Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

scenic(725) Creative Commons License 2013.03.27 0 0 24317

konkrétan milyen alkatrész? Milyen motor benzin vagy dízel, évjárat? Konkrétumot is írjál Dzsesszika! :)

Előzmény: Jsseica (24316)
Jsseica Creative Commons License 2013.03.27 0 0 24316

Üdv!

 

A kérdésem az lenne hogy milyen drága hozzá az alkatrész. illetve a szervízköltség???

Előre is köszönöm!

Notes Creative Commons License 2013.02.19 0 1 24315

Fogyasztás 5-7 liter használat és időjárás függvényében.

Típushibák a ceedclub.huoldalon elég részletesen le vannak írva.

Ami nekem előjött:

- futóműben stab pálca kopogás (25.000-nél gariban cserélték mindkettőt, érdekes módon azóta semmi gond, pedig rosszabb utakon járok mint előtte)

- kézifék gyengén fog, állítani kell rajta

- belső tükör zörgött, szétszedték, összerakták, azóta jó

 

 

Ami még fontos a kombiknál, hogy a csomagtér ajtó a nyitó fogantyú sarkainál rozsdásodhat, ezt alaposan nézd meg vásárláskor!

Előzmény: SzLa (24313)
P.URBANUS Creative Commons License 2012.12.27 0 0 24314

Üdv!

Fogyasztása 5 és 7 között lehet, használattól függően. 

A futóműve szerintem jó, kellően stabil, a kanyarstabilizátor kevésbé bírja a rossz utakat, az elkezdhet kopogni akár már 30 ekm-nél is.

Itt olvashatsz róla értékeléseket:  http://www.autonavigator.hu/kia_ceed-81 

 

Meg itt is: http://nepitelet.hu/autok/kia/ceed_2006/

 

 

Előzmény: SzLa (24313)
SzLa Creative Commons License 2012.12.27 0 0 24313

Sziasztok,

 

egy használt (2012-es, de még az előző sorozatból való) Kia Ceed SW 1.6 CRDI vásárlásán gondolkodom. Próbáltam neten utánanézni, de nem nagyon találtam hitelt érdemlő adatokat, de hátha Ti tudtok segíteni. Milyen fogyasztással kell számolni ennél a modellnél? Elsősorban város (Bp és környéke), ill. vegyes (város + autópálya) érdekelne. Esetleg van olyan ismert típushiba, amire figyelnem kell? Köszönöm előre is!

 

Boldog új évet mindenkinek!

 

Üdv.,

Lac

scenic(725) Creative Commons License 2012.12.26 0 0 24312

szia,

 

Boldog Karácsonyt!

Oké, akkor marad a mostani kormányközép, és bebőröztetem a karimát.

Érdekelne a debreceni kontakt, ha meg tudod adni...

üdv!

Előzmény: somgaga1986 (24311)
somgaga1986 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 24311

Szia!

 

Debrecenbe bőröznek többen is. Egyik ismerősöm is ott bőrözte a kormányát. Meg is lehet várni.

Egy kárpitos van a debrecen pláza mögötti lakótelepen. Egyébként általában aki autót kárpitoz az kormányt is bőröz.

A kormány közepét nem szokták bőrözni a légzsák kiatt (még gyárilag se merik sokszor bevállalni)

 

Ha a kormyánt akarod lecserélni akkor csak úgy tudod meg , hogy jó e a légzsák ha rámértek vagy ha rádugod az autóra és nem jelez ki hibát.

Nekem az a személyes véleményem, hogy ha nincs eldurranva akkor szinte biztos , hogy jó.

 

 

Előzmény: scenic(725) (24310)
scenic(725) Creative Commons License 2012.12.25 0 0 24310

sziasztok,

 

Kormánybőrözéssel foglalkozó céget keresnék, tudnátok ajánlani hozzáértő céget?

