Keresés

Részletes keresés

Kapocska Creative Commons License 2013.03.25 0 0 18375

 

Tisztelt Freddy4!
Én köszönöm megtisztelő bizalmadat!
Siófok-Kiliti csak egy kirándulás lett volna.
Nem tudom mennyire volt félreérthető írásom de úgy gondoltam hogy aki "együtt
 él" a fórummal az érti.Sajnálom ha félre érthetően tettem föl "írásom".
" Az előzőből hátha valaki magára ismer."
De volt aki jól reagált.
Még egyszer köszönöm a bizalmadat!

Előzmény: Freddy4 (18372)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.24 0 0 18374

Tipikusan .... errefelé.

 

Az első 30 méterig 40-50 eFt, utána 1500 Ft/méter

Előzmény: Törölt nick (18369)
Freddy4 Creative Commons License 2013.03.24 0 0 18373

Sziasztok !             Még maradt pár db. új göbös görgősfúróm eladásra. Ezek többsége

amerikai Smith és Varel márkájúak. Átm. :  114 mm. 150 mm. 216 mm. Martfogazású is.

 

      

                          

 

Freddy4 Creative Commons License 2013.03.24 0 0 18372

Szia Kapocska !                Ezúton is köszönöm megtisztelő bizalmadat. Ha jól gondolom,

akkor kb. a Siófok, Szekszárd és a Paksi főldrajzi háromszögben végzel fúrási tevékeny-

ségeket már pár év óta. Bár én a cégemet tavaly megszüntettem, de még mindig jönnek

 

felkérések kutak fúrásával kapcsolatban abből a térségből is. Ezért kérlek, hogy ha néha

jól jönne pár reménybeli munka, akkor légyszives irjál itt, vagy privátban.  Jószerencsét !

Előzmény: Kapocska (18366)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.24 0 0 18370

Helló Shocka Zooloo!

 

Hol szeretnél fúratni?

Az ár témát Privát kellene ezt megbeszélni! (mielőtt megint kirobbann egy ár vita)

Küldj egy emailt!

 

Üdv: vizeslaci

 

Előzmény: Törölt nick (18369)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.24 0 0 18368

Üdv

Maradjunk annyiban hogy 35 ért dugnak 20 méter mosogató csövet a földbe, aztán ha van szerencse ( geológiai és kivitelezési) akkor jön víz ha nincs akkor úgy jártál. Rosszabb esetben aki ezt ledugja már tudja hogy nem lesz, ennek ellenére odamegy ledugni és tartja a markát a 10-20 ezer forintért.

A megválaszolatlan leveledre meg annyit hogy vagyunk itt nem kevesen akik a megrendelő kérésére beültek a kocsiba elmentek terepszemlére, kitöltötték a megrendelő jelölt engedély kérelmét, vagy áttanulmányozták a kiviteli terveket, különféle javaslatot tanácsot adtak és ennek ellenére nem lett semmi a melóból. Ehhez képest egy válaszolatlan mail csak bolhapöcsön pattanás.

Előzmény: Kapocska (18365)
bohrer Creative Commons License 2013.03.24 0 0 18367

Micsoda "véletlen"?

 

Épp a napokban volt itt is egy topiktárs aki Bölcskén akar kutat fúratni, majd csepegtető öntözésre használni.

 

MIért nem mondtad:

 

A szűrő milyen anyagokat szed ki? (homok?, alga?, vas? ...?)   A vízbül szedi ki a zoxigént  (produced by Szalacsi bácsi)

Előzmény: Kapocska (18365)
Kapocska Creative Commons License 2013.03.24 0 0 18366

 

"Imádom" az ilyen leendő megrendelőket!
 Meg az olyat is mint drilling fórumtás ismerőse (Szekszárd)
 árajánlatom tetszett munkáimról is irtam de amikor megirtam neki
hogy nem vagyok profi mert a  profi nálam Freddy4-nél kezdődik
 akkor még válaszra sem méltatott.
Az előzőből hátha valaki magára ismer.

Kapocska Creative Commons License 2013.03.24 0 0 18365

Szia!

 

Bölcskén (Tolna megye) van a telek.

Ide szeretnék kutat fúratni.

