Keresés

Részletes keresés

lacy63 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6749

Régen, a tőlünk nem messze lévő gyümölcsösben szalma bálákat gyújtottak meg éjszaka. Ha jól emlékszem nedvesítették is őket, hogy füstöljenek. A barackost betakarta a füst. Azt nem tudom, hogy milyen eredménye volt.

Előzmény: Vebber (6744)
Mozo66 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6748

Egy barátom ...kertbarát ... telkén pár napja helyeztek üzembe meteorológiai állomást . Az időkép hőtérképén PTE TTK  szőlészeti kutató intézet néven van fenn . Légvonalban kb 3 km re van és 50 méterrel magasabban .  Így egész jól figyelemmel tudom kísérni az időjárást , persze valamennyit kompenzálnom kell .

Mozo66 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6747

A locsolásról nincs tapasztalatom , de mondják még a bórral ,káliummal való lombtrágyázást ezzel is lehet erősíteni a fagytűrést . Én mindenképp teszek a permetezésekbe .

Előzmény: Vebber (6744)
Mozo66 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6746

Na most jön amitől féltél .... a korai virágzás átka . Minél fejlettebb egy gyümölcskezdemény annál érzékenyeb a fagyra . De úgy is vonható párhuzam , hogy minél előbb virágzik egy növény annál fagymentesebb helyen van így egy késői fagynak is kisebb ez esélye ...persze nem lehetetlen . Te ott zalában pont a másik sarkában vagy az országnak mint ahonnan  a hideg jön . Tavaly előtti ( ha jól emlékszem ) májusi 1.-i fagy is Szabolcsban tarolt itt nálam akkor 6 fok volt éjszaka . Az őszik még zárva vannak a kajszik tegnap kezdték szórni a szirmokat ...már a korán virágzók .

Előzmény: ninovarga (6741)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6745

A virágok "fagyérzékenységére" van valami ökölszabály? Nálunk -0,6 fok volt 2 méter magasan. Ez már káros?

Vebber Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6744

http://www.idojaras.hu/nem-ez-lesz-az-utolso-fagy-veszelyben-barack

 

Itt a cikk végén azt írják áztató locsolással lehet védekezni gyenege fagyok ellen. Valakinek van ezirányú tapasztalata?

Vebber Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6743

Napokon belül -még csak most- kezd majd virágozni felénk a kajszi, majd az őszi.

Éjszaka fagyott, és a jövő héten a mostaninál erősebb fagyok is lehetnek.

 

Tavaly a tavaszi fagykár rendesen betett, most megint lehet imádkozni.

Floo2 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6742

Ja igen, ami kimaradt, hogy bár ez egy rettenetesen tafrinaérzékeny fajta, köszönhetően az aszályos időjárásnak a leveleken nyomát sem látni tafrinának.

Jövő hétfő után mondjuk a termésnek sem nagyon.

 

Imádkozzunk, szerencsére nekem közel van Isten Háza :)))

Előzmény: Floo2 (6740)
ninovarga Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6741

A csörnyeföldi szőlőhegyen az őszibarackok közül a koraiak már hullatják a szirmukat.

Floo2 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6740

A kajszink elvirágzott, az őszibarackfánk a kertben most virágzik.

Csarli1 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6739

Nálam azért ez nem olyan egyszerű, mert mind a négy benzincsövet is áthidalták.

Talán a mirabolán 29c, de ez kb.20-25%-al csökkenti a fa méretét.

Előzmény: Törölt nick (6736)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6738
Szia ez nálam is így van. Kár,hogy a virágbimbókat nem lehet átoltani pl:kajsziba. Ráadásul úgy,hogy azt is teremjen. Szerintem most sokan megcsinálnák.
Előzmény: Camille88 (6731)
gergerg Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6737
Előzmény: Csarli1 (6735)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6736

Motorpörgésre nálam concor 2,5 szem. Már 7 éve. Stabil 90 fölött az átlag.

 

Őszit mibe lehet oltani, hogy esetleg megbírja a magas talajvizet? 

Előzmény: Csarli1 (6735)
Csarli1 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6735

A motor alapjáratából kellet visszavenni, mert sokat pörgött. Igaz a műtét után is ilyen gondok voltak de akkor is visszaállították. Ami az alanyokat illeti amit fizettél értük az a postaköltség volt. Ha morcos vagy legközelebb többet küldök. Azért remélem nem nagyon vagy morcos, sikerült be oltanod őket? Ali-bának küldtem Farold 40 Daygont, hogy legyen mire szemezni a Carment. Így legalább 3 év múlva eheti a körtét.  

Az olasz alanyaid hogy viselték a telet és már helyükön vannak?    

Előzmény: gergerg (6728)
alfi13 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6734

Rendben.

