Keresés

Részletes keresés

python 357 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 3050

Nyílván!....:))))

Nem véletlenül tisztogatják a mesterlővészek a fegyvereiket oly nagy gondossággal... 

Én minden lővészet után a csővet fémtisztára kipucolom,főleg a 38-as Wadcutter után,-mert baromira keni fel az ólmot a cső belső falára..

Előzmény: flintlock 2 (3049)
flintlock 2 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 3049

ÜÜdv!Egy kis félreértés van szerintem a lövedék tipusok miatt,de bizony a rézköpenyes lövedék is tud a csőben olyan mérvű lerakódást okozni ami jelentősen rontja a cső lőképét.Régebben elég sok lágyvas lövedékkel szerelt lőszer volt forgalomban azért az biztosan nem kímélte úgy a csövet.

rókafegyver Creative Commons License 2018.06.17 0 0 3048

https://youtu.be/XPBP4TpnF3E

 

Nézd meg és láthatod, hogy nincs kényszer tapadás, szépen gyorsulva távozik a lövedék. A szorossága garantálja a huzagtól eredő forgást.

Előzmény: Törölt nick (3043)
rókafegyver Creative Commons License 2018.06.17 0 0 3047

Már ne haragudj de ez nem igaz. Amikor egy profi előkészíti a lőszert, nem ken rá semmilyen kenés elősegítőt. Ellenkezőleg, kipolírozza, hogy egyenletesen szorosan illeszkedjen a csőben. A kenőanyag nem segít, beleég a huzagolásba, gátolja a tényleg befeszülős állapotot. Egyébként kenőanyag nélkül a fegyverek ha rendszeresen használva vannak, még öntisztulók is valamelyest. Tisztítani azért kell. Gondold végig, hogy a szoros ileszkedés hozza létre a gyors forgást, mert a lövedéket feszíti előre a robbanásszerűen táguló gáz. Minden robbanás erejét a tökéletes fojtás biztosítja. A lövés meg nem más mint egy robbanás zárt térben, ahol a nyomás távozni csak a cső elején képes, löki maga előtt a lövedéket. Nem kell kenni semmivel.

Előzmény: Törölt nick (3043)
T.A.L. Creative Commons License 2018.06.17 0 0 3044

"kényszertapadás keletkezik"

 

Ezt nyomtasd ki, hogy maradandó legyen :)

Előzmény: Törölt nick (3043)
picurgyu Creative Commons License 2018.06.13 0 0 3042

Amíg lehetett kapni a " konzervdobozos" Lapua 22 Lr lőszert azzal lőttem az IZS 35 M-el és a másik FAS 607-es pisztolyommal.Sokkal jobb szórásokat produkáltak ezzel a kent lőszerrel min a kenetlen másik márkás lőszerekkel.

flintlock 2 Creative Commons License 2018.06.11 0 1 3041

Üdv!Egy pár szót még a 22-ről farokméregetés helyett.Fogadjuk el hogy nem véletlenül vaxolják a lövedéket tömit ken fellazitja a lőpor égéstermékeit minimalizálja a csőben az ólomlerakódást.Ezek általáltalában hobbi vagy sport lőszerek.Aztán vannak vadászati célra gyártott lőszerek ezek jobbára rézbevonattal ellátott lövedékek(galván)ez is az ólomlerakódást hivatott megakadályozni de általában picit gyorsabb kezdősebességnél a megcsúszás ellen.Ezek a lövedékek valóban nem igénylik a kenést.Az én tapasztalatom az hogy egy olyan vaxos lőszerrel amivel jó szórást lőttem 20-30lövés után még összébb húzódik a szórás lukba luk,kipucoltam a csövet és utána ujra lőttem ugyanazt a lőszert olyan szutyok lőképet mutatott mint még soha.15-20lövés kellett hogy ujra fölkenődjön a cső és jól lőjön apusek.Szóval nem véletlenül csomagolnak 50-db ot egy csomagba.Lehet hogy 30 lövés után lesz jó egy 5lövéses lőkép.Aztán kibontasz egy másik dobozt és kezdheted elölről

loksi-67 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 3040

irtam a mailcimedre

Előzmény: T.A.L. (3039)
T.A.L. Creative Commons License 2018.06.11 -3 0 3039

Nagyon nem érdekel, hogy mi a véleményed rólam !

Én nem szeretem a gyártói, katalógusi adatokat, csak azt hiszem el amit én látok és magam tapasztalom meg, és amit írtam az azért van, mert gyakorlati tapasztalatom ez.

Szakembernek tartom magam, de nem azért mert ez (is) a tanult szakmám és azt engedélyek birtokában gyakorlatban is végzem elég rég.

Mindig is két lábbal a földön jártam, amit tudok nem azért van mert olvastam csak, ha valamiről bizonyosságot szeretnék, akkor azt én a gyakorlatban kivitelezem, és ha igaz, akkor megosztom.

