Keresés

Részletes keresés

fák,juh Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2615

Lehet igazad van. Sőt. Te hozzáértő vagy én meg csak kb egy éve tudakoltam meg, hogy egy normál 130m2-es házhoz 3-3.5 millió forint a napelem rendszer. Erre kaptam olyan infót, hogy mire kitermeli az árát addigra leamortizálódik. Magyarán nemtud semmit termelni igyé.

Előzmény: KömKel (2614)
KömKel Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2614

Egy kondenzácios gázkazános, vizes fütési rendszer kb 2 millába fáj, plusz gázcsonk.

1 milliobol kijön az elektromos fütés kiépitése, 1.5 millábol van hozzá annyi napelem, hogy visszatermelje a teljes fütési áramdijat.

 

Szoval egyáltalán nem elrugaszkodott megoldás, ha kellöen höszigetelt egy épület.

Előzmény: fák,juh (2613)
fák,juh Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2613

Viszont a napelemrendszer meg olyan sokba kerül, hogy nem éri meg. Úgyhogy az olyan mint ha nem is lenne,

Előzmény: KömKel (2612)
KömKel Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2612

Nekem tavaly egy 130 m2-es háznál csinált a tulaj tisztán elektromos fűtést.

Aljzatbetonba tekert fűtőkábel, greslap ragasztóba fektetettt fűtőfilm, illetve álmennyezet fölé rakott fűtőfilm.

 

Az egész ~1 milla volt, plusz a kért többlet áramerősség.

A tervek között van visszatáplálós napelemrendszer, amivel kinullázná a fűtési költséget.

 

Az biztos, hogy csak nagyon jó hőszigeteltségű háznál szabad ebben gondolkodni, ahol a fajlagos fűtési igény <50 W/m2, de inkább 30 körül legyen.

(ez gyakorlatban 20-25 cm grafitos hőszigetelést jelent a falakon, 30-40 cm hősziget a mennyezeten, padlóban 15 cm, plusz spéci lábazatot)

Előzmény: tamas1000 (2608)
tamas1000 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2611

üdv!

 

csak én a gázt be sem akarnám vezetni.

 

nem szeretnék 10 évente 300-500 ezer Ft-ért új gázkazánt (+ szerelés, engedélyezi stb. költségek) venni, mert bizony ennyi idő után ezek szépen tönkremennek.

plusz minden évben 10-20 rugó csak az ellenőrzés tisztítás.

ha meg tönkremegy valami alkatrész benne, akkor meg röpködnek a 10 ezresek.

legyen az ventilátor, váltószelep, stb.

 

t

Előzmény: Téli nap (2610)
Téli nap Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2610

Természetesen ha ekkora házat építtetnék ( a legnagyobb amiben gyerekkoromban, éltem 135 m2 volt  -  800 négyszögöl telekkel , majd 3000 m2, tehát hatalmas ), akkor csak gázkazánt szereltetnék be, méghozzá kondenzációsat .

 Aztán hobbiból egy kandalló is elmenne és abban telente 25 - 30 napot elfűtőgetnék.

Előzmény: Téli nap (2609)
Téli nap Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2609

 Egy házat eleve építésztervező tervezhet. Ekkoránál pedig mindenképpen szükséges az épületgépész tervező. És egy ekkora házat kandallóval kifűteni kissé merész. Kazán kell hozzá és egy fűtő.

 Villanyra alapozni az is tévút - kivétel a villanybojler. A mai villanybojlerek már  jófajtájúak mivel, hosszú élettartalmúak, viszonylag olcsók, a fogadásra csak egyszer kell kiépíteni a rendszert ( víz és villany csatalakozást ) aztán már senki sem pofázik bele. Természetesen csak vezérelt áramról érdemes üzemeltetni, de  .. de így is drágább a másféle meleg víz készítésnél.

 

 

 "melegviz meg valami jofajta villanybojler (ha van olyan)" Természetesen ezeket a kívánalmakat legtöbb ép. gépésztervező megtervezi. De szerintem a koncepció a hibás.

Előzmény: tamas1000 (2608)
tamas1000 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2608

Sziasztok!

 

Most tervezgetjuk a hazat.

155 m2 hasznos alapterulet futeset kell megoldani.

gazt most azt mondom nem szeretnek, alap felallasban valami kandallo, meg elektromos panelokban gondolkodom, egy 2-3 kW os napelem rendszerrel megtamogatva.

melegviz meg valami jofajta villanybojler (ha van olyan)

esetleg bizonyos helyeken, pl. furdokben valami elektromos filmet rakni a padloba.

a haz elvileg jo hoszigetelt lesz, (ez is a bajom, hogyan oldjam meg a szellozest...most ezeket a nyilaszaroba epitett aktiv szellozoket lesegetem -internorm, schücho stb.- 

klima nem kell, nem szeretem hasznalni (hűtésre).

fűtésre nem tudom... hangja van, elromlik stb. Lenyegeben egy levegos hocserelo....nem?

