Keresés

Részletes keresés

elefada Creative Commons License 2011.12.04 0 0 5527
Előzmény: vevv (5526)
vevv Creative Commons License 2011.12.04 0 0 5526

Hát túl vagyok a videókon, ráment a délután, közel 3 óra összesen...

Alapvetően ilyesmit csinálok... talán a hőfokokra kellene akkor jobban figyelnem... megpróbálom ezzel a tejjel pontosan követni, ha nem jó, tejet váltok.

Sajtos Ferin tényleg látszik a 20 év, minden elismerésem ővé... Szívesen elmennék hozzá is! Ő is tart oktatást? A video alatt emlegeti a tanulókat, de azt nem milyen formában lehet eljutni hozzá...

Előzmény: Kecskeb (5525)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.04 0 0 5525

Üdv Néked Földlakó!

 

Ha a "sajtosferi" féle videó után sem sikerülne az alapgomolya, akkor lehet, hogy mástól kellene venned a tejet.

Én a tejet 63 fokon 30 percig termizálom utána hűtöm vissza a kultúrázási ill. oltási hőmérsékletre.

Ebben az esetben nincs szükséged kalcium adagolásra....mert a tejben minden megvan,ami a sajtkészítéshez kell.

Idézet "sajtosferitől".

:-)

Én egy évig kultúra nélkül készítettem a sajtokat ....és a tehéntejbe most sem mindig teszek....ill. a sajt típusától függően.

 

Sok sikert! 

Előzmény: vevv (5524)
vevv Creative Commons License 2011.12.04 0 0 5524

Szia,

földi vagyok, csak a regisztrációkor a megerősítő kódot a nick mögé is beírtam véletlen, valami technikai malőr miatt...

Kösz a választ! Nekem nincsenek állataim, így kénytelen vagyok piacon venni nyers tejet.Megpróbálom ezekszerint, és jelentkezem... remélem diadalmasan...

Előzmény: Kecskeb (5523)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.04 0 0 5523

Szia!

 

Örülünk ha örülsz!

 

Nem tudom, hogy ismered e ezt a fajta módszert. Én próbáltam a két falapáttal és sajtszelettel nyűglődést is, de szerintem ez jobb.

Egyenletesebben olvad a sajt ....kevésbé fárasztó és sokkal gyorsabb.

 

Sok sikert.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oOYYqYO01nQ&feature=related

Előzmény: genziana (5522)
genziana Creative Commons License 2011.12.04 0 0 5522

Szervusztok KEDVES SAJTKÉSZÍTŐ BARÁTAIM! (bocsánat a személyeskedésért)

 

Én úgy, de úgy örülök......:)))

Tegnap a sógoréktól hoztam tejet, mert megzavarodok, hogy nem tudok sajtolódni...no, szóval hoztam 12 liter tejcit, 5 litert kiöntöttem túrónak, a többiből sajtot készítettem. Bár kicsit féltem, hogy olyan lesz, mint amit a múltkor hoztam egy háztól.. de nem, 33 fok 30 perc, gyönyörűen összeállt, felvágtam, most csepeg a formába....

Holnap megpróbálom a parenyicát, de a felét elrakom, és karácsonykor sajtos rántott husikát készítek..

Mindenképpen jelzek, hogy milyen lett, de nagyon bizakodó vagyok..

Meg szerintem szerdán is hozok, krémsajot is akarok,  nyami:)

Kecskeb Creative Commons License 2011.12.04 0 0 5521

Légy Üdvözölve Idegen!

 

(merthogy a nickneved alapján valami másik bolygóról érkezhettél)

:-))))

 

Kezdetnek javasolnám, hogy szánj rá egy órát és nézd végig ezt a háromrészes videót. "Sajtosferi" nagyon szépen elmagyarázza az alapgomolya titkait ....és egyben beszél egy kicsit a különféle sajtokról...érdemes mindjárt jegyzetelni is...

 

http://www.bekesibio.hu/?s=h%C3%A1zi+sajtk%C3%A9sz%C3%ADt%C3%A9s&search=Keres

 

Kezdődik a kérdés azzal, hogy milyen tejjel dolgozol?

Honnan vetted a húsz fok körüli kulrúrázást? (merthogy szerintem az még a mezofil kultúráknak is a legalsó határa)

Ehhez képest a 38-39 fokos oltás nyáron egyértelműen magas...télen is a szoba hőmérsékletétől kellene függővé tenni...

Mi a fenének a kalcium-klorid? Forralod a tejet?

Elég ha termizálod.

Betartod a 60-90 perces elkészülési időt?

 

Én még nem voltam ezen a tanfolyamon....de itt a "nagyoktól" rengeteget meg lehet tanulni....egy finom alapgomolya....feta parenyica, Elefada féle sajtkísérletek...stb...stb...

