Keresés

Részletes keresés

andz Creative Commons License 2013.11.29 0 0 52467

Sajna a mostani limiteket, időket nem tudom. Vagy regisztrációtól, vagy eladástól. Én tán 4 éve adtam el az első terméket, akkor nem ismertem, nem foglalkoztam ilyenekkel, meg nem volt akkora forgalmam, hogy kimerítsem az 500 $-t :)

 

CN22 nyomtatványt adnak a postán, szerintem nem kell előre kitölteni.

 

Egyébként az ajánlott levél csak egy javaslat volt, az önbiztosítás miatt, de az efféle kategóriát én is simán szoktam feladni, és talán nem is volt olyan, ami nem érkezett meg az USÁ-ba.

 

De volt olyan is nemrég, hogy simán feladtam egy kb. 45$ értékű dolgot Belgiumba, aminek a postájáról jót feltételezek, a vevő kb. másfél hét után case-t nyitott, és hiába mondtam neki, hogy nincs garantált szállítási idő, meg várjon türelemmel, jóval a 45 nap előtt levonták tőlem a pénzt, el is buktam.

 

Egyébként szerintem megkapta a pakkot, csak látta, hogy nincs semmi aláírandó, és bizonyítani sem tudom, hogy feladtam, eért kicseszett velem. Fifikás lehetett (meg köcsög), 800 fölötti feedbackkel.

Előzmény: Törölt nick (52451)
andz Creative Commons License 2013.11.29 0 0 52466

Ja, a hirdetés költségét nem fogod visszakapni.

 

 

És még valami, hátha valakinek tanulságul szolgál, mert nem tudta:

 

A korábban lezárt cuccoknál is levonnak már 10 % jutalékot. ha van rajta licit, ha nincs. Nemrég történt, hogy valamit meghirdettem, és valamiért nem engedett változtatást (pedig még licit sem volt rajta, meg túl régen sem volt meghirdetve), és én leírást, meg ezt-azt akartam változtatni. Lezártam, majd újrahirdettem, de levontak jutalékot.

 

Igaz, lentebb én írtam, hogy nem ildomos ebay-en kívül egyezkedni, de ilyenem is volt, és a korai lezárás helyett azt csináltam, hogy (mivel licit még nem volt) jól felemeltem az árat, hogy inkább senki se licitáljon rá. Ha meg mégis, nyilván nekem annál jobb... De így ki kellett várni az aukció végét, bár már előtte postázható a dolog, valószínűsítve, hogy úgysem licitálnak rá.

Előzmény: Törölt nick (52463)
andz Creative Commons License 2013.11.29 0 0 52465

Menj a "resolve a problem"-re, ott pedig azt válaszd, hogy szeretnéd törölni a tranzakciót. (want to cancel transaction, vagy ilyesmi).

 

Ha jelezte az illető, hogy nem kell neki, valószínűleg el fogja fogadni a felkérést (de én ilyenkor még 1 sorban meg szoktam írni neki külön is, hogy küldtem felkérést, fogadja el, töröljük), és akkor kapsz egy üzit, hogy törölve az egész, és visszakapod a jutalékot.

Előzmény: Törölt nick (52463)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52464

nyissak egy unpaid item case-t?

Előzmény: Törölt nick (52463)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52463

Rendeltek tőlem valamit, és most jelezték, hogy mégsem kell.

 

Hogy tudom ezt az ebay fel jelezni?

A jutalékot esetleg a hirdetési költséget visszaigényelhetem vagy megelőzhetem a levonását?

krisztike0000 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52462

Nem jár le 7 nap után az ügy. Ha van nyomkövető szám, írj a vevőnek ott ahol az ügyet nyitotta, és próbáld meg az adott ország posta honlapján megnézni látja-e a nyomkövetőt és azt, hol van a csomag.

Előzmény: cyborg2 (52461)
cyborg2 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52461

a vevő ügyet nyitott (nem kapta még meg az árut ,ajánlott levél-ben küldtem),ha lejár a 7 nap az ügy lezárul ,viszont az ügy lezárása után ha én  tudom bizonyítani az ebay-nek hogy mégis megkapta a terméket,   akkor még van esély rá hogy  vissza adják a pénzem ,

vagy ügy lezárás után már hidegvizet ihatok rá ?

 

Degeczi Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52460

igen: nekem is jött már Németországon kívül Svédországból és Belgiumból is elvileg Kínában leledző cucc - de ezek szerint sok ottani eladó használ európai lerakatot, és innen postáz

Előzmény: Törölt nick (52459)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52459

11.-én rendelt free shipping-es biciklizár ma megérkezett, pedig januári kézbesítésre számítottam...

