Keresés

Részletes keresés

CRU3L Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22183

Ja azt hittem az Övé.

És Gokartos, megvan még az apádnak a Husqvarna?

 

- CRU3L -

Előzmény: Furak (22178)
Gokartos Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22182
Üdvözlök mindenkit!A melóhelyemen 200hektár földön gazdálkodunk,van jelenleg 30db tehén és van 500darab birka tehát szerves trágyából nincs hiány!Minden ősszel szántás előtt trágyaszórás és tavasszal vetés előtt igény szerint 2-3sor borona!Mi a kukoricát 9cm mélyre vetjük és 70cm sortávolságra!Amikor vetünk még hektáronként adunk neki 150-200kg műtrágyát!De ez mind mitsem ér ha nincs csapadék!Azt tudtátok hogy a kézi kapálás lényege nem csak az hogy a gazt kikapáljuk!?Vannak sokan akik megtárcsázzăk vetés előtt az őszi szántást!Ami nem jó ugyan úgy mint a rotálás,mert amit ősszel leforgat az eke azt tavasszal a tárcsával vissza forgatja!
CRU3L Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22181

http://struc-holding.com/struc/swfupload/uploads/image/MUTA/Prikljucki/a4(O).gif

Ilyenekre majd lecserélem, nem hiszem, hogy drágák.

Köszi,

 

- CRU3L -

 

 

Előzmény: studiod1 (22180)
studiod1 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22180

Biztos jó lessz,de ez inkább talajelőkészítő magágyelőkészítő,sorközre inkább ekekapa igli ki hogy nevezi, a lényeg L és szárnyas(lúdtalp) kapák egy vázon.

Előzmény: CRU3L (22174)
Furak Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22179

Várom a fotókat! Én akarok állatokat tartani. Egyrészt hogy húst egyek ne valami mást. Meg lesz trágyám is ugye. Ami megalapozza a zöldségtermesztért. Ősszel szántás előtt hordok trágyát majd tavaszi rotáláskor egy kis kever műtrágyát. Ja meg fúratok kutat, mert drága a csapvíz. 

Előzmény: Csabronc (22177)
Furak Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22178

Az apjáé volt, sem a saját gépe.

Előzmény: CRU3L (22175)
Csabronc Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22177

Nem is baj, sőt ezek alapján kiválóan csinálod és na persze hosszútávra.

 

Amit még hozzá kell tennem és sajnos egyre jellemzőbb amit a laborban tapasztalunk, hogy műtrágya az van dögivel de szerves az semmi!

 

Aki teheti az próbáljon felkutatni szerves trágyázáshoz lehetőséget (én is bajban vagyok, őszintén!: Faluban lakok (pontosabban itt van a szülői ház) és a szart kilométerekről kell hordanom minden ősszel. Ezt pedig kiegészítheti a műtrágya ha valamelyik tápelemből nagy hiány van vagy a gazdanövény "kizabálja".

Nincs baj a műtrágyákkal, ha megfelelően van adagolva, de a szervest nem tudja helyettesíteni és kiváltani!

 

Másfelől mindenki látja az időjárás változását, amihez alkalmazkodni kell! Ez a tápanyagellátásra (Kálium növelése a stressz nagyobb-fokú elviselésére), talajművelésre (gyakorlatilag a tavaszi szántást végérvényesen kerülni kell, júniusig a lehető legtöbb vizet megőrizni a talajban, hogy a száraz nyár végi kora őszi időben ne legyen gond) és a megfelelően kiválasztott növényfajtákra is igaz.

 

Nyilván ez egy gépekkel foglalkozó szakmai topik, nem is célom az offolás, de az ésszerű talajmegmunkálásra jó látni az ötleteket!

Amint meglesz asszony kábele a telefonhoz teszek fel pár képet a hosszú hétvégi munkálkodásokról... :)

Előzmény: Furak (22172)
Carolina Reaper Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22176

Köszi  a segítséget! Hétvégén meg is próbálkozok vele, remélem nem lesz gond vele. :)

Előzmény: studiod1 (22155)
CRU3L Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22175

Szia!

Megvan még ez a géped?

 

- CRU3L -

Előzmény: Gokartos (9167)
CRU3L Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22174

Én is olvastam, hogy a rotálás nem megoldás a sorközművelésre, tönkreteszi a talaj szerkezetés. 

Ezért vettem kultivátort, pont tegnap hozta a postás bácsi.

Már csak valami jó felfogatás kell (bár még fogalmam sincs milyen), és kipróbálom.

Ez az. Még ma is gyártják, de ez 1988-as. :D

Kíváncsi leszek a gépem mit fog szólni hozzá.

