Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

diessel Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7788

ezzel nincs is gond csak nem tudom hogy lehet  e lakkozni a felpolirozott felületet vagy nem.

illetve valami technika érdekelne hogy ha lehet akkor hogyan.

Előzmény: vwopel (7785)
diessel Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7787

azon gondolkoztam hogy ha egy 2000-2500-s papirral felnyomnám és ugy lakkoznám le ugy mit mutatna a dolog?

Előzmény: vw_golf1.6TD (7786)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7786

mondjuk ha megpróbálod vizesen felcsiszolni az alut majd szilikonlemosó után lakkréteg .... lehet, hogy így is rendben van, de szerintem aluoxid keletkezik a lakk alatt és pattogni kezd a lakkozás. De ez csak az én véleményem, lehet ,hogy működik a dolog, segítsetek ! :)

Előzmény: diessel (7784)
vwopel Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7785

szintelen lakk.

Az alu legnagyobb ellensége (vagy barátja?) a levegő

Előzmény: diessel (7784)
diessel Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7784

szia köszönöm a segitséged.

De nekem ugy kellene megoldanom hogy a polirozott rész tartosan  tükör maradjon.

erre valami ötlet valakinek?

Előzmény: vw_golf1.6TD (7783)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7783

bocs az elírásért, de még korán van. szóval ...

 

- csiszolás p600

- finomítás p800

- dzsuvátlanítás szilikonlemosó folyadékkal

- ha pormentesítetted és dzsuvátlanítottad akkor adsz neki vékony rétegben metál festéket amit kevertetsz

- vársz kb. 4-5 percet , hogy elpárologjon az oldószer (ha nem vársz vele hólyagos lesz), közben bekeverted a karcálló lakkot és fújod rá 2-3 rétegben. Ha több lakkréteget akarsz felvinni akkor fújd fel a bázis metál festéket majd lakkozd le 2 réteg lakkal, majd várj rá 2 napot, csiszold fel vizesen p800- p1000 papírral majd mehet rá újabb 2 sor lakk. és így tovább építheted fel a rétegeket. Nekem így van megcsinálva 4 réteg karcálló lakkal, szép és időtálló a felni. 3 éve csináltam, azóta sincs semmi baja. Persze vigyáznod kell arra, hogy mindenhol felcsiszold a felületet mert ahol nem le fog pattanni a festék... ugyan úgy mintha a polírozott felületre fújod rá a festéket.

 

Ha netalántán a polírozást szeretnéd meghagyni, akkor polírozd fel újra a felnit egyre finomabb papírral, majd a végén polírkrémmel. Ha készen vagy vele, akkor waxold fel. Waxolás után tett fel és gyönyörködj :) Aztán minden havas - sós közlekedés után azonnal takaríthatod a felniket ...hacsak addig nem marja meg újra a felnit a só. A WAX se véd tökéletesen szar időben.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7782)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7782

diessel: a polírozott részt semmiképpen le lakkozd le, mivel legalább p1000 vagy p800-as papírral meg kell húznod ahhoz, hogy egy vékony rétegben meg tudd fújni, hogy tapadjon. A polírozást felejtsd el, hacsak nem akarsz vele mindig foglalkozni (mindig polírozni, és waxolgatni). Az ilyen polírozott felnik csak nyáron jók, amikor nincs rossz idő és só.. habár akkor is karban kell tartani őket. A legjobb megoldás, ha felcsiszolod a felniket p600-as papírral dúrván, aztán ha lejött a dúrva kosz és elég szép felületet kaptál, akkor áthúzod p800-al szépen, aztán amikor már szép sima mint a babapopsi, akkor véknyan megfújod jó metálos felnifestékkel, vagy kevertetsz ki 2k festéket dúrva metál szemcsékkel, majd lelakkozod vagy 2-3 karcálló lakkal !

 

 

remélem tudtam segíteni.

Előzmény: diessel (7781)
diessel Creative Commons License 2011.11.30 0 0 7781

Üdv

 Szakmai tanácsot kérnék

van egy felni garnitura  meg kéne csinálni  a hiba az hogy  a külsörésze fel lett polirozva a belsö részek meg a "küllök" köze le van festve a polirozott rész pedig mattuol be csunyán és a sós lé meg ette pedig kb 2 honapja csináltatta tulaj.

Szoval ugyanigy meg kéne csinálni   csak tartosra meg hogy a sólé ne egye meg a polirozott részt, valaki tudvalami tanácsot adni?

Fessem ki a közöket és egybe lakkozzam le a polirozott részt is? azon meg áll a lakk ha felvan polirozva?

minden tanácsot szivsen veszek.

köszi

 kétkép hogy miröl is lenne szo

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.29 0 0 7780

még élek :) működik a bojler technika 8báron ;-) Ha többet nem írnék, akkor időközben szétszakadt és a közelében voltam ... :P

bexxter Creative Commons License 2011.11.28 0 0 7779

Azért szerencsére nappalin még lehet tanulni sok helyen, bár ezek az iskola összevonások sehol se voltak kedvezőek :S de pl Pesten ott a Bánki Donát.. lakatolás, fényezés,elektronika.. jól felszerelt, bár nem idén voltam a műhelyeikben.