 

A leírásban a termék helye Kína, de a csomagon Deutsche Post és Frankfurt megjelölés volt.

 

Axióma Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52458

Hat en biztos nem, de szerintem ha 5 percnel nem birsz ki hosszabb idot, amig valaki akinek ebbol a szukszavu leirasbol van fogalma, hogy mi a baj, ide nem teved, akkor lehet hogy mas sem.

Előzmény: bings12 (52457)
bings12 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52457

Sziasztok!

Senki se tudd nekem segíteni?

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52456

Kellemetlenülk sok az a 3 hónap.

8 vevőmből 3 akart még venni mást is a megrendelten kívül, de már nem tudok a kért cuccokból hirdetést felrakni...

 

Előzmény: andz (52450)
alfi13 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52455

Mostanában a legrövidebb idő mire ideér 30 nap.

Előzmény: Lángész69 (52454)
Lángész69 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52454

Tisztelt fóruntársak !

Mi van akkor, ha egy küldeményem a trackinfo szerint 12-én célországba elkülve Kínából, és több mint két hete nincs más hír róla?

Máskor max egy hét alatt ideért.

Mi töltént vele ? Lezuhant a repülőgép vagy elsüllyedt a hajó?

alfi13 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52453

Köszönöm a segítségedet működik az email cím és már válaszoltak is és sikerült megoldani a problémámat.

Azt irják ezentul is müködni fog magyarul.

Előzmény: Törölt nick (52443)
bings12 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52452

Sziasztok!

Szeretnék eladni az ebay-en,de sehogy se megy az automatic payment method.-nál a dolog.

A payPay-t nem fogadja el,és a credit card-nál,meg nem küldi el a  pin kódot a telómra!

Mit rontok el? Tudnátok segíteni?

Vagy hogy kell eladni az oldalon?

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52451

Tehát a limit az első eladástól számítva 3 hónap múlva eelkedik (vagy emelhető)?

 

A CN22 nyomtatványt inkább kinyomtassam, kitöltsem és ráragasszam, nehogy emiatt visszajöjjön (a posta szerint előfordult ilyen, különösen USA-ból)?

 

Bár ezen kívül kb. semmit nem tudtak mondani erről az egész dologról.  Egyébként simán akarnám feladni, mert az áru értéke (usd 10) miatt az ajánlott levél már ehhez túl drága lenne. (majdnem annyi, mint a cucc)

 

250 grammig ajánlott levél kb. 8-9 dollárnak megfelelő HUF.

 

 

Előzmény: andz (52450)
andz Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52450

A limite bizonyos idő (tán 3 hónap) után megy feljebb. Addig sajna türelem kell.

 

EU-n kívülre sem kell nyilatkozat, bár van néhány ország, ahová talán kérik, nekem néhány év alatt mindössze egyszer kellett ilyet kitöltenem, az is valószínűleg csak a postás túlbuzgósága volt (USÁ-ba ment a cucc, rengeteg mindent küldtem oda ezen kívül is). Mármint ha nem vámolandó cuccot küldesz.

Ha meg tudod oldani, add fel ajánlott levélként, fél kilóig az max. 2800-3000 Ft, de ha kicsit visszább olvasol, épp a napokban volt szó róla, hogy ha belefér egy közepes (kb. A/5) méretű postakész borítékba, akkor abban a világ végére is elviszik kb. 1400 Ft-ért.

Előzmény: Törölt nick (52448)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52449

Gondolom, még nem adta fel az eladó a cuccot. Nincs valami az oldalán kombinált szállítással kapcsolatban? Mindenképp az az első lépés, hogy írsz neki. Aztán ha nem reagál, akkor:

http://ocsnext.ebay.com/ocs/sc?&inputtext=INQ_DOCUMENT_OC1926

Előzmény: Ácsi Milán (52447)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52448

Üdv! Régóta vásárolok az Ebay-en, de eladni még nem adtam el. Viszont most szeretnék. Az adatok szerint havi 10 aukció és/vagy 500 dollár a limit. Hogyan lehet felvinni ez(eke)t a limiteket? Illetve EU-n kívülre történő eladás esetén kell-e CN22/CN23 vámárunyilatkozat a kiviteli eljárásban. Vagy csak "simán" feladom a vevő címére levélküldeményként? (max. 500 gr) Köszönöm a segítséget.

Ácsi Milán Creative Commons License 2013.11.28 0 0 52447

persze, dupla szállítási költségért...

