Keresés

Részletes keresés

SZem Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2019
Én a sma Opti Free-t nem árulom, csak az Express-t. Az jó. És minden palackhoz kapok tokot, és persze oda is adom a paciensnek. Hiszen benne van a dobozában. Persze a simát nem tudom, de szerintem ahhoz is van.
Előzmény: Aqua11 (2018)
Aqua11 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2018
Ezt komolyan mondom,nem értem!És kicsit fel is vagyok háborodva.Valahol adnak,máshol meg nem adnak?! Hálás lennék,ha elárulnátok,hogy hol szoktátok venni.Egyébként jó az OptiFree?
Előzmény: NemethA (2017)
NemethA Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2017
nekem opti-freehez mindig van mellékelve tok
Előzmény: .attus. (2016)
.attus. Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2016
Az OptiFreehez nekem sem szoktak adni, de ha külön kértem, mindig adtak ingyen, szó nélkül.
Előzmény: Aqua11 (2015)
Aqua11 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2015
A tok cseréjét pont azért kérdeztem, mert tapasztalatom szerint nem nagyon adnak tokot a lötyihez.Eddig a Solo Care-t használtam,ahhoz valóban volt tok,mindig le is cseréltem,de ehhez az újhoz nincs(Alcon Opti Free zöld),úgyhogy máshogy kell megoldanom a dolgot.Egyébként úgy tudom,hogy a kék Bausch&Lomb-os löttyhöz sincs,persze ez nem biztos.Ahol én szoktam venni a lencsét,ott persze lehet külön kapni B&L tokot,de több,mint 2000 Ft-ért.Persze a szemem egészsége a legfontosabb,mégis jobb lenne kicsit olcsóbb megoldást találni és közben rendszeresen cserélni a tokot. Ha tudtok valamit,légyszi írjatok!
SZem Creative Commons License 2003.03.31 0 0 2014
A tokot valóban rendszeresen kell cserélni. Minden palackhoz kapsz egyet, a régit dobd ki (na jó, egyet tegyél el tartalékba)
Ha forró vízzel kiöblíted, az elég jó, de ki kell törölni, mert a csapvíz meszes. Egyébként lehet kapni tok és kézmosó folyadékot Antiszeptika néven.
Próbálj Focust, Sauflont, Ultravisiont, Precisiont.
A manapság használt folyadékokból nemigen marad semmi a lencsében, úgyhogy válthatsz, de ne keverd össze őket.
A szemcsepp márkája és a lötty márkája nem kell, hogy egyezzenek.

Úszáshoz úszószemüveget kell tenni, ha lencsét hordasz, mert fertőzést kaphatsz!

Előzmény: Aqua11 (2013)
Aqua11 Creative Commons License 2003.03.30 0 0 2013
Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem a kontaktlencsével kapcsolatban.
1.A tokot kell-e rendszeresen cserélni,ahogy az ápolószerek használati utasításai mondják?Ha igen,akkor milyen gyakran?
2.A folyadék helyett ki szabad öblíteni a tokot vízzel,aztán hagyni kiszáradni?
3.Írtátok,hogy a Soflens66 nem túl jó.Én is ezt használom és nekem is vannak problémáim vele.
Tudnátok helyette jobb, havi cseréjűt lencsét ajánlani?
4.Van most egy kis problémám a szememmel,úgyhogy folyadékot kell váltanom. Igaz az,hogy az újat csak új lencsével együtt lehet elkezdeni használni?
5.Végül:Fontos az, hogy milyen fajta nedvesítő cseppet használok, úgy értem van köze a szemcsepp "márkájának" a folyadékéhoz?
Bocsi,ha egy kicsit hosszú voltam.

Imhotep666 Creative Commons License 2003.03.30 0 0 2012
Hi!

Tud nekem ajánlani valaki olyan kontaktlencsét, amit lehet úszáshoz használni, hogy nem kell úszószemüveg.

SZem Creative Commons License 2003.03.24 0 0 2011
:-D
Előzmény: Bondetti (2010)
Bondetti Creative Commons License 2003.03.24 0 0 2010
"Fel kell tenni egy olyan lencsét, ami NAGYON deformálja a szaruhártyát, és eléri a megfelelő alakot."