Van egy használaton kívüli akna, kb. 1x1m, ide gondoltam a kutat a szivattyúval együtt.

Most egy-két évig csak ez a csepegtetés lesz a tujasornak, de utána akarom locsolni a kb. 20x30m területű konyhakertet és a 20x20m területű parkosított részt.

Ehhez mekkora keresztmetszetű kutat és szivattyút érdemes venni? (A környéken télen nyáron magas a talajvíz, kb. 6-7 m mélyen van és van rendesen vízhozam is.)

Mire figyeljek a fúrásnál?
Köszi
 

.
Nem tudom mit értesz pár 10.000Ft-on, de nálunk kb. 35.000Ft-ért fúrnak (azt hiszem 50-es) kutat, ami kb 20m mély.

Szüleimnél is ilyen van 15 éve és gond nélkül üzemel.

Én sárga csöves megoldást nem is láttam még sehol.

Miért fúrassak drágán 110-es kutat, ha nem kell csőszivattyú, mert 6m-esn legrosszabb esetben is van víz. (Ráadásul írtam, hogy aknában lesz a szivattyú is és a kút is.

Homokot hogyan tudja a kútfúró elkerülni?

A szűrő milyen anyagokat szed ki? (homok?, alga?, vas? ...?)

 

A csepegtetős öntözőre vonatkozó kérdésemről mi a véleményed?

bohrer Creative Commons License 2013.03.23 0 0 18364

Általában 3 szoros különbség van a két kút között árban. Ez adódik a felhasznált anyagok árából, és a két kút kiépítése közötti gépek árának különbségéből is.

 

11m es de akár 9m-es üzemi vízszintnél már a felszíni szivattyú nem működik, 1m-es aknával is csak orosz rulett. A nyári aszályra -esőzésekre alapozva .

 

Írtad hogy nem akarsz ágyúval verébre.

Itt senki sem akar ............annál inkább légpuskával elefántra , nem-e lehetne-e? Nem-e elég lenne az is , de hátha?

Nézd meg a környezetedben azonos magasságban lévő kutakat, ha működnek  felszíni szivattyúval akkor van esélyed.

 

De fogadd meg azok tanácsát akik mélyebb geológiai ismeretekkel rendelkeznek, esetleg van tapasztalatuk a térségben kútfúrás terén.

Előzmény: stevemegane (18362)
Freddy4 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 18363

Már elnézést kérek, de nézzünk már körül jobban a témában vazze ! Most te szeretnél kérni tőlünk infót, vagy forditva ?  Mert már több szaki is hozzászólt segitőleg számodra

és eddig csak mindenkit megkérdőjeleztél válaszában és azt sem mondtad h köszönöm.

 

 

Előzmény: stevemegane (18362)
stevemegane Creative Commons License 2013.03.23 0 0 18362

A helyi kertépítős emberből nem lehet információt kihúzni.

 

Még annyi infót tudok, hogy a bölcskei szőlőhegy vasútállomásnál lévő részén 18m talpmélységű 125-ös kútban 9m-en van nyugalmi vízszint, és 35L/perc mellett 11m körül van az üzemi szint.

Ez pedig messzebb is van a Dunától és magasabban is mint az általam írt helyszín.

 

Csináltassak próbafúrást egy fél kút árán? Ennyi erővel egyből mehet a 125-ös kút.

 

Eddig itt mindenki tök jó infókat tudott adni, de most úgy látom tanácstalan mindenki.

 

Az 50-es és 125-ös kút árában mekkora különbség van?

Ez alapján tudnám talán eldönteni, hogy érdemes-e az 50-essel megpróbálkozni.

 

Mit tanácsoltok????

 

Előzmény: Freddy4 (18361)
Freddy4 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 18361

Madocsát főldtanilag nem lehet Bölcskével összevetni. Mert Madocsa az szinte teljesen az

ősduna kavics teraszára települt annó. Bölcske pedig a Duna sóderüledéke és a Tolnai -

Dombság (lösz, löszös agyag, sárga és szürke homokok - homokkövek) találkozásán van.

