Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.15 -10 1 130955

Az Origo úgy látom átvette a Turista Magazin cikkét, egy az egyben, jól tette:

Karancs-Medves 50

 

A Karancs-Medves felfedezése

 

München11 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 130954

Mivel a témát én hoztam fel, megkérek minden túratársat, hogy most már mellőzzük.

Pro, és kontra vélemények megvoltak, talán foglalkozzunk a jelenlegi "meleg téllel, korai ősszel".

Sikeres teljesítéseket, és remélem sokatokkal találkozom előbb-utóbb.

pozo Creative Commons License 2017.05.15 0 11 130953

Részemről ez nem önkéntes rendőrködés, hanem segítő szándékú figyelem felhívás.

Ha csak egy gyerek lecsúszása ezáltal elkerülhető, akkor már meg érte...

Előzmény: Törölt nick (130952)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.15 -11 0 130952

Lehet ezen polemizálni sokat, de túl van aggódva, és régen járhattatok errefelé, ezek szerint. 

 

Ugyanis a lefelé haladás egyáltalán nem egyedi eset, túlzás nélkül mondom hogy minden alkalommal mikor a Rám-szakadékban jártam legalább 3-4 párt, túrázót igazítottam útba akik fentről, Dobogókő felől jöttek le a szakadékhoz, és kérdezték hogy merrefelé is van.

Na, ők nem fognak lemenni a Lukács-árokban először 2-3 km-t, és utána visszajönni, ebben biztos lehetsz.

Nem azt mondom hogy ez így jó, de ez van, ennyi. 

 

Az önkéntes rendőrködést pedig legalább annyira visszatetszőnek tartom, mint a szabályszegést. Nem a mi dolgunk megmondani a frankót senkinek. 

 

 

 

Előzmény: pozo (130951)
pozo Creative Commons License 2017.05.15 0 5 130951

Egyetértek.

Egyszerűen fizikai tény, hogy felülről lefelé mászni sokkal baleset veszélyesebb, mint lentről felfelé mászni. (Meg kell kérdezni a hegymászókat...).

Nyilván, a Pilisi Parkerdő csak figyelmeztetni szeretné a turistákat, kisgyerekes családoknál ez különösen fontos.

A Prédikálószék fentről lefelé menetele sokkal veszélyesebb, mint fordítva, erről másokat látva személyesen meggyőződtem.

Előzmény: garass (130949)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.05.15 0 11 130950

Sziasztok!

 

Fuvart keresnék a hétvégi Tanúhegyek (Salföld) 30-as távjára Budapestről 2 főnek költség megosztással.

Aki esetleg tud ilyen lehetőségről az itt vagy emailben (kucseraakos kukac gmail.com) jelezze.

Köszönöm!

garass Creative Commons License 2017.05.15 -1 11 130949

Az előző beírásom nem csak erre a táblára vonatkozott, hanem másra is. De attól még hogy kérés, a nagy többség betartja. Okkal!

Előzmény: Mr Long (130948)
Mr Long Creative Commons License 2017.05.15 -13 0 130948

A fotón lévő tábla szövege kérés, nem tiltás.

Előzmény: garass (130947)
garass Creative Commons License 2017.05.15 0 11 130947

Empátia ide, vagy oda, a tábla ott van, és nem az a fontos, hogy mi mit gondolunk oknak. Mert a terület gondozója úgy ítélte meg. A többséggel szembeni túrázás, a tiltások be nem tartása egyrészt felelőtlenség, másrészt rossz példamutatás mások felé. Legyen az Rám-szakadék, vagy viharkár.

Előzmény: Törölt nick (130945)
G-Walk Creative Commons License 2017.05.15 0 0 130946

Sziasztok.

Hátha érdekel valakit: www.g-walk.mindenkilapja.hu

Újonnan induló túrasorozat elsősorban a Börzsönyre és környékére koncentrálva.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.14 -11 1 130945

Ez a Rám-szakadékos téma érdekesen lett kerekítve azért.

Az elmúlt években négyszer voltam a Rámban, és legjobb tudomásom szerint még véletlenül sem a balesetveszély miatt van egyirányúvá téve, hanem azért mert mikor sokan vannak (általában mindig) akkor az egyszemélyes szélességű létráknál torlódások alakulnának ki. Egyszerűen bedugulna.