Miskolc mellett lakunk, nekünk a Kecskeméti túra több, mint 3 órába telne, kb fele, ha egy pesti céghez mennénk.

Sajnos Miskolcon nem találtam, de ha van szóljatok! Nyíregyen olyat találtam, aki bútorkárpitos, a ő kormány le-fel szerelést nem vállal.

Ezért szívesen veszem az ajánlatokat, ha esetleg közelebb is lenne, aki kormánybőrözést vállal. ( Eger, Nyíregyháza, Debrecen, Pest )

 

Szerintetek érdemes használt bőrkormány vásárolni, vagy inkább bőröztessem be a mostanit? A közepét is lehet kérni hogy bőrözzék be?

Ha használt kormányt vásárolok, hogyan lehet letesztelni hogy működik-e, stb. ilyen aggályaim vannak.

Tetszik a privilege felszereltség bézs kormánya, lenne is, de honnan tudom a benne lévő légzsák működik e, vagy van e benne?

Bele lehet-e tenni az én kormányom lelkét egy másikba? ( Láttam a vaterán egy képet egy kormányközép hátsó oldaláról, nem tudom hogy ki lehet-e szedni. )

 

Várom a véleményeket, tanácsokat!

 

 

Köszi,

Péter

somgaga1986 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 24309

Sziasztok!

 

Van egy teljesen új Kia Cee'd 2007-> 2 din autórádió beépítő keret szettem.

 

Navigáció beszereléséhez kell.

 

Az ára: 14990Ft

 

Akit érdekel az írjon a cdkx@freemail.hu címre vagy hívjon 06706287148

 

 

 

 

Vatomi Creative Commons License 2012.12.06 0 0 24308

Sziasztok!

Mi történt a Ceedclubbal?

tizedes11 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 24307

Sziasztok!

Végre meg van a Cee'd :D)))
Kia Lurdy-ról jó a véleményem - eddig, remélem így is marad :)



Azért nem kitűnő,mert a kézifék magasan fog és nem nézték meg :(

 

A téli gumit rátettem a lemezfelnire, így most tavaszig a project:

lemez vagy könnyűfém felnit venni---- én az r15ös acélnál maradnék, de még nem találtam meg a legjobb vételt... :(
Gumiszőnyeget (lábtálca), csomagtértálcát és egy nyári szőnyeg garnitúrára is szüksélgem lesz, valamint ajtóvédő díszlécet is vásárolnék,mert sajnos nics rajta egy centi sem.....

Tippet kérnék, hogy a belső visszapillantó tükör zörgését mivel szüntessem meg.
Ha a tükröt megfogom,nem zörög, szvsz a tükör mérete kisebb,mint kellene lennie.
Nem a tükör felfogatásánál van gond,azt már kiszűrtem ( láttam a pdf-et,amit a ceedclub-on találtam.

Tuti kulcstartóra is vevő lennék- tippekre és közvetlen ajánlatra is....

Még szoknom kell a gépsárkányt, mert a 16 éves Peugeot 106 után teljesen más minden érzékszervre....

 

könyökömre, mikor letámasztanám vezetés közben az ablakhoz.... a jobb lábam elfárad a vezetés közben,mert nem abban a helyzetben van,mint az előző 10 évben.... tolatásnál még nem érzem a határokat....hiszen nagyobb,szélesebb,hosszabb....

De juhéééé, mert öröm beleülni a bordóságba :))

Jó utat!

loce Creative Commons License 2012.11.19 0 0 24306

Sziasztok,

 

egy 2011-es ceedel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

van valakinek tapasztalata olyannal kapcsolatban hogy zörög az első szélvédő?úgy nyikorog mintha feszülne vagy ki akarna esni.

látszólag nem mozog semmi nem találtam semmi szembetűnő hibát.

 

előre is kösz

lala1983 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 24305

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2007es diesel ceed-et!

Semmi más gond nincs vele csak néha(intenzívebb gázadásnál mindig) Feketén füstöl!

