiron 1-es hisztaminos, de ezek szerint nekem 3-asként hatott, érzékeny vagyok rá. 

Nem tudok sporttal méregteleniteni, mert jobb napokon tudok csak egyáltalán felállni. Szauna kizárt a sziv elégtelenségem miatt.Algát irtam lent, hogy tilos, a jód érzékenység miatt.Citrom nagyon hisztaminos, nem birom. Nagy mennyiségű aszkorbinsavas ásványvizet iszom.  Mivel alulműködik a mellékvesém is, szinte egyált. nem izzadok, még nyáron sem annyira. 

Epson sót nem ismertem, köszönöm. Venni fogok. Molibdént szedek, Gallmet-M -ben található édesgyökér miatt nem ok, mellékvesére veszélyes nekem.Glutathion-ra sajnos nincs keret.:(

Még egyszer köszi!:)

 

Előzmény: hornet599 (32258)
hornet599 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32260

Jól emlékszel, elsőnél ugyanígy ment minden, s nem volt gond. Illetve a vége felé ott is kezdtem érezni az epémet, de ennyire nem fájt, meg el is múlt a kúra után. Aztán pár hónappal később volt UH-m, s ott minden okés volt.

Pedig most is ittam végig a mecsek epehajtó teát. A különbség a mostani, s az első kúra között annyi, hogy most nem mindig ittam közvetlen az infúzió után, hanem volt, h csak 3-4 órával később, s nem mindig napi 3x, hanem inkább napi 2x. A másik meg, hogy mostanában nagyon sok chips-et eszek (I know... de valami kell, ha már se cukor, se liszt, se alkohol, se kávé, se cigi...), az meg ugye zsíros, az meg epét termel. Bár, ennek inkább ki kéne hajtani, de ha pang bent, akkor lehet ebből probléma.

 

Hétfőn kezdeném újra, de a rosszabbodás elbizonytalanított, meg az, hogy még mindig picit érzem az epémet. Ez a gomba ügy se hagy nyugodni...

Előzmény: hornet599 (32259)
hornet599 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32259

Szia Móki!

 

Igen, UH mutatta ki majd' két hete. Azért mentem el, mert a tünetek alapján igen gyanús volt a dolog.

 

Az biztos nem segített, hogy nem teljesen protokoll szerint kaptam a cefit: 15-20perc alatt csöpögött le, s kis infúzióban volt feloldva (100ml NaCl). Gondolod ez is hozzájárulhatott?

Előzmény: Móki65 (32246)
hornet599 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 32258

NAC-ot én szedek egy ideje (2-3hónap), de semmi negatív hatást ezzel kapcsolatban nem tapasztaltam (sőt!), pedig van CBS mutációm, illetve hisztamin intoleranciám is. A genetikai tudomány annyira képlékeny, hogy sztem nem lehet egyértelműen megmondani, hogy egy anyag/enzim/molekula jó-e, vagy nem - legalábbis nem minden esetben. Ki tudja, hogy egy másik géndefektus miatt visszabillen-e valahol a mérleg nyelve a szabályozásban, ami miatt mégse rossz nekem a NAC. Ahogy utánaolvastam, körülbelül a nagyok is ezt mondják.

 

A másik a hisztamin-intolerancia. Őszintén, én ezzel se nagyon foglalkozok. Ha tartom erre a diétát, akkor se vagyok jobban, mintha nem foglalkozom vele. Bőven elég a lyme-os dolgok miatt a diétát tartanom, meg a gyomrom miatt, plusz nyűgöt nem veszek a nyakamba, ha nem muszáj.

 

Nálad egyébként használ vmit a diéta? Ha megszeged, akkor milyen tünetek jelentkeznek, s mennyi időn belül? Írta d a migrént. Ezen kívül esetleg vmi?

 

Méregtelenítéshez: izzadás (sport, szauna), sok víz ivás (citromos víz még jobb), epsom-sós fürdő, molibdén, chlorella alga, gallmet-m, NAC (vagy liposzómás glutathion, ha van rá keret).

Előzmény: szerencse3 (32247)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 32257

Jaja, szar az AB hisztamin kérdésben is, sajnos./A többiről ne is beszéljünk./ Erős Dao blokkoló.. A probiotikumok nagy része meg eleve magas hisztamin tartalmú. 

