Keresés

Részletes keresés

zöld_I Creative Commons License 2013.11.25 0 0 25981

Ebben lehet valami.

Pl pár hónapja ki kellett mennem Luxembourgba. Kitűzték a napját, lekértük a repjegy árat: 75 ezer.  Bejött némi bizonytalanság, nem foglalták le, eltelt egy hét: foglaljunk, 140 ezer.  Még mindig bizonytalankodtak, hogy valóban kell-e menni, így két nappal indulás előtt szerény 300 ezerért volt még jegy.  ÚGyhogy mentem autóval :D

Előzmény: stevie-13 (25979)
zöld_I Creative Commons License 2013.11.25 0 0 25980

Köszi!

Előzmény: szervezkedő (25977)
stevie-13 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 25979

Azt gondolom, hogy felelősséggel vendéget váró és ebben mozgó szállásadók, nem variálnak az árral.

 

 

A nagyobb szállodák biztosan variálnak az árral, az ún. "yield management" algoritmusok használatával.

 

Ez arra való, hogy amikor X darab árud van (itt: éjszakai szállás), akkor azokat a legmagasabb áron tudjad értékesíteni. Ehhez egy csomó paramétert figyelnek, és egyszerűbb vagy bonyolultabb algoritmusokkal ezekből kalkulálják az árat.

 

 

Előzmény: szervezkedő (25977)
szervezkedő Creative Commons License 2013.11.25 0 0 25978

....és a jó k*rva anyjukat!!!!

 

Levették a vízhőmérsékleti adatokat a Meteorológiai Szolgálat honlapjáról!!!!!

 

Pontosabban lecserélték a hóadatokra!

:-(

 

3hete már Magyarországon vagyok. A szorongásos depresszió, a honvággyal, a friss mandarin illatának hiányával és milliónyi idei emlékkel keveredik! Ha kinézek az ablakon, valami havas, kásás valami esik az égből és hideg nyálkás az idő!

 

Pedig valamelyik nap amikor néztem 19 fokot írtak Bar környékén!

...és nem tudtam!tudtuk kipróbálni!

 

:-(

 

Indulok a pszichológushoz!

Előzmény: fityók (25963)
szervezkedő Creative Commons License 2013.11.25 0 0 25977

Örök és sorra vissza- visszatérő kérdés:

Foglani vagy nem? Hamar vagy később!

 

Azt gondolom, hogy felelősséggel vendéget váró és ebben mozgó szállásadók, nem variálnak az árral. A balkáni szokások szerint szobáztatók akik szinte napi árfolyammal dolgoznak és ha van 5 egyforma apartmanja, akkor ott legalább 6féle ár szerint pihennek a vendégek, azokat nem találod meg egyébként sem a boookingon- szerintem!

 

Alapvetően, ha tudod mikor és pontosan hol szeretnél megszállni, ha látod a költségvetésbe mia az ami belefér, tetszik és minden klappol, akkor szerintem bármikor foglalhatsz!

 

Foglalás előtt esetleg linkeld ide be a szállást és ha van aki már járt arra, elmondja miért ajánlja vagy miért nem!

Előzmény: zöld_I (25974)
szervezkedő Creative Commons License 2013.11.25 0 0 25976

Nézegetem én is!

 

Nagyon jóóók!

:-)))

Előzmény: halacs (25972)
Bujazliz Creative Commons License 2013.11.24 0 0 25975

Javaslom a http://www.booking.com

Én több éve ezt használom a kiválasztásnál. Egyszer sem csalódtam. A hirdetők érztékenyek az értékelésre, hiszen sokan - ahogy én is - előnyben részesítem a többiek véleményét  a hirdetés reklámjánál.

Az északi tengerparti rész drágább, mint a déli.

Bulizásra a Budva környéke, a "Miami beach" érzésre az Ulcinj-i rész a legalkalmasabb.

Előzmény: zöld_I (25974)
zöld_I Creative Commons License 2013.11.20 0 0 25974

HEló Mindenkinek!

