Keresés

Részletes keresés

Zegzug Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63415

Gondolom ez:

 

Megvette a CBA a Matchot és a Profit

A volt Cora-tulaj ezzel kivonult az országból, a CBA hálózata negyvennyolc üzlettel bővült. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: bóz7 (63414)
bóz7 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63414

A MATCH ajtaján napok óta cédula: "Technikai okok miatt határozatlan ideig zárva" (Ki, mit tud?)

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63413

Kedves Zygota, elnézésedet kérem, hogy pont a Te kérésed apropóján kezdtem feszegetni azt a témát, ami szerintem a jövőnket legnagyobb mértékben meghatározza. Amitől az emberiség kalandja a kibertérben válhat akár álomutazássá, akár rémálommá. Mert beleszülettünk az emberiség sok tízezer éves civilizációs fejlődésének talán legmeghatározóbb történésébe, a globális kommunikáció megszületésébe, és rajtunk is múlik, hogy ezzel a szabadság vagy az önkény közegét hozzuk világra. Nem háríthatjuk el a felelősséget, nem lehetünk olyan passzívak, amennyire vagyunk, gondolkodnunk és tennünk kell. Meg kell ragadnunk minden esélyt arra, hogy a kibertérben egy okos, szabad világot teremthessünk, és nem szabad engednünk, hogy ezt a teret az önkény elfoglalja. (Mielőtt félreértenétek, nem valami hazai politikai dologról beszélek, de a hazai politikának, képviselőinknek igenis feladata lenne, hogy az önkényes globális kibertér-foglalók törekvéseit visszaszorítsa mind a magyar, mind az európai törvénykezésben, a kibertér lakóinak meg segíteniük kell a képviselők felvilágosításában, feladataik kidolgozásában.)

 

Zygota, Neked csak köszönet jár, hogy segítesz egy maréknyi társaságnak összejönni, és megosztani egymással szellemi javait olyan eszközzel, amit éppen adni tudsz. Tényleg, őszintén köszönet.

 

Ha majd esetleg saját pénzből kell új gépet venni magadnak, vagy egy családtagnak, és momentán nem lenne százezer forintod a Microsoftnak, és ha mindenki örömére megmarad közösségi aktivitásod, megmutatom, hol kell keresni, és hogy lehet használni az ingyenes, sok országban sikeresen törvénybe is foglalt, önkéntes közösségi munkával létrehozott, nyílt dokumentumkezelő rendszert, amiben könyvet is lehet írni, táblázatot és bemutatókat lehet készíteni, amivel adatbázist is lehet kezelni (például a civil szervezetek tervezett rendezvényeit :-), ami kiválóan ismeri a magyar helyesírást, tud pdf-et készíteni, szóval minden olyat tud, ami segíthetne tudásunk és anyagaink egymással való megosztásában, és ami mellesleg nemsokára kötelező is lesz, mert bizonyos ügyeket csak elektronikusan lehet majd intézni.

 

Magyarország konokul ellenáll, nem akarja a szabadságot ingyen, amíg van függőség is, drágán :-) Én ezt tartom meglepőnek :-)

Előzmény: zygota (63411)
bóz7 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63412

Irány a Belváros:

 

zygota Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63411

Kedves --SLR--! Én semmi meglepőt nem találok abban, amin te csodálkozol és amit te meglepőnek tartasz. Úgy gondolom, hogy a nyílt szabvány meg nyílt forráskód jelentését, még inkább használatát nem mindenki tudja, elsajátítani, különösen azok nem, akik számítástechnikában nem olyan járatosak, mint te. Jómagam is ilyen járatlan vagyok. Civil közösségünkben bizonyára vannak olyanok, akik ugyanígy vannak ezzel, meg bizonyára vannak olyanok, akik alkalmazzák ezeket a lehetőségeket. Úgy gondolom, hogy a számítástechnikai ismeretek még általánosabbá válása esetén többen lesznek, akik számára elemi fontosságú lesz, amiről írsz. A topiktalálkozó időpontjáig nem tudom, nem fogom nyílt szabvány, meg nyílt forráskód felhasználásával bármilyen program befogadására alkalmassá tenni a tanszéki laptopot.