 

kandallo is tulzas lesz a teljesitmenye miatt, de nagyon szeretunk tuzelni, errol nem mondunk le, (piromania).

A nappali-konyha-etkezoben ha megy a kandallo, akkor mas fűtés ott nem is kell majd hogy menjen. (Persze lesz valami ott is)

 

eddig meg valami hovisszanyeros kozponti szellozesre is gondoltam futesre, de sok problemat olvasok rola, (kondenzviz, egeszsegre artalmas lehet, hibak tomkelege stb..)

 

erdeklodnek, mik a velemenyek? (Tippek tanacsok barmi!)

fontos hogy azert normalis aron mukodtetheto legyen (mittomen havi max.25 ezer a napelem rasegitessel egyutt), es egyszeru legyen, ne legyen sok meghibasodasi lehetoseg...

 

Koszi

t

 

 

 

dokeee Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2607

Szerintem az 600w-al nem lesz kellemes.

Előzmény: ancoraa (2606)
ancoraa Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2606

http://www.furdoszobafutes.hu/futopanel/

 

egyebkent 4 meter a belmagassagom.

ancoraa Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2605

hello!

 

tudnatok nekem tancsot adni?

glamox futopanelem gondolkodom,de tul szep,hogy igaz legyen.

16 kobmeteres  furdobe 600 wattos panel ,az azt jelenti,hogy orankent csak 24 forint lenne.

szerintem ketszer fel orat orat lenne bekapcsolva naponta. tenyleg fut ez rendesen? van olyan gyors mint egy gazkonvektor,vagy hosugarzo? vagy ez allando uzemre van tervezve?

 

 

 

a.

 

dejódió Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2604

nem mellesleg hűt is.,

Előzmény: dejódió (2603)
dejódió Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2603

+1 jó klíma ami fűt a gátzárak alatt.... Neked ez lenne asz ideális szerintem.

Előzmény: rd839 (2601)
Calcitos Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2602

 Ekkora lakásnál bűn lenne a cserépkályhát elbontani !

 Kérdés persze , hogy a tüzelő tárolás megoldott e ??  Van e lift ? Nem kell e az emeletre cipelni a fát ?

 Mennyi a fűtés számla ? Hát az megmondhatatlan.

 De ha a cs. kályha a fő bázis  - tehát  80 %- ban azzal megy a fűtés, akkor 120 -140 eft / szezonból kijön  - talán.

 

 

  "kiegészítésnek elektromos fűtésrendszert csináltatnék mellé. "

  Felesleges.

 Ha van vezérelt nyerő vagy,  ha nincs akkor a 32 A biztosíték az kell. És 2 db. min 1,5  kW-os elektromos  fűtőtest. A biztosíték csere ingyen van  / csak 10  eft / kiszállás kell. a két fűtőtest pl . olajradiátor egy 20 -asból megvan. Persze kell  egy különterhelhető áramkör  az is megvan  kb. 20 -25 ből. Ez a minimális költség.  A max. akár a csillagos ég lehet.

Előzmény: rd839 (2601)
rd839 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2601

Sziasztok!

Nemrég vettem egy lakást Budapesten, ahol nem bontották el a régen használt cserépkályhát, és még tökéletesen működik. Azon gondolkodom, hogy mivel meg szeretném úszni a cirkó kiépítés költségeit, megtartom a cserépkályhát, és kiegészítésnek elektromos fűtésrendszert csináltatnék mellé. Szerintetek van értelme, eléggé hatékony lehet, esetleg vannak valakinek hasonló tapasztalatai? Vagy érdemesebb rászánni magamat (és egy polgári vagyont) a cirkóra? Sokan mondják, hogy a fafűtés macerás, mert folyton fát kell hurcolni, és nemhiába tértek át mindenhol másra. A lakás 42 nm, a belmagasság 3,1m, 1 szobás, ami 25nm, a kályha a szobaajtó mellett van, így a konyhát is rendesen fűti. Nagyjából szerintetek mennyi lehet így egy téli havi fűtésszámla, ha fafűtés mellett elektromos is megy? Előre is köszönöm a segítséget!

dr.Stefan76 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 2600

valodi szinuszos az ajanlott neked,, de ha ezt rarakod majd 'kinlodva' de viszi.

Előzmény: fater008 (2599)
fater008 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 2599

Érdeklődnék hozzá értő embertől ez a szünetmentes táp használható-e keringető szivattyúhoz?UPS Aplus EM LCD-800A  a leírás szerint kvázi szinuszos.

dejódió Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2598

Bp és környíéke díjmentes meg Cegléd és környéke, Szolnok és környéke, egyeztetve.

