Keresés

Részletes keresés

Pocok75 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2660

Nem én írtam az 1x glettelést. A födémre különben se lenne elég a 2x glett se.

Előzmény: Casio70 (2657)
Pocok75 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2659

Ez se kicsi, és sokat dolgozok.

Én is erre gondoltam, hogy mire kiglettelném a külső szigetelést már nem lenne olyan nehéz behúzni. :) Fel van rakva a grafit és tavasszal azt is kellene csinálni.

Furcsa, hogy a lepke nem vált be, mert nekem pont az tűnik olyannak amivel el lehet húzni egyenesre.

A rimano 0 -3 nem próbáltad? Nézegettem az A-t is, a második rétegnek gondoltam. Festők a gletteléshez a 0-3 szeretik  használni, bár az egyik a 3-6-ot ajnározta, hogy ő azzal szeret dolgozni. Kicsit fura, mert az vakolat a Rigips szerint.

Alapozót nem használtál a glett alá?

Előzmény: (M)Ákos (2658)
(M)Ákos Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2658

Kigletteltem az egész házamat (nem kicsi), semmi rutinom nem volt előtte. Utána már igen :)) (Hőszigetelésnél jól jött később.)

Majd belejössz :)

Ha látni akarod, mit csinálsz, már MUNKA KÖZBEN legyen ott az a x00 W-os reflektor súrló fénynek.

Azért csak olyan távolságból világítson, hogy ne melegítse a falat (hamar kiszárad a cucc).

Nekem az jött be, hogy (jobbkezesként) balról-jobbra haladtam.

A frissen felvitt anyagot (függőlegesen felhúzva a falra) az előzőleg elkészült sáv felé (balra) simítottam el véglegesre.

Glettvasnak azt a vékonyat vegyed, ami kissé feketés színű, hajlékony, fa fogantyús. Ha elég bátorságot érzel, vehetsz nagyobbat is belőle, 30 centist. A végén már ezzel csináltam a mennyezetet, ami hullámosabbra volt vakolva.

A boltban bele kell nézni az élébe, hogy ne legyen girbegurba.

Munka előtt a 2 sarkát kissé ki szoktam hajlítani hátra, így nem karcol bele mindig a friss glettelésbe.

A vastagabb, rozsdamentes szerintem nem jó. Lepke nekem szintén nem jött be.

Szórakoztam meszes glettel (Polifarbe Corso), mert mészfestéket akartam először. Ezt nehéz volt szépen glettelni.

Ajánlani tudom viszont diszperziós alá a Rimano Plus A-t, ezzel szinte élmény volt dolgozni :)

Ha az első rétegnél pár húzásra nem tudod simára megcsinálni, és húzás irányra merőlegesen tele lesz csíkokkal, akkor csak csináld meg "nagyjából", és a második réteggel majd jó lesz. Ez azért van, mert a vakolatból homokszemek állnak/válnak ki, és azokon megugrik a vas.

Jut eszembe, munka előtt spaklival óvatosan érdemes letolni a kiálló dolgokat, aztán leseperni, esetleg porszívózni. Sok szopást el lehet kerülni ezzel.

Jó munkát! :)

Előzmény: Pocok75 (2650)
Casio70 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2657

2x glettelni azért illik! Aztán csiszolás 1 réteg festés javító glettelés és keszre festés! De sajnos van olyan vakolás amit 3x meg kell húzni.

Előzmény: Pocok75 (2655)
Pocok75 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2656

Volt kollégám a vakolt falra rakta közvetlenül a tapétát. A találkozásoknál újságpapírt ragasztott és az is jó azóta. :)

Előzmény: Mr.V. (2654)
Pocok75 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2655

Ha fűrészporos tapéta lenne, akkor talán elég az 1 glett. Ha szép falat szeretnénk nem biztos. Főleg egy kezdő glettelőnek. :) Ahogy olvasgattam egy jó festő nem csak 2x glettel. A második glett után is megnézni surlófénybe és abba is belejavít.

Előzmény: Mr.V. (2654)
Mr.V. Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2654

gépi vakolás után elég egyszer glettelni, ha tényleg szép a fal. amit megszárad a glett, nyomhatod rá a festéket hengerrel vagy ecsettel, 2 rétegben szükséges festeni

Előzmény: Pocok75 (2653)
Pocok75 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 2653

ÉK Pest megye. Találkoztam ma már a honlapoddal. :)

Akkor lehet, hogy olcsóbban veszik és jobban jár, ha ő veszi az anyagot.

Előzmény: Casio70 (2652)
Casio70 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 2652

Szia!

 

Én minden kuncsaftomnak a hérát javaslom mert szerintem abban az árkategóriában a legjobb! Bár ezt festékboltja válogatja! Én nem tapasztaltam minőség romlást. Az ország melyik részén laksz?