 

- CRU3L -

Előzmény: gombászok (22168)
studiod1 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22173

Én csak ezt a linket tudom adni az mforg a szentkirály partnere http://www.mforg.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=1&Itemid=7 

Előzmény: Kis Kolléga (22162)
Furak Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22172

Töltögetőekét én is most akarok venni. Őszi szántást keresztbe(hosszába szántottam) sarablóal megcsináltam majd hosszába fogasoltam. Majd a kukoricát sarablóval csinálom vagy kultivátorral attól függ, hogy férek el.

Előzmény: gombászok (22168)
Furak Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22171

Első menetbe hosszába rotálok másodjára keresztbe én így küszöbölöm ki. Meg jobbra balra mozgatom.

Előzmény: gombászok (22166)
perecespeti Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22170

Kötött agyagos talajom van és több szomszédom is úgy csinálja ahogy leírtad(én is). Ha letaposott akkor még rosszabb .

Előzmény: gombászok (22166)
Csabronc Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22169

Az első bekezdést nem kommentálom :D

 

Pontosan ezért szoktam mondani, hogy a vetést az időjárás szabja meg nem a naptár!

 

"robizni" is lehet ésszel, mármint sokszor gazirtásra elég egy felszíni "gyors" átfutás, anélkül, hogy a kapák 10cm-nél mélyebbre mennének...

 

Én a burgonyánál a talajkötöttség miatt dupla bakhátazok (eleve bakhátra ültetem), idén vettem töltögetőt, eddig bevált. Körmös kerékkel csináltam, de a "töltögetést" sztem 1-1 kapataggal fogom.

Előzmény: gombászok (22168)
gombászok Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22168

Azon a videón reklámozzák a gépet.

A marketing szabályai szerint soha nem a reklám tárgyán van a hangsúly, hanem a Nőt kell nézni!

A sarabolási javaslatoddal meg maximálisan egyetértek, persze tudomásul kell venni, hogy nincs mindenkinek komplett gépsora.

Ilyen esetre javasolom, hogy a rotakapát csak fél gázzal, és sekélyen járatva vezesse, akinek csak az van.

Mifelénk az a divat, hogy az őszi (rosszabb esetben a tavaszi) szántást "megrobizzák, utána vetnek, általában tömörítés nélkül. Tavaly, és az idén sem volt eső hetekig utána, ki is száradt, ameddig a Robi járt, és szidják a vetőmagot.

Burgonyát, kukoricát úgy sorolják ki, hogy újra előveszik a Robit, a csoroszlya helyére töltőkapát tesznek, újabb mély talajmozgatás.

Sorközművelés: "megrobizzuk" a kukoricát, burgonyát.

 

Előzmény: Csabronc (22167)
Csabronc Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22167

Azért az, hogy milyen mélyen mész le a talajtól is függ, nekem kétszer kell átmennem egy soron, hogy elsüllyedjenek a kapák mert olyan nagy a talaj kötöttsége (25-ös kapatagok).

 

Egyezzünk ki abban, hogy a videón látható néni rohadtul nem ért hozzá, én is tudok egy helyben állni és elsüllyedni vagy óránként 5 cm-t haladni....

 

 

Még egy nagyon fontos dolog! A rotálást és a túlzottan mély talajforgatást sem szabad sokszor (érts évente többször, akár havonta) elvégezni ugyanis drasztikusan csökkenti a talaj humusz és humin-anyagainak mennyiségét (értsd oxigént keversz a földbe). Évközben ha lehet inkább saraboljatok, vagy csak a felszínen fussatok át!

Előzmény: titusz11 (22163)
gombászok Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22166

Ez a halad-nem halad, elég mélyen megy-e a rota, ez mindenkinek kérdés lehet, valószínű, van is mindenkinek erre valamilyen kialakult gyakorlata.

Egy biztos: minél keményebb a talaj, annál inkább meg kell vele küzdeni.

Node, a rota nem is arra való, hogy szántást rotáljunk vele 30 cm. mélyen! Szerintem, még ott is elakadna.

Elakadásnak az oka leginkább az, hogy a hajtómű alatt és mellet-tipustól függően- van egy meg nem művelt sáv, ha ez alá vágnak a kapák, persze, hogy felakad.

Az én módszerem a következő:

Soha nem törekszem arra, hogy első menetben elérjem a teljes mélységet. Kettő, sőt van mikor 3 menetben dolgozom meg a talajt, mindíg az előző menet mellett, úgy, hogy a hajtómű az előző fellazított talajban fusson. Ha mégis érzem(látom), hogy el akarja kaparni magát, megemelem egy pillanatra a kormányt.

Segít még a szarv jobbra-balra történő mozgatása is, ekkor a kapák nagyobbat harapnak.

Akkor jó, ha az utolsó menetben éppen kilátszanak a kapák.

