Keresés

Részletes keresés

juhosttt Creative Commons License 2013.06.14 0 0 14257

De mennyi lenne, ha 5-10 Ha kukoricát, vagy napraforgót kellene kapálni?

A kertet mi se vegyszerezzük, a gazokat megeszi a kacsa, tyúk, szarvasm., de a nagyobb területű szántót már képtelenség lenne napszámosokkal kapáltatni.... Az, meg hogy kifizessük a temérdek pénzt, és még sok esetben lusták is dolgozni, hát az nem jó buli...

 

Előzmény: Oechsle (14256)
Oechsle Creative Commons License 2013.06.14 0 0 14256

A szomorú valóság: tegnap 80 ezer forintot fizettem ki 60 év körüli a szölömunkásoknak, akik Györböl utaztak le kétszer, hogy megkapálják a balatonfüredi negyed hektár szölömet...

 

Nálam nem volt és nem is lesz egy molekula vegyszer sem a szölömben soha.

 

Vigye el a termést 5 évente a rossz évjárat, azzal ha nehezen is, de tudok élni. 

 

http://www.legenyes.hu/2013/06/13/biologikus/

Előzmény: BZoltan (14255)
BZoltan Creative Commons License 2013.06.14 0 0 14255

Nem tudom... és nem is érdekel jobban annál a kérdésnél, hogy ha megiszom akkor az arzénes krómkénsav mennyi ideig marad meg a szereveztemben :)

 

Szerintem semmi helye, semmilyen vegyszeres gyomirtónak, sehol. Aki nem tud/akar kapálni/kapáltatni vagy kaszálni/kaszáltatni az ne műveljen földet.

Előzmény: Falusi1 (14252)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.14 0 0 14254

Sziasztok! Már kérdeztem, de talán most több sikerrel járok.

Szóval adott 2 tőke szőlőm, amelyik most virágzott el a napokban.

A fürtje ritka szemű, hosszú fűrtje van, kb a fürt száránál szélesebb, majd egyre keskenyedő alakú. A szemek kék színűek, pici pirosas árnyalattal. Ami biztos, hogy késői fajta. Rövid csapon nagyon gyéren termett, most 2 szálvesszőt hagytam meg, és bőséges termés várható.

 

Ezek alapján esetleg tudnátok pár tippet adni milyen fajta szőlő lehet? Az is jó lenne, ha leírnátok pár most virágzó kék szőlő fajtát, ebből már lehet megtalálnám a nevét annak ami nekünk van.

 

janijani Creative Commons License 2013.06.14 0 0 14253

Többféle gyomírtó van, van hosszú hatású és van amelyik hamar lebomlik.

Előzmény: Falusi1 (14252)
Falusi1 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 14252

Ha már szóba került, vajon meddig marad meg a gyomirtó a mélyebb -1-2 m- talajrétegekben?

Előzmény: BZoltan (14250)
Falusi1 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 14251

Kizárt, hogy rovarkártevő az oka. Valószínűleg az "eredmény" ugyanaz, de más az ok. Köszönöm a reagálást.  

Előzmény: dezso (14249)
BZoltan Creative Commons License 2013.06.14 0 0 14250

http://www.origo.hu/egeszseg/20130614-magyarok-vizeleteben-is-kimutattak-az-egyik-leggyakoribb-gyomirtot.html

 

Tegye fel a kezét az aki még ennek tudatában is jó szívvel fújja gyomirtóval a szőlőjét.

dezso Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14249

En tavaly jártam így, akkor úgy tűnt, hogy az amerikai lepkekabóca rágta le (később ugyanez történt a friss telepítésű tőkékkel, volt, amelyiken őszre egy aprócska levél maradt (idén azért csak kihajtott az is, bár már elég rég láttam, országváltás miatt)).  Nem mászkálnak ilyen fehér szöszös izék a növényeiden?

Előzmény: Falusi1 (14247)
Cirfandlia Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14248

http://szoloelorejelzes.basf.hu   ezen az oldalon - igaz csak szőlőre- de számos borvidékre jóval részletesebb állapotjelentés és védekezési javaslat és hasznos tanulmány érhető el. (Regisztráció kell a részletes tartalom eléréséhez és akkor át is alakul kicsit az oldal) Van még a syngenta oldalán is; de a BASFé klasszisal jobb, alaposabb; nem utolsó sorban reálisabb (nem kell mindig mindent mindennel fújni) mint a másik kettőé. 

Előzmény: fwarning (14246)
Falusi1 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14247

Néhány hsz.-el ezelőtt én is írtam a fürtproblémákról, most újabb fejtörést okozó tapasztalat.

Néhány nappal ezelőtt ereje teljében és virágzásban lévő egyetlen Néró szőlőm fürtjei helyén ma elszáradt kocsányokat találtam. Maga a növény teljesen egészséges. Ez azért is érthetetlen, mert a házikertemben lévő, ugyancsak Néró tőkén lévő fürtöknek, valamint a fehér fajtáknak kutya bajuk. A két termőhely között nincs 1 km távolság.