Előzmény: Pocok75 (2650)
Gabiiiiii Creative Commons License 2012.11.27 0 0 2651

sziasztok

 

segitsetek kerlek...Keszul  egy komplett konyhaatalakitas bukolassal,csempezessel,sk uj konyhabutorral,amit regi antik konyhaszekrenyekbol ,talalokbol keszitunk a zurammal

ha olyan feluletet szeretnenk,ami feher,de atlatszik rajta a fa erezete,arra jo-e a vekonylazur,vagy teljesen amator otlet?

Pocok75 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 2650

Nekem az egyik festő az mondta, hogy a polifarbe jobb, mint Héra. Állítása szerint a Héra minősége az utóbbi időben romlott. Vagy  csak az anyagon szeretne harapni?

Sokat nézegetem a netet, hogy hogy kell glettelni. (Elég legatyásodtunk a végére. Vannak kint lévő pénzeink amik nem jönnek be és az OTP se akarja odaadni a szocpolt, csak a végén. Nem vettünk fel hitelt ezért a szocpolt se adja oda, csak ha kész lesz minden).

Festőt se találtunk akiben megbíznék, és akit megbírnánk fizetni. Aki jobb áron van az egész házat szeretné kifesteni, de annyi pénz nincs rá. Marad a vakolt házba költözés és a mókolás.

 

Mennyire igényel nagy rutint a glettelés, milyen vastagon kell ráhúzni a vakolatra? Nagyon sima egyébként a felület, az egyik festő azt hitte, hogy van már egy réteg glett rajta. A gépi vakolás után vizes szivaccsal lehúzták az emberek.

Az alapozó kell új falra a glett alá és az első festés alá is?

A nagyobb gond a nappali, étkező, konyha rész, mert egy helység az egész és a monolit födém kiglettelése nem 1 ember mutatvány és sokkal nagyobb rutint igényel. Az nem is merném bevállalni. Szerintem a festőnek is kihívás okoz, hogy szép sima legyen.

 

Vagy esetleg várjak januárig? Talán könnyebb lesz találni festőt jó áron.

Előzmény: bicskeyd (2646)
rob19 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 2649

ezt a polifarbe-t már mások is mondták, lehet erre szavazok a végén.

Előzmény: bicskeyd (2646)
Alapi42 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 2648

 Egyszerűen lakkbenzinnel alaposan lemosni, majd  némi rozsdamaró, aztán alapozás és fedőfestés !!

 Nagyjából úgy ahogy írtad. A lemosáshoz viszont felesleges a drága hígító.

 És a lemosás se bő higítóval történjen, hanem csak higítóba mártott ronggyal !

Előzmény: ha4nz (2647)
ha4nz Creative Commons License 2012.11.24 0 0 2647

Sziasztok!

 

Nem ismerem ezt a topicot, de szakemberekhez intézném elsősorban a kérdésemet:

Adott egy most hegesztett fém satupad. Fűtött garázsomban készítettem, új profilokból, ami szerintem a gyárban kapott minimális olajemulziót, hogy a tárolás alatt ne rozsdásodjon meg a felülete. Néhol már kezd kijönni rajta a rozsda, szerintem ott már én töröltem le róla ezt a felületet. Hogyan lehetne ezt festhetővé tenni? Az én elképzelésem: Van lakkbenzines alapozóm a győri lakkgyártól, meg némi zománcfestékem a supralux termékcsaládból. Először le kellene mosni a felületet higítóval, majd alapozó aztán fedőréteg, vagy a higítós áttörlés elmaradhat? Supralux nitro higítóm van. 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

bicskeyd Creative Commons License 2012.11.23 0 0 2646

Szia!

A héra valóban jó anyag és 5 ezer forint a 16 liter. Ha esetleg olcsóbbat kell használnom akkor szoktam http://www.kolor.hu/termekek/termek/208/polifarbe-diszperzios-belso-fal-es-mennyezetfestek/ ezt. Ennél olcsóbbat már nem szabad pl. ECO  egyszer kipróbálta de olyan mint ha a hérával való festés után kimosom a hengert és ezzel a vízzel festenék.

Üdv.

Előzmény: rob19 (2644)
Tarján Timót Creative Commons License 2012.11.21 0 0 2645

Ha valaki tapétázna, (megkopott a régi, old a ragasztó, stb..,), vagy esetleg hosszútávra szeretne festeni, akkor próbálja ki a Harzo nevü festéket. Ez egy struktúrfesték (teste van, tehát díszít is), nem kopik a szine se, és tartós. A mi házunkban kb 4 éve van Harzo, és ugyanolyan színü, mint eredetileg volt. Ha valakit érdekel, írjon.

rob19 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 2644

2-3 hónapja festettem hérával, és nagyon jól fed, ezt láttam.

ezért kérdeztem, hogy esetleg van-e értelme olcsóbbra váltani, de ugy látom nincs.

panelt festek amugy, szóval a penészedés szerintem nem téma :)

true75 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 2643

Mi tavaly festettük a házunkat.

Először név nélküli diszperzitet vettünk de 2szeri festésnél se takart pedig csak alapozni szerettünk volna a dulux alá

Ezután vettem egy hérát és utána még párat, össze se lehet hasonlítani a kettőt.