Előzmény: mykeman72 (7777)
Kiskatona 11 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 7778

Sziasztok!

Színtelen lakkok és edzők, valamint minden olyan anyag, amely az autó fényezéséhez elengedhetettlen,

nagyon kedvező áron Baranya - Somogy és Tolna megyében házhoz szállítással eladó.

PL: lakkok,edzők,higítók,szórógittek, polírpaszták,polírkorongok, 3M-es papírragasztó több méretben is.......

Az 'emil' címem publikus, ha esetleg valakit bármi érdekli kérem írjon egy levelet amely tartalmazza a telefonszámát és én

telefonon keresni fogom.

Köszönöm!

mykeman72 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 7777

A "papír" megléte nem helyettesíti a tudást ,és fordítva. Sokan szakképesítés nélkül dolgoznak ,és némelyiküknél nehéz megmondani,hogy hivatalosan nincs is bizonyítványa. Mindenesetre tényleg becsülendő,hogy ezt a szakmát részesítik előnybe. Legutóbbi információm szerint a Pesti szakmunkásképzőbe már nem is indítanak járműfényező szakmai képzést ,mert nincs rá elég jelentkező. Szomorú :(

Előzmény: Elvis74 (7776)
Elvis74 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 7776

Egy ilyen tanfolyam, (papír) inkább legalizálná az eddig megszerzett tudást, pl az én esetemben is, kb 7 éve dolgozom fényezőkkel, ugyanazok a feladatok, de ha érdeklődöm valahol, akkor.. ja nem vagy fényező, meg hasonló.

Előzmény: mykeman72 (7774)
bexxter Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7775

Szerencsére nem ez lenne a fő megélhetési forrásom, de később bármi lehet, előre nehéz megmondani :(.

Ezért is szeretném megtanulni, nem csak messziről ugatni (nyílván nem 1év alatt leszek szuper lakatos, nem is erre gondoltam).

Előzmény: mykeman72 (7774)
mykeman72 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7774

Minden elismerésem a tietek,hogy ebben a cseppet sem könnyű ,de legalább baromi nehéz megélhetést biztosító szakmákhoz affinitást éreztek.Higgyétek el, nem döntöttetek rosszul. Sajnos a pénzkereseti lehetőségek manapság eléggé behatároltak. A fényezést tekintve -saját műhelyt feltételezve és üzemeltetve- rengeteg a rezsi és anyagköltség. Ehhez társítva a folyamatosan csökkenő ügyfélforgalmat, -hát- nem lesztek irigylésre méltó helyzetben. Ugyanez igaz a kisebb-nagyobb műhelyekre,és márkaszervizekre is.

De ez a lelkesedést semmiképp ne befolyásolja!!

Kitartást a tanuláshoz, és sok sikert a vizsgákhoz!

Előzmény: bexxter (7773)
bexxter Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7773

Oktáv már csak ilyen... amúgy nem nagyon biztosítanak pénzért sem.. én épp lakatos tanfolyásra járok oda, de pénzért sem tudnak műhelyt ahol fogadnának. Egyelőre elbarkácsolok otthon, de ez elég kevés lesz.. és nem a vizsga miatt érdekel, szerintem azt bárki teljesíti. Tudni is szeretnék valamit, nem csak taknyolni. Szóóval ráérő lakatos írhatna nekem is.. :)

Előzmény: Jason88 (7772)
Jason88 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7772
Előzmény: Elvis74 (7769)
vwopel Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7771

sok sikert;)

ha nem írsz nem válaszolunk:-DD

Előzmény: vw_golf1.6TD (7770)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7770

A PB palackot megnéztem és az van ráírva : nyomáspróba: 25 bár

 

annak sincs vastagabb fala, mint a bojler tartálynak, úgyhogy ma fel is töltöm 8 bár nyomásra.

 

Előzmény: vwopel (7768)
Elvis74 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7769

Szia.

 

Hol van fényező felnőttképzés, érdekelne engem is?

 

Előre is köszi.

Előzmény: Jason88 (7766)
vwopel Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7768

Ez a palack kivétel, ami erősíti a ......

 

Tűző napon tárolják, csak lopás ellen van védve (zárható kaloda) de nem előírás az árnyék.

Azt is eltudom képzelni, hogy az üreset simán megtöltik, nem ellenőrzik előtte, csak az előírt időközi nyomáspróbák vannak.

Na most ha visszaviszel 1 sérültet.............

 

más

Láttam műanyag szódásballont amikor beviszik az üres rekeszt és 2p múlva meg van töltve.