 

 

Olvasgatom a topicot egy ideje. Jövőre mennénk Montenegroba egy jó kis motorozásra/fürdésre/kirándulásra.  Ahogy most nézem a bookingos árakat, 5 éjszaka még

simán belefér jobb helyeken is 50e forintba.  Nekem tervezhető a szabadságolásom, Páromnak is, szóval

akár januárban lestoppolhatom. A kérdés az, hogy érdemes-e annyira előre(júli vége, nehogy fázzunk :DDD), vagy nem kell tartani a szálláshiánytól/árak felmászásától?

halacs Creative Commons License 2013.11.18 0 0 25973
halacs Creative Commons License 2013.11.12 0 0 25972

Nagyon szépek a képeid, mostantól lesem őket. :-)

Előzmény: anderm (25968)
anderm Creative Commons License 2013.11.11 0 0 25971

Köszi! :)

laguna1,8 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 25970

Jó dolgok és szép helyek gratula

Előzmény: anderm (25968)
Amaribp Creative Commons License 2013.11.07 0 0 25969

Én megnéztem!  :)

Előzmény: anderm (25968)
anderm Creative Commons License 2013.11.04 0 0 25968

Sziasztok!

 

Nyár végén nekünk is sikerült megejteni a túrát, amihez sok hasznos infót találtam itt, amiért ezúton is köszönet! :) Jó volt, szép volt, ha úgy alakul máskor is visszamennék, bár jobban szeretek mindig máshova menni.

Ha esetleg valakit érdekelnek képek, ide töltögetem fel napi jelleggel:

https://www.facebook.com/ezanevnemelerheto

halacs Creative Commons License 2013.11.01 0 0 25967

Nyilván egy MTI-hír volt a cikk alapja. :-)

A vasúti közlekedést illetően viszont teljesen igazad van.

Előzmény: szervezkedő (25965)
szervezkedő Creative Commons License 2013.10.31 0 0 25966

Az idő nagyon jó és holnapra is jót mutatnak!

 

(2-3 napja a tetőn dolgozunk. Sokszor már jól esik amikor egy kis felhőcske árnyékot csinál vagy lágyan lengedezik a szél! Egy hét alatt azt hiszem egyszer volt rajtam hosszú nadrág. Rövid+ pulcsi simán el lehet tűrni!)

 

:-D)

Előzmény: fityók (25963)
szervezkedő Creative Commons License 2013.10.31 0 0 25965

"a jövő nyáron újra meginduló közvetlen vasúti összeköttetés"

 

Az egész írás egy üres, tartalom nélküli, leütött karakterek száma után fizetett cikk/ hír!

A múlt héten óhazámba tett látogatást viszonozva, a napokban "meglepett" a családom.

 

A Belgrádból este 8kor Barba induló vonathoz délelőtt pár perccel 10óra után satrtoltak Kecskemétről. Az első bő 300km megtételéhez !10! óra! kellett!

 

Szíjártó Petyáéknak erről kellene fantáziálnia, nem arról mi lesz jövő nyáron 2-3hónapig!

 

Ezzel az egész vonatosdival semmit sem kellene csinálni, csak...

 

1., Elővenni egy 8-10évvel ezelőtti menetrendet! Az ott ki volt találva, csak a (vissza)fejlődés hozott mást!

 

2., Összefogva a szerb vasúttal, Avala után felakasztani egy vagont (télen-nyáron) és ezzel kiszolgálni a Szabadkáról indulók igényeinek egy részét is!

 

3., Bevezetni az egy irányba is megvásárolható jegy intézményét valami versenyképes áron! Vicc volt hogy egy időben foglalt retúr Malév jegy és egy ugyanakkor foglalt MÁV-nál vásárolt egy irányú jegy szinte majd ugyanannyiba került!

 

...és még lenne pár teljesen hétköznapi egyszerű ötletem, aminek gazdasági vonzata nem lenne, de csökkenthető lenne a menetidő!

Előzmény: Villa Franco (25964)
Villa Franco Creative Commons License 2013.10.31 0 0 25964
fityók Creative Commons License 2013.10.26 0 0 25963

      A vizet az elso percben szokni kell, de azutan szuper es iszonyat tiszta!!!!

 

 ...lehet, hogy az őszi szünetet is a tengeren kéne töltenünk......hmmm...megfontolandó ! Én a 19 fokot tartom határesetnek,ami a víz hőmérsékletét illeti  a mai 21 fok teljesen elfogadható .   

Előzmény: szervezkedő (25962)
szervezkedő Creative Commons License 2013.10.25 0 0 25962
Ketto napja keresem, keresem, de nem talalom a szavakat, amik leirnak milyen eeeeeeeeeszmeletlen jo az idoooooo!!!


A vizet az elso percben szokni kell, de azutan szuper es iszonyat tiszta!!!!


:-)))))
szervezkedő Creative Commons License 2013.10.24 0 0 25961

Erről a motozás témáról valahol Kokin Brod környékén fantáziáltam!