De mint a gőzös!

Porlasztókat bemérettem(boschnál)

Egy cserélve lett, a többi jó !

Mi lehet a gond?

Szépen m1 olajat nézem nem fogy!

Vélemény?

Dobrovsky1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 24304

Kicsit belemerültem. Kimértem a jeladó értékét különböző hőmérségleten (szereztem autodatából értékeket hőfokhoz) És gyönyörűen változik. Magyarul jeladó kizárva. Computert rátettem és mikor a kijelzőn 90 C mutatott az elektornika 50 C os jelet olvasott. (ami reális is lehet 2 km után) Úgyhogy gyanítom, hogy műszeregység hiba lesz.

 

Viszont abban nem vagyok bisztos, hogy egy jeladó van a motoron?

Mert lehet, hogy az elektronikának és a műszernek is külön jeladója van...

 

Sajnos ezt nem tudom és ezért is írok ide a fórumba, hogy valaki nem tudna e ebbben segíteni?

 

Előre is köszönöm!

Előzmény: vbandit (24303)
vbandit Creative Commons License 2012.09.05 0 0 24303

Nekm ilyet még soha nem csinált (5 éve van meg), szerintem irány a szerviz, mert ha a vezérlő elektronika is azt hiszi majd 0 fokban hogy a motor 80 fokos, akkor nem fog beindulni reggel!

Előzmény: Dobrovsky1 (24301)
KIA CEED Creative Commons License 2012.09.04 0 0 24302

Üdv!

Én egy sima 1,4-es 2012-es modellt vettem augusztusban, amellyel egyébként - figyelembe véve annak műszaki paramétereit, ill. egy-két apróságot leszámítva - teljes mértékben meg vagyok elégedve. Akkor még nem volt elérhető az Eco-dynamics csomag, amelyet most +100 ezer forintért árulnak. (Megjegyzés: Ez az összeg minden valószínűség szerint le is alkudható a kereskedőnél.)

A régebbi Ceed-ek tesztjeinél a gyári -15%-os fogyasztás-csökkentés ígérettel szemben 0,5-0,8 l minuszt tudtak elérni 100 km-en. Ebből már nagyjából kalkulálható, hogy mennyire éri meg. Ez természetesen csak gazdaságossági szempontú megközelítés volt.

 

Üdv: Kia Ceed

 

 

Előzmény: scsaba78 (24300)
Dobrovsky1 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 24301

Sziasztok!

 

Most vásároltam egy Kia Ceed 1.6 dieselt.

Abban kérném segítségeteket, hogy ennél a típusnál normális dolog az, hogy a vízhőfok mutató állandóan 80 ill. 90 fokon van. És hideg motornál is 80 C mutat. Illettve az üzemanyag szintjelző kb 20 perc menetidő múlva mutat valós értéket.(Nem tudom, hogy ez normális e?)

Kiváncsiságból lehúztam a vízpumpáról a hőfokjeladónak a csatiját és meglepődve tapasztaltam,hogy mind a hőfok ill a tank mutató nullán áll..

Valaki találkozott e már ilyennel?

scsaba78 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 24300

Sziasztok!

Most szeretnénk új ceed-et venni, 2012-es 1.4-es benzinest, és vacilálunk az eco dynamics csomagon. Milyenek vele a tapasztalatok? 

Köszi!

Morphe Creative Commons License 2012.08.22 0 0 24299

2008 majusi Ceed SW 1,6CRDi automatát hajtok új korától. :)

182 ezer km van benne.

 

hiba lista:

130e körül első stab  csere (kutyacsont)

ajto kereten megjelent a rozsda, 

170e körül kormányműből zaj hallatszik rossz úton, még nincs javítva, de már megállapították a hiba forrását.

 

ennyi. :)

 

szeretjük, jól bírja.

