Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4206

Még nem most próbálok időpontot kapni.....

Előzmény: afintha (4204)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4205

Sziasztok, 

most látom csak a kérdést :) kb egy-két hónapig úgy éreztem, hogy volt beavatkozás, de most ennyi idő távlatából sokkal jobban érzem magam. A bemenet kb fél évig még terhelésre fájhat - érzékeny lehet (combhajlatban volt)

De - sokkal jobban vagyok, amióta megcsinálták - teljesen pozitív a véleményem - érezhető ha el akar indulni, de nem indul el semmilyen rosszullét, ritmus-zavar. Sport: biciklizni, sétálni szoktam, illetve erősítő edzést végezni - ezeket simán bírom. 

 

Mindenkinek nagyon boldog új évet! gyógyulást kívánok, Andrea.

Előzmény: Jroux1 (4190)
afintha Creative Commons License 2014.12.29 0 0 4204

Volt-e terheleses EKG vizsgalatod?

Volt-e szivUH vizsgalatod?

Előzmény: Törölt nick (4203)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 4203

Sziasztok!  Új vagyok itt a fórumon.

 

Évi vagyok,  festőművész, 49 leszek februárban. Magas vérnyomásom van alapból és gyors pulzusom, ezekre reggel egy fél Vidonorm 8/5-öt és 1 Bisoblock 5-öst szedek. Azóta normális a vérnyomás és pulzus.

 

Pár hónapja jelentkezett nálam kellemetlen mellkasi fájdalmam ,különösen ha meredeken gyalogoltam. (külterületen élek, buszjárat nincsen igy gyalog járok, a város 2 óra. Bicajozni sosem tudtam...)

A doki végül koszorúér meszesedést állapitott meg.

 

Ezeket irta fel: Asactal 100-as ,ebből napi egyet.,

és Mezitan 35-öst ,eből napi kettőt szedek.

 

A szúrós érzés nem múlt el, ezért már félek ha gyalogolnom kell....a gyógyszereknek nem kellett volna elmulasztaniuk? A doki szerint , a gyógyszerek megakadályozzák a plakk általi elzáródást.

Node a fájdalom? Amúgy azonnal abbamarad ahogy nem megyek meredeken. Ha sietek, lépcsőzöm vagy meredeken megyek akkor máris nekikezdi.

 

Van akinek van ezzel tapasztalata?

 

Előre is köszi!

Gáyerné Taubert Szilvia Creative Commons License 2014.10.27 0 0 4202

Szia,és még mi volt a zárójelentéseden,mert ez így kevés!

Előzmény: Jroux1 (4201)
Jroux1 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4201

Sziasztok!

 

A zárójelentésemben írták:

 

MI I. fokú

diastolés dysfunkció.

 

Mit jelentenek ezek?

 

Köszönettel: Jroux

bozsi61 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 4200

Sziasztok!

Van köztetek HOCM-es beteg?

pimmi Creative Commons License 2014.10.03 0 0 4199

facebookon jelöltelek

Előzmény: Gáyerné Taubert Szilvia (4197)
pimmi Creative Commons License 2014.10.02 0 0 4198

email?

Előzmény: Gáyerné Taubert Szilvia (4197)
Gáyerné Taubert Szilvia Creative Commons License 2014.10.02 0 0 4197

Szia!Nem tudunk valahol privát beszélgetni ?

Előzmény: pimmi (4195)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 4196

Üdv!

 

EKG-leleten mit jelent a "bal dev"?

Gondolom, valami baloldali elhajlás, de arról csak a politika jut eszembe :-)

pimmi Creative Commons License 2014.09.19 0 0 4195

Szia, nekem az volt, de transzplantáltak miatta ,már egy éve.

Előzmény: Gáyerné Taubert Szilvia (4191)
odusszeusz2084 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 4194

Sajnos én is így látom. 

 

Előzmény: Gáyerné Taubert Szilvia (4193)
Gáyerné Taubert Szilvia Creative Commons License 2014.09.10 0 0 4193

Sajnos úgy láttom elég kihalt ez a topic :(

odusszeusz2084 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 4192

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy van itt köztetek olyan felnőttkori szívbeteg, aki gyerekkorban teljes nagyértranszplantáción esett keresztül (pl. Senning szerint)? Milyen életet éltek, milyen életkilátásaitok vannak? Hol, miként kezeltetitek e rendkívül súlyos problémát?

