Keresés

Részletes keresés

tooommm0013 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 8071

Pár ékezet hiánya nem okozhat ekkora gondot.

Előzmény: vinik táltos (8070)
vinik táltos Creative Commons License 2012.11.23 0 0 8070

Szia, bocsi:

 

Milyen nyelven írtál?

Előzmény: gempuci (8069)
gempuci Creative Commons License 2012.11.23 0 0 8069

az biztos bun meghozza nagy bun meg baj is

Előzmény: Törölt nick (8061)
vinik táltos Creative Commons License 2012.11.23 0 0 8068

Szia!

 

Köszönöm a segítséget.

Oda tudok menni, nem kell leszállnod a buszról.

 

A porzásról: a rosszul, vagy szakaszosan termő fába, valamelyik alsó ágába tavasszal ékoltással be kell tenni egy szemet a porzójából.

A méhecskéknek helyben van az "anyag".

 

A faiskolában nem kizárólag üzleti szempontból ajánlanak porzó fát, végül is több féle gyümölcsünk lesz.

 

Nálam már nincs hely, ezért választottam a porzó oltást.

 

Üdv: Táltos Károly

Előzmény: bukfenc12 (8066)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 8067

Kedves vinik táltos!

 

Hogy kell beoltani egy gyümölcsfába a porzóját? Arról már hallottam, hogy néha a kertészetekben párosával árulják a fákat, arra hivatkozva, hogy egymás porzói. Ez nem csak üzleti fogás? Tehát az egyik ilyen fáról oltanál át a másikra egy vesszőt, hogy a méhecskéknek rövidebb távot kelljen repülniük?

Előzmény: vinik táltos (8064)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 8066

Kedves vinik táltos!

 

Kedden délután venném át tp329-től a vesszőket és azokkal Hatvan felé utaznék haza. Úgy tudom, hogy a közeletekben van egy volánbusz megálló. Ott esetleg leadhatnám neked a küldeményt? Az odaérkezésem időpontját előtte megtelefonálnám. Vagy ha esetleg nem tudnál kijönni, vagy nem leszel otthon, leszállnék és odaadnám valamelyik szomszédodnak, akit előtte megnevezel. Vagy betegyem a kapu mögé? Esetleg postaláda?

Előzmény: tp329 (8058)
fehérkutya Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8065

küldtem postát.

Előzmény: bujukcekmece (8057)
vinik táltos Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8064

Szia!

Én csak azt írtam, hogy szerencsém volt a fáimmal.

 

Nem csak ennyi van, csak azokat soroltam fel, amelyeket ott vettem.

Van még 2 alma (gála és jonagold) 2 körte, az egyikben négy féle terem.

Van 4 diófám, Magról kelt "spanyol" meggy, Érdi bőtermő meggy, eperfa, jostafa, ribizlifa, 60 m hosszú csicsókasor, otello szőlő, favorit szőlő, meg a "táltos6066" szőlő, málnalugas (évi 50-70kg málna) 4 féle mogyoróbokor.

 

Egyébként minden gyümölcsfába beoltottam a porzóját, hogy könnyebb legyen a méhecskéknek a dolguk.

Üdv: Táltos Károly

Előzmény: Törölt nick (8061)
borsika79 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8063
Szia. És termett is? Még soha nem kóstoltam,de szeretnék oltani belölle. Néhány szemet megvennék tölled ha van rá mód.
Előzmény: bujukcekmece (8057)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8062

Ez az összes gyümölcsfád?

Előzmény: vinik táltos (8060)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8061

Persze hiba mindenhol előfordulhat.

 

Én jobban örülnék, hogyha ilyen "hibák" inkább nem fordulnának elő soha.

Az hogy saját felelősségemre kérek egy oltóágat valakitől, és lefertőzöm vele a saját fámat, még lehet hiba, és akkor tudom, hogy én voltam a balfasz.

 

De hogy az a foglalkozásom, hogy fákat árulok, majd pedig egy teljes települést és környékét lefertőzök, miközben pénzt kérek érte... az szerintem nem hiba, hanem bűn!

Előzmény: vinik táltos (8056)
vinik táltos Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8060

Szia!