....és majdnem összejött a dolog!

 

A montenegrói vámos most az este, nagyon kííííváncsi volt és gyakorlatilag mindenbe belepiszkált, nézegette, kérdezgetett!

 

Az autó full tele, kérdik mit viszek.

Mondom semmit, megyek a tengerre.

Nyissam fel a csomagtartót.

Látják hogy lapjára hajtogatva totál teli a csomagtartó.

Mik ezek, kérdik.

Mondom, személyes holmik.

De ez egy antenna???? Fedezi fel tágra nyílt szemekkel az elsőt, majd a többit is!

Ez pezsgő?

Visszakérdezek: ez probléma?

 

...és itt jutott eszembe, a nem sokkal előtte olvasott hozzászólásod.

Na ezt bebuktam! Most jön az análfűrészelős, prosztata masszírozós motozás!

 

DE JELENTEM KIMARADT!

:-D)))

Előzmény: stevie-13 (25959)
szervezkedő Creative Commons License 2013.10.23 0 0 25960
Testuregmotozas?

Hehehe! Mekkora egy perverz vagy!
:-))))

Ez kimaradt!

:-)
stevie-13 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 25959

De nem díjazták a humoromat!

 

 

Testüreg-motozás is volt? ;-)

Előzmény: szervezkedő (25958)
szervezkedő Creative Commons License 2013.10.22 0 0 25958

Tényleg nem vitaként és lihegve a témán, de ha már senkinek a szavába sem vágok....

 

A hétvégén csavarogtam, kiléptem a határon és meglátogattam egy ismerős családot- a sajátomat magyarhonban! :-)

 

A montenegrói határőr valamivel molyolt kint a fülke mellett. Odagurulok az autóval (sehol senki más) átadom a személyi igazolványt, jó reggelt kívánok, ő viszonozza, majd visszadja és jó utat kíván! Még a fülkébe se ment vissza!

Azonnal az itt folyó, statisztikai források körüli közös elmélkedés jutott eszembe!

 

A magyar határőrök kis túlzással atomokra szedtek!

 

A végén megkérdeztem, hogy megtalálták e?

Mit?- érdeklődött a vámos.

Mondom: amit kerestek.

 

 

De nem díjazták a humoromat!

 

:-D)))))

pljeskavica Creative Commons License 2013.10.20 0 0 25957

A kép lemaradt:

pljeskavica Creative Commons License 2013.10.20 0 0 25956

Érdekes vita. Szerintem valahol a kettő között, méghozzá úgy, hogy mindig az az eredményt kapjuk, hogy statisztikailag ez az év is jobb volt, mint a tavalyi, de a kövekező évekre is összeüthető legyen a javuló statisztika.
A legutóbbi szállásadóm szerint egyértelmű a javulás. Mások szerint nem.

 

Csak egy példa: 2007-ben a szerb turista szálka volt a montenegróiak szemében. "elveszik a helyet a nyugatiak és az oroszok elől". Rendesen sértegették a sajtóban őket. 2007 óta a statisztika szerint minden évben nőtt a turisták száma, ehhez képest Szerbiában például az elmúlt öt évben nem volt olyan év, hogy ne "könyörögjenek" az egykoron értéktelennek tartott turistákért. Tehát hajlok arra, amit Szervezkedő mond... Igaz, lehet ezt úgy is nézni, hogy a szerb turisták nem mentek kirándulgatni, egyenesen a tengerpartra és egész nap! Csinálták a tömeget.

... ugyanakkor Nohabnak is igaza lehet: Szerettem volna az ismerősöknek átmeneti lakhandit szervezni azokon a szállásokon, ahol pici pénzért szálltam meg az elmúlt években... nem tudtam. Mind tele volt, mindenhol felmentek az árak. Ezzel párhuzamosan a szállodai kapacitás is növekvőben van és Petrovac pl. környékén mindenféle dolog épül (szállodák, magánházak). Pedig már gyakorlatilag nincs hova. Ha nem szaporodnának a turisták, akkor ezeknek építkezéseknek semmi értelme nem lenne.

