Keresés

Részletes keresés

Tiw Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32338

Neked mi a változás a cefi kúra után? Van javulás? Jobb az állapotod, mint a cefi kúra előtt? Főleg az idegi tünetek javultak?

Előzmény: Naive Ben (32317)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32337

Mintha a tenyérpárna kicsit kisebb lenne mindegyik kezemen, de azt nem tudjuk, hogy előtte milyen volt, mert nem nagyon figyelgettem. De a kezeimet ugyanolyan erősnek érzem, mint eddig.

Előzmény: szerencse3 (32335)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32336

Fb-on van masztoc. csoport , ismered?

Előzmény: hornet599 (32333)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32335

Hogy "néz ki" Nitta a tenyér hypotrophiád?/külsőleg/

Előzmény: Törölt nick (32330)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32334

A   hisztamin dologgal egyetértek.

Rám a fáradságon kivül az agyi köd a legjellemzőbb, úgyhogy ki fogom próbálni amit ajánlottál.

Köszönjük!:)

Előzmény: Döndöleg (32318)
hornet599 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32333

Oks, köszi!

 

 

Volt valaki korábban, aki felvetette a masztocitózist??? Érdekelne az ezzel kapcsolatos infó!

Előzmény: Döndöleg (32331)
milla10 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32332

hála az istennek

Előzmény: Döndöleg (32321)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32331

Hú, na arra már nem emlékszem...

Azt tudom, hogy jóval felette volt, a piros tartományban.

Nem tudok valamit a hisztaminoz kötni konkrétan. Szerintem itt tényleg az a lényeg, hogy az egészet rendszerben kell kezelni.
Ha életben tartod a hisztamin intoleranciát, az fárasztja a szervezetet és nem tud a gyógyulással, regenerálódással foglalkozni.

Előzmény: hornet599 (32325)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32330

Naja. Most a tenyerem miatt nyugtalan vagyok, mert azóta már utánaolvastam, mi a hypotrophia. A sorvadásokkal hozzák egy kategóriába..hát mostmár csak remélni tudom, hogy vagy mégsincs, vagy egy alagút szindróma okozza.. vagy hogy nem sorvad tovább a thenar.

Előzmény: hornet599 (32329)
hornet599 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32329

Pfh... Ez annyira nevetséges. Nem, inkább szánalmas!

Korábban nekem is ilyen távoli időpontokat adtak, s háromszor voltam is magánban. Aztán negyedszerre összehozott a sors egy kedves neurológussal, akinél felvetettem, hogy kellene egy kontroll MR (ez volt azon a héten pénteken), s egy telefon után kérdezte tőlem, hogy hétfőn jó lesz-e? Ennyit erről, hogy működik a rendszer... 

 

most majd tesztelem én is, mert nekem is időszerű volna a kontroll MR.

Előzmény: Törölt nick (32327)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32328

hypotrophia pontosan, amit írtam, olyan szó nincs :)

Előzmény: Törölt nick (32324)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32327

MR csak februárban lesz... Így működik a magyar eü. Lehet, hogy akkor azt is magánban csináltatom meg még előtte, nem megy ez már máshogy...

Előzmény: hornet599 (32326)
hornet599 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32326

Nitta, az MR-en volt eltérés?

Előzmény: Törölt nick (32324)
hornet599 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32325

Szia Döndöleg!

 

Írtam mail-t. Összefoglalva a kérdések: neked mennyi volt a hisztamin a székletben? Volt változás a diéta hatására (mennyi idő múlva, milyen tünetek csökkentek)?

Előzmény: Döndöleg (32321)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32324

A mai neurológiai látogatásom már kevésbé pozitív kimenetelű volt. Benn akartak fogni a kórházban liquor vizsgálatra, csak emlékeztem rá, hogy fájdalmas és veszélyes beavatkozás. Így egyelőre eng, koponya MR, a diagnózis neuroborelliosis. A doktor nem kérdőjelezte meg az állapotomat vagy a diagnózist, ám mondta, hogy gyakran kerülnek végül hozzájuk a lyme kórosok különféle idegrendszeri panaszokkal.

A tenyeremről az volt a véleménye, hogy hypoatrophiás - azaz valamiért kisebb lett a thenar. Legvalószínűbb magyarázat, hogy sorvad (ezt már én állítom), de reméljük, nem.

Előzmény: Törölt nick (32312)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32323

Alpha-Ketoglutarate 

De nagyon sok féle dolog van, nem tudom, hogy ez konkrétan máshol is kapható-e.

One egyszer azt írta, ez talán a legolcsóbb elérhető. Csak a szállítás baromi drága, de ő is sokat kutatta és ez jött ki nyertesen.