Gáyerné Taubert Szilvia Creative Commons License 2014.09.07 0 0 4191

Sziasztok !Van köztetek DCM-es ,most derült ki! :( Nagyon magam alatt vagyok :(

 

Jroux1 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 4190

Szia!

 

Bocsi a hosszú kihagyásért. Ez a katéteres abblatio mennyire megterhelő volt számodra?

 

Üdv.: Jroux

Előzmény: Törölt nick (4173)
ani614 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4189

Sziasztok!

40 éves nő vagyok, néhány éve van panaszom. Úgy érzem, mintha megállana a szívem, majd szapora szívverést érzek és mintha remegne a szívem. Nagyon kellemetlen, ilyenkor halálfélelmem van. Mindjárt megfulladok érzés, időnként mellkasi nyomás is kíséri. Kardiológiai kivizsgálás során terheléses EKG mutatott pitvari zavart. A szívverésem az általában magas, 85/perc feletti, de időnként 70 alá is lemegy. Az okát nem sikerült még kideríteni.... Hidegfrontra, szeles időjárásra rosszabbul vagyok. (mint ma) Szerintetek létezik, hogy az időjárási frontok okoznak ilyen problémákat????

ádám 2014 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 4188

Javaslom ha zavaróak vegyen magnéziumot álltalában az enyhíti a tüneteket

Előzmény: Werka (4182)
ádám 2014 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 4187

Sziasztok.

Itt a legtöbb ember megnyugodhat mert sajnos szinte minden embernek vannak ritmus zavarai. Sajnos nekem 14 évesen kezdődött minden azóta már én magam is kardiológus vagyok a legtöbb embernél egyszerű extrasystole ami gondot okoz mert sajnos igen kellemetlen tud lenni főleg estd mikor fekszünk de szívnetegség nélkül nincs jelentősége legtöbbször kezelést is csak a nehezen tolerálható tünetek miatt igényel álltalában magnézium vagy béta blokkolót használunk utóbbit a javasolt legalacsonyabb dózisban

Előzmény: kkmd (93)
ZoTon Creative Commons License 2014.07.23 0 0 4186

Üdv!

Érdekelne, hogy a "fokozatos abbahagyást"  hogy kell értelmezni abban az esetben, ha amúgy is a gyógyszer felét szedem, de tovább már nem törhető? Nem a napi dózissal, hanem napokat kihagyva kell csökkenteni? Concor Amlo 5mg/5mg felét szedem reggelente. Talán már ez sem nagy dózis, viszont amióta szedem, extrém bélmozgást produkál és hasmenést. Idegesítő mellékhatás és kellemetlen.

Atta ICe Creative Commons License 2014.07.17 0 0 4185

Szia igyál nyugtató teákat pl: citromfü , ha pánikolsz vegyél mély levegőket és sétálj , és ne magadra figyelj.

Vegyél magnézium pezsgő tablettát és szedd el lehet butaságnak tünik de a szív ritmus zavar sokszor magnézium hiány miatt is van .

Előzmény: itsme12323 (4184)
itsme12323 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 4184

Sziasztok!

Nemrég találtak nálam terheléses EKG-n enyhe szívritmuszavart, kaptam rá napi 1x 1 Concor Cor 1,25mg-t (aminek a felét már be merem szedni). Viszont mióta ezt tudom, minden nap bepánikolok, pedig előtte pár havonta ha előjött 1-1 rosszullét. 
A kérdésem az lenne, hogy emellé szedhető-e a Rhodiola kapszula (azt mondták szuper lenne a pánikolásomra).

Előre is köszönöm: Anna

electroger Creative Commons License 2014.07.07 0 0 4183

Üdv!
Gyerek koromban diagnosztizáltak nálamenyhe mitrális prolapszust.Nemrég egy stresszes időszakom volt,különböző gyomor,és mellkasi panaszok miatt kivizsgáltak,Refluxot,és GERD-et állapítottak meg.Pár napja a refluxos tüneteim élénkülni kezdtek,reggelente feszülő hasfal,böfögés,levegőnyelés.Ilyenkor elég sűrűn szívritmus zavart érzek.Voltak az utóbbi években,kivizsgáltak,volt rajtam Holter is,de semmit nem találtak.Persze,hogy nem,mert havonta 1-2 alkalommal éreztem.Most per pillanat reggel szinte egyfolytában.Az érdekesség az,hogy írtak már erről,de ott azt írták,hogy jó teli evett gyomorral van panaszuk.Nekem ez fordítva van,ha eszek,elmúlik.
Valakinek voltak már ilyen tünetei?

