Keresés

Részletes keresés

timkebimke Creative Commons License 2012.02.10 0 0 31590

Igen , ennek az alkotónak a babái tetszenek a lánkámnak. Ha lehet mindet kéri, bár valszeg csak egyet kap ha egyáltalán kész leszek vele. Ma nálunk is farsangi őrület van a nagyobbaknak és nálunk sütit is kell bevinni, úgyhogy mehetek sütni. Fejenként 1-1 tepsi dukál. A jövő héten meg a kicsinek lessz és még nem döntött melyik jelmezt kéri.

Előzmény: A maranta (31582)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31589

Nagyon jól sikerültek , ügyes vagy !

 

Na megyek zsinórt sodorni még a többi sapira, jó éjt nektek !

Előzmény: kustrae (31580)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31588

Ááá ,Amaranta ezek azok köszike !!!

 

Nem találtam a kedvenceimben ezt a címet sehogyansem , pedig tudom h megvan valahol !

Annak az utolsónak segíts már kiválasztani a szabásmintáit léccike ! A szárnyakat látom , de még melyik kell ? Útálom amikor így egymásra halmozzák , én meg válogassam ki belőle ... , tudom h helyet spórolnak vele , de akkor is :-)))

Előzmény: A maranta (31585)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31587

Helyes lett a babád , olyan mosolygós ,,pedig már biztosan hamarosan el kell mennie jégországba , biztosan annak örül már előr e, hogy hazamehet , neeem ??? Nagyon édike :-))

 

Balerinám van nekem is , ha ez jóóó , valahonnan a netről mentettem anno :

 

              

 

Vagy ez nem balerina , "csak" angyalka ? Én el tudok képzelni egy balerinát is belőle , majd te eldöntöd , h kell-e , jóó?

 

Jaj képzeljétek  a múltkor beszabadultam egy ilyen boltba , megnézni az anyagokat , hát egy negyed méterke darabka majd 1500 Ft volt !!! Nanáhogy ennyiért nem vettem egy centit sem ! És nem is voltak olyan nagyon szépek ... Mint pl itt ez ...

Előzmény: A maranta (31573)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31586

Szia Amaranta !

 

Igen pamutfonalból , és egész kicsitől 16-32 cm-eres fejkörfogatig , tehát az átmérője a legkisebb sapinak 8 cm !!! Naggyon picike ! És harisnyakötőtűvel kötöm , hogy varrás se legyen benne !

Elég sokan csatlakoztak a felhíváshoz , nem tudom jelenleg mi a helyzet , de szerintem ha  a talin még tudsz hozni párat , én azt is szívesen beviszem nekik majd még akkor is  , jó ???

 

Itt az első adag , amit vittem nekik , és kötöttem pici zoknikat is , azt kérték sarok nélküli legyen , csak simán a végén befejezve  ...

 

      

Előzmény: A maranta (31571)
A maranta Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31585
Előzmény: timkebimke (31576)
A maranta Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31584

Ezt viszont megvarrhatnánk februári közösnek, nagyon tetszik.

Előzmény: 4Hópihe (31577)
A maranta Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31583

De nagyon szuperek lettek megint! Sajnos annyit nem kell varrnom mint szerettem volna. Anyukám megvette a tündérjelmezt, rózsaszínt, hiába emlegettem, hogy Csingiling lenne a leányzó zöldben, és én varrom :-( Már karácsonyra megvette, nehogy beelőzzem. Az öntudatos óvódás, meg egy éve tűzoltónak készül, és megvetette az apjával a jelmezt, csak nadrág kellett hozzá. Pedig, hogy örültem volna egy Jedi lovagnak, mert az is terítéken volt, jó kis jelmezt tudtam volna összehozni. A legkisebb meg Bob  a mester lesz, mert az apja lefújta a tündérmanó jelmezt. El vagyok ám keseredve rendesen. Bánatomban varrtam a babát.

Előzmény: kustrae (31580)
A maranta Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31582

Erre gondoltál?

 

http://www.meska.hu/ProductView/index/249317

 

Ez magyarul talán a mesés karácsony volt. Barna-rózsaszín. Nekem sajnos nincs meg gépben.

 

 

Előzmény: timkebimke (31576)
kustrae Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31581

Ugyeugye,hogy a jelmez ilyentájt háttérbe szorítja a babákat?! :D

Előzmény: A maranta (31579)
kustrae Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31580

Nem baba,de varrás,az én babáimnak:a Rettentő Oroszlán,és a méééég rettentőbb Vérfarkas!

A maranta Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31579

Nagyon rezgett a léc, a szárnyakért :-DDD

 

Ha nem kellett volna tűzoltónadrágot varrnom (szombaton ovis maszkabál...), akkor lehet, hogy kap olyat.

Előzmény: 4Hópihe (31578)
4Hópihe Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31578

uhh de jó)

szárnyakkal lehetne jégtündér.nálam ilyen névvel fut..

vagy a hóhercegnöt tudnám még ajánlani..

de szerintem is a fagyhercegnő a legideálisabb napjainkban és méltó ehhez a babácskához...

Előzmény: A maranta (31573)
4Hópihe Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31577

nem biztos,hogy tilda de ilyen balerinám van...

Előzmény: timkebimke (31576)
timkebimke Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31576

Az imént szétnéztünk Timke lányommal a Meskán és vesztemre meglátott egy Tilda balerínát (10000ft) . Rögtön és azonnal Kell neki. Megígértem , hogy a 4. szülinapjára megvarrom neki. A baj csak az , hogy 17-én lessz a szüli nap. Megtud valaki örvendeztetni egy szm-val??? Ezer köszike!

timkebimke Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31575

Nsgyon szépek a januári babák! Láthatunk még töbet is?

Hanna4901 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31574

Nagyon tetszik és még stílusos is, hogy ebben a zimában csakis fagyhercegnőt lehet készíteni!

Előzmény: A maranta (31573)
A maranta Creative Commons License 2012.02.09 0 0 31573

Végre tegnap este 11-kor befejeztem a januári,  közös babát és mutatom. Azt hittem hamarabb befejezem, de nem ment, ha meg akartam úgy csinálni, ahogy elképzeltem. Most Aura lányom teszteli :-)

 

A ruhája még kicsit gyűrött ki kel majd , de nem volt most lehetőségem rá, majd ha a cseppek délután lefeküdtek. Saját festásű selyemmolinó, és a kabátjára tűnemezeltem néhány gyapjúszálat és hópelyheket hímeztem rá. Mert ő Fagyhercegnő, ha jobb nevet tudtok neki, akkor szívesen elfogadom :-) A lényeg, hogy a téli évszakban fog nálunk díszíteni.

 

A maranta Creative Commons License 2012.02.08 0 0 31572

De jó volt nektek! Köszönjük szépen  a képeket.

Előzmény: Hanna4901 (31570)
A maranta Creative Commons License 2012.02.08 0 0 31571

Én is olvastama felhívást. Ugye pamutfonaból kötitek? Szét is nézek majd a babaruhák között, emlékeim szerint vannak ilyen picik. Persze van amit kölcsönadtam. Mutatod a sapikat? Lehet itt is nyugodtan. Kíváncsi vagyok. Tulajdonképpen ha van kéznél egy 42 cm-es jéték csecsemőbaba, az montosan akkora, csak a koraszülöttek még véknyabbak.

Előzmény: zöldtengerszem (31569)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 31570

Tegnap éjjel visszaértünk a Nürnbergben rendezett Játékkiállítás és vásárról. Az évek során sohasem sikerült bejutni a játékmúzeumba, az idén ezt megtörtük és sikerült 2 órát nézelődni. Igaz, nem lehet fényképezni, azért pár kép erejéig megszektük a tilalmat. Íme néhány kép és talán szembetűnő, hogy Rubik játékot is találtunk:-)))

 

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2012.02.07 0 0 31569

Igen , nekem is nagyon tetszenek , és végre rájöttem hogy hova kell tenni azt a két gombos izét is rajta . Tudod én is megvarrtam volna már , de egy felhívásra most sapikat kötünk a koraszülötteknek a Hamupipővel közösen , meg a fórumról még páran , meg persze még sokan mások is .. , és ezt most fontosabbnak érzem , mint a babát , majd remélem még a taliig meg tudom majd varrni azt is .. , remélem . Habár anyósom márciusban lesz 80 éves , és neki is szeretnék kötni egy csipkestólát ... áááá , legalább hat kéz kéne a terveimhez , de tényleg !!!...

Előzmény: A maranta (31564)
textillany Creative Commons License 2012.02.07 0 0 31568

Sziasztok

 

Ha valakit érdekel Nyíregyházán a Zsáner méteráruban (ez a piaccsarnoknál van) kesztyűbélés kapható.

Duplaszéles és 350 forint métere.

 

Vannak még bársony anyagok is, akciós áron. 150 cm széles 450 forint métere.

Szerintem érdemes körbenézni.

Hamu-pip Creative Commons License 2012.02.02 0 0 31567

Kaoka! Nyugi, szerintem aki tudja csinálja, csak szépen csendben háttérmunkában. Pl. az én babácskám már ki van szabva. Egyszer csak előveszem a varrógépet is. Hogy stílusos legyek jegelt a dolog, de szoba hőmérsékleten idővel olvad :)))) Mivel Te voltál a leggyorsabb, bármit is hozol látatlanba arra szavazok.

Előzmény: Kaoka (31565)
A maranta Creative Commons License 2012.02.01 0 0 31566

Csak nyugalom! Ez a hidegfront és telihold együtt mindenkit kikészít. Péntekig lehessen feltenni a mintákat. Én hozok majd, így jó lesz? Csak hagy térjek magamhoz.

Előzmény: Kaoka (31565)
Kaoka Creative Commons License 2012.02.01 0 0 31565

Köszönöm Aledi Timke és A maranta. :-) Timke aranyosakat varrtál. .-)

Már írtam egy hosszú hsz.-t és jól elszállt. A lényeg, ha akarjuk folytani a közös varrást, akkor légyszi rakjatok

februrárra mintákat. :-) Már többször jeleztem, de nincs reakció. :-(

 

A maranta Creative Commons License 2012.02.01 0 0 31564

Kaoka, Timkebimke!

 

Nagyon szépek a babák, ügyesek vagytok!

 

Kao, el vagyok ájulva, hogy  mind a kettő mennyire profi lett megint. A rongyhaj különösen bejön most.

 

Timke, tényleg tavaszias a leányzó, egy csokornyi tulipán kívánkozik a kezébe.

 

Én csak holnap hozom, vagy holnapután, mert két napos migrénen vagyok majdnem túl, és itthon a három gyermek taknyosan, nyűgösen bónusznak. Nem sikerült a hölgyet befejeznem, és még a fotózása is hátra van. Ha sikerül, és hagynak, akkor lehet, hogy este hozom, de nem hiszem.

timkebimke Creative Commons License 2012.02.01 0 0 31563

Nagyon szépek a babcik, én is kosarat képzeltem a kezébe ,  csak még nem volt lelkierőm kimenni a jéghideg műhelybe és kutakodni.

Valahogy olyan tavaszi virág árus lánkának érzem ezt a babát.

Előzmény: Kaoka (31559)
timkebimke Creative Commons License 2012.02.01 0 0 31562

Nagyon de nagyon de nagyon köszi! Bármi érdekel ami figurás, legyen az állat , tündér, angyal stb. Nagyon tetszik a karácsony előtt megjelent rénszarvas is.

Előzmény: zsanna (31558)
timkebimke Creative Commons License 2012.02.01 0 0 31561

Itt vagyok már én is csak a fényképezés nem sikerült.

Az én babám kabátja anyagi megfontolásból nem filcből készűlt (bár nagyon tetszett volna) és a ruhálya valamiért rövidebb lett a kelleténél , ezért egy kis csipkét kapott. Zöld kabáttal készült volna de úgynézett ki mintha pongyolában lenne ezért azt nem fejeztem be.

Időközben Ők  készültek még.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!