Ördögi kör..

Előzmény: One of the millions (32254)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 32256

Üdv.!:)

Sajnos nem adalékmentes Dao amit linkeltél./adalékmentestes nem is fogok találni tudom, de olyat keresek amiben legalább kevés van./

"Other Ingredients
Micro-crystalline cellulose, HPMC (capsule), sucrose, rice starch, shellac, hydroxypropylcellulose, polyvinylpolypyrrolidone, hydrated magnesium silicate, acetylated corn starch, sodium carboxymethylcellulose, and glycerol."

 

MTHFR szinte biztos nálam. Én nem értek a genetikához, de akihez fordultam ilyen ügyben ő igen, és megállapitotta, hogy erről van szó valósz.

Jód érzékenységem van, algat nem ehetek.

Méregtelenitek átlag 10 havonta 1.5 hónapig. Eleve/ amennyire tudok/ adalékmentesen eszem, azaz saját zöldségeket/hiába nem permetezettek, de igazi bio már nincs, tudom./, saját tojás/ebből csak a sárgája/, gluténmentes mindenből, barnarizst szoktam enni, gyümölcsök közül csak azokat amikben nincs, vagy kevés a hisztamin, és csak délután, és kevesebb cukor tartalmúakat az inzulin miatt. 

Saját magamnak sütök kenyér helyett, adalékmentes lisztekből. Tejterméket nem eszem egyált. Cukrot sem eszem természetesen, csak 100%-os steviát. Méregtelenitésnél kukorica tartalmú dolgot sem eszem, és kókuszlisztet sem használok, hogy minél kevesebb legyen a cukor, hogyha van esetleg candida, az is elpusztuljon. Ilyenkor először talp tapaszt használok, majd fém kivezető tinkturát, és diétával párhuzamosan béltisztitást csinálok triphala indiai kapszulával./psyllium sajnos szintén tilos az autoimmun pm.miatt, a t4, t3  hormon hatását módositja./ Majd a béltisztitás után nagyobb dózisú probiotikum kúrajön.De persze ezek mellett kb. 20 féle vitamint, tápkieget. szedek.

Ezt már nagyon régóta igy csinálom, csak a hisztamin diéta új.

 

Előzmény: One of the millions (32251)
Selmeczi Gábor Creative Commons License 2015.10.24 -1 0 32255

Inkább nyiss te egy topikot Esztónak, legyen az a címe: "az antibiotikum biznisz koronázatlan királynője"...

Előzmény: Marobert1 (32249)
One of the millions Creative Commons License 2015.10.24 0 0 32254
klarix Creative Commons License 2015.10.24 0 0 32253

Őszintén az a bajom, hogy megint nem tudom merre lépjek. Fogalmam nincs mire a következő analízis és miért nem kaptam kezelést.

klarix Creative Commons License 2015.10.24 -1 1 32252

Szia, kolozsvári, Bogdan dr.nő

Előzmény: szerencse3 (32248)
One of the millions Creative Commons License 2015.10.24 0 0 32251

Üdvözöllek a klubban!

 

Adalékmentes DAO enzim: http://www.seekinghealth.com/histamine-block-seeking-health.html

 

NAC nem mindenkinek jó! A génjeidben van a válasz!

 

MTHFR lehetősége fennáll. Leaky gut tuti => ételintolerancia!

 

Chlorella alga pucol ha nem vagy intoleráns rá!

Előzmény: szerencse3 (32247)
bob87 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 32250

Bózsik szokott ajánlani a ceftriaxon mellé valamit, amitől nem lesz epekő. Meg van ez a marhaepe kivonat is, ami elvileg erre is jó. Franc tudja, talán ő tud erről többet, ha megkérdezed tőle.

Előzmény: hornet599 (32198)
Marobert1 Creative Commons License 2015.10.24 -1 0 32249

Gyerekek...nem akar valaki a Lakoshoz menni? :) Komolyan nem értem miért nem nyit magának egy külön topicot? Lehetne az a címe,hogy "Lakos a Lyme pápája" Én biztos nem mennék oda fikázni. Nem vagyok ennyire aberált.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!