Vizes, párás helységekbe van vízálló-penészgátlós héra is( az 5 liter többe kerül mint a simából a nagy vödör)

Előzmény: rob19 (2641)
Adm Creative Commons License 2012.11.07 0 0 2642

Én most Praktikolor - Hera viszonylatban tudok nyilatkozni, az utóbbinak messze nagyobb a fedőképessége.

 

 

Előzmény: rob19 (2641)
rob19 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 2641

gondolom van köztetek szakértő és tapasztalt ember is, hátha tud valaki választ adni: mi a különbség a barkácsáruházak saját márkás diszperziós falfestékei meg mondjuk az általam ismert márkanévként kétszer-háromszor annyiba kerülő Diszperzit/Héra között?

fűrészporos tapétát festenék át úgy, hogy szinező pasztát is használok.

az elöre bekevert szinekkel az a bajom, hogy nagyrészt csak túl sötétek vannak az elképzelésemhez képest.

 

azt látom, hogy 5-6 nm / liter a fedőképesség, mig drágább festékeknél ez 10-14nm / liter is lehet.

de ha forint / nm elvet számolom, már nincs nagy különbség....

itt is érvényes az "olcsó húsnak" szlogen, vagy van olyan, ami tűrhető de árban csak középkategóriás?

 

bónuszként a konyhát és a fürdőt fehérre festeném, ehhez vegyek drágábbat, a szobákhoz meg jó lesz olcsóbb is?

vagy ezen a pár ezresen ne spóroljak?

 

Mc Spy Creative Commons License 2012.11.05 0 0 2640

Köszönöm:)

Előzmény: Casio70 (2639)
Casio70 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 2639

Szia!

 

Amit így távolból tudok javasolni az egy át kaparás, aztán egy réteg falfix, és egy réteg rigipsz rimano plusz. Ha megszáradt akkor egy gyenge csiszolás és gurítás.

Előzmény: Mc Spy (2635)
Casio70 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 2638

Szia!

 

A zsírt sajna csak úgy nem tudod eltüntetni. A tapétát ujra kell rakni a falon pedig a zsír foltokra walkydot kell kenni és aztán a fedő diszperzios festéket.

Előzmény: true75 (2636)
Mc Spy Creative Commons License 2012.10.29 0 0 2637

Elöször is át kell csiszolni,aztán Milesi festékkel lekenni,ez tartalmaz alapozót is meg gombaölőt,és vizesbázisu,kettő réteg elég,vagy vékonylazúrt,ugyanugy csiszolás,alapozás fedőréteg 2-szer,ne teddy hengerrel,mert az nem dörzsöli bele a fába az alapozót,mindenképpen jó minőségű ecsettel

Előzmény: trofimov (2634)
true75 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 2636

Sziasztok

 

 

- olyan problémám van, hogy a párom azt hitte, hogy már nyomás nélküli a habszifonunk és rányomott egyet

- hab már minimális volt benne de így is lenyomta az ebédlő falát illetve a dekorcsík tapétát

- megpróbálta letörléssel orvosolni a problémát de az lett az eredménye, hogy szétkente az egészet

- most mindem szétkent zsírcsíkos

- tapétát vizezve lehúzom és lecserélem

- mit kell tennem a festett falfelülettel, hogy újra leguríthassam és ne legyen zsírfoltos?

- újrafestés nélkül leszedhetők-e az elkent zsírpacák?

- előre is köszi

Mc Spy Creative Commons License 2012.10.21 0 0 2635

Sziasztok

 

Olyan problémám lenne,hogy CMC-s glettre milyen festéket lehet rákenni,mert Hérát nem nagyon szereti,hiába kentem rá Falfix-t van ahol nem lehet a szín-t rákenni,leht hogy Dulux vagy más festéket rá lehet kenni,vagy esetleg valamilyen mélyalapozót.

Elöre is köcce a segítséget

Üdv

trofimov Creative Commons License 2012.10.15 0 0 2634

sziasztok!

 

akác kerítés léceket vettünk. elég sokat (800 db).

ezt kellene lefesteni.

mindenképpen egy jó, és tartós megoldást akarok, ha drágább akkor is.

 

ki mit ajánl?

vékonylazúr vs vastaglazúr? hányszor kell átfesteni?

festés, merítés, teddyhenger?

előtte mivel kezeljük, kell-e ha a festék tartalmaz biocid anyagot?

 

hát előre is köszi!

 

 

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.10.15 0 0 2632

nekem egyszer benzines vattával sikerült hűtőgépről leszedni a papaírragasztó maradványait...

Előzmény: miro_13 (2629)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.15 0 0 2631

higitos ronggyal nedvesiteni, es ugy probalni lehuzni?

 

koszi hogy beszamolsz az eredmenyekrol, ez az igazi ertek egy ilyen topikban!

 

Vajk

Előzmény: miro_13 (2629)
miro_13 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 2630

az acetonmentes koromlakklemoso lehozta a festeket is .. az felejtos 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!