Nem is olyan régen még kétirányú volt, tökéletesen járható oda-vissza, ha nincsenek sokan.

Semmivel nem baleset veszélyesebb lefelé mint felfelé.

A láncos korszakban is sokat jártunk benne, oda-vissza gond nélkül. Még anyám is lejött benne és ugyanott fel, vissza Dobogókőre 20 éve. 

 

A balesetes okfejtések ebben az esetben szerintem tökéletesen irrelevánsak. 

Nem az én dolgom ezt megítélni, de a véleményem az hogy SK-nak teljesen igaza van, ráadásul az ő véleményében volt a legtöbb empátia is. 

 

Még valami: a közeli Vadálló-kövek százszor veszélyesebb szerintem mint a Rám-szakadék, ott meg semmiféle korlátozás nincsen, holott rossz időben az ténylegesen életveszélyes tud lenni, ellentétben a Rám-szakadékkal.

 

 

 

 

Öregnándi3 Creative Commons License 2017.05.10 -12 0 130944

T. Tttársak!

Még odébb van, de már most keresek a Vidróczkira költségosztós telekocsit. A hosszúra megyek és szintidős teljesítés lesz.

Köszönöm előre is: hrminc 8huszonhá rom hetvenöt negyven7

Öregnándi

 

Kékdroid Creative Commons License 2017.05.09 0 0 130943
olahtamas Creative Commons License 2017.05.08 0 2 130941

A tiltást és a kérést azért mindenképp érdemes megkülönböztetni!

Persze mindkettőből van jó és rossz is, ezt mindenki saját belátása szerint ítélheti meg.

A másik fontos tényező, hogy hány embernek okoz gondot, ha egy szabályt nem tartunk be.

A színházban sem mindenki kapcsolja ki a mobiltelefonját, ezt is sokan másképp értelmezik.

A lényeg:

https://www.youtube.com/watch?v=QW3GceyfzmE

 

Előzmény: sistergő (130931)
Mr Long Creative Commons License 2017.05.08 -14 2 130940

De a legalja a terepfutók, igaz? Állítólag azok nem is néznek körbe az erdőben! :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130939)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.08 -12 2 130939

Valójában azt mondta, hogy a teljesítménytúrázók nem természetjárók. Hagyjuk rá, :-)

Előzmény: Jámbor (130938)
Jámbor Creative Commons License 2017.05.08 -1 13 130938

Kedves HEV!

Ne finomkodj, mondd ki bátran: A teljesítménytúrázók arról híresek, hogy fő céljuk a szabályok kijátszása!

Előzmény: HEV (130937)
HEV Creative Commons License 2017.05.08 -3 12 130937

Szerintem mindenben igazad van, de ez itt a teljesítménytúrázók fóruma. Szerintem gyere vissza a természetjárók közé, ők nem arról híresek, hogy a szabályok szándékos vagy tudatlanságból eredő kijátszása lenne a fő céljuk.

 

Előzmény: garass (130936)
garass Creative Commons License 2017.05.08 -3 13 130936

Az, hogy Te a saját gyermekedet hogy neveled, magánügy. De az, ha minden kérés, figyelmeztetés, baleseti tény ellenére mindenkivel szembe túrázol, már nem magánügy.

Az okot, indokot, nem a Te tiszted megítélni, az a Pilisi Parkerdő feladata. Felülbírálni meg csak addig, "míg el nem törik a korsó".

Előzmény: sistergő (130931)
München11 Creative Commons License 2017.05.08 -1 13 130935

Mivel a hozzászólásomban külön kiemeltem, a nem éppen ideális állapotokat, és a családot (bár azt valóban nem írtam, hogy gyakorlottnak tűntek, nem is voltak azok),, elsősorban erről szólt az első észrevételem.

Aki persze gyakorlott,és menni akar, azt gyakorlatilag semmi nem fogja megállítani.

 

 

Előzmény: Öregnándi3 (130933)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.08 -13 2 130934

Na barátom.

Először belém kötöttél csak úgy. Aztán belém kötöttél azért, mert szerinted túl sok sort írtam arról, amiről írni akartam, és túl keveset arról, amiről nem akartam, továbbá közölted velem, hogy én mit gondolok.