Előzmény: gergerg (6732)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6733

Kajszi nálunk (szomszédok) nem lesz. Talán 2-3 szem! Elfagyott! 17 csemetém van- éldegélnek.

gergerg Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6732

Az igaz, de én csak egy borítékot küldtem neked pár vesszővel ami nem került semmibe, Csarli meg 40db szabadgyökeres alanyt amit ő is gondolom pénzért vett. A télen meg 30 olasz alanyt küldött meglehetősen jó feltételekkel. Ezek azért nem hasonlíthatók össze egy százforintos borítékkal. Amúgy meg nagyon szivesen, de ha mégegyszer megköszönöd jövőre nem küldök semmit. :-)

Előzmény: alfi13 (6729)
Camille88 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6731

Bezzeg a környéken levő fosóka szilvafák teli vannak bimbókkal!

Camille88 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6730

Virágzanak a kajszik és elszomorító a látvány.  Csak kb. tizedannyi virág van rajtuk, mint tavaly. Enni biztos lesz egy kevés, de lekvárfőzésre nem valószínű, hogy jut.

alfi13 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6729

Na na . De megváltozott a véleményed mikor én kértem hogy az olóágakat utánvételel küld Te sem ugy küldted. És nem hagytad hogy kifizessem.

Nem tudok mást mondani mint amit Te:   Mégegyszer köszönöm!

Előzmény: gergerg (6728)
gergerg Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6728

Szia Csárli! Örülök hogy itt vagy és hogy (gondolom) minden rendben!

 Az alanyokért mégegyszer hálás köszet! Némelyik már hajt is. A nem teljes ár miatt viszont nem fogok tőled legközelebb csak úgy kérni bárt is,  ha megmondod mindennek az árát, elküldöd, és én elküldöm az árát postaköltséggel együtt! (megbízhatatlan vagy, igaz másképp mint mások, de az). Épp elég segítséget adsz így is.

 

  Mégegyszer köszönöm!

Előzmény: Csarli1 (6727)
Csarli1 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6727

Így jártál, mert a tiédet csomagoltam utoljára és 10 db vadkörte alany az kimaradt, mivel nem volt kedvem iskolába rakni ezért küldtem el neked, legalább te vesződsz velük.

Mivel a posta költség majdnem duplája volt, mint az alany ára ezért nem volt bőr a képemen még pénzt is kérni értük.

Előzmény: gergerg (6556)
Mozo66 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6726

Erős lemaradás .... finom megfogalmazás ...    :-)  . Jól tetted ha levágtad őket . Lehetne fagyás is , de mivel csak egyes ágakon van ezért nagyobb valószinűsséggel a párszor már említett baktériumos betegségek ( pseudomonas , cytospora ) okozhatták ezeket a tüneteket . Ez vagy  az ág tövénél egy régebbi metszési seben fertőz , vagy egy rügyalapon fagyás sérülés után ,  de akár rovarszúrás helyén is fertőzhet .

Előzmény: Törölt nick (6725)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6725

Köszönöm a kimerítő választ!

 

Még egy kérdés, szinte minden ágon kibújtak a levelek és virágkezdemények, viszont vannak ágak, amin csak rügy kezdemények vannak és a fejlődésben erős lemaradásuk van.

Első felindulásomban levágtam őket. Ez betegség? Ha igen, akkor milyen?

 

Előzmény: Mozo66 (6712)
Mozo66 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6724

A se pára , csapadék csakóka lehet , megelőző jelleggel mindenképp kell valamit adni az őszibarack tafrinára  , ugye más jellegű a betegség lefolyása mint a moníliáé .... gondolok itt arra , hogy a moníliát akár a tünetek észlelése után is meg lehet fogni ellentétben a tafrinával . Nálam volt év hogy 3 permetezéssel meg oldottam a tafrinát , volt hogy 8 kellett hozzá így gondolom a spórolást . Kapott egy alapos rezet a múlt héten majd egy erős szirombibmós állapotban kapja a következő permetezést de valószinűleg már megy bele a kaptán mellé a tebukonazol is . Ugye a nektarinok vannak jobban kitéve a fertőzésnek már nagyok a leveleik azokon meg hat a felszívódó ( szisztemikus .... kösz a javítást ...10 G ) szer is . 2 felszívódót mindeképp kap , a többit meg majd az időjárás megmondja . Meggyet szilvát virágzásban fogom csak permetezni ...1 rezet azok is kaptak .

Előzmény: Kulicz (6721)
Jbori Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6723

Üdvözletem, jó egészséget kívánok!

Jó lenne ha arról szólna ez a topic hogy az embernek meghozza a kedvét hogy finom egészséges magyar őszibarackot egyen. Rebondo nagy és szép dolgokra képes, az egyik  legjobb szakember, miattatok nincs most a fazekas-keramikusoknál se, gratula!

Előzmény: Csarli1 (6722)
Csarli1 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6722

Üdv mindenkinek

Szándékosan új hozzászólásként írom, de szerintem mindenki tudja kinek szól.

Amióta egészségügyi problémák miatt nem jártam itt a fórumon úgy látom megjelent az isten. Csak így kisbetűvel, mert a magukat istennek képzelő emberkék valójában másik embertársaik felett képzelik magukat, pedig csak a butaságukat akarják palástolni ezzel.

Mint istennek tudnod kéne, nem illik beleszólni két ember diskurzusába, főleg úgy, hogy meg se voltál szólítva. A gödörfúróval kapcsolatba olvasd el a 2571-es hsz. és ha isten vagy ki tudod következtetni, akkor ép a fórum közelibe sem voltál. Igazad van, már nem használom a gödörfúrót, mert végeztünk a 3200 db alany ültetésével.