Előzmény: dejódió (2597)
dejódió Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2597

meg kellene nézni személyesen ami díj és kötelezettségmentes... addig nem tudok egyébről nyilatkozni. Viszont a sima  villanyfűtésnemk a 3/a 4/e az üzemelési költség H tarifával 5/e.   A beruházás sem nagyobb ha a hőtárolóst vesszük alaul. ha a hagyományos oldalfalra szerelhető pl AEG WKL sorozatot akkkor igen , mert egy 2,6 kw-os kb 25000 Ft 3-4 db max 100 k. Cserébe 1 hősugárzó(hőtárolós , infra vagy bármilyen 1-es COP) megoldásnál sokkal olcsóbban fút - És hűt(jövőre is lesz nyár)

Előzmény: menora (2596)
menora Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2596

Egyébként a ház korából (kb 100 éves) és a homlokzatból kiindulva szerintem nem is engedélyeznék a klíma beszerelését. Tehát valószínűleg nekem nem ez lesz a járható út. De még egyszer köszönöm a segítséget.

Előzmény: menora (2595)
menora Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2595

És biztosan elég évente egyszer tisztítani? Jól értem, ezek szűrik is a levegőt? Mennyibe kerül egy nagy teljesítményű gép, ami a nagy belmagasságnál is hatékony? (Bocs, ha már leírtad korábban valamelyik kérdésemre a választ.)

Előzmény: dejódió (2593)
dejódió Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2594

Hozzá kell tenni ha csak fűtesz(hűteni is tudsz nem mint a z 1-es COP-s villanyfűtéssel) a szennyeződés a meleg levegő miatt nem ül ki annyira a beltéri egységen henem kering. Persze a sima fűtésnél így is jobban szűr. mert egy hőtárolós megoldásnál 0 a légszűrés:)  De hozzátartozik az is, hogy a lebegő nagyobb  szennyeződések/részek a gravitációs fűtésnél visszahullanak a padlószintre.

Előzmény: menora (2592)
dejódió Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2593

évi 10-.12 FT költség a tisztítás, szemben a nagymértékű megtakarítással. 2-3 gépre értendő az összeg.

Előzmény: menora (2592)
menora Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2592

Köszi az észrevételt. Nem kaptam rá választ és ezt én is észrevettem, de azért nem kérdeztem rá, mert időközben már elvetettem a légkondi ötletét, mivel rendszeres tisztítását is meg kell oldani valahogy, máskülönben egészségkárosító. Ezért gondolkodom inkább a hőtárolós megoldásban. 

Előzmény: Palási (2590)
dejódió Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2591

2585 a kültéri gond  benne van.

Igazad van a beltéri nincs a válaszban.

De a beltéri egység ha oldalfali valóban egy nagy belmagasságú lakásban "harcolhat" a légköbméterrel. Megoldás lehet a parapet beltéri   illetve a gép kiválasztásakor a nagy légszállítású modelleket kell az oldalfaliak esetében előnyben részesíteni.

Az összes nagyhatékonyságú japán gép 800 köbméter/óra körül szállítja a levegőt max fordulaton.

 

A hőszigetelés filtráció azaz a hővesztés és huzat miatt a rétegződés  ilyen lakásban nagy lehet.   Ezen segít elvileg ha a gravitáció is segít azaz parapetes a gép, de azok sajnos aránytalanul drágábbak.

  Kérdés van-e földgázt az épületben illetve a lakásban  az is alternatíva.

Előzmény: Palási (2590)
Palási Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2590

Erre is kaptál választ ???

 

 

 

 

  "Budapesti, belvárosi, nagy belmagasságú lakásba is ajánlod ezt a megoldást? "

Palási Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2589

 Azért ha belvárosban laksz a kültéri egység elhelyezésével gond lehet. Pl. zaj miatt,  vagy városképileg !!

Előzmény: menora (2588)
menora Creative Commons License 2014.09.06 0 0 2588

Köszönöm a részletes választ.

Előzmény: dejódió (2587)
dejódió Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2587

És a képnél illetvc az abban lévő infonál maradva:  4 -5 jó fali konvektor 200-250K nem 1 millió mint a hőtárolós elektromos fűtés. Annyiból 4-5 COP-s japán klíma is telli k a lakásra mindennel együótt.

A hősziuvattyú sem 2,8 milla+ hőleadók egy Gree Versati 16 kw-os is 1,3-1,6 milla egy Panasonic T-Cap is ekörüli ami 11-12 kw tehát elég a lakásra  vagy aű egy Fujitsu Waterstage nem lemezes hanem örökélet spirál hűtőközeg-víz hőcserélővel.

 

A kültéri elhelyezése viszont ha klíma ha hőszivattyú gond lehet.

Előzmény: dejódió (2586)
dejódió Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2586

Előzmény: dejódió (2585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!