Erre írtam egy egysoros választ, mert kíváncsi voltam, hogy akkor mibe kötsz bele, de a moderátor azt jónak látta kitörölni, a te butaságaidat pedig itthagyni.

Úgyhogy csak két megjegyzés:

1. Minden következtetésed téves.

2. A jövőben a trollokra vonatkozó netes ajánlásokhoz igazodva ignorálni fogom a beírásaidat. Ha bármit írok ide, vedd úgy, hogy rajtad kívül minden más jelenlevővel beszélgetek. Nem neked szól.

Előzmény: garass (130929)
Öregnándi3 Creative Commons License 2017.05.08 0 5 130933

A tábla kulturált (kéri és megköszöni) de nem korrekt, mert nincs rajta, hogy "sokkal veszélyesebb és különösen zsúfolt időszakban, és télies, esős körülmények között"

Egyértelmű, hogy egy gyakorlott túrázó, vagy egy a veszélyt ismerő "gyakorló" túrázó lefelé is menni fog rajta.

Gondoljunk a tátrai (főleg a téli) hegymászó-teljesítményekre. A turistautak kivételével az egész hegy "le van zárva" téli időszakban még a felső turistautak is, de az "igazolványosok" értsd gyakorlott "túrázók" (értsd hegymászók) mégis mehetnek és mennek is.

Előzmény: München11 (130919)
Ermak Creative Commons License 2017.05.08 -12 1 130932

>Technikailag sem tartom annyira veszélyesnek a lefele irányt, hogy amiatt tiltani kelljen.

 

Két éve, télen jártam arra legutóbb - fefelé haladva.

Szerintem is a nagy forgalom indokolja az egyirányúsítást.

 

A Holdvilág-árok létrája, és különösen a létra tetejétől balra, a P+ jelzés és a Remete-barlang felé haladó kis ösvény neccesebb.

Előzmény: sistergő (130931)
sistergő Creative Commons License 2017.05.08 -12 2 130931

„Továbbá, ez a gyermekem felé történő szülői példamutatás elmaradásának tényét is kimeríti.”

 

Nem minden esetben meríti ki. Én például szándékosan nem olyan példát szeretnék mutatni a gyerekeimnek, hogy bármely szabályt gondolkodás nélkül tartsanak be. Én azt szeretem, ha használják az eszüket is.

 

A természetben nem szoktam végigolvasni minden táblát, nem tudtam a tiltásról, ezért mentem/mentünk le olyankor is, amikor rengetegen jöttek szemből.  Mi sem fordultunk vissza, hanem hosszú időket várva akkor indultunk neki egy-egy szakasznak, amikor alig akadályoztuk a felfelé igyekvőket.  Ehhez nem kellett a szabály ismerete, ez valahogy természetes volt.

 

A jövőben valószínű fogok még lefele menni. Tudod az elvem az, ha egy szabály hülye (nem ésszerű), akkor ne én hülyüljek a szabályhoz, hanem azt változtassák meg.

Szerintem az egyirányúsításnak elsődleges célja a forgalmi dugó elkerülése. Tehát, ha legközelebb lefele menet 2-3 embert negyed percig feltartunk, nem lesz lelkiismeret furdalásom.

Technikailag sem tartom annyira veszélyesnek a lefele irányt, hogy amiatt tiltani kelljen.

A hatóság széles körben tájékoztasson, veszély esetén figyelmeztessen, és ésszerűen a legkisebb mértékben korlátozzon (tiltson)!

 

Elsődlegesen a szülő/kísérő felelősségének kellene lennie, hogy mire tanítja, és mit enged meg a gyerekének. Pl. van aki nem adott volna baltát egy 3-4 éves gyerek kezébe.

Lehessen ez az ő dolga!

Én inkább figyeltem rá, és közben 10 perc alatt 20-szor elmondtam, hogy: „Nagy terpesz!”

Előzmény: garass (130926)
garass Creative Commons License 2017.05.07 -5 10 130929

Érdekes és elgondolkodtató. Én tíz sorban foglalkoztam a fegyelmezetlen és felelőtlen szülők elfogadhatatlan viselkedéséről, és kettőben a Te szabályt felrúgó elképzeléseiddel. Erre válaszodban megfordítottad az arányt, előtérbe helyezve a példamutatónak semmiképp nem nevezhető kijelentéseidet.