Hát, engem ez NAGYON az elborultabb SF-történetekre emlékeztet. :) Szokás szidni a középkort, akkor erre nem tudom, mit kéne mondani. Nem lehet normális, aki a rossz szemgolyóját még kalodába is tolja, hogy a végén olyan legyen, mint egy gumilabda... :o)

Előzmény: SZem (2001)
SZem Creative Commons License 2003.03.17 0 0 2009
Gondolom, hidrogén-peroxidos rendszerről van szó. Ebben az esetben semmi más folyadékot ne önts a tárolóba!
A köröm pedig VESZÉLYES! És nem a hosszúság számít, hanem az él. Az elszakadt lencsék döntő többségét a köröm teszi tönkre. Tórikus lencsék pedig vannak. Csak egyre jobban bővítik a paramétereket, lehet hogy még tavaly sem lehetett lencséd, idén meg már van olyan.
.attus. Creative Commons License 2003.03.16 0 0 2008
Körmöddel gyakorlatilag nem tudsz kárt tenni benne. Ezt csak szétszakítani lehet, tehát ha a két végét kétfelé húzod. Akkor elég könnyen, viszonylag kisebb erő hatására is szakad.

Egyébként a 25 évért ne csak az optikusokat hibáztasd, a lágy tórikus lencsék azért nem túl régen léteznek közforgalomban!

Előzmény: Phil01 (2007)
Phil01 Creative Commons License 2003.03.16 0 0 2007
Sziasztok!
Szintén új kl használó vagyok. Előljáróban köözétenném mély hálámat és köszönetemet az Opti-Queen szaküzletnek, de legfőképp Dr Bana Ildikónak!
Ugyanis 25 évet kellett várnom arra, hogy kl-t kaphassak! Mindenhol elküldtek, mondván a szemem cilinderes, és nem tudnak lencsét adni! Egy barátom tanácsára kerestem fel a múlt héten az említett szalont, ahol a doktornő megvizsgált /alaposan!!!! és nagyon modern felszereléssel/ és ajánlotta a "Lunelle Toric" nevű francia lencsét. 2 hét alatt készült el, 1 évig használható, 19.000 Ft/db!
Szerencsére gyorsan megszoktam ahhoz képest, hogy e hét hétfőjén tették fel. Ma már kb 2 perc a levét, és 3-5 a felrakás!
Néha egyik másik elcsúszik, de ez állítólag természetes, mert még ellenkezik a szemem, és kiszárad, emiatt a lencsék odatapadnak a szemhéj belső falára. Olyankor kevéske műkönny segít!
Viszont kérdezném, hogy:
1. kaptam egy folyadékot, amiben éjjel 6 órán át kell áztatnom, egy speciális tartóba helyezve. Áztathatom e ugyanebben a tartóban, ha csak rövid időre a sima tisztító folyadékba teszem?
2. nem keverhetem össze a lencséket, mert nem mindegy melyik szemembe melyiket rakom! Viszont így nem áztathatom egyszerre őket egy kis üveg tálban, mert összekeverem! Létezik erre valami megoldás? Esetleg egyszerűbb tartó jelöléssel?
3. olvastam itt, hogy volt akinek elszakadt! Amikor kiveszem én is félek, hogy esetleg a körmömmel felsértem! előfordulhat ez? lágy lencséről van szó!

Köszönöm a válaszokat!
Phil

SzaboZE Creative Commons License 2003.03.14 0 0 2006
És honnan szed ilyet össze az ember?

SzaboZE

Előzmény: SZem (2005)
SZem Creative Commons License 2003.03.14 0 0 2005
Hááát...

(gratulálok a kétezerhez)

Előzmény: SzaboZE (2004)
SzaboZE Creative Commons License 2003.03.14 0 0 2004
:(((( A szemész doki nem nagyon mondott ilyet... Akkor erről ennyit?

SzaboZE

Előzmény: SZem (1987)
SzaboZE Creative Commons License 2003.03.14 0 0 2003
Najó, tovább nem várok 2000 :)))

SzaboZE

Előzmény: SZem (2002)
SZem Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2002
Most látom, a szemműtétes topicban is ez a téma.
Előzmény: SZem (2001)
SZem Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2001
Ortho-K technológia. Fel kell tenni egy olyan lencsét, ami NAGYON deformálja a szaruhártyát, és eléri a megfelelő alakot. A hatása ideiglenes. Kísérleteznek vele, egyelőre nem tudni, zsákutca-e.