A kertemben lévő néhány Kadarkán vegyes a kép. Van rajtuk néhány, részben leszáradt fürt, de a többség egészséges.

Két hete permeteztem Topas-al és Ridomil Gold Plus-al.

fwarning Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14246

Nagyon jó link!!!

 

 

Betegség- és kártevő előrejelzés:

 

http://www.bayercropscience.hu/webset32.cgi?BayerCrop@@HU@@172@@GOOGLEBOT

 

 

rámenős Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14245

Na nem kell dramatizálni. Csak kisárgúlt.

Előzmény: dezso (14240)
rámenős Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14244

Az 5 gramm felét tettem 10 l vízbe. Lehet +- 0,5 gr.

Szerintem inkább a nap a ludas. Nem gondoltam volna.

Mindenesetre az alma duóval végzett a gomba. 3 nap alatt rendkívül elhatalmasodott. Gondolom onnan terjedt át a szőlőre is. Amit megbetegített a gomba, az a permetezés után megbarnult, de tovább nem terjedt.

Előzmény: janijani (14242)
janijani Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14243

...helyesebben 4,5g/10l...

Előzmény: janijani (14242)
janijani Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14242

Milyen dózisban használtad a Chorust?  3g/10 l nem perzselheti le a füvet.

Előzmény: rámenős (14239)
janijani Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14241

A Thiovit (kén) és a Dithane perzselnek, virágzáskor ha csak nincs valami őrült lisztharmatveszély a ként jobb mellőzni, a Dithane alacsony dózisban elmegy de vannak jobb szerek.

Szürkepenész ellen a Chorus jó, ennek erőssége még hogy hideg időben is hatékony.

A Quadris minden ellen véd, egyedül azt nem tudom hogy hidegben mennyire hatásos.

Előzmény: fwarning (14238)
dezso Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14240

"szabályos kört égetett ki a fűből" - mondjuk ezutan en elgondolkodnek, hogy nem megis BZoltannak van-e igaza...

Előzmény: rámenős (14239)
rámenős Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14239

Na ez nem nekem való honlap. A sok lehetőség közül azt nem találom ami kell.

Lehet, hogy nálam is ez volt. Sőt, még más is lehet. A lényeg, hogy a Chorus megállította.

Hogy aztán leszárította a fürtök egy részét? Hát ki tudja azt. A permetezett alma duóm körül szabályos kört égetett ki a fűből.

Előzmény: fwarning (14238)
fwarning Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14238

Kicsit önmagamnak is válaszolva:

 

Utánanéztem kicsit a leszáradó fürtök okának.

A thiovitos permetezést bőven 20 fok alatt csináltam, cseppet sem túlzott dózisban, ezért furcsállom a leégetést.

 

Ezt találtam:

 

"A folyamatos esőkkel áztatott kertekben a virágfertőző szürkepenésszel is számolnunk kell, hasonlóan a 2010. évhez. Most a fürtvirágzat és a fürtkocsány elhalását idézheti elő, később minden zöld részt veszélyeztet: a leveleket, a vesszőket és a zsendülő fürtöket is."

 

forrás:

 

http://www.magyarnovenyorvos.hu/index.asp

 

Van ezirányú tapasztalatotok?

 


 


Előzmény: fwarning (14223)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.12 0 0 14237
huh én ennyire nem bonyolìtom túl a dolgot. maradok a réznél. meg én is felnyesem az alsó leveleket. a paradicsomnál meg addig nyesem mig a levelek legalja legalább 20 cmre vannak a földtől. igaz ezek fútó és karózni való fajták. van konzerv paradicsom az meg ellenállóbb.
szőlőnél meg jövőre szálvesszőzni fogok közel 1 m magasan ìgy jól tudom majd levegőztetni az egèsz szőlőmet.
Előzmény: janijani (14236)
janijani Creative Commons License 2013.06.12 0 0 14236

Nekem is van a szomszédomban egy szőlő, már legalább 5 éve nem metszették és nem permetezték, derékig érő gazban van és nem látom betegnek. A fene tudja hogy van ez.

 

Uborkát, tököt, paradicsomot lehet virágzásban is rézzel permetezni, persze csak mértékletes dózissal. Én még két permetezésnél tartok az uborkánál, először megfogtam a peronoszpórát Curzate R-rel, majd 3 nap múlva kapott a szőlőpermetezéskor Quadrist. Azóta kiszépült és nőtt 30 centit, majd lecsipkedem az alsó beteg leveleket. A paradicsomot még nem permeteztem és egészségesek az alsó levelek is, a talajt kezeltem Trifenderrel az idén már második éve.