Előzmény: Törölt nick (52446)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52446

Rendelj még kettőt. :)

Előzmény: Ácsi Milán (52445)
Ácsi Milán Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52445

6 évi ebayezés után először rosszul vettem meg egy árut: 1 darabot rendeltem (3 helyett). Szeretném törölni a tranzakciót. Írtam az eladónak, eddig nem válaszolt. Mit lehetne még tennem?

Köszönöm, ha segítséget kapok.

alfi13 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52444

Köszönöm küldtem emailt remélem válaszolnak.

Előzmény: Törölt nick (52443)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52443

Pár hete még működött a magyar ebay, ebay.hucím alatt, de valamiért megszűnt, viszont a magyar ügyfélszolgálat még működik: customerhelp_hu@ebay.com .

Előzmény: alfi13 (52441)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52442

Várom a fejleményeket!

Gondolom a többiek is.

Előzmény: Crush_ (52440)
alfi13 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52441

Hol lehet elérni a magyar ebay-t?  Magyarul is lehet levelet küldeni?

Előzmény: Törölt nick (52438)
Crush_ Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52440

Köszi szépen! Akkor nem lesz más választásom, felhivom őket. Kiváncsi leszek mit mondanak...:-)

Előzmény: Törölt nick (52438)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52439

Ja és az a 10 pozítívnak eladói értékelésnek kell lennie.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 52438

Én is hasonló cípőben járok.

Már van 4 pozitív eladói értékelésem.

 

 

Miért nem hívod fel őket?

Szerintem, ha az angol ebayt hívod fel és lezsírozod velük, akkor az usa ebay-en is kapsz több hirdetési lehetőséget.

 

Én a magyar ebaynél érdeklődtem és ezt a választ kaptam:

 

 

"Sajnos nem áll módomban segíteni Önnek, mert megvizsgálva eBay fiókját, azt tapasztaltam, hogy még nem kapott 10 pozitív eladói visszajelzést, tehát még nem jelent meg a részletes eladójellemzése a visszajelzései között. Amikor a visszajelzési pontjaira kattint, megjelenik a DSR (Detailed seller rating), ha a táblázatban még nem lát értékeket, akkor még nem tudunk segíteni, ha ezen résznél megjelennek a kis csillagok, akkor küldje el a személyi igazolványának és lakcímkártyájának a beszkennelt másolatát a customerhelp_hu@ebay.com e-mail címre. Ebben az esetben mi továbbítjuk ügyét, és új, magasabb limitet helyeztetünk fiókjára. Eddig viszont nincs lehetőségünk lépéseket tenni. Ezt csak telefonon tudja elintézni az eladói oldal ügyfélszolgálatával.

Témáról bővebben:

http://pages.ebay.com/help/sell/new-seller-limits.html

Ennek értelmében, Ön havonta mindössze 10 terméket listázhat, 650 angol font értékben az első 90 napban. A korlátozás feloldódik, amint letellik a 90 nap az első eladástól számítva, és Ön addig kizárólag pozitív visszajelzést kap és nem történik a számláján negatív változás, valamint legalább 10 pozitívan értékelt tranzakciót teljesít, vagyis a visszajelzéseinél megjelenik a DSR (Detailed Seller Ratings). Van lehetősség ezen időszakon belül emeleni az eladni kívánt termékek értékét, de csak akkor, ha már rendelkezik egy másik eBay fiókkal, amivel már régóta ad el, vagy ha felhívja az angol oldalt, és velük ezt megbeszéli.

Kérem jelentkezzen be a www.ebay.co.uk-n a fiókjába. Kattintson az "All selling" hivatkozásra a My eBay-ben.

Talál az eladási összesítés alatt talál egy hivatkozást "Request higher selling limits" felirattal. Itt van két lehetőség, hogy kérvényezze a magasabb eladói összeget. Ebben kizárólag az angol oldal tud segítséget nyújtani, mi, a magyar oldal, nem. Ezügyben az eladói regisztrációs oldalt kizárólag telefonon tudja elérni.

Az eladással kapcsolatos teendők nem tartoznak a magyar oldal hatáskörébe, csak az az oldal, ahol elad, tud ebben segíteni. Ennek oka, hogy a magyar oldalon nem támogatott az eladás.

Amennyiben az angol kollégák arra kérik Önt, hogy hívja fel őket telefonon, akkor ebben az esetben kizárólag ez a lehetősége van. Amennyiben nem beszél angolul, kérje meg egy ismerősét, aki beszél.

Másik megoldást jelenthet továbbá, ha üzleti fiókot hoz létre. Erről bővebben az alábbi linkre kattintva kaphat bővebb felvilágosítást::

http://pages.ebay.co.uk/help/sell/stores.html"

Előzmény: Crush_ (52435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!