 

Én az itt tanultak alapján 20%-os sóoldattal dolgozom...nagyon jól bevált...

Előzmény: vevvZxpY6nj (5519)
L.Myke Creative Commons License 2011.12.04 0 0 5520

Milyen oltót és kultúrát használsz?

Előzmény: vevvZxpY6nj (5519)
vevvZxpY6nj Creative Commons License 2011.12.03 0 0 5519

Sziasztok! Lelkes újoncként jelentkezem. egy ideje olvasgatlak titeket, és gyártok is sajtokat, kisebb nagyobb sikerekkel. Összességében ehetőek, de valahogy nem az igazi... 20C körül kultúrázok, meg kálcium kloridot is adok hozzá. 38-39C-on oltom (2ml), jól összeáll, májasan törik... a darabolás kicsit nehézkes, mert mégse tűnik elég keménynek... túl kocsonyás, de azért sikerül felaprózni kukorica szem nagyságra... a savó leszűrése közben gyere ökölnyi nagyságú rögökké áll össze, nem olyan túrós jellegű... Aztán préselés/csepegtetés után összeáll rendesen, de van hogy eléggé rögös marad. űezután lehet még valami probléma, mert a küllemében egész jóképű sajt, ízére nem jó. Sózom, akkor sem. Van hogy nagyon hamar kővé szárad, van hogy savanyodik, pedig hidegen tartom. Szerintetek? Kösz ha segít valaki... Azon gondolkozom, hogy elmegyek erre a 30 órás képzésre... volt valaki közülletek? érdemes?

Kecskeb Creative Commons License 2011.12.02 0 0 5517

Megrendeltem a CHN22-est. Kíváncsi vagyok milyen lesz...

Mostanra fogyott el az FDS amit a parenyicához vettem....kecsketejhez nem volt jó....tehénhez meg nem kell...elhasználtam gomolyához...

 

"sajtosferit" csak a videón láttam...de szimpatikus ember.

Előzmény: elefada (5516)
elefada Creative Commons License 2011.12.01 0 0 5516

"sajtosferi" .....igen...Ő A MESTER.

Talán az egyetlen ember félresiklott kishazánkban, aki AKAR és Tesz is azért, hogy tudását átadja, megossza  mindnyájunkkal .

 

Katinak mondom, hogy Sári is meghallja, 30% sóoldat azt jelenti, hogy 30 dkg sót annyi vízzel kell feloldani, hogy 1l legyen. Hát ez nemigazán mükszik!

Előzmény: Kecskeb (5515)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.01 0 0 5515

Hááát.....eeegen....

Ez volt a reklám helye....

:-)))))))

 

De azért elmondom mennyire segítőkészek. Anno....amikor először döbbentem rá, hogy a kecsketej makacs jószág parenyica ügyben, írtam két udvarias levelet két teljesen ismeretlen sajtkészítőnek.

Az egyik az alant reklámozott hölgyemény, a másik pedig egy úriember volt. Mindkettőt a neten találtam, mint sajtkészítőket..... mindkettőtől tanácsot kértem a problémával kapcsolatban.

Csak az úriember válaszolt egy teljesen ismeretlen embernek....

Nem fogod elhinni: Kiss Ferencnek hívják.....és ma már tudom, hogy Ő a "sajtosferi" .....

 

A másik helyről valszeg rendelnem kellett volna előbb valamit....

 

:-)))))))))

Előzmény: elefada (5514)
elefada Creative Commons License 2011.12.01 0 0 5514

Ö...Ö...Ö...........a csuda vigye el :-)))

Előzmény: Kecskeb (5513)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.01 0 0 5513

Kedves Elefada!

 

Azt hiszem, hogy rossz helyre címezted a válaszodat...

:-)))))))))

Érted?

:-)

Előzmény: elefada (5512)
elefada Creative Commons License 2011.12.01 0 0 5512

Azért azt látnod kell, hogy ez VASTAGON üzleti  húzás.

Itt minden infó fenn van, csak időt kell szakítani arra, hogy megkeresd.

Pénzedbe nem kerül, szerintem nem utolsó szempont!!!

Előzmény: trapIstván (5511)
trapIstván Creative Commons License 2011.12.01 0 0 5511

Szia! Tudok egy jó kis lapot, ahol rengeteg info-t találsz sajt készítéssel kapcsolatban, nagyon segítőkészek akár telefonon is: http://hazisajtkeszites.hu/

 

szép napot!

Előzmény: párolt sajt (5501)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.01 0 0 5510

??????????????????????