 

Előzmény: Törölt nick (63404)
bóz7 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63410

Az ingatlan tulajdonosának szüleivel.

Előzmény: bóz7 (63409)
bóz7 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63409

Beszéltem a tulajdonos szüleivel, napi kapcsolatban vannak a lányukkal, szóba sem került köztük, hogy bezárna az üzlet.

Előzmény: Törölt nick (63408)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63408

Így igaz, ezért venném rossz néven a bezárást :-(

Előzmény: villa (63398)
bóz7 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63407

Itt aztán megrekedt, azóta egy métert se tovább. (Hiába is próbáltam tolni:-D)

 

Előzmény: bóz7 (63406)
bóz7 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63406

Most látom, reggel óta nagyon meglódúlt a sinfektető gép, már majdnem a felüljárónál tart. Megyek is, megtolom egy kicsit:-D

bóz7 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63405

Ez lehet a probléma, este már nem nagyon kószálok.

Előzmény: M. a deák (63403)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63404

A ppt a Microsoft Office 2003 és a megelőző verziók formátuma. A pptx a Microsoft Office 2007 és az utána következő verziók formátuma. Ezt a szoftvert különböző licenszfajtákkal és különbböző verziókban, csomagokban lehet megvásárolni, átlagosan százezer forintos nagyságrendben mozog az ára.

 

Az elmúlt években önkéntesek tömege dolgozott a világban és Magyarországon is azért, hogy az információs szabadságot szolgálja, és nyílt dokumentum szabványt, ingyenesen használható dokumentumkezelő szoftvercsomagot készítsen, ami ráadásul még nyílt forráskódú is, tehát akinek szüksége van rá és képessége hozzá, az elkészítheti a saját verzióját, felhasználhatja, beépítheti a nyilvános kódot saját programjába.

 

Nem vert fel nagy port a hír, hogy Magyarország is törvénybe iktatta: az állami intézmények kötelesek elfogadni a nyílt dokumentumszabványnak megfelelő anyagokat. (ODF=Open Document Format) Nem szabad többé olyan közszolgáltatásokat működtetni, amelyek csak egy gyártó programcsomagjával használhatók.

 

Az információszabadság kulcsa a nyílt dokumentumszabvány és a nyílt forráskód. Természetesen létjogosultsága van a fizetős megoldásoknak is, és a szellemi magántulajdont megilleti a tulajdon védelme, aki pénzért árul valamit, az jogosan kéri a pénzt a termékéért. Ha hozhatok utcai hasonlatot, szabadság van akkor, ha az után szabadon jöhetek-mehetek, és jogdíj fizetése nélkül megnézhetem a Halászbástyát, a Parlamentet, a lepukkant budafoki postát. E szabadság mellett a peep-show tulajdonosa jogosan szed pénzt a klienseitől, az a látvány, amit ő nyújt, nem tartozik a szellemi közkincs és a szabad mozgás körébe. Ha behatolnék a peep-showba és önkényesen, fizetés nélkül a látványban részesülnék, joggal hívhatna rendőrt, ez az ő szabadsága. Viszont nem korlátozhatja azt, hogy a boltjának bezárt ajtaja előtt szabadon járjak-keljek az utcán. Ez meg az én szabadságom.

 

Meglepő, és egyáltalán nem mulatságos, hogy egy önkéntes, civil közösség tagjai arról beszélnek, hogy a drága, fizetős alkalmazás melyik verzióját használják, miközben ott van a valódi szabadság, a nyílt szabvány, a nyílt forráskód és az ingyenes szoftver. Az esély, amivel szokás szerint ismét nem kívánunk élni.