Nekem nem kell érettségiznem, de ha már szövegértést hordtál ide, bizony, a megismételt mondatod sugallja a terveidet. Mert először van egy kéjes gondolat, azt követi egy lehetőségeket mérlegelő lépés és ezt már csak a megvalósításnak kell követnie.  Nos, idézett mondatodban Te már a körülményeket, évszakot, akár napszakot is betervezted, ami a tervezés második lépcsője. Egy mélységi szövegelemzés ide vezet. Javaslom, ne menj el a holnapi érettségire. De leginkább a Rám-szakadék ellentétes végigjárására se.  

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130928)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.07 -14 2 130928

Hűha. Kicsit lassabban.

Tettem egy kísérletet, hogy megértsem az itt jelen nem lévő, de megidézett embertársaink szempontját és mozgatóit. Ez szerintem mindig hasznos. Ebből az lett, hogy percek alatt én lettem a gonosz közellenség. Pedig csak próbáltam rávilágítani, hogy egy éremnek több oldala is lehet.

 

Azért mielőtt agyagba döngölnél, így 19 órával a magyarérettségi előtt, ahol a középiskolások majd számot adnak a szövegértésükről is, hadd hívjam fel a figyelmet, milyen jó is az, ha az értelmezés megelőzi az ítéletalkotást. Például értelmesebb lesz tőle a kommunikáció. Ebből a mondatból:

Lehet, hogy egyszer még fogok is, de akkor nem hétvégi csúcsforgalomban és nem jeges időben.

hogy sikerült azt a következtetést levonni, hogy "betervezted a leutat"? Mert ezért bizony nem járna pont a szövegértési feladatban holnap.

Netán valahol úgy állítottam volna be, hogy ezt vagányságból mondom?

Előzmény: garass (130926)
Jámbor Creative Commons License 2017.05.07 -2 2 130927

Nekem úgy rémlik, hogy már a létrás korszak előtt is volt hétvégi egyirányúsítás.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130924)
garass Creative Commons License 2017.05.07 -3 14 130926

Ez egy tipikus szerecsenmosdatás. Tábla van, nem is egy. A tiltás nem ismerete nem mentesít. Több éves tiltás, több balesettel, médiahírekkel. Mindenki szemből jött, ez is gyanús. Visszafordulni soha nem késő. Lehetne, hogy nincs legközelebb.Ennyi egyszerre, nem figyelmetlenség, udvariatlanság, hanem esztelenség. Nem lehet a szülői felelőtlenséget figyelmen kívül hagyni. Baleset esetén a bíróság sem lesz elnéző. 

Továbbá, ez a gyermekem felé történő szülői példamutatás elmaradásának tényét is kimeríti. Ha eldobok egy papírt, a gyermekem is eldobja majd. Ha ellen irányba indulok, fittyet hányva mindennek és mindenkinek, a gyermekem is ezt teszi majd. Aztán csak nézünk, hová halad ez a fiatalság. Ez nem vészharang, hanem megelőzés kell legyen. A vészharang is eljön, ha beáll a baleset.

Azt. hogy Te magad is betervezted a leutat, amit fennen ki is hirdetsz, nem vagányság, értelmetlen magamutogatás. Legyen veled a szerencse, de főleg a természetvédelmi őr!

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130923)
München11 Creative Commons License 2017.05.07 -2 13 130925

Felelőtlen túrázó mentése közben, lezuhant.

Valóban nem a kijelölt helyen mentek.

Ennek persze semmi köze ahhoz, hogy a kijelölt helyen is veszélyes menni, főleg, hogy most a körülmények messze nem voltak ideálisak.

 

Nem kongattam vészharangot. A tegnapi állapotok szerint (is) nagy felelőtlenség volt.

A felfelé menő utolsó létra tetejénél voltak már.

Azért az a minimum, hogy tájékozódok a körülményekről, szabályokról.

Mert tényleg nagy élmény, de azért nem vethető össze egy 3 km-es, 20 m szintkülönbségű, murvás tanösvényen megtett sétával.

 

 

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130923)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.05.07 -6 2 130924

Ha jól látom, 2013 ősze óta egyirányú, ezalatt bőven nem ment át a nem rendszeres túrázók köztudatába.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!