Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 2015.02.09 0 0 14064

Köszönök szépen minden javaslatot, fontolóra veszem. :)

Előzmény: anegytech1 (14061)
nyugdijasss Creative Commons License 2015.02.09 0 0 14063

Kedves fórumtársak!  Köszönöm a kedves ajánlatokat a Schott féle paradicsommagra, tegnap  megbeszéltem valakivel hogy fog küldeni, egyelőre nem kérek többet :)

Mindenkinek további szép napot kívánok !

Előzmény: nyugdijasss (14044)
anegytech1 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14062

Ja, még a hidropóniás vagy aquapóniás rendszereknél alkalmazzák a perlitet, e ott is elterjedtebb a kőzetgyapot.

 

Olvastam már olyan aquaponiás rendszerről, ahol a víz egy mesterséges halastóból keringett, így lényegében a halak ürüléke szolgáltatta a tápanyagot a növényeknek. Érdekes dolog egyébként:

 

https://www.youtube.com/watch?v=1tSNizBi1oA

Előzmény: anegytech1 (14061)
anegytech1 Creative Commons License 2015.02.08 0 2 14061

Néhány vödör esetében én inkább jó minőségű virágföldbe ültetném őket, annyira nem kerül sokba, és szerintem jobb, mint a tiszta perlit. Abban nincs tápanyag, lényegében kőzettörmelék, ami jól tartja a nedvességet, de ez esetben folyamatosan kell műtrágyázni. Egyébként intenzív üvegházi zöldségtermesztésnél gyakori a tiszta perlit, vagy inkább kőzetgyapot közeg, amit folyamatos tápoldatozással öntöznek. De én ha tehetem, akkor kevés műtrágyát használok, így viszont csak azt kapnak.

 

A perlit egyébként jó dolog, de inkább földdel keverve. Több olyan virágföld is van, amibe alapból kevernek perlitet. Nem olcsó, de ekkora méretekben én inkább áldoznék rá ennyit.

De te is meg tudod csinálni, hogy veszel egy jó morzsalékos virágföldet, és egy kis zsák perlitet, majd a vödör földbe néhány marék perlitet belekeversz.

 

Még egyet ajánlanék a vödrös neveléshez. Ha van rá mód, akkor fehér vödröt/dézsát használj, mert a sötét színű vödrök nagyon fel tudnak forrósodni a napon, és úgy megfőhet a növény gyökere. Majdnem minden nyáron téma ez, sokan alufóliával tekerik körbe a cserepeket.

Előzmény: 55judit (14059)
nyugdijasss Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14060

A paradicsomok  mögötti csővel vannak önözve? És egész nyáron teremnek ?

 

Előzmény: GKorni (14058)
55judit Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14059

Hú, de szépek !

Az mit jelent, tiszta perlites közegbe? Én nem ismerem a perlitet. Abban van tápanyag? vagy abban teljesen csak a tápoldat neveli a parit ? És mivel kell tápozni?

 

Én úgy gondoltam, hogy eresz alatt fal tövén a vödör 1 szál parival. Két száron nevelném, a két szár 1-1 szarufához lenne zsinórozva.  3 ilyen vödör fér el. Jó ez így?

Előzmény: GKorni (14058)
GKorni Creative Commons License 2015.02.08 0 1 14058

Én 2 tövet rakok egy 10-12 literes vödörbe, tiszta perlites közegben.  Tőzeges(bolti) földel is lehetséges persze tápoldatozással. Próbáltam kerti földel is ,de az felém nagyon kemény föleg ha megszikkad.

 

Előzmény: marinmegye (14046)
nyugdijasss Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14057

Most már látom :) Kicsit összekuszálódtak a szálak nálam .......

Előzmény: 55judit (14056)
55judit Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14056

Köszönöm, nekem van. :)

Előzmény: nyugdijasss (14055)
nyugdijasss Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14055

Lugas F1 magot a gazdaboltban vettem, de láttam az Auchanban is nemrég

 

Előzmény: 55judit (14050)
BAttila1964 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14054

Miért nem rendelsz közvetlenül a ZKI-tól? Én évek óta ezt teszem. ;)

Előzmény: Törölt nick (14053)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14053

Elvétve van Zki vagy Greenway vetőmag a boltokban.

Esetleg Rédei szokott még lenni pár csomaggal 

55judit Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14052

Lehet hogy neked van igazad. :)

Előzmény: Lora1213 (14048)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14051

Általában mezőgazdasági boltban szoktam nézegetni. Valamint volt amikor a tescoban is vettem.

Felénk garafarmos szokott általában lenni. Legalábbis ez a legsűrűbben megtalálható vetőmag készítő cég(csomagoló cég).