 

Ráadásúl Bölcskén a két emlitett zóna, éppen a Cserép utca alsó szakasza alatt van vala-

hol, ezért ott nagyon nagy a bizonytalanság geológiailag. Mert előfordulhat, hogy csak

pár méteres az eltérés a fentebb leirt infók miatt, keleti vagy nyugati irányban egyaránt.

 

Én javaslom, hogy nézz körül a közvetlen szomszédoknál ezügyben elsődlegesen, -   és

beszélj a helyi Kertépitős kútfúróval, meg a Madocsai kavicsfúrókkal is. Max. próbafúrás !

Előzmény: stevemegane (18359)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 18360

Üdv

Ha mindenütt működik akkor valószínűleg nálad is működni fog.

Előzmény: stevemegane (18359)
stevemegane Creative Commons License 2013.03.23 0 0 18359

Madocsán az Akácfa utcában (és az összes többiben is) 50-es kút felszínen elhelyezett szivattyúval működik 15éve gond nélkül.

A bölcskei cím pedig a Dunához is jóval közelebb van.

 

Akkor mit tanácsolsz, milyen kutat fúrassak?

Nem akarok ágyúval lőni verébre. Elég borsos az árkülönbözet, tehát feleslegesen nem akarok 125-ös kutat fúratni.

Előzmény: Törölt nick (18358)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 18358

Üdv

Azért annyira nem biztos. Ez alapján biztos hogy nem :

 "Hozzád legközelebb eső figyelőkút(I.Töltés utca és a Nagy Sándor utca találkozás környékén)
 adatai: Talpm:30m  nyvsz:-4.9m   -18m/14l/p"

A másik adat alapján pedig talán. Ne feledjük hogy a megadott kutak lényegesen nagyobb átmárővel készültek.  

Előzmény: stevemegane (18356)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.23 0 0 18357

Helló orion16!

 

Küldem emailt!

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: orion16 (18333)
stevemegane Creative Commons License 2013.03.23 0 0 18356

Én ezekből az adatokból arra következtetek, hogy simán elég lehet egy 50-es "alföldi" kút egy felszíni szivattyúval. Mindenképp egy 1,5m mély aknába akarom az egészet telepíteni, így még javul is a helyzet.

Max. 30L/percet fogok kivenni a fű és a kert locsolásához.

Ehhez szerintem szükségtelen fúrni egy 125-ös kutat.

Vagy rosszul gondolom???

 

Tud valaki árat mondani az 50-es kútra az adott területen?

 

Köszi.

Előzmény: Kapocska (18355)
Kapocska Creative Commons License 2013.03.23 0 0 18355


Tisztelt stevemegane !
Hozzád legközelebb eső figyelőkút(I.Töltés utca és a Nagy Sándor utca találkozás környékén)
 adatai: Talpm:30m  nyvsz:-4.9m   -18m/14l/p
Ettől ÉK-i irányban:Talpm:25m nyvsz -4.9m   -5.48m/30l/p   -6.1m/60l/p    -6.81m/100l/p
 mellette 16m talpm.kút hasonló paraméterrel.
Tehát változatos, ami közös a bölcskei kútakban az hogy a nyvsz 4.5-5.5m körüliek bitató vízhozammal.
Üdv

Előzmény: stevemegane (18354)
stevemegane Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18354

Köszönöm a tanácsot.

 

Én nyáron szeretnék kutat fúratni a telkemen.

A környéken több kutat is tudok, ami 50-es és felszínen elhelyezett szivattyúval simán jön a víz. Locsoláshoz is elegendő.

Egy két helyről már kértem tanácsot, van aki esküszik az 50-es kútra, van aki azt mondta, hogy 50-est meg sem érdemes próbálni.

 

Örömmel venném, ha kapnék tippet, hogy milyet érdemes fúrni nálam (50-es vagy 125-ös).

A fő cél az lenne, hogy öntözni tudjak olyan minőségű vízzel, ami nem tömíti el a csepegtető csövet ha beteszek egy szűrőt.

Bölcske Cserep utcáról lenne szó.

Itt milyen mélyre kell fúrni?

 

Köszönöm előre is a segítséget.

 

Előzmény: true75 (18352)
stevemegane Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18353

Köszönöm szépen az alapos választ.