Azóta nem iszok olyat:-(

Ami lötyög az alján az akármi is lehet, és akárki is ,,szophatta,, előtte. Fújj.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7761)
vwopel Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7767

""nem mindenáron,mert szexuális szolgáltatást nem nyújtok cserébe :D""

 

de azért megfordult a fejedben :P

bocsbocsbocs:)

hááát igen, elég nagy szopás inasnak lenni

 

Előzmény: Jason88 (7766)
Jason88 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7766

Sziasztok!

Mivel nagyon érdekel a fényezés,ezért beíratkoztam egy felnőt okj képzésre,ami most indul.
Az iskola a tandíj duplájáért biztosít gyakorló műhelyt (persze kinek van annyi felesleges pénze 23 évesen),és emiatt szeretnék találni egy mestert,aki valamilyen módon "beválalna".
Amit tudni kell:
-Ez nem kerülne semmibe ,mivel nem lennék munkaválalló,csak tanulnék.erről az iskola adott megfelelő tájékoztatást.
-23 éves vagyok,Budapest 9.kerületben lakom és elszánt vagyok :D
-juniusban lesz a vizsga,addig kéne mindent felszedni.

-azért nem mindenáron,mert szexuális szolgáltatást nem nyújtok cserébe :D

-mivel belvárosban lakom,Budapesten,Pesti oldal,Csepel lenne célszerű.


Aki tud valamilyen  lehetőséget,kérem jelezze :)

mb190er@freemail.hu

Köszönöm a figyelmet :)

Paco155 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7765

Eltekinthetünk a hőfoktól, mert ugyan felmelegszik (sürítés közben szokása neki :P ), de a puffertartályban jól le is hűl, így elhanyagolható a hőmérsékletkülönbség.

Előzmény: Trebitsch (7764)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7764

De ez csak a beszívás 412L/p.. mennyi a kinyomott?

 

p*v*t=P*V*T (hőfok Kelvinben)

 

Ha azt mondjuk, nem melegszik föl a levegő, akkor pv=PV, vagyis V=pv/P,  = 1Bar*412liter/8Bar=51.5 liter/perc.

(Ha el nem számoltam, ami szokásom amúgy. :)

Előzmény: bexxter (7762)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7763

bexxter, a légkulcs nagyon zabálja a levegőt, ezért szeretnék puffert. Habár szerintem annál már a tömlőátmérő is nagyon rengeteg sokat számít. A hiba, hogy anno én hátulról a használati helyre 16-os 5 rétegű műanyag csővel vezettem előre. A légzabáló hvlp pisztolyt épphogy kiszolgálja az 50L tartály és a kompresszor, de néha rá kell várnom ha fényezek. Többek közt ezért is szeretnék puffert nem csak a légkulcs miatt.. az lehet, hogy nem is fog működni a cső kis dimenziója miatt.

Előzmény: bexxter (7762)
bexxter Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7762

De ez csak a beszívás 412L/p.. mennyi a kinyomott? Mert gondolom nem ugyanannyi.. Hasonló van nekem is, csodás güde.. de lekopogom, eddig bírja. Igaz, kaptam hozzá mégegy ugyanolyat, amolyan puffertartály gyanánt, igy kb 100L. Nekem inkább a légkulcs a gyenge láncszem :(

Előzmény: vw_golf1.6TD (7760)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7761

jaaaaaa, egyébként a leadott teljesítmény 290 l / perc

 

a tartályról meg ennyit:

 

http://www.kisalfold.hu/tudosito/a_hoseg_miatt_szethasadt_egy_gazpalack_a_benzinkuton/2168259/

Előzmény: vw_golf1.6TD (7760)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7760

50 literes tartállyal, 412 liter / perc teljesítményű dupla hengerrel... viszont ha légkulcsot vagy szórópisztolyt használok róla, hamar esik a nyomásom, ezért kell puffer !

 

Voltam bent fűtéstechnikai / vizes szaküzletben, ott azt mondták csak az üzemi nyomás 6 bár / 80 fokos vízzel, nyugodtan köthetem rá a levegőt, mert 5 mm falvastagságú a tartály és ki kell bírjon simán 8 bár levegőt, mert 10-12 bárral nyomatják meg.

 

A kompresszorom nem ipari, de nekem tökéletesen elég, mivel nem minden napos használatra van !

ime:

 

http://www.barkacsnetplaza.hu/webshop/einhell-euro-4300-v-kompresszor-50-l-es-tartaly-v/

 

 

az ár ne tévesszen meg senkit, szerintem drága. Én boltban, számlával, majdnem a feléért vásároltam meg.

Előzmény: vwopel (7759)
vwopel Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7759

Milyen a kompresszorod? Miért kell puffer?

 

Nézd meg 1 pb palack nyomáspróbáját, azt olcsón lehet szerezni.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!