Egy dologban biztos vagyok. A szezonon kívüli időszakok komoly fellendülést mutatnak (a statisztika is itt mutat inkább igazi százalékarányos növekményt). Idén a lent töltött 7 nap alatt legalább 10 alkalommal hallottam magyar társalgást, több alakalommal olyan helyeken, aminek nem sok köze van a tengerhez, max annyi, hogy közel van (pl. Rijeka Crnojevica egy tucat magyar motoros. Virpazarban is ott ült mellettem két idősebb magyar az étteremben). Április végéről beszélünk. Amikor a semmi közepén gyalogoltam Virpazar és a Rijeka Crnojevica között, felvett egy fickó, aki résztvesz egy üdülőfalu létrehozásában az említett semmi közepén, azon belül is az Isten háta mögött, messze az úttól, amin közlekedtünk. Csak messziről mutatta, hogy mit építenek. Szóval van egy olyan érzésem is, hogy nem csak a tenger fejlődik és nem csak a tengerparton szállnak meg a turisták. És ami lényeges lehet, alig hallottam a szerb nyelvet. Angolok, franciák, németek és persze oroszok.

Ezt a képet már egyszer belinkeltem ide, április végén készítettem Budván (nem az új épületeken van a hangsúly):

 

 Szerintem egyre több a bejelentett vendég, ez javít a statisztikán (Egyre nagyobb az ezzel kapcsolatos szigor. Ezzel párhuzamosan egyre több az olyan vendég, akit nem befolyásol az a pár euró, amit ki kell fizetni, ezért a szállásadónak sincs oka kockáztatni.)
Viszont egyre nagyobb a határforgalom is (van erre is statisztika, de a határokon tapasztaltak alapján ebben is lehet kételkedni)

Ami egyértelműen mérve volt/van/lesz az a landoló repülők száma. Itt nincs statisztika-kozmetikázás. A reptereken brutális és folyamatos rekordok dőlnek (ezek többnyire azok a szállodai kapacitást igénybe vevő turisták, akik szinte 1 napon sem töltenek egésznapos strandolással a tengeren, folyamatosan kirándulásokon vannak... értsd. a strandról nézve nem látványos a jelenlétük)... Ilyenkor nagyon sajnálom, hogy nincs Malév.

Mindent összevetve én is szinte biztos vagyok, hogy a statisztika a befizetett hozzájárulás alapján készül. De az is biztos, hogy a turisták száma növekszik, annak ellenére, hogy ez a tengerpartról nézve nem annyira látványos.

nohab Creative Commons License 2013.10.14 0 0 25955

Tehát én biztos vagyok hogy a statisztika az idegenforgalmi hozzájárulás díja alapján készül és a beragisztrált vendégek számát mutatja!

 

Ezen nem jutunk dűlőre :)

Én csak akkor csinálnám a hozzájárulás alapján, ha elfogadnám az 50% körüli hibaarányt, szemben a másik módszer néhány százalékosával.

 

Az idegenforgalmi hozzájárulás vendég darabszám után megy, vagy adat is kell mellé?

Előzmény: szervezkedő (25953)
szervezkedő Creative Commons License 2013.10.14 0 0 25954

A fal elkészült! Ma zsaluztuk a tetejére a koszorút!

:-)

 

Tegnap délután, munka után lementünk strandolni!

Az első perc szokatlan volt a vízben, de azután teljesen vállaható!

 

Úsztam egy kellemeset és hemperegtünk a parton!

 

:-)

 

Most mondja valaki hogy a sutomorei strand zsúfolt!!!!

 

Csak időzítés kérdése az egész!

:-D

 

Előzmény: Amaribp (25951)
szervezkedő Creative Commons License 2013.10.14 0 0 25953

"Én ezt most nem értem. Ha belépsz az országba, rögzítik. Ha kilépsz, rögzítik. A kettő közötti éjszakákat ott töltöd."

 

Belépsz és rögzítik, de nem biztos hogy úgy lépsz ki, hogy azt is rögzítik. Belépsz autóval, kilépsz vonattal. Májusban így jöttem haza. Hoztuk magunkkal az autót a vonattal. Aludtunk egyet és reggel Belgrádból csak kényelmesen hazasurrantunk. A vonat 2 kocsijában Partizan drukkerek utaztak!

Utaztak? Mint az állatok, úgy üvöltöttek végig! A petárda dobálástól kezdev minden volt.

A határon szerinted foglalkoztak velünk? Rohantak hátra a vadakhoz!

 

Tehát én biztos vagyok hogy a statisztika az idegenforgalmi hozzájárulás díja alapján készül és a beragisztrált vendégek számát mutatja!

 

:-)

Előzmény: nohab (25946)
Amaribp Creative Commons License 2013.10.14 0 0 25952

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!