Werka Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4182

Nem kapok orvosoktól sok segítséget, mert szerintük semmi baj, ez normális, hogy extrázik a szívem így én próbálkozom mindennel. A helyes táplálkozás, alvás, sportolás és most a meditáció. 

Előzmény: ghepard (4181)
ghepard Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4181

OK. Idővel javulhat a helyzet. Ha Te nem látsz más lehetőséget, attól még vannak vagy lehetnek. Sok dologban javulhatsz, sok dolgot jobban csinálhatsz. Kezdve a légzéssel, mozgással, pihenéssel alvással, táplálkozással stb. A meditáció egy a lehetőségek közül, mellyel jó eredményeket lehet elérni a szívproblémák leküzdésében. Mediatív állapotba szinte bárhol kerülhetsz, gyakorlat kérdése. Fokozatosan elérheted ezt az állapotot olyan szituációkban és helyzetekben, melyekben például most nem megy. Így sok helyen és helyzetben aztán kiegyensúlyozottabb és nyugodtabb tudsz maradni - ami jót tesz majd a szívednek is.

Előzmény: Werka (4180)
Werka Creative Commons License 2014.06.09 0 0 4180

Köszi a választ! 

 

Remélem nálam is bejön idővel, mert egyenlőre nem látok más lehetőséget arra, hogy javítsak az "ártalmatlan" extrákon és a vele járó pánikon. 

Előzmény: ghepard (4179)
ghepard Creative Commons License 2014.06.09 0 0 4179

Van valaki, aki esetleg meditációval tudott javítani a szívének állapotán?

 

Hát lehetnek jópáran. Tudományosan is vizsgálták a meditáció hatását az emberi szervezetre. Hogy csak a TM-ről (a meditáció egyik fajtája) kb 600 tudományos cikk jelent meg neves folyóiratokban is. Hogy a legszembetűnőbb eredmények a szívproblémákkal küszködő embereknél voltak tapasztalahatóak. A meditációval az ember mintegy békét, nyugalmat teremt a testében és lelkében - s már gyakran egymagában ez is elég a javuláshoz. Mert a test végre nincs izgatva és rossz reakciókra kényszerítve a rossz, feszült, szorongatott stb tudatállapotunk miatt. A szívre meg igencsak kihatnak érzelmeink, gondolataink stb......

Előzmény: Werka (4178)
Werka Creative Commons License 2014.06.09 0 0 4178

Sziasztok! 

 

Igazából az extrások csapatához tartozom. Úgy kezdődött, hogy éjszaka arra ébredtem, hogy nagyon ver a szívem és bevittek a sürgősségire. Ott csináltak pár vizsgálatot, mint teljes vérkép, EKG és azt mondták pihenjek, mert ez pszichés. Azóta többször elment a háziorvoshoz és meséltem neki az extrákról és azt mondta ártalmatlan nem kell kardiológushoz menni, voltam másik orvosnál, beszéltem magán kardiológussal és mind azt mondták, hogy ez teljesen normális, ne gondolja rá, éljek vele együtt. Ezek jól hangzanak csak attól még kellemetlen az egész. 

 

Gyógyszert kaptam azért, béta blokkolót, de nem tudom mennyit segít, mert nagyon kis adagban szedem, szerintem csak placebo. Van olyan, hogy hónapokig tök jól vagyok aztán beüt a dolog és többször előfordul. 

 

Van valaki, aki esetleg meditációval tudott javítani a szívének állapotán? Az autogén tréninget kezdtem el most, mert sok jó hallottam róla. Esetleg valaki próbálta már? 

Peti2013 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 4177

Sziasztok!

Egy röpke kérdés:a Sandy girl nevű felhasználóhoz,olvastam a problémád jó pár oldallal arrébb...Megszűnt azóta a problémád?Esténként nekem is hasonló jön elő és elég zavaró.Remélem jársz még id a fórumra és olvasod.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!