Keresés

Részletes keresés

ez-Ben Creative Commons License 2014.08.23 0 0 34205

 

 :)) Rendben !

 

...úgyis készülök már egyszer eljutni Kecskemétre, Húsvétkor meglocsolni- netuddkit- Marikát és Erzsikét, így összehozhatjuk az akciót. ( locsolóversek naprakészek :)

  Akkor csengetnénk be hozzájuk, mikor a városháza harangjátékán éppen a " Kecskemét is kiállítja nyalka verbunkját..." hangoznék. ( Mi lennénk a verbunk- a terv szerint !:)

Előzmény: neduddgi(én) (34198)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 34204

A véletlenszerűség miatt bármilyem kombináció előfordulhat. 

De az sem ritka, hogy egy csibe csak az anyukájára ( vagy más esetekben csak az apjára)

hasonlít megszólalásig. Akkor is ha a tyúk és a kakas nem egy fajtájú.

Előzmény: hardstyle86 (34199)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 34203

Nekem együtt vannak a 2-3 hetes kiscsibék a hét nagy tyúkkal, és 22 jércével,

amelyek már csaknem felnőtt méretűek.

Egy közös nagy kifutóban. Nem bántja őket senki. A kotlós vigyáz rájuk,más tyúkokkal igen

harcias, ha túl közel mennek. 

A kotlós a csibékkel többnyire kicsit elvonul egy eldugodtabb helyre.

Az éjszakai szállásuk viszont külön van.

 

 

Előzmény: gigigombas (34201)
szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 34202

Oké de máskor ne ítélkezz előre ha lehet.

(ez a gyere sörözzünk mert megvédtél, olyan izééé lett)

Előzmény: neduddgi(én) (34198)
gigigombas Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34201

sziasztok szerintetek 3 hetes csibéimet kotlóssal együtt be rakhatom a nagyok hoz. udvar elég nagy, a kotlós megvédi őket? még be nem illeszkednek.

meszi67 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34200

Wazze! Én meg mindíg azt hittem, hogy "gentlegörl". Komolyszóra azt hittem, hogy szoknyát hord.  

Előzmény: ez-Ben (34197)
hardstyle86 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34199

                                                                                                                      sziasztok : szeretnék egy kérdést feltenni a kedves fórumtársaknak :

 

 

 

Egy kérdésem lenne mindenkihez előszőr is üdvözlök minden tyúk tenyésztőt: van egy kendermagos-búbos -rózsás tarajú kopasznyakú júliusi születésű magnak szánt kakasom az lenne a kérdés hogy an nővendék jércéim között van :sárga, fehér, fekete, fehér kolumbian, kendermagos, barna, vörős, fogoly, rozsda, tarka, , színű jércém és azt szeretném meg érdeklődni hogy milyen színű csibéket várhatok tavasszal a keltetés során  szerintetek domináns lesz a kendermagos szín több mint 50%-ban ki mit gondól vagy lehetnek érdekes színű kis csibék  is??

neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34198

Hááááát, ezt azért nem állítanám...

De most éppen az égadta világon semmi rosszat nem akartam benyögni új olvtársunknak. Pláne nem akarom elüldözni innen, így is sokan eltűntek már...

Te viszont egy gyanúsan fix pont vagy. :o)

Ha mégsem egy szökött adatbázis-kezelő szoftver vagy, amelyik itt cikázik az Index mátrixában, akkor már csak valamiféle önkéntes "ellen-moderátor" lehetsz. Olyan, aki nem kitiltja a renitenseket a fórumokból, mint a "sima" modik, hanem megpróbálja benntartani a bizonytalankodókat...

Hogy félre ne értsd: ez most egy dícséret volt, hogy kiegyenlítsem a számlámat! :o))

 

Ha nem csak a virtuális térben létezel, akkor szívesen leülnék már veled sörözni.

A váratlan és titokzatos megjelenéseiddel úgy kelted fel az érdeklődést az emberekben, mint a Müszi-reklám.

 

Előzmény: ez-Ben (34197)
ez-Ben Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34197

 

 :) kérlek szépen, biztosíthatlak, hogy Neduddgi(én) egy igazi gentleman.

    és ezt még sokan így látják. ( Béke legyen Veletek !:)

Előzmény: szürkefarkas71 (34195)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34196

Nagyon sajnálom, hogy ezt olvastad ki az írásomból. Még csak meg sem fordult ilyesmi a fejemben.

Valamit rettenetesen félreértettél, de nem fogok magyarázkodni.

 

Előzmény: szürkefarkas71 (34195)
szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34195

Nem írtam hogy milyet vettem és mennyiért, te rögtön letámadsz, hogy "mellényúltál meg ócsó". Biztos hogy tapasztaltabb vagy meg rengeteg tyúkot tartasz, de lehet hogy én eszményibb körülményeket csinálok annak a 6-nak, olcsóbban.