Előzmény: Mártus46 (5507)
Kecskeb Creative Commons License 2011.11.30 0 0 5509

Megkaptam, kipróbálom.

Köszönöm szépen!

:-)

Előzmény: elefada (5508)
elefada Creative Commons License 2011.11.30 0 0 5508

Most?

Előzmény: Kecskeb (5503)
Mártus46 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 5507

Csak a beoltott sajt lesz az igazi.

elefada Creative Commons License 2011.11.29 0 0 5506

Ja,ja!

Preciziós mérleg...hahaha....szemre.

Még a tejet is csak saccolom túróhoz, joghurthoz.

Csokika! Rajta vagyok az ömlesztésen túróból, volt is egy-két sikertelen kisérlet, de nem adom fel.

Ha összejön, súgok:-)))

Előzmény: Törölt nick (5504)
elefada Creative Commons License 2011.11.29 0 0 5505

Küldtem egyet.:-)

Persze hogy érdemes, ha szereted.

Én csak kecskéböl csináltam.

Tehéntejet csak ritkán veszek, és csak télen, paranyicának, camembertnek.

 

Előzmény: Kecskeb (5503)
Kecskeb Creative Commons License 2011.11.29 0 0 5503

Szia Elefada!

 

Érdemes szerinted tehéntejből fetát csinálni?

Próbáltad már?

 

Üdv.

elefada Creative Commons License 2011.11.28 0 0 5502

Írd be a lap bal oldalán a keresőbe pl:paranyica, s okézd le a gyorskeresést.

Célzottan használd a gyorskeresőt.

Sajtkészítés alapjainak megismerésére legtökéletesebb  a békésinfó videó.

Előzmény: párolt sajt (5501)
párolt sajt Creative Commons License 2011.11.28 0 0 5501

sziasztok!parenyica sajtot szeretnék késziteni,de nem sikerül az alapsajt.ha valaki tudna egy tuti receptet azt megköszönném.

érdekelne az hogy mikori a tej,az oltási hőmérséklet,az oltó mennyisége,az alvadási idő,a csepegtetés ideje,a hőmérséklet.az én sajtom nem nyulik eléggé.köszi a segitséget.

Kecskeb Creative Commons License 2011.11.27 0 0 5500

Aha..

És akkor már csak egy grammpontos mérleget kell vásárolni, hogy meghatározzuk az átlagmorzsa nagyságát....és súlyát....

:-)

Előzmény: Törölt nick (5499)
Kecskeb Creative Commons License 2011.11.25 0 0 5498

Hááát....a Mester titulust nem mondanám még a magaménak, de mivel mint a költő mondá:

"Egy, csak egy legény van talpon a vidéken..." és ez én volnék....hááát legyél üdvözölve köreinkben.

 

Szerintem amíg jó az alvadék...és jóízű a sajtod, addig akár háromnapos tejből is készítheted...

Tavaly én is 3-4 napos tejből dolgoztam és tök rendben volt.

 

Bármilyen arányban kevered....az már nem kecskesajt....

De miért baj ez?

Én is szoktam keverni, ha muszáj, de akkor egyszerűen megmondom a vevőnek, hogy feles tejből van és kész...

Ugyanúgy elviszik.

 

Üdv.

 

 

Előzmény: kiprobalom (5497)
kiprobalom Creative Commons License 2011.11.25 0 0 5497

Üdvözlöm a Mestereket

Évek óta olvasgatom a fórumot, rengeteget tanultam tőletek, köszönet érte. Most három anyát fejek, napi 1 l tej jön össze, három napig gyüjtöm a hűtőben, akkor csinálok egy kis gurigát /40-60 dkg/, de volt már, hogy négy naponta készült egy. Nem baj ez? Aki vett /kapott/ belőle nem panaszkodott, azt mondták olyan volt amilyennek lenni kell egy kecskesajtnak. Most azon gondolkozom, hogy a tejemhez veszek házi tehéntejet is. Mit gondoltok, milyen arányban lehet még keverni, hogy  jó lelkiismerettel lehessen kecskesajtnak nevezni.

Üdv

 

Kecskeb Creative Commons License 2011.11.22 0 0 5496

Ja....van aki meg morzsában határozza meg...3-4 szem  (asszem)

:-)))))))

Előzmény: Kecskeb (5495)
Kecskeb Creative Commons License 2011.11.22 0 0 5495

Bocsi....benéztem a kérdést....és az oltóra gondoltam.

A kultúrát én késheggyel adagolom, ami valszeg egy kicsit pazarló....de oszd el pl. 50 egyforma pici tasakra...(ha van rá időd és energiád)...és akkor 10 literes adagjaid lesznek...

Én maradok a késhegynél....eddig bevált.

Előzmény: manettino (5494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!