 

Minden lehetséges.

Én 2005-ben vettem a fáimat, mind szép, egészséges, nem permetezem.

Az alábbiak: (kivétel a Bigarro)

- Korai Meteor meggy

- Debreceni bőtermő meggy

- Debreceni muskotály szilva

- Germersdorfi cseresznye

- V.A.N. cseresznye

- Magyar Kajszi sárgabarack

- Csabagyöngye szőlő

- Hamburgi muskotály szőlő

- Egri Csillagok 24 szőlő

- Piros Saszla (chasselas)

 

Mindenből van 2-3 db.

 

Lehetséges, hogy nagy szerencsém volt.

 

Üdv: Táltos Károly

 

Előzmény: tooommm0013 (8059)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8059

Egyik barátom dolgozott ott ősszel, lombozásnál meg kitermelésnél. Gyökérgolyvásak a fák. És nem 20 éve.

Én is vettem tőlük fát. Még mind él, csak alig akarnak nőni. Ez nem tudom miért, ez lehet a hely hibálya is ahová ültetem. Most újkígyósról hoztam, majd kiderül van e különbség.

Előzmény: vinik táltos (8056)
tp329 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8058

Szia!

Nem erőltetni akartam és nem teher, ha az lenne, nem ajánlom fel.

Írtam mailt az itt megadott címre, olvastad?

bukfenccel beszélek, intézzük

 

üdv.

 

Előzmény: vinik táltos (8050)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8057
Megvan, jól érzik magukat, bár az idei szárazságban nem vitték túlzásba a növekedést.
Most körte alanyokat keresek, szükségem van 50 darabra, ha esetleg valaki tud segíteni...
Előzmény: borsika79 (8047)
vinik táltos Creative Commons License 2012.11.22 0 0 8056

 

Szia!

 

20-30 év alatt nagyot változott a világ.

Manapság ott a legbiztosabb (vagy lerakataiban) vásárolni.

Persze hiba mindenhol előfordulhat.

Üdv.

Előzmény: Flanell (8053)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8055

Kedves Orin Boyd!

 

Lehet, hogy egy kisebb részt le tudok hasítani az egyik egres bokorról. De valószínű Ali-bá megoldása jobb.

Előzmény: Orin Boyd (8051)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8054

Kedves vinik táltos és tp329!

 

Egyeztessünk időpontot.

Előzmény: vinik táltos (8050)
Flanell Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8053

Valahogy akkor elkerültük egymást a Bigarreu-val...

 

A rákóczifalvi faiskola egy időben feketelistán volt, mert vírusos oltványokat árultak. Szerintem az első sharkás fa (Besztercei) is tűlük került a telkemre vagy 25 éve. Akkor még nem tudtam, mi baja, csak hogy mindig lehullik érés előtt.

A környéken akkoriban főleg az ő csemetéiket lehetett kapni, úgyhogy nagy valószínűséggel ők fertőzték meg a város környékét.

Ali-bá Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8052

Bokrot? Inkább kis egres fácskákat szerezz, azt könnyebb kezelni. Vagy ha tudsz oltani, küldök alanynak valót.

Előzmény: Orin Boyd (8051)
Orin Boyd Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8051

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egres ügyben. Sehol nem tudok beszerezni egres bokrot. Valaki tudna segiteni?

Köszi. Peti

 

vinik táltos Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8050

Szia!

 

Azért húztam-halasztottam a döntést, mert senkit nem szeretnék terhelni az igényeimmel.

Ha meg tudod oldani, akkor pár vesszőt adj oda Bukfencnek.

Ha nála van, akkor megoldom az elhozatalt.

Karácsonyig nem várok komoly fagyokat, tehát van időnk a dologra.

Előre is köszönöm.

Üdv: Táltos Károly

Előzmény: tp329 (8033)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8049

Már a Tomcsányi-féle kb '80-as években kiadott, gyümölcsfajtákról szóló könyvben is benne van, mint a Jaboulay-t leváltó fajta, de pl. szilváknál is szerepel már benne a Tuleu Gras. Érdekes kb 30-40 év alatt egyes gyümölcsfajtáknál mennyire módosult/maradt a kínálat.