Az a baj hiába mezőgazdaságban dolgozok nem tudok kis kiszerelést szerezni venni a gyártótól mert csak ipari mennyiségben akarnak adni.

 

 

Előzmény: TINTUS (14042)
55judit Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14050

Én is pont a lugas f1-et szeretném kerten kívül kipróbálni, és paprika alakút is, méghozzá a ház előtt eresz alatt vödörben. Tavaly  tönkre vágta az eső az összes paradicsomot, most kipróbálnám, hogy ne érje eső. Ha jó a talaja, igen nagy gyökérzetet nevel, adjuk meg a teret is neki.

Még utána kell nézni mivel érdemes táp oldatozni, mert konténeresen arra is szükség van.

Előzmény: marinmegye (14049)
marinmegye Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14049

:) kösz , kissé alábecsültem akkor a szüksége sméretet. meglátom akkor még hogy fogom ezt kivitelezni

 

 

Előzmény: 55judit (14047)
Lora1213 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14048

Szerintem nem. Legalább 15-20 literes vödör kellene.   A Lugas F1 nagyra növő fajta, nyáron nagy melegben nem bírja ki egész nap olyan kicsi edényben.

Előzmény: marinmegye (14046)
55judit Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14047

Én úgy gondolom, 12 l-es vödör biztosan kell neki.

Előzmény: marinmegye (14046)
marinmegye Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14046

vettem LUGAS F1 -et

ha ki szeretné probálni balkonos/cserepes nevelésben is ( persze majd rögzitem a szárat folyamatosan támrendzseren)

 mi az a legkisebb cserépméret amibe ültetve elég tápnyagot tudna felvenni?szerintetek 20 cm -es cserép/tő már elég?

 

55judit Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14045

Schot féle paradicsomot én is nagyon szeretnék.

 

Ha adna valaki 1-2 szem magot, fel tudnék cserébe ajánlani több félét. Van olyan is amit kb. 15 éve vetek, folyton növő apró szemű, ellenálló, de a nevét nem tudom. Más is van, e-mailben keressen aki tudna segíteni.

 

nyugdijasss Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14044

Engem is felcsigázott a Schott féle paradicsom.  Kecskeméten szívesen vennék vagy cserélnék  pár szemet belőle.  Többféle paradicsommagom van , akit érdekel a csere, vagy az eladás az írjon.....

 

Kovác Péter Creative Commons License 2015.02.08 0 0 14043

Szep napot Mindenkinek!

 

A schott fele paradicsomot itt ajanlottak nekem a forumon. Iden ultetek belole, s ha sikerrel jarok, es tudok magot is fogni, akkor nekem semmilyen nemesitett hibrid F1 nem fog kelleni, hiszen ahogyan Schott ur a videoban elmondja, ez mar 37 eve ugyanazt a minoseget adja. Koszonom a forumozoknak, hogy ajanlottak nekem ezt a paradicsomot. Permakulturas kertbe tokeletes.

http://nanastv.hu/schott-peter-paradicsomtermelo-video_150a42573.html

TINTUS Creative Commons License 2015.02.08 0 1 14042

Millió féle forgalmazó trillió féle magot akar eladni.

Elsősorban Neked kellene ideírni, hogy környezetedben melyik cég milyen fajta magot árul amit megvehetsz. Mi segítünk dönteni.

De az nem megy , hogy potyára irkálunk mindenfélét aztán nem is tudsz hozzájutni !!!!!!

Előzmény: Törölt nick (14037)
anegytech1 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 14041

Én a palántavásárlásra reagálnék: olyan kertészetben kell vásárolni, ahol nem vernek át és biztos forrásból származik a palánta. Kertészetben vásárolt palántával még nem jártam pórul. Nem a piacon kell venni az öreg néniktől, mert valószínűleg nem hibrid magokat vetettek.

 

Eltevésre való parit majd mások ajánlanak, én csak friss fogyasztásra termesztek és nincs tapasztalatom befőzéssel kapcsolatban.

Előzmény: Törölt nick (14037)
anegytech1 Creative Commons License 2015.02.07 0 1 14040

Először radiátor tetején keltettem őket, ez a pariknak elég volt, a paprikáknak nem annyira. De lehet, hogy türelmetlen voltam, mivel chili fajtákról van szó, és azoknak elvileg akár 3-4 hét is kellhet, de valakinek meg már 4 nap után csírázik :/ (írtam korábban, hogy az általánosabb fajtákat palántaként fogom venni, mert annyi helyem nincs, hogy minden palántát magamnak neveljek). Mindegy, most a korábban befotózott csíráztató dobozban tartom a paprika magokat nedves zsebkendő között fólia takarással, egyelőre egy hete vannak bent, kb 28 fokban, de még nem indultak meg (elején 18W-os izzóval majdnem negyven fokot csináltam nekik, remélem nem döglöttek meg). Most egy 8W-os és egy 3W-os led izzóval fűtök, mert így csak 28 fok van bent. Nagyobb doboz kéne, de már mindegy, jó lesz így. (CBNora is belinkelte az ő csíráztató dobozát, az egy papír doboz, 18W-os izzóval fűtve, neki már bevált).