Mivel isten vagy tudnod kéne különbséget tenni 1100 és 10000 db közt. Azt is illene megértened, hogy nem az ültetéssel, hanem a kézben oltott cseresznyéhez használt alany minőségével volt probléma. De az istenek csak ilyenek, ami nekik tetszik, azt magyarázzák bele a szövegbe.      

Ami Rebondót illeti, sajnos akkor még nem voltam itt a fórumon, így nem is ismertem.

Az hogy egy isten hozzá hasonlít számomra megtiszteltetést jelent. Igaz Rebondó stílusa egy kicsit nyers volt, de csak igazat írt. Rebondó a barátod akart lenni, de mint istennek ez nem tetszet és mindig csak rúgtál bele egyet ahol tudtál. Ez isteni tulajdonság?

Támogatásokkal egy istennek tisztába kéne lenni, hogy az állam senkinek nem ad 40 000 000 Ft-ot, csak azért, hogy gépet vegyen, ehhez legalább 703 hektár terület kell művelni. Barackosra is alanyi jogon jár a földalapú támogatás, ha eléri a táblaméret az egy hektárt, és a parcella méret, pedig a 0,25 hektárt meghaladja, és regisztrációval rendelkezik az MVH-nál. Adott terület után területalapú támogatásra a gazda csak akkor lehet jogosult, ha az adott területe már 2003. június 30-án is megfelelő mezőgazdasági állapotban volt. Ha a feltételnek megfelelsz te is kapsz 56900 Ft támogatást hektáronként.

Az ültetvénytelepítési támogatások feltételei szinte teljesíthetetlenek, ezért a gazdák túlnyomó többsége velem együtt igénybe sem veszi, de te, mint isten ezt tudod, csak mellé beszélsz.

A kiírás szerint körte, alma, őszibarack, cseresznye ültetéséhez dupla kvótával kell rendelkezni, azon kívül kell leni a birtokodba egy hivatalos faiskolás ígérvénynek, a szaporító anyag vírusmentességéről, amit a hazai faiskolák nem tudtak biztosítani a feltételek miatt.

A vírusmentesség nem keverendő össze a vírustesztelttel, de ezt egy isten biztosan tudja.

Az AKG. támogatásról is illene tudnod, hogy aki megfelel a területalapú támogatásnak annak, lehetősége volt pályázni a támogatásra, csak a feltételeket kell betartani. Az őszibaracknál, mivel a növényvédelméhez használt szereket általában évente három alkalommal lehet használni nincs probléma megvédeni az ültetvényt. Az igaz, hogy csak akkor lehet rovarölőt használni, ha a csapda rajzáscsúcsot jelez, és nem lehet csak az engedélyezett hatóanyagot használni, valamint nem lehet nyakra-főre tápanyag utánpótlást végezni, de ezt egy istennek tudni kell.

Tudod azért arra büszke vagyok, hogy a 12 hektáros gyümölcsöst és a hozzá kapcsolódó gépparkot ketten a feleségemmel a semmiből teremtettük elő, mert mi nem voltunk sem munkásőrök, sem pártitkárok az elmúlt rendszerbe.

Ami a fotókat illeti, ha lefényképezed az Eiffel tornyot és felrakod a fórumra, akkor az már a tied? Ezt még istenként sem gondolod komolyan.

Én nem fogok a barátod lenni, mint Rebondó akart, de még imádni sem foglak, mert én csak egy Istenbe hiszek és azt a Názáreti Jézusnak hívják.

Részemről mindenfajta diskurzust veled kapcsolatba befejezetnek nyilvánítok, és hogy a mocskolódásnak elejét vegyem álljon itt egy figyelmeztetés a „Miranda jog”

 

Miranda jog.

 

"Joga van hallgatni. Bármi, amit mond, felhasználható ön ellen a bíróságon. Joga van ügyvédet kérni, és joga van ahhoz, hogy ügyvédje jelen legyen minden kihallgatásán. Ha nincs pénze ügyvédre, állami költségen kirendelnek maga mellé egyet.

Megértette."

 

Kulicz Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6721

Kedves Mozo, ha jól értem azt írod, hogy lehet egy kicsit spórolni a tafrina elleni védekezésekkel. Nálam Tolna megyéban csont száraz minden, igaz, hogy reggelente hideg van, de se pára, se csapadék. Úgy gondolom, hogy várnék a szokásos Bravo-Score permetezésekkel, míg valami nedvesség nem lesz. Elgondolkodtat a meggy és a szilva helyzete is monília szempontjából. Nyomjam nekik megelőző jelleggel, vagy várjak míg ez a tapló szárazság szűnik? Kicsit bizonytalan vagyok, vagy nem?

Előzmény: Mozo66 (6712)
alfi13 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6720

Ne tegyél föl többet ilyen félreforditott képeket. Elötte mielőtt fölteszed probáld elfordítani valami képnézegetővel. Ha nem megy akkor a fényképeződet fordíts el.

Előzmény: sladecske (6717)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!