Én nem tudom Te ki vagy és mit ténykedsz, de kérlek, ha személyeskedni szeretnél velem, akkor most még az elején befejezheted, mert megválogatom, hogy kikkel és milyen szinten szeretnék "beszélgetni":

Előzmény: loksi-67 (3038)
loksi-67 Creative Commons License 2018.06.11 0 2 3038

ha a tenex amit az ellövök hasznalnak 17-18mm szoras környeken van 100m-re akkor az altalad emlitett valos eletben hany mm-es szorast lehet elerni 100m-re kiskaliberü pucolt löszerrel??????? 

 

eddig szakembernek tartottalak TAL, de most nagyot esett a nimbuszod

 

 

Előzmény: T.A.L. (3037)
T.A.L. Creative Commons License 2018.06.11 -2 0 3037

Hát a valós élet és gyakorlat teljesen más mutat.

De, mind 1, nekem nem célom a szakmai vitatkozás, meg minek is.

Előzmény: loksi-67 (3035)
flintlock 2 Creative Commons License 2018.06.10 0 1 3036

Kedves TAL a köpeny nélküli ólomlövedék egy egész más kategória.Biztosan találkoztál már feketelőporos szerelt lőszerrel a zsirzóhornyokat nem véletlenül találták ki.A 22lr is black powderrel kezdte a pályafutását.22-esnél is az a legfontosabb hogy mindig ugyanaz történjen minden lövésnél és egyhelyre mennek a találatok.

loksi-67 Creative Commons License 2018.06.10 0 1 3035

teljes mertekkel szembeszallok a velemenyeddel es tudod ha stimmelne amit irtal akkor az eley sem hasznalna waxot. a gyartas utan a tenexet beteszik egy bespannolt anschütz csöbe es letesztelik 100m-re. amelyik szeria 17-18mm szoraskepen belül van megy tenexnek. a többi matchnek. lapua löszer hasonlo modon keszül.

 

a waxnak meg van egy olyan tulajdonsaga is, hogy leszedi a csöbe egett löport es ezaltal ujratisztitja minden lövesnel a csövet. match kk pukkak 80. - 100.000 löves utan sem hasznalodnak el, a waxnak köszönhetöen.

 

 

 

 

T.A.L. Creative Commons License 2018.06.10 -2 0 3034

.22LR kaliberű fegyverek nagyon lőszerfinnyásak, jó ha 10 gyártmányból 2-3 megfelelő valamilyen szinten és ha ezt még a felére szeretnénk csökkenteni, akkor el kell távolítani, minden kenő és konzerváló anyagot a lőszerről, lövedékről.

Ez tapasztalat, nem humbug.

Előzmény: T.A.L. (3033)
T.A.L. Creative Commons License 2018.06.10 -2 0 3033

.22 LR esetében a lövedéken található kenőanyag nem véletlen, de csak azon, ennek ellenére a minisnapieresek ha megfelelő szórásképet szeretnének elérni ezt oldószerrel eltávolítják, mivel ez az ólom lövedéken csak konzerváló bevonat.

Vadász lőszereken, és a vadász tűzfegyverek huzagolásában lévő bármilyen kenőanyag jelenléte meg egyenest üldözendő.

Lövedékeknek az az optimális ha megfelelő súrlódással tudnak érintkezni az órmózattal és a barázdával, ellenkező esetben csúszni fognak azokon és nem megfelelő szórásképet fognak eredményezni, mind addig, míg a lőpor ki nem égeti a csőből.

 

Előzmény: loksi-67 (3032)
loksi-67 Creative Commons License 2018.06.10 0 1 3032

egesz bizti? ezt nem nezted be?

 

pontosan ezert hasznal az eley is "beeswax" -ot

 

https://eley.co.uk/eley-tenex/

 

de az rws / lapua / schönebeck is mind bevonatos, anelkül meg nem lattam minösegi löszert

T.A.L. Creative Commons License 2018.06.10 -2 0 3031

Hát ez pont nem javasolt, semmilyen lőszer esetében, jobbára a tuti a teljesen zsír , viasz és olajmentes lőszer, lövedék.

Akik értenek hozzá pontosan tudják, hogy a lövedék ha csőben, huzagolásban csúszik, az egyenlő a pontatlansággal.

 

 

Előzmény: flintlock 2 (3030)
flintlock 2 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 3030

Üdv! Mostanában nem sokat lövök kispuskával de régebben egész jól ment.Van egy 'levente' puskám nagyon szeretem nagyon jól használható kis mordály.Sokat szivtam vele mire rájöttem a tutira.Méhviasszal kezelem a lövedéket ugy hogy megolvasztom a viaszt aztan belemártom egyszerre mind az 50 lövedéket kalodastul mikor szépen megdermed kész a preciziós lőszer.Nem biztos hogy minden puskánál bejön de érdemes kipróbálni

kzozeePT Creative Commons License 2018.06.03 0 0 3029

Szia. A CZ csöve rövid a precízióshoz, dobálja a lőszert mindegy milyen drága. Anschütz vagy Shul a legjobb ehhez a sporthoz, ehhez ár/értékben az SK Standard de abban is van néhány kiugró. Lapua midas plusz a legjobb ezekhez a csövekhez de az drágább.