És nem nagy fordulattal, hogy ne porosítson!

Erre is jó a sebességváltós gép-többek között.

Előzmény: titusz11 (22163)
perecespeti Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22165

OlajakHajtóműolaj - kenőanyag, motorolaj, olaj - Olajsziget Webáruház

 a hajtásba

a motorba15W40 - kenőanyag, motorolaj, olaj - Olajsziget Webáruház

nyár közepén érdemes lesz még  cserélni. nem nagy pénz.

Előzmény: Carolina Reaper (22151)
titusz11 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22164

22153

Előzmény: CRU3L (22154)
titusz11 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 22163

Én brigs motoros szevafém géppel ugyanilyen mélyen megyek,az azért halad.Igaz az oldalsó tárcsák nélkül,és 2-2 kapatag kifelé fordítva.Viszont láttam nagyobbnak látszó géppel ugyanilyen lassú módszert is:)az illető azóta csak fél mélységgel műveli,szerintem az kevés.

Előzmény: titusz11 (22153)
Kis Kolléga Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22162

Sziasztok! olyan problémával fordulok hozzátok szeretnék felezőt venni a Kf-04-es gépemre régifajta aluöntvényházas nagykuplungos gépről van szó amin egy vadi új Honda 4.5 LE motor van (ma vettem 63500 FT-ért)

A lényeg hogy nem ékszijjas felező kellene hanem amit a kerekekhez kell csatlakoztatni (láncos) Online áruházakban láttam róla képeket de láthatatlanba nem merem megvenni nem tudom biztosra hogy passzolni is fog majd a gépre.

Aki esetleg tudna tájékoztatást adni erről a szerkezetről szivesen fogadok mindent tanácsot.  Köszönettel előre is ...

 

(Más... van egy eladó ékszijjas felezőm nagykuplungos kf-04-es géphez potom 8000 Ft -ért adom annyi hibával hogy a motorra való ékszijtárcsa nincs meg)

perecespeti Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22161

Erre megoldás egy maruti vagy röno  komplett hátsóhíd.

Előzmény: WooDoo (22160)
WooDoo Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22160

4,00x8-as kerekekhez kellene valamilyen mechanikus fékszerkezet, az autó fékdobok túl nagyok, nem férnek bele a felnibe. Vettem már quad fékdobot és fékszerkezetet, de annak csak 100 mm az átmérője, a 400 kg-os járgányt nem lassítja eléggé. Csináltam tárcsafékes megoldást is, de a bowdenes féknyergek (pocket bike) sem fognak igazán jól. Az apósom robi kapájához is van utánfutó, azon egy kb. 150 mm-es fékdob van, az már biztosan jó lenne, csak nem tudom lehet-e valahol ilyet kapni.

 

Előzmény: Furak (22158)
studiod1 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22159

Itt egy a robix-hoz nekem ilyen van gyári http://users.atw.hu/robikgepkonyv/RobiP401.pdf  a másik az házi készítés ott valamilyen motor-nak a dobfékei vannak a 10-es kerékagyra szerelve.

Előzmény: WooDoo (22157)
Furak Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22158

Szia!

 

Vegyél Trabant vagy Wartburg fékeket vagy valami olcsót a bontóba amihez árulnak még pofákat. Szerintem nem valami drágák.

Előzmény: WooDoo (22157)
WooDoo Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22157

Sziasztok!

Robi kapa utánfutókba milyen fékdobot és fékszerkezetet szoktak építeni? Valamilyen személygépkocsiét, és a kéziféket használják, vagy lehet kapni valahol valami kisméretű bowdenes fékszerkezetet és fékdobot? A személygépkocsi utánfutók dobfékes kerékagyai 50e Ft körül kaphatók darabonként, gondolom nem ilyenek vannak a 90-100e Ft-os rotációs kapa utánfutókban...

studiod1 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22156
Előzmény: studiod1 (22155)
studiod1 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22155

Motor beindít rövid ideig járatás hajtómű is, bilincs oldás motor le ,nívópálca ki motor oldalra döntés olaj ki esetleg átmosás híg olajal. Hajtóműrol kapaegység le, hajtómű oldalán imbusz vagy csavarhúzóval műanyag "nívócsavar" ki, olaj le esetleg átmosás híg olajjal, hajtóműbe hykomol 80w-90 ből 3dcl  , kapák motor vissza motorba 15-30   15-40   30 vagy hasonló olajból 6dcl

Előzmény: Carolina Reaper (22151)
CRU3L Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22154

Jaja :D Így mikor végezne egy nagy kerttel? :D

Biztos az a gond, hogy mélyen megy.

 

- CRU3L -

Előzmény: titusz11 (22153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!