 

A paprikákból is kicsírázott négy db, paradicsomokból több is. Ezek most ablakban vannak, feléjük pótmegvilágítást raktam, így egyelőre egyáltalán nem nyúltak meg. Hozzá kell tenni, hogy a parikat néhány nappal azután, hogy szépen kiegyenesedtek, még szikleveles állapotban átraktam egy újabb pohárba, főleg azért, mert rossz minőségű földbe vetettem őket. De a másik ok az, hogy majdnem egészen a sziklevélig betemettem őket, így már korai stádiumban elindulhat a járulékos gyökérképződés. Mellesleg alapból elég sekélyen vetettem őket, szóval ez a pikírozás mindenképpen szükséges. Berakok egy képet, ezen nagyjából látszanak, a többség még szikleveles állapotban van, de eddig szépek (dithane-t kaptak vetéskor és utána mégegyszer):

 

 

Az biztos, hogy parinak nem kell sok, 18 fokon is szépen csírázik és viszonylag hamar. Paprikákkal sem volt még ennyi gondom, de ezek a chili fajták tényleg lassan bújnak. Remélem azért egyszer csak elindulnak.

Előzmény: TINTUS (14034)
gergerg Creative Commons License 2015.02.07 0 0 14039

Ide is betennék egy linket, remélem nem haragszik meg senki érte.  Minden részlet olvasható a linkre kattintva. A lényeg, profi hibrid vetőmagokat lehet kérni, kipróbálásra, válaszborítékért cserébe. A kiírást figyelmesen olvassátok el!

 

Link

fretty5 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 14038

Nekem paradicsom kozul bevalltak a kovetkezo fajtak:Moneymaker,Roma VF es a Marmande. Ezeket a fajtakat termeltem tavaly es iden is ezeket tervezem.Ezekbol maradt magom az elmult evbol,de fogok venni iden is.Varom hogy a Pennyben es a Lidlben ujra legyen kirakva vetomag iden is.Ja ezeket ott vettem tavaly is 40-50 ft/tasak.Jo 2 heten belul mar mar idoszeru lenne,hogy ujra aruljanak vetomagokat.Nekem tavaly bio paradicsomjaim voltak ebbol a 3 fajtabol, 87 kg-ot szureteltem mindenfele permetezes nelkul.Szeptember vegen mentek csak tonkre.Fele mennyiseg foliaban masik fele szabad foldon termett.Jo 2 hettel termett korabban a mini foliamban a paradicsom mint kinntiek.

Előzmény: Törölt nick (14037)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 14037

Sziasztok szép napot.

Vagyis estét.

Lassan eljön a palánta nevelgetésnek az ideje.

Tudnátok abban segíteni milyen paradicsom magot valamint paprika magot vegyek?

Elsősorban télire tenném el a termékeket a hűtőládába .

Bakonyban élek. Isztiméren ha ez jelent vmit a magválasztásnál.

Az a baj ha palántát veszek arra mondanak minden fajtát ami éppen kellene nekem azt ha termés lesz jön a döbbenet ,hogy mégsem azt termi.

Segítségeteket köszönöm.

 

CBNora Creative Commons License 2015.02.07 0 0 14036

Déli ablakban vannak egy balkonládában, ott is keltek.Nem tudom, hány fokon, de éjszaka egyáltalán nem megy a fűtés, napközben sem mindig, és az ablak elég cúgos. A fűtőtestet elzárja előlük a függöny is. Szerintem 15-16 fok körül lehet, de függ az időjárástól és a napszaktól.

Majd rakok mögéjük tükröt. A Müllerben lehet kapni nagy doboz négercsókot, a férjem szereti. Annak a doboza belül tükröző ezüst, amúgy jó kartonpapír, és könnyű szétszedni. A függönyre csipeszelve remek palánta tükör. Ilyen van a díszpaprikák mögött is.

Előzmény: TINTUS (14034)
CBNora Creative Commons License 2015.02.07 0 0 14035

Remélem. De várjuk ki a végét!

Mondjuk ez koktél jellegű, úgyhogy ha megmarad, és jól fejlődik, tényleg korán lesz, csak nem lakunk jól vele. Bár van belőle sok, több, mint kellene...

Egyébként nagyon jóízű fajta, de fitoftórára érzékeny, azért van mindig cserépben. És nagyon reped.

Előzmény: TINTUS (14033)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!