Előzmény: villa (63393)
M. a deák Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63403

Nem tudom, hogy mikor nézegetted a be- és kijövő forgalmát, de esténként elég szép számmal összegyűlnek ott a jó emberek. Ugyanis igazi csemege-ajánlataik vannak. Magam a Kwak-ot kedvelem, meg a Barbárt, természetesen mindkettőt csak csapolva. Hosszan sorolhatnám azok neveit, akiket magam is ismerek és láttam már ott. Ott tartjuk egyébként a Lokálpatrióta Budafoki Nyugdíjasok Klubjának heti összejöveteleit is...

 

Egyszóval, ha délutánonként olyan három óra után arra jársz, térj be bátran, ismerőssel is találkozhatsz és jó sört ihatsz... 

Előzmény: bóz7 (63396)
bóz7 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63402

Engem már a nevük is elriasztana:-D

Előzmény: Gondoló (63399)
bóz7 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63401

Ezután kitartóbban állok majd lesben:-))

Előzmény: villa (63398)
Gondoló Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63400

Ejnye, 7 század másodperccel lemaradtam.

Előzmény: Gondoló (63399)
Gondoló Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63399

Az egyik sörüknek az a neve, hogy guillotine.

Amit én szeretek, és ittam is ott, annak ugyancsak stílusos neve van: delirium.

Előzmény: bóz7 (63396)
villa Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63398

én már Laci bácsit láttam bemenni....

sőt magamat is ... ._)

Előzmény: bóz7 (63396)
Nagytétény, a méltatlanul Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63397

Köszönöm, hogy figyeled Tétényt! Ez megvan nekem, viszont - Aschcrofthoz hasonlóan - én is tűkön ülve várom Fritz jelentkezését!

Előzmény: kerub (63385)
bóz7 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63396

Én még emberfiát nem láttam oda bemenni, vagy onnan kijönni. A tulajjal nem tudnak megegyezni?

Előzmény: Törölt nick (63395)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.15 0 0 63395

Facebook hír: ÚGY TŰNIK MEGEGYEZÉS HIÁNYÁBAN - A BUDAFOKI BELGA HAMAROSAN  B E Z Á R!

 

Tudtok erről valamit?

bóz7 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 63394

Bár összehasonlítva az eMPet képét -ami később készült- az enyémmel, némi haladása a gépnek felfedezhető.

Előzmény: bóz7 (63392)
villa Creative Commons License 2012.11.14 0 0 63393

a pénteki prezentátorok, Czúgoscumi, Barossblog, és Aschcroft ha ppt t hoznak, ppt legyen és ne pptx, mert zygota gépe nem bír többet,

bóz7 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 63392

Én úgy láttam, hogy egy helyben állt a gép ma egész nap.

Előzmény: villa (63391)
villa Creative Commons License 2012.11.14 0 0 63391

Ma kellett volna befejezni, de délután még a felüljárónál sem járt a gép, az egyik vágánnyal.

Előzmény: zöldmeder (63390)
zöldmeder Creative Commons License 2012.11.14 0 0 63390

Én meg holnap megyek

Előzmény: eMPet (63382)
ASCHCROFT Creative Commons License 2012.11.14 0 0 63389

Kedves Fritz!

 

Szeretném Veled felvenni a kapcsolatot; sok ötletem lennne RETRÓ témában!

 

Üdv:

ASCH

Előzmény: Fritz 69 (63368)
Kistétény Creative Commons License 2012.11.14 0 0 63388

 

Nagyon érdekes a képen a sínpárok elhelyezkedése. A 2. és 3. fénykép nagyon tetszik:) Köszönjük a tudósítást.

Előzmény: bóz7 (63381)
bóz7 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 63387

Csak ne túl mélyre, mert még megfájdul a derekad:-D

Előzmény: cseszkolab (63386)
cseszkolab Creative Commons License 2012.11.14 0 0 63386

Meghajlok előtted, mint a "nép" kétségkívül nálam hivatottabb képviselője-, és az általad kifejtett vélemény előtt. Legyen valami más a neve, a lényegen nem változtat, az a bódé mellbevágóan csúnya. :)

Előzmény: bóz7 (63364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!