Előzmény: foci000 (24260)
6341 024-5 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 24298

Üdv!Te csak fényeztettél vagy,szereztél úja?

Előzmény: urraco (24291)
bratyus Creative Commons License 2012.07.22 0 0 24297

Üdv!

 

Bocs, hogy bele kottyantok, de nem az indításgátló lehet?

Ha jól emlékszem a Rio-nál is előfordult.

Előzmény: vbandit (24296)
vbandit Creative Commons License 2012.07.03 0 0 24296

Én sajnos nem tudok erről a hibáról semmit, mert nekem 1,6 crdi van:)

De a kia motorsnál biztos tudnak valamit javasolni,főleg ha látják,hogy hármotok autójának ugyan ez a hibája van!

Előzmény: rags (24295)
rags Creative Commons License 2012.07.03 0 0 24295

Köszi, szóval nem egyedi a hiba.

 

Voltam vele itt szervízben (Németország) azt mondták a blokkolásgátló okozhatja. Garanciás emberrel kell majd megbeszélni, megrendelni és majd telefonálnak mikor cserélik. Lehet hogy csak kitalálták, nem vagyok meggyőződve arról hogy tényleg ez okozza.

Előzmény: vbandit (24294)
vbandit Creative Commons License 2012.07.03 0 0 24294

Írjatok mindhárman egy-egy mailt a kia motors-nak!

Akár csatolmányban legyetek benne mindhárman!

Így biztosan lesz valami eredménye, ha látják, hogy több emberbek van gondja ugyan azzal!

Előzmény: 3dhazard (24293)
3dhazard Creative Commons License 2012.07.03 0 0 24293

Nálam is előfordult már. Szervízbe nem vittem, sajnos ennél zavaróbb hibát sem hárítottak el.

Előzmény: heiden (24292)
heiden Creative Commons License 2012.07.02 0 0 24292

Szia! 

 

Nekem is 1.4-es 2008-as cee'd-em van. Találkoztam én is a problémával és a márkaszervízhez fordultam.

Akkor úgy tűnt meg is csinálták, de közel alig több mint egy hónap elteltével a probléma ismét jelentkezett.
Sajnos kielégítő választ a probléma forrására még mindig nem kaptam. Ha estetleg bármilyen infót tudsz ez ügyben, vagy bárki más,
és is örülnék ha megosztanád velem. Köszi. 

Előzmény: rags (24289)
urraco Creative Commons License 2012.07.01 0 0 24291

Kedves C'eed tulajdonos társak!

Kérdésem lenne:-valaki cserélt már első lökhárítót?
2011 végén elütöttünk egy kutyát, a lefényezett, után gyártott lökhárítót nem szervizben szeretném felrakni.
Ha valaki ki tudna segíteni szerelési leírással erről a munkáról, igen megköszönném.
Van esetleg valahol letölthető szervizkönyv?
A kocsi a C'EED első változata, modell frissítés előtti változat.

Üdvözlettel: Urraco

vlevi70 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 24290

Nagyon nincs itt mozgás, én is csak azért nézek be ide, mert az index fórum kedvencei között van.  A http://ceedclub.hu/ oldalon biztos tudnak választ adni a kérdésre.

 

 

Előzmény: rags (24289)
rags Creative Commons License 2012.06.26 0 0 24289

Sziasztok!

 

Egy 1.4-es 2010-es Ceed-et hajtok. Pár hete tapasztaltam, hogy nem egyből indul az autó. Előtte nyaralás miatt ált egy hétig.

Többszöri inditózás után, pár perc után azért végre bepöccent.

 

Azóta néha változó napszakban újra előfordul a hiba.

 

Valami hasonló tapasztalat?

 


Rags

 

 

kismiki Creative Commons License 2012.05.31 0 0 24288

Kia Cee'd, vagy Hyundai I30 lemezfelni garnitúrát vásárolnék 5,5Jx15 méretben. T: húsz3316701

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!