Előzmény: juhosttt (14235)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.12 0 0 14235

Bocs hogy közbevágok... Én az uborkát eddig 4x permeteztem championnal, a szőlőt 1x championnal, 1x dithane m45-el. (a dithane pont pár napja volt)

Az uborkám ahogy nő mégis úgy betegszik lefele. Azt már megint kellene, dehát már erőteljesen virágzik és jönne a kis uborkák... Ezért a rezet nem merem ráengedni. Egyéb "zöld" szereket meg nem ismerek, így egyelőre megvárom, hogy az első adag virág bekössön aztán jöhet a réz. Mivel csak saját fogyasztásra lesz, így a lehető legkevesebbszer szeretném permetelni. Tavaly mindössz e egész szezonban 4x permeteltem az uborkát. Idén már most 4x...

A sárgadinnyével ugyanez a helyzet. Ha nem permeteled elég gyakran, leromlik ebben a "jó" időben.

Viszont a paradicsom nagyon jól állja a betegséget, pedig az is csak 2x championt kapott, meg most dithane-t, mert az is erőteljesen virágzani kezdett, ezért ott se merek rezezni...

A szőlőt még 1x megfogom permetezni eclair-al, és részemről idén vége is a permetezésnek.

De hogy mondjak valami érdekességet is...

A szomszéd néninek idén nincs aki permetezze a szőlősét, mégsem betegedett le... Abban van saszla, kurucz vér, kadarka, meg hasonló borszőlők.

Előzmény: janijani (14233)
dávid222 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 14234

köszönöm

Előzmény: janijani (14231)
janijani Creative Commons License 2013.06.12 0 0 14233

Borbálatelepen vagyok. Nem állítom hogy itt dráma lenne, de a permetezetlen uborkám meg a dinnyém peronoszpórás lett a hideg ellenére, a szőlő meg nem mert lepermeteztem. Ráment 200 Ft árú szerem.

Előzmény: Cirfandlia (14232)
Cirfandlia Creative Commons License 2013.06.12 0 0 14232

Ehh nem biztos ez; a gyártó oldaláról: "A Quadris MAX azoxistrobin hatóanyagának mobilitása: A hatóanyag miután bejutott a levélszövetbe, ott hamar szétterjed az erekkel sûrûn átszôtt fiatal növényi részekbe. Erôsen kötôdik a fürtön is. A levél színére jutott hatóanyag a fonák felé áramlik, míg a fonákra került permetlé hatóanyaga a levél színe felé is eljut. Ez a több irányú hatóanyag-elmozdulás biztosítja a szôlô tökéletes védelmét, hiszen a levélre került kórokozók döntô része már a felületen elpusztul. Amelyek mégis behatolnának a növénybe, azok nagyon hamar találkoznak az azoxistrobinnal."  http://www3.syngenta.com/country/hu/SiteCollectionDocuments/cp-prospektusok/2013/szolo-gyumolcs-katalogusok/A-szolo-novenyvedelme.pdf 

Egyébként ami felszívódott a növényben akkor az a később kialakuló fürtökbe is eljut hisz ez a lényege az áramlásnak, ráadásul a levelekből mozog a gyártott tápanyag a bogyíók felé, miért ne menne a vegyszer is....

 

Jani 
Mecsekoldal konkrétan merre? Tudom már korábban is rágódtunk ezen, nálam a peronosz szinte ismeretlen, és idén eddig tényleg hűvös meg szeles volt (itt is) nincs dráma. Hacsak nem egy nagyon védett párás völgyben vagy ahol sokára szárad fel és nincs kellő légmozgás. Én egy hete fújtam az első kontakt blokkot (Kén+ folpet) Bálicsban, haver a Donátusban szintén egy permetezésnél tart. 

 

Előzmény: RAMBO (14221)
janijani Creative Commons License 2013.06.12 0 0 14231

Nekem 65 tőke kb 2000 Ft egy évben. Két négyzetmétert számítva egy tőkére 1 ha 5000 tőke 150 000 Ft.

Előzmény: dávid222 (14230)
dávid222 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 14230

üdv mindenkinek

 

az után érdeklődnék hogy nagyságrendileg mennyibe kerül egy ha szőlő permetezése egy évben. tudom sokmindentől függ, de ha egy -tól -ig számot tudnátok mondani nagyon megköszönném

janijani Creative Commons License 2013.06.12 0 0 14229

Nem tudom, nem szokott problémám lenni a kötődéssel.

Egy tőkém volt, nem tudom miféle de minden évben rengeteg virág volt rajta de sosem termett mert valami kis apró bogár mind leette az összes virágot róla. Megfogni nem tudtam, rovarölővel meg nem akartam permetezni mert tele volt méhekkel, ilyen szőlő nem kell, hát kivágtam. Most meg gyökérről megint kinőtt. Ha ennyire élni akar lehet, hogy megpróbálom átoltani.

Előzmény: Falusi1 (14227)
BZoltan Creative Commons License 2013.06.12 0 0 14228

Nincs titok, vannak szerencsés és kevésbé szerencsés termőhelyek.

Előzmény: janijani (14224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!