Mostmár értem, hogy a vízadó réteg nyomás alatt van, ezért jön fel a 20m mélységben lévő vízadó rétegből a víz jóval magasabbra.

 

Előzmény: bohrer (18351)
true75 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18352

-a kút mélysége 20 méter, mert ott van a vízadó réteg

-ha szerencséd van akkor a csőben lévő vízoszlop pár méterre van a talajszinttől

-és ha az üzemi vízszint max 8 méteren van(az a szint ami alá szivattyúzás közben nem csökken) akkor már jó eséllyel lehet felszíni(jet) szivattyúval használni a kutat

-a mélységeket, a kút kivitelezésének technikáját ne te vagy a haverod akarjátok megmondani

-sokan jönnek ide, hogy 20méter mély 50es kutat kéne nekik fúrni, mert a haver azt mondta, közben meg arra sem képesek, hogy a környékükön kérdezősködjenek, hogy kinél milyen kút van(tisztelet a kivételnek)

- település/utca szinten itt is segítenek a szakik várható mélység és kivitelezhetőség tekintetében

- árakat többnyire privátban tudsz kérni

Előzmény: stevemegane (18350)
bohrer Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18351

A felszíni szivattyúk "elméleti szívómélysége 10m " . Ez abból adódik hogy a légköri nyomás kb. 1 Bar. Tehát bármely szivattyú legfeljebb 1 bar  vákuumot tudna előálltani. Ebből lejönnek a veszteségek, csősúrlódás, turbuláris-lamináris áramlás stb.

1m szívómélység =0,1bar

 Én még 930mBar-nál nemigen láttam többet. Tehát elméletileg -9,3m a szívómélység, de a gyakorlatban 8m szokott lenni ahonnan biztonsággal felszívják a vizet a felszíni szivattyúk.

Ha kifúrnak egy kutat a vizadó réteg nyomás alatt van általában, tehát ha -18m-20 méterig van vízadó réteg és feljön a nyugalmi vízszint -5 m-ig akkor onnan szívatható. De csak -5 méterre lefúrva még a száraz agyag illetve homok található.

Vannak pozitív kutak is, főként az alföldön előforduló, mára egyre ritkább  természeti ajándék, amikor a rétegvíz nagyobb nyomással van lent mint a kút mélysége és a víz magától a felszínre tör ( artézi kút )

Vagy a másik lehetőség amikor a nyugalmi vízszint -8m alatt van, bármennyivel ekkor már csak a béléscsőbe leengedett búvárszivattyúval lehet a felszínre termelni a vizet. Ezek igazából nyomattyúk, mert a vízben vannak és csak nyomást kell csinálniuk. Szerencsére nyomást szinte bármekkorát elő tudunk állítani a vákuumal ellentétben.

Tehát simán működhet egy 20m mély  40mm-es csőkút felszíni szivattyúval ha a nyugalmi vízszint -5m-en van

Remélem így már érthető.

Előzmény: stevemegane (18343)
stevemegane Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18350

Az 50-es kútból csak felszíni szivattyúval lehet szívni, ami max. 8m mélyről szív.

Akkor miért fúrnak 20m mély kutat 50-es átmérőnél.

 

Ezt nem értem.

 

Elmagyarázná valaki?

 

Köszi.

 

Előzmény: true75 (18347)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18349
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18348

Üdv

Köszi :)  ( cső +van:)

Előzmény: gamate (18346)
true75 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18347

"nem értem, hogy az "alföldi" 50-es kutakból hogyan lehet kivenni a vizet"

 

- gyorsan :))

 

 

Előzmény: stevemegane (18343)
gamate Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18346

Lalibatyó!

 

Fagytalanítva...

 

gamate

drilling-RIG Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18345

Szevasz Zoli,

 

Nem jössz suliba ma? Már hogy fél óra múlva ott kéne lenni....:-) :-) :-)

Előzmény: 77zoli77 (18344)
77zoli77 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 18344

Szia V6I2!

 

Én is rendszeresen dolgozom Szolnok környékén, privátban bővebb infókkal is tudok segíteni, e-mailben megtalálsz.

Én is merem ajánlani Simon Lacit, én is sokat tanultam Tőle.

 

Üdv

Z

Előzmény: v6i2 (18338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!