Attól hogy több éve itt írogatsz, nem kell elüldözni, lenézni az újakat.

 

Előzmény: neduddgi(én) (34187)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34194

Gondolom, ebből is gyártanak fénystabil változatot, mint ahogy a síkfóliából is van ilyen is, olyan is.

Előzmény: Törölt nick (34190)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34193

?????

Ezt most nem értem, de ahogy gondolod...

(Egyébként az UV-stabil fólia olcsóbb, mint ez a kék. Igaz, nehéz stabilan rögzíteni.)

Előzmény: szürkefarkas71 (34189)
tp329 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34192

Akkor lehet, a kék jobb, vagy mázlisták vagytok (vagy én fogtam ki selejtet),  zöldet vettem Pr-erben, az pár hónap alatt foszlásnak indult, ahogy neduddgi írta. Sima takarófólia is kíbírt volna ennyit szinte. Vagy a bálán nincsenek sarkok, élek. Nálam az éleknél, sarkoknál kezdett tönkremenni. Nem érte meg az árát.

Előzmény: Törölt nick (34190)
tothzb Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34191

Bocs,hogy beleszólok, de biztos, hogy nem lesajnálni akart, a hangvétele sem erre enged következtetni:)

A fórumokon több éve való hozzászólásai meg különösen nem, véleményem szerint az egyik legfelkészültebb, legtapasztaltabb hozzászóló!

Még egyszer bocs, de nem kioktatni akart, csak segíteni...szerintem:)

 

Előzmény: szürkefarkas71 (34189)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34190

nekünk két éve semmi baja a szalmabálán

Előzmény: neduddgi(én) (34187)
szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34189

Te vegyél uv stabil ponyvát a tyúkokhoz, nekem jó ez is, van felette fedél, csak a szél ellen kellett,  meg lehet hogy fel lesz falazva. Már így is szinte luxus körülmények között vannak, nem kell lesajnálni köszi.

Előzmény: neduddgi(én) (34187)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34188

Akkor én kivétel vagyok, mert a száraz bort szeretem és az édestől feláll a szőr a hátamon.

Egyébként nem rossz hasonlat a kopasz nyakúval. Kezdő tyúktartónak biztosan nem kell, de a tapasztaltabbakat már érdekli.

Előzmény: Törölt nick (34176)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.22 0 0 34187

Még jó, hogy megkérdezted... :o)

Ha arra a keskeny műanyag csíkokból szőtt, körben ringlizett kék ponyvára gondolsz, amit a tecsótól a bómaxig aránylag ócsóért árusítanak, akkor sikerült mellényúlnod. Az ugyanis nem UV-stabil. Tél végére szétfoszlik. Nem is értem, hogy van képük takaróponyva néven árusítani...

Ha mégis valami általam nem ismert, fénystabil változatot sikerült találnod, akkor szerencséd van. Ha ilyen, akkor az tutira rá van írva a papírjára, mert ez jelentős árfelhajtó tulajdonság. 

Előzmény: szürkefarkas71 (34186)
szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34186

A huzat ellen végülis az a kék takaróponyva lett véve. Alatta raschell háló van, meg drótkerítés, jó kis hófogó lesz:)

Ezek a kopasznyakúak nekem olyanok mintha mindegyik a levágás elől megmenekült volna, bocs:)

Képzeljétek mind a 6 tyúkocskánk beleült egyetlen lapos műanyag zöldséges-ládába:) Jó meleg szalma van benne. Hegyin hátán fekszenek. Van több is bent, gondolom azért ebbe mert ez van a legmagasabban.

Előzmény: neduddgi(én) (34183)
Xaxonos Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34185
Szevasz! 3hetente ismételd 5 hónapig. Nagyon fiatal csibére ne csepegtessd. Elvileg tojás termelö tyuknak nem adható ugyhogy a tojást ne edd meg. Az sh levamisol várakozási ideje 2 hét,az ivermectiné gondolom több. Petékre nem hat egyik sem ezt jo ha tudod. Tetvekre meg legjobb a chemotox.
Előzmény: kokesz74 (34184)
kokesz74 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34184

Sziasztok!! Sh-ivermectinnel dolgozott már valamelyikőtök??Azt szeretném megtudni,hogy hány nap múlva ismételjem meg a csepegtetést,és hány napig nem fogyasztható a tojása a baromfinak??

neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34183

Raschell háló. Két rétegben feszítsd ki, vagy vegyél eleve duplát. (Olyat is forgalmaznak.) Több évig kibírja, télen-nyáron kint maradhat. Ráadásul olcsó.

Ha valami dekoratívabbat akarsz, akkor vehetsz nádszövetet is, bár pár hónap alatt beszürkül, és akkor már nem olyan szép. (Viszont természetes.)