Előzmény: pozo (32322)
pozo Creative Commons License 2015.10.27 0 1 32322

Köszi, így a biztos.

Előzmény: Döndöleg (32321)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.27 0 1 32321

A társfertőzőkön is gondolkodnak már, Esztó meghallotta az idő szavát :).
Most konkrétan tesztelik a teszteteket.

Pozo, ott van a link a hozzászólásomban.

 

Úgy tudom, az oregano-olaj is jó még rá.

Előzmény: milla10 (32319)
pozo Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32320

Szia,

 

Az ammóniával kapcsolatban írtad: Vettem egy kiegészítőt

 

Elárulnád, hogy mi a neve ennek a kiegészítőnek?

 

Köszi

Előzmény: Döndöleg (32318)
milla10 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32319

az jó lenne, de az elispot inkább a társfertőzések miatt érdekes.

 

vajon azok is lesznek?

Előzmény: Döndöleg (32318)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32318

Sziasztok,

 

hisztaminhoz és az ammóniához szólnék hozzá:


Hisztamin:

sajnos nme lehet figyelmen kívül hagynia diétát. Nekünk minden rossz, ami gyengíti az immunredszert. És ha valamire folyton reagál a szervezet, mert nem tduja elviselni, akkor azzal fog foglakozi az immunrendszer, nem pedig azzal, hogy helyreállítsa a normál mechanizmusait.

tehát lehet, hogy nem rögtön érezhető egy hisztamin-diéta hatása, de mindenképpen hozzájárul a gyógyuláshoz.

 

Ammónia

Pár hete tapasztalatot cseréltem One-al és gyanús volt egy ideje már ez az ammónia dolog.

Vettem egy kiegészítőt, amit ő ajánlott erre és egy ideje lényegesen jobban vagyok.

Oké, közben van sok más is, zapperezek, diétázok, de sztem ez sokat segíthetett.

Elmúltak a rettentő agyi ködök, a szédülés is csak nagyon ritkán és nagyon enyhén jön elő…

Egy próbát sztem megér azoknak, akiknek nagyon jellemző ez az agyi köd.

Többször is volt, hogy reggel kipihenten ébredtem…Oh, jeeeee…Idejét nem tudom.

Illetve egyre többször alszom egyre több órát egyben.

6.5-7 óra is megy.

Elalvás is sokkal jobb, már egy ideje a gyógynövényes enyhe rásegítésre sincs szükségem. Legtöbbször leteszem a fejem és ALSZOM :)!

 

Én most ezt szedem:
http://www.seekinghealth.com/alpha-ketoglutarate-60-vegetarian-capsules.html 

Ma kicsit pont álmoskásabb vagyok délelőtt, de nem rémes.

 

 Úgy tudom, van rá esély, hogy az Istenhegyiben is legyen Ellispot vizsgálat és olcsóbban is, mint a németeknél. 
Még nem 100%, de 80%.
Klarix, neked ez pl. segíthet a diagnózisban.
Nem te zaperrezel? És segít is? Ha így van, akkor mindenképpen jó, attól függetlenül, hogy van-e most épp a kezedben pontos diagnózis..

Naive Ben Creative Commons License 2015.10.27 0 1 32317

A parkinson nem ritka "tévdiagnózisa" a lyme-nak. Itt a fórumon többen úgy gondoljuk, hogy ezek a "megmagyarázhatatlan" autoimmun betegségek (Parkinson, Alzheimer, Sclerosis multiplex, lupus), melyek tüneteikben nagy átfedést mutatnak a lyme tünetekkel, valójában fel nem ismert lyme-ok előre haladott állapotban. Ajánlom figyelmedbe az Under Our Skin c. filmet a témában. Egy fórumtársnak hála, már van a birtokomban magyar felirat hozzá, csak az általam letöltött HD minőségű konverzióhoz még -nem kevés munkával- szinkronizálni kell a feliratot. Ha ezzel végzek, egy találkozó keretében (vagy akár postai úton) szeretném majd terjeszteni a filmet a betegtársak közt.

Előzmény: Nedvig (32274)
Naive Ben Creative Commons License 2015.10.27 0 0 32316

Szerintem ez egy jól hangzó közhely, amiben van némi igazság, de néha csak a másik ember problémája iránti érzéketlenséget kinyilvánító reakció. Nagyon fontos észnél lenni, az önsajnálat, és a magatehetetlenség érzésének eluralkodása hatalmas gátat tud a dolgok jobra fordulásának esélye elé vetni. Tőlem rengeteg akaraterőt követelt, hogy a legrosszabb állapotomban is sportoljak, kínozzam magam a forró kádfürdőkkel teljes rosszullétig, ne adjam fel a munkahelyem, és ne támaszkodjak a szüleimre anyagilag helyette. De ugyanakkor meggyőződésem, hogy antibiotikum nélkül a világ minden akaraterejével sem jöttem volna fel a mélyből. 