A szemcseppet ki kell önteni a ráírt idő elteltével ;-) A júliusi lejárat korrekt. Hiszen március van! A 10 ml-s Clerz forgalmazása érdeklődés hiányában megszűnt...

Előzmény: Imhotep666 (2000)
Imhotep666 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2000
Hi! Egy cikkben ezt olvastam: "Éleslátás műtéti kockázat, szemüveg és kontaklencse nélkül. Éjszakára felhelyezett kontaklencsével -5.00 dioptriáig megoldhatja látásproblémáit úgy, hogy napközben semmilyen látásjavító eszközre nincs szüksége. Használja ki a XXI. Század technikai lehetőségét." Hallott már valaki ilyenről, kipróbálta már valaki?
ciscocat Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1999
Jó hír. Thx.
Előzmény: Geitenbeffer (1998)
Geitenbeffer Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1998
De, a papír szerint van 10-es is.
Előzmény: ciscocat (1997)
ciscocat Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1997
Ebbol a mukonnybol nincs 25ml -esnel kisebb kiszerelesben? Mert 1honap utan nekem még rengeteg marad, ami aztan mehet a szemetbe.
Előzmény: Geitenbeffer (1993)
Goldman Emma Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1996
Locsold! :)
Előzmény: Geitenbeffer (1995)
Geitenbeffer Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1995
Tééényleg, felbontás után 1 hónap.
Kac-kac... :)

Akkor júliusig próbálom elhasználni :)

Előzmény: Goldman Emma (1994)
Goldman Emma Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1994
Az nincs ráírva, hogy felnyitás után meddig lehet használni? A szemcseppekkel az a tapasztalatom, hogy a legkisebb flakon zöme is pocsékba megy, mert a felnyitás után két héttel ki kell(ene) dobni.
Előzmény: Geitenbeffer (1993)
Geitenbeffer Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1993
Sziasztok!

tegnap vettem Focus Clerz márkájú szemcseppet, mert néha szárad a szemem monitornézés közben.
Most látom csak a doboz oldalán, hogy a termék szavatossága 2003 júliusában lejár. Mennyi ideig áll el egy ilyen dolog a gyártás után? Nem kicsit régi flakont sóztak rám? Érdemes lenne kicseréltetni az Ofotérttel?

Köszi

Sziasztok

SZem Creative Commons License 2003.03.11 0 0 1992
jegyzőkönyv: van olyan, hogy nem bírsz lencsét hordani, de gyakoribb, hogy azt a típust nem bírod, vagy pont egy jó kis baci vagy vírustelep van benned. (mostanában ez az elterjedtebb).
Tehát először is nézz magadba, hogy egészséges vagy-e, aztán próbálj ki egy másik kontaktlencse típust.
Aztán, ha az sem segít, egy másik kontaktológust :)
Előzmény: jegyzőkönyv (1991)
jegyzőkönyv Creative Commons License 2003.03.11 0 0 1991
Sziasztok! Hátha tud valaki nekem segíteni. 18 éves koromtól 24 éves koromig hordtam lencsét. Mindig minden rendben volt, orvosi vizsgálaton mindig részt vettem. Legutóbb, amikor új lencsét kellett vennem, a doktornő ajánlott egy új fajtát, ami állítólag most a legjobb(Fokusz?)
A jobb szemem olyan lett tőle, mintha jó alaposan elvertek volna. Nem véreres, hanem az egész véres 1-2 óra használat után. Azóta csak szemüveget hordok, az orvos nem tud mit mondani.
Van olyan, hogy valaki néhány év használat után "allergiás" lesz a lencsére?
SZem Creative Commons License 2003.03.10 0 0 1990
Hm... ez az ökölbeszorítás nekem nem ismerős.
A görbület más dolog. A különféle típusokból, különféle átmérőkből más és másféle görbületű lencse kellhet azonos szaruhártyagörbület mellett. Még a könnytermelés isz számít: magas víztartalom esetén nagyobb görbületűt választunk, ha kevesebb a könnymennyiség. Ha elliptikus a lencse belseje, az is befolyásoló tényező. Ezeket a kontaktológusnak illik tudnia, illetve a kontrollokra kell becsületesen eljárni, hogy ha változtatni kell, a kontaktológus észrevegye.
A cilinder 0.75-id nem nagyon korrigálandó kontaktlencsével.
Előzmény: képész (1988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!