Fólia is megteszi, ha jól ki tudod feszíteni. Megszokják a tyúkok a zörgését, de ha laza, akkor a viharok könnyen széthasítják.

 

Előzmény: szürkefarkas71 (34168)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34182

Elég régóta vannak állataim... :o)

Ennek ellenére nálunk is az idén jelentkezett először a garatférgesség. Naná, hogy az egyik tenyészkakasom (ráadásul a domináns) kapta meg. Fokozatosan elment a hangja...

Ha tyúk lett volna, akkor rövid úton leselejtezem, de ezzel a jószággal terveim lettek volna.

Vettem "jóféle" féreghajtót, és lekezeltem. Pár nap múlva már kukorékolt, igaz, csak kurtán és rekedten. Az utasítás szerint egy hét múlva megismételtem a kezelést, majd újabb egy hét után ismét. Ennek ellenére újraszaporodtak a férgek, a kakas ismét megnémult. :-(

Szerencsés furcsaság, hogy a fertőzés nem terjedt át a többiekre.

 

 

Előzmény: Törölt nick (34161)
MG Petimester Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34181

Szevasztok, jó magam sem értem, hogy valójában miért is hagyták majdnem kiveszni a 70 -es években, ezeket a talán valóban "régi hazai" fajtákat ? A szépségükről persze megoszlanak a vélemények, nekem már olyan "csúnyák"...,hogy a legszebbeknek számítanak.  ,-)) Köszi a képeket. üdv.

tothzb Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34180

Nem is a mostani állapotokról beszéltem, most már persze, hogy nem fog:)

Előzmény: Dolinag (34179)
Dolinag Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34179

Kihalni nemfog, mert a génmegőrző szervezetek fenntartják csak sajnos ők a mennyiségre mennek és nem a minőségre, na meg a sok támogatásokra....

Előzmény: tothzb (34178)
tothzb Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34178

Nekem az egyik kedvencem a fajta, jelenlegi állományom kb 30 %-a kopasznyakú. Az áprilisi keltetésből származik 2 darab fehér lábtollas kopasznyakú, ahogy nézem, ráadásul a testesebb fajtából...jó rájuk nézni:)

Van 2 vadas színkeverék is / én neveztem el annak/, apjuk parlagi magyar, anyjuk erdélyi fehér, egész jól mutatnak, én nagyon szeretem őket:)

Rossz belegondolni, hogy kevésen múlt a fajta teljes kihalása!!

Előzmény: Dolinag (34177)
Dolinag Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34177

Köszi! :-)

 

Jó ez a boros hasonlítás :-)

 

Sajnos sokan azért nem kedvelik a kopasznyakúkat, mert a gödöllői állomány nem valami jó, mert tojásra sem produkálnak meg húsra sem teljesítményt... :-(

 

Nálunk a kakasok: 4,5-5,5 kilósak a tyúkok: 3,8-,4,5 kiló, szerintem ez egész jó ennél a fajtánál, mindig a nagysúlyúakat és jól tojó tyúkoktól hagyunk meg továbbtenyésztésre állatokat!

 

Mondjuk nálunk nem a kupákért, a szalagokért és oklevelekért tartjuk tenyésztjük.

Előzmény: Törölt nick (34176)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34176

Ők is szépek.

Bár a legtöbb ember úgy van a kopasznyakúakkal, mint a száraz borral.

/Egyszer borokat kóstoltunk (már régen lehetett, mert több mint három éve semmiféle alkohol nem volt a számban...)

Szóval egyszer borokat kóstoltunk, és én szóvátettem a gazdának, hogy az egyik bora nem izlik, mert túl száraz.

Erre azt mondta, hogy a nagy többség nem szereti a száraz bort. Mindenki inkább édeset akarna.

Mert a száraz bor ízzét meg kell tanulni élvezni.

Aki kiismeri, tudja, hogy a száraz borok egészségesebbek (kevesebb a cukor), kevésbé ártalmasak, de nehezebben tárolhatók is,

és aki megtanulja felismerni az aroma- illat- ízzvilágát, az bizony megszeretheti a száraz bort, mert az is rendkívül finom tud lenni.

Odáig jutottunk, hogy az igazi borértők a jobb, nemesebb száraz borok fanyarabb ízzét (is) tudják élvezni,

és nem csak a cukros ízzű édeseket (amik között szintén vannak egyébként kivállóak is)

 

Szóval sokan így vannak a kopasznyakúakkal is. Van akinek tetszik, van akinek nem.

De ha valaki már tartotta őket, és tisztában van értékeivel, akkor biztosan szereti ezt a fajtát is,

sőt még szépnek is látja őket.

 

:-)

Nekem ők is tetszenek!

Előzmény: Dolinag (34175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!