Másik ilyen közhelyes bölcsesség, amivel nehéz időkben néha felbosszantottak: "ami nem öl meg, az megerősít". Ebben is van igazság, de azért egy súlyos állapotban lévő lyme betegen, vagy mondjuk egy depresszióson ez szerintem kb. annyit segít, mint egy lebénult lovon az ostorcsapás...

Előzmény: Nedvig (32271)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 32315

Én gyakran olvasom lyme-nál is a nyirokcsomó duzzanatot. Nem véletlenül kérdeztem itt a fórumon a "teszt" kérdéseimben. 90%-ban volt nyirokcs. duzzanata az embereknek, a válaszok alapján./nem csak itt kérdezősködtem./Persze biztos sokan nem is tudnak a bartonelláról, és egyébről.

Előzmény: hornet599 (32309)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 32314

Ok, de úgy értem honnan tudni, hogy sok  az ammónia a szervezetben?Nehéz lenne nem foglalkozni az állandó mellkasi nyomással, szivritmus -zavarral, és a sziv görcsökkel. Párszor ki kellett hivni már a mentőket.

Hidd el, nem vagyok egy gyenge akaratú ember, aki piti dolgoktól parázik. Ha lemegyek a harmadik emeletről, és felmegyek, már kidöglök.De beszédnél is gyakran lehet hallani, hogy légszomj szerűm van. Nehéz megszokni, hogy inaktiv vagyok, lyme előtt heti 5-ször sportoltam.

Nem csak mitr.prolapsisom van. Most fejből nem tudom mi..

Tavaly volt szivburok gyulladásom, az különösen szar volt. 

Nekem tuti nem születési rendellenesség/mint pl.unokatesómnál.Neki semmi tünete nincs, csak néha magas pulzus./, mert 5 éve még semmi bajnem volt a szivemmel, voltam sziv uh-n . A pulzusom mindig kicsit emelkedett volt, de ez világ életemben. Ez jellemzője a nagyon aktiv/egészségesen az voltam/,állandóan pörgő,  temperamentumos, általában magasabb embereknek,mint ahogy gyakran az alacsony vérnyomás is. /a kettő is összefügg eleve./

 

Előzmény: hornet599 (32308)
tőzike1 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 32313

Ez az izzadás nálam is van!  Van, hogy egész délelőtt szakad rólam a víz.

 

Előzmény: Tiw (32310)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.26 0 0 32312

Sziasztok! A mai eng-emg eredményem abszolút negatív, semmi eltérés nem rajzolódott ki. Én még mindig nem nyugodtam meg. Holnap ismét neurológia, de már tb alapon.

Csináltattam ma még wb-t, és gyógyszerallergia-vizsgálatot is. Wb-t utoljára tavaly télen csináltattam, azóta már sok gyógyszert beszedtem, remélhetőleg elindult az ellenanyagtermelés..

A tenyeremről még nem tudjuk, hogy sorvad-e, ránézésre nem tűnt úgy a dokinak. Efelől még nem nyugodtam meg teljesen.

Nedvig Creative Commons License 2015.10.26 0 0 32311

Orvos nem kezelt, én kúráltam magam 70 napig 3 féle (amoxicillin, klion, rifampicin) antibiotikummal. Nem estem vissza, a főbb tünetek elmúltak, de jött más helyette.

Előzmény: Tiw (32307)
Tiw Creative Commons License 2015.10.26 0 0 32310

Nekem sokszor volt úgy hogy csak izzadtam, s valami klór vagy ammónia szagom volt.Én is éreztem.

Akkor ez is a borreliától volt? Azóta sem javult az állapotod? Én is halogatom a cefi kúrát, mert rizikófaktor vagyok.

Májam se az igazi, voltak epe gyulladásaim is. Nehézlégzésem is van....Így várok vele.

Előzmény: hornet599 (32308)
hornet599 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 32309

Nekem elvileg van bartonellám is (legalábbis Bózsik kimutatta mikroszkóp alatt), de ha tényleg így van, akkor se tudom, milyen tüneteim kapcsolhatók ehhez pontosan. Sok az átfedés. Viszont a nyirokcsomó megnagyobbodást ha jól tudom, inkább csak bartonellára írják.

Előzmény: szerencse3 (32306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!