Előzmény: Flanell (8045)
vinik táltos Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8048

Szia!

Úgy tűnik, hogy rég itt van.

Nékem a régi kertemben volt, (én ültettem faiskolából) 12 évesen adtuk el az ottani házunkat.

Ahol most lakom, ide is ültettem, ez nyolc éves.

Elkövettem azt a hibát, hogy a mostanit nem Rákóczifalván vettem, ezért ez az egyetlen fám, amit minden megtámad, főleg a levéltetű.

Mindegy, hogy milyen tél van, ez a fa május 15-én csemegézhető, 20-ára pedig beérik.

Nagyszemű, félig ropogós, nagyon finom.

Nem jó eltenni, nem jó pálinkának, de tökéletes szemezgetni, eszegetni.

Van még egy kis hátránya, az, hogy nagy növésű, de ezt lehet szabályozni.

A törzse már dupla vastag, mint a többi 8 éves fámé.

 

Üdv: Táltos Károly

Előzmény: Flanell (8045)
borsika79 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 8047
Szia. Érdekelne megvan még a berkenyefád?
Előzmény: bujukcekmece (8027)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 8046

Kedves Kertbarátok!

 

Az előbb nyitottam egy fórumot, AJÁNDÉKOZD EL FELESLEGES NÖVÉNYEIDET címmel. Szeretettel várok oda mindenkit, aki szimpatikusnak tartja a következő célokat:

 

Egy olyan fórumot szeretnék elindítani, ahol a résztvevők önzetlenül és mindenféle ellenszolgáltatás nélkül, szívesen ajándékozzák el ismerősöknek, közterületre, vagy esetleg teljesen ismeretlen személyeknek is olyan fájukat, bokrukat, virágukat és egyéb növényüket, amelyekre már nincs szükségük. Válhatnak növényeink otthon feleslegessé, megnőhetnek akkorára, hogy már nem tudjuk őket hol tartani, lehet, hogy több van már belőlük a kelleténél, vagy esetleg (mint nálam is), a növények szaporítása közben sokkal több kis magonc, vagy csemete nőtt, mint amennyi a kertünkben elfér.

Szóval szerezzünk örömet másoknak feleslegessé vált növényeinkkel, tegyük szebbé környezetünket, parkjainkat saját nevelésű fáinkkal! 

Flanell Creative Commons License 2012.11.20 0 0 8045

A Bigarreau Burlat ilyen régen bent lenne az országban? Még nincs 10 éve, hogy először olvastam róla, valahogy soha nem találkoztam vele.

Régebben is láttam már ezt a filmet, de csak most tűnt fel, hogy mutatnak benne BB oltványokat, 1972-ben.

Előzmény: vinik táltos (8038)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 8044

Kedves Ali-bá!

 

Köszönöm az újabb információkat a zöldbe fás oltásról és a videót is. Egyenlőre egyetlen kérdésem van. Mi az a fehér, amivel utána lekeni a kész oltást? Mész lenne? Te le szoktad valamivel kenni ?

Előzmény: Ali-bá (8037)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 8043

Kedves vinik táltos!

 

Nagyon köszönöm a linket a zöldbe fás oltásról, ezzel egy kicsit bele tudtam élni magamat a folyamatába. Tavasszal szeretném majd így oltani a kapott Attilát az alanyokba.

Előzmény: vinik táltos (8036)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 8042

Kedves Ali-bá!

 

Bevallom, hogy még nem olvastam át a Szőlő oltás fórumot. Igazad van, rá kell majd szánnom egy kis időt, mert valószínűleg majdnem minden kérdésemre választ kapok. Egyelőre 388 hozzászólás van benne, ami nem túl soknak tűnik, de azért egy kis időt igénybe vesz, mert szeretem alaposan átolvasni a dolgokat. Sajnos, vagy szerencsére engem annyi minden érdekel a Kertészeten belül, hogy még egyetlen hosszú fórumot sem tudtam végigolvasni, mert mindig találtam valami újabb érdekességet más topikokban, ami elvonta a figyelmemet. De igyekszem sort keríteni rá.

Előzmény: Ali-bá (8035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!