Előzmény: gaborka888 (3023)
gadam69 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 3028
Előzmény: Gabesz63 (2570)
eddielawson Creative Commons License 2018.05.14 0 0 3027

Lőszerkèrdès. Vegyèl egy mikromètert vagy egy digitális tolomèrőt ès kezd el mèricskèlni a" minősègi" lőszereket. Meg fogsz lepődni...simán van köztük 5-7 század átmérő különbség. Válogasd ki őket úgy hogy 2 századonkènt legyenek egy csoportban,aztán kezdj el lövöldozni. Amelyiknek a legjobb a szorása azzal versenyezz. A többi meg játszòs. Èn pisztolyba mindig az 5.67 mm-átmèrőjűekkel versenyeztem.

Előzmény: gaborka888 (3023)
bunburnyák Creative Commons License 2018.05.13 0 1 3026

ha jól láttam volt egy olcsón a Frommelben. de volt ott vostok meg fég68

Előzmény: gaborka888 (3025)
gaborka888 Creative Commons License 2018.05.13 0 0 3025

Pont ettől tartok én is, gondolkodom egy német versenypuska, Walther KK 100, 200, vagy egy Anschütz M54 beszerzésén. Ettől függetlenül nagyon jó kis puska a CZ, de lehet, hogy precíziós versenyzéshez kevés lesz. Adok egy esélyt,  a drága lőszerrel is kipróbálom előbb. Hol lehet venni ilyen használt, de jó állapotú német versenypuskát? 

Előzmény: bunburnyák (3024)
bunburnyák Creative Commons License 2018.05.13 0 0 3024

nekem volt egy marlinom,amely minden 5. lövést elszórta. gyors lőszerrel meg az 1. meg az 5. ment máshova. 3 lövés 1 lukba. elég bosszantó volt. minden márkás lőszert kipróbáltam,de a hiba megmaradt. nem az én kezem volt a tényező,mert aki kipróbálta,mindenkinél ez volt. így megszabadultam tőle.

Előzmény: gaborka888 (3023)
gaborka888 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 3023

Ma voltam a lőtéren, és 50m-en próbáltam a pontlövészetet, a körülmények ideálisak, szélcsend és napsütés. Nagyon sokféle lőszert kipróbáltam már, a cső eddig legjobban az SK rifle match lőszert szerette a 40 Ft alatti árkategóriából. ( CZ 455 Varmint csővel )

Sokszor sikerült lyukból lyukat lőni, azonban egy-egy lövés mindig elugrott, és éreztem, hogy nem én rántottam bele a sütésbe. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne-e drága lőszert kipróbálni, hátha azzal nem lennének kiugró lövések, mint pl a Lapua Midas-t vagy az Eley Tenex-et? Vagy a gyári CZ cső lenne a korlátozó tényező? Az optikán nem múlt, egy Falcon M18-as van a csúzlin.

Egy precíziós versenyen sok pontot számítana, ha minden lövés oda találna ahova célzok, nyilván gyakorlásra maradna az olcsóbb lőszer.

bunburnyák Creative Commons License 2018.05.05 0 0 3022

üdv.

 

Fég 68 puskához keresek balos tust,vagy bármi mást mint a gyári.

 érdekelne továbbá toz 17 tárfészek,tárral,tárakkal.

 

további szép napot!

Garmin111 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 3021

:-) Köszönöm a tanácsokat, megszívlelem.

Előzmény: robertó69 (3020)
robertó69 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 3020

Egyébként én sem akarom elfaragni az 54 M-et, mert az felérne egy kisebb gyalázattal! :-)) Az 50 m-es számoknál viszont használható! A jelenlegi Nemzeti Csúcsot is ilyennel lőtték, a határig kiólmozva! ;-)

Előzmény: Garmin111 (3013)
robertó69 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 3019

Már olvasható a "hivatalos" fordítás a szövetségi honlapon. A fordító kérésére én is átnéztem, szerintem korrekt! Ami nem, az technikai jellegű, ahhoz rajz program szerkesztői ismeretek kellenek csak. :-)))

Idén is mi rendezzük az 50 és 100 m-es OB.-t, ugyanott. Nézd át addig a szabályokat, mert messze nem ugyanaz a két szabályzat! Főleg a puskás számokban nagyon erős az élmezőny, és ha a versenyen jogos óvás érkezik be a fegyverátvétel után- főleg a 100 m-nél-, akkor helyt fogunk adni neki, akárki is volt a fegyver ellenőr...

Előzmény: Garmin111 (3013)
robertó69 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 3018

P.Gabi vette át a fegyvereket, nála reklamálhatnál( de a fél óra óvási határidő már letelt régen!:-)))

Egyébként általános koncepció hazai versenyeken, hogy nem a szőrszálhasogatás megy, a durva szabálytalanságokat gyomláljuk gyökerestől, ill, azokat, amik valósan befolyásolják az esetleges eredményeket. Egy akármilyen válltámasztól-ami gyakorlatilag ugyanolyan, mint sok 100 másik- nem fogsz nagyságrendileg jobban lőni. + 3 kg súlyozástól már esetleg igen! :-)

Bocsi, nem olvasom napi, heti szinten a fórumcsoportot...:_(